2-bromo-4'-metilpropiyofenona 4′-Metilpropiyofenon brominasyonu. Büyük ölçekli.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, geç cevap için özür dilerim. Sıcaklık 65 * C'den az olmalıdır. Bu hatayı düzelttim, özür dilerim.

Last edited:

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Selamlar, sevgili G. Patton! Lütfen bu başlıktaki soruma dikkat edin. Siz, bence, tüm forum katılımcıları arasında en dikkatli ve hızlı uzmanlardan birisiniz.
p. s. Diğer forum üyelerinden sözlerime alınmamalarını rica ediyorum ;-)

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Merhaba canım! 4-metilpropiyofenon değil de propiyofenon kullanırsam bu yöntemde herhangi bir değişiklik yapmam gerekir mi? Bu şekilde bc-1 elde etmeyi umuyorum. Ve bir sonraki adımda, bq-1'den, etil asetat, aseton ve hidroklorik asit ile yöntemle bir efedron tuzu elde etmek. Doğru yolda mıyım?

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
19
2-bromo-4'-metilpropiofenon kristaller oluşturduğundan ve 4′-metilpropiofenonu içinde hapsettiğinden, 65 °C'lik reaksiyon sıcaklığı yanlıştır. 2b-4m erime sıcaklığı yaklaşık 77 °C'dir ve HBr kaynama noktasından çok uzaktır. Sonuç olarak, 75-85 °C reaksiyon sıcaklığınız için tatlı bir aralıktır ve halojenasyonunuzu kabaca 2 saat içinde tamamlamalıdır. Cevaplanması gereken sorular:

1. Bir bromun konumu doğru olacak mı yoksa aminasyondan sonra izo-mefedron ile mi sonuçlanacaksınız?
2. Bu yöntemde stereoizomerlerin oranı hala 50:50 olacak mı?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Yüksek sıcaklıklarda yan reaksiyonlar daha olasıdır, brominasyonun bir çözücü içinde gerçekleştirilmesi çok daha iyidir.
Hidrojen peroksitin yüksek sıcaklıklarda ayrışması ile ilgili soru da ortaya çıkmaktadır, bu oksitleyici ajan için bir yedek seçmek daha iyidir.
Bu nedenle, çözücü olmadan ve halojen keton kristalleşme sıcaklığının altında bromlama çok kötü bir fikirdir, forumda orijinal ketonun büyük bir karışımının bulunduğu kirli halojen keton tedarikçisi hakkında şikayetler vardır.

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
19
Daha eşit halojen dağılımı için çözücü kullanımı konusunda size katılıyorum. H2O2 ayrışması, 120-130 °C'ye kadar reflü yapmadığınız sürece gerçekleşmez. Asıl mesele, di- ve tri-halojenasyon için tüm koşullara sahip olmanızdır. Stereo parite de sorgulanabilir, ancak bu saf bir spekülasyondur.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Hidrojen peroksitin depolama sırasında zamanla kendiliğinden ayrıştığı gerçeğiyle başlayalım, doğal olarak sıcaklık ne kadar yüksekse ayrışma o kadar hızlı olur, ayrıca peroksit eklerken sıcaklığın reaksiyon kütlesinin sıcaklığından çok daha yüksek olduğu yerlerde yerel aşırı ısınma olur. Bana güvenmeyin, bir reflü kondansatörüne boş bir torba takabilir ve peroksitin ayrışmasından ne kadar oksijen açığa çıktığını görebilirsiniz.
Polihalojenasyon için tüm koşullar fazla asit ve fazla peroksit kullanma ihtiyacı yaratır. Peroksitten uzun zaman önce vazgeçtim, bu reaksiyon için en kötü oksitleyici maddedir.

ADATA

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Bu şekilde üretilen 2B4M'de çok fazla safsızlık var. Ne olduğundan emin değilim, takip çalışmıyor

Lev

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İyi günler, 4-metiloprofenonu başka bir reaktif ile değiştirmenin mümkün olup olmadığını söyleyin
2-(1-bromoetil)-2-(4-metilfenil)-1,3-dioksolan ?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
dioksalanın 2b4m'ye kadar hidrolizi ve daha fazla aminasyon
belki hidroliz yaptıktan sonra ilk aminasyonu yapabilir, küçük miktarda kontrol edilmesi gerekir

Last edited:

Lev

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Brom Dioksolan 98

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
keton için standart koruyucu grup olan etilen glikol çözeltisinde halojenasyon reaksiyonu gerçekleştirilerek elde edilen yeni yedek 2b4m

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Bana 4-Metilpropiofenon yerine 2-bromo-4-Metilpropiofenon gönderildi, sodyum hidroksit reflüsü 2-bromoyu ortadan kaldırır mı?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
alpha-bromo-4-methylpropiophenone'dan ihtiyacınız olan maddeyi hemen temin edebilirsiniz, aldığınız maddenin CAS numarasını yazınız

View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Hızlı yanıtınız için teşekkür ederim, geçmişte BMK'nın P2P'ye Mikrodalga ışınlama hidrolizi yazınızı kullandım, aslında işinizi seviyorum arkadaşım.

Aldığım Cas 1451-82-70 idi, istediğim son molekül dl-ephadrine.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Yardımınız için teşekkürler, bu motivasyon beni bu işi çözmeye itti.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Numarayı doğru belirttiniz mi? Sadece 1451-82-7 numarasını buldum
CAS 1451-82-7 2-Bromo-4'-metilpropiofenon maddeleri, bundan MMC alacaksınız, bir aminasyon reaksiyonu yürütmek yeterlidir. Bundan efedrin elde edemezsiniz.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
İki adımlı bir süreçte almayacak mısınız?

2b4m -> ephadrone -> ephedrine

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
2b1m

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Sıradan bir propiyofenona ihtiyacınız var ve sonra brominasyon yapıp alfa-bromopropiyofenon elde edersiniz veya bitmiş alfa-brofiyofenonu hemen kullanırsınız.
MMC'den 4-metili nasıl çıkarmak istiyorsunuz, anlamıyorum)))