Alüminyum amalgam (Al/Hg) özeti

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Buna konsantre nitrik asit denir, %60 veya %70 olması önemli değildir. Sadece %100 olmamalı, görünüşe göre bu çok reaktif değil, bu yüzden genellikle %60-70'e seyreltilir. Bana söylenen bu.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Al tozu patlayabilir

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Evet, sanırım öyle. Ancak cıva nitrat, alüminyum tozunu yakıt olarak kullanmak için yeterli bir oksitleyici midir? Piroteknik sahnesinden gelen biri olarak, herhangi bir oksitleyici ile birlikte toz metaller konusunda çok dikkatliyimdir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Tam olarak söyleyemem. Ancak folyonun ucuz, OTC, güvenli ve çok sayıda sentez tarafından onaylanmış olması nedeniyle folyo kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Aşağıdaki gözlem: Alüminyum folyoya ve cıva tuzuna su ekledikten 15 dakika sonra, köpük oluşturan birçok küçük kabarcığı olan koyu gri bir su çözeltim var. Suyu döktükten sonra alüminyumun çatırdadığını ve beyaz duman yükseldiğini duyuyorum, çok fazla beyaz duman.

Suyu boşaltmak için çok mu erken davrandım, yoksa çok mu geç kaldım?

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
143
kabarcıkların akışının durmadan sabit olduğunu gözlemleyin ve alüminyum folyonun koyu gri izlerle iyice kaplandığını gözlemleyin ve o zaman amalgamınızın daha fazla kullanım için hazır olduğunu bilirsiniz... cıva buharlarından korunun, her zaman koruma kullanın ve sonra her şey neşeli olacak!!!.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Bence çok erken

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Gaz çıkışının durması yarım saatten fazla sürdü. Yaklaşık 20 dakika sonra zirveye ulaşıldı, su 60°C'nin üzerine kadar ısındı ve çok fazla gaz açığa çıktı.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Merhaba;
alüminyumun kalitesi hakkında acemice bir sorum olacak;
"Reynolds Wrap® Alüminyum Folyo, Ağır Hizmet Tipi" hakkında çok şey okudum, internette Kalınlığının 23.62µm olduğunu buldum....
Kalınlık önemli mi? Benim ülkemde 11 ve 15µ kolayca var ama "standart mağazada" daha fazlasını bulamıyorum

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Her zaman ısı yalıtımı, buhar bariyerleri, sauna yapımı, çatı kaplama vb. için endüstriyel alüminyum folyoları ararım. Bu da genellikle kaplamasız %99,5 alüminyumdur ve ayrıca mutfak alüminyum rulolarından çok daha kalındır (35-50µm). Ancak muhtemelen herkesin kendi düşünce tarzı vardır.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Shisha / nargile için alüminyum folyoyu yeni keşfettim ...

40µ ama %100 alüminyum olup olmadığını bilmiyorum
SA8EBIWxar

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Cıva nitratı eklemeden önce folyo üzerinde HCl ile bir yıkama yapmaya ne dersiniz? Bu, reaksiyonu durduran oksit tabakalarını ortadan kaldırmaz mı?

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
9
Biraz geç oldu ama bu zaman çizelgesini okuyan herkes için...bu amaçla ultra sonik bir temizleyici kullanın

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Satıcıdan bilgi alamazsanız, hangi alaşımın kullanıldığını görmek için üreticiye danışın.
Bu, cıva tuzu ile reaksiyon için gerekli değildir ve folyonun daha sonra atmosferik oksijen ile oksitlenmesini engellemez.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Nargile tedarikçilerini aradım ama güvenilir bir bilgi bulamadım. Sanırım bunlar alaşım karışımları.

ama... Bu siteyi buldum, boyut, sertlik vs. seçebiliyorsunuz.

Alaşım: EN-AW 1050 A (Al 99,5) sanırım iyi olan bu
ama bana pahalı görünüyor

Reaction score
296
99,5 Al, amalgam için uygun teknik alüminyumdur.
Folyonun kalınlığı reaksiyon hızını etkiler. Kalın folyo ince folyodan daha yavaş reaksiyona girer. Genellikle 15µ pişirme folyosu kullanılır, ancak daha kalın teknik folyo da kullanılabilir.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161

Tamam, çok teşekkürler. Sanırım önce mutfak kağıdını deneyeceğim... ve eğer bu başarısız olursa, endüstriyel olanı deneyeceğim

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Edindiğim bilgilere göre, %99,5 Al satın alabileceğiniz en kaliteli folyo, alüminyum folyolar her zaman alaşımlardan oluşur, %100 Al mevcut değildir. Bununla birlikte, endüstriyel folyolarda, normal mutfak alüminyum folyosunda sahip olmadığınız alaşımın bir göstergesini bulma avantajına sahipsiniz.

Fiyat hakkında, ben şunlar için ödedim
Endüstri 1,5kg 29,5cm x 50m, 36µm ca. 32$ için karşılık.
Endüstri 3kg 50cm x 50m, 50µm yaklaşık 63$.
Karşılaştırma için:
Gastronomi folyosu 1.2kg 300m x 29cm, 13µm yaklaşık 33$ veya
Mutfak folyosu 128g 30cm X 10m, ??µm yaklaşık 4$.
Yani kilogram fiyatı neredeyse aynı.

Reaction score
296
Teknik folyo bulmak mutfak folyosu bulmaktan daha zordur. Satın almakta zorluk çekenler daha kalın mutfak folyosu kullanabilir. Yüksek alüminyum içeriği (>%99) ve bileşimdeki minimum safsızlık en iyi seçimdir.
Tabii ki %100 folyo olamaz, ama bunun konuyla ne ilgisi var?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Başlangıçta alüminyum folyo seçiminin kalitesiyle ilgiliydi, kalınlığın belirleyici olup olmayacağı, ancak bence çok daha önemli olan kullanılan alaşımdır. Ve mutfak folyosunda herhangi bir özellik bulamazsınız, bazılarında yapışmaz kaplamalar veya gereksinimlerimiz için folyonun kalitesini düşüren başka yenilikler vardır.
Teknik alüminyum folyo benim tercihimdir çünkü verilen bilgilere dayanarak kalitesinden emin olabilirsiniz. Folyonun kalınlığı daha çok kullanmayı tercih ettiğiniz kişisel bir referanstır.
Elbette üzerinde alüminyum yazan herhangi bir folyoyu kullanabilirim, ancak mümkün olduğunca az su olması için çözücülerimi de kurutuyorum, o zaman bu tür küçük şeylere de dikkat ediyorum. :D

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Aktif alüminyum sudan kolayca hidrojen açığa çıkarır, bu reaksiyon için ıslak çözücülerde sorun görmüyorum. Kalınlık reaksiyon hızı için önemlidir, kalın alüminyumun reaksiyona girmesi daha zordur, ancak mümkündür.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Yani, bunun gibi mükemmel mi?
UbCoF5dJiQ

üzgünüm ama hala güvenceye ihtiyacım var :)

HgNO3 sipariş ettim ama paket uzun sürüyor... bu yüzden her ihtimale karşı başka bir plan planlıyorum