Alüminyum amalgam (Al/Hg) özeti

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
hayır hiç emin değilim, ben bir acemiyim
ama yedeklerin olduğunu hiç okumadım

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bir deneyeceğim ve bulabilirsem rapor edeceğim.

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Hayır. Bu işe yaramaz... "Neden?"

Çünkü bu reaksiyonda kullanılan element alüminyumdur!
cıvanın görevi bir amalgam oluşturmaktır. ve bu şekilde "alümin (alüminyum üzerinde havanın doğal oksidasyonu") katmanını çıkarır.

-diğerleri için bir amine giden yollar :

*LiAlH4 (Lityum alüminyum hidrit), daha az toksik, oldukça kararsız/bulması zor.... eğer bir profesyonelseniz kolay çünkü en kolay indirgemelerden biridir.

*veya Zn/Ni çifti ama ben bu yöntemi denedim

Başka bilgisi olan varsa burada da paylaşması iyi olur.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Sizin yerinizde olsam, elinizde galyum varsa küçük bir yük ile test eder ve sonucu burada bildirirdim.
Galyum tıpkı cıva gibi alüminyum ile amalgam oluşturur ve hidrojen üretir, ancak elektron seviyesinde cıvanın galyum ile tamamen değiştirilmesini imkansız kılan bazı farklılıklar da vardır.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
juste for the beauty; a little lovely reaction video aI+hg

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Burada da cıvasız bir azaltma var, çok ilginç buluyorum ve kolay okunuyor, ben de bir ara deneyeceğim.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Galyum amalgamasyonunun işe yaramaması için bir neden göremiyorum. Ancak al/ga amalgamasyonunu önceden üretmek için galyum tuzuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Otehrwaise belki de bir rb şişesinde biraz galyum ve alüminyum folyo ile deneyin, reaksiyona girdiklerini görene kadar döndürün. Sonra P2NP ekleyin ve azalıp azalmadığına bakın.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Muhtemelen galyumu konsantre HCl içinde çözerek galyum klorür üretebilir, ardından bunu alüminyum folyoya ekleyebilirsiniz. P2NP'yi kaybetmek istemiyorsanız, her zaman sadece birleştirilmiş folyoyu suya eklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer kabarcıklar oluşursa, bu açıkta kalan alüminyumun H2O'yu indirgemesinden kaynaklanan hidrojen gazıdır.

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Farkında mısınız bilmiyorum ama galyum, Al dahil olmak üzere metallerle amalgam oluşturur. İlk paragrafta Hg hakkında söylediğiniz her şey galyuma uygulanabilir.
Liah hakkında okudum, şu anda onunla çalışmak istemiyorum, benim ortamımda çok tehlikeli, Ve Zn / Ni hakkında hiç bilmiyorum, burada herhangi bir bilgi var mı? Teşekkürler.

WillD

Expert
Reaction score
1,021

Harika fikir dostum, kesinlikle kontrol edeceğiz.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
soru: mümkün olduğunca fazla cıvayı ortadan kaldırmak için durulama x 3 yöntemini izliyorum, ancak örneğin çözücü olarak IPA'yı seçersek, eski rodyum / osmiyum sentezi (IPA veya metanolde) durulamıyorlar ve sanırım alkali / asit adımları tamamlandığında tüm cıva tuzlarının karışımdan çıkacağına inanıyorlar.... yani... bu konuda ne düşünüyorsunuz?

su kullanıldığında yapılan durulamalar nihai verimi etkileyebilir mi?
verimin mdp2p'nin %90'ı olduğunu söylüyorlar, ki bu benim verimimden çok daha fazla... nedeni bu olabilir mi?

mikro ölçekte yapıyorum ama sorun olmamalı...

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Son sentezlerde kapalı değilim, ancak bazı ilginç sentez rotalarını okuduktan sonra, bazı insanlar metilamin kaybını önlemek için reflüye koyuyorlar... bu çok mantıklı geliyor, bu nihai verimin düşmesinin nedeni olabilir, amalgamda daha az metilamin. tek boyunlu kullanmayı ve reflüye bir kondansatör koymayı planlıyorum..... siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

amalgamlarıma gelince, sadece kabarcıklar + gri noktalar görünene kadar bekliyorum ve suyu hızla atıp duruluyorum.... 3 kez! ... amalgamım 6 saatten fazla gecikti ve nihai verim beklediğim gibi olmadı... kareler halinde kalın AL folyo kullandım (benim hatam) ancak her zaman 60º santigrat dereceye ulaşmak zordu ve asla %100 AL "erimiş" olmadı, bu yüzden Diogenes'in dediğini deneyeceğim, sadece 10 saniye içinde mümkün olan en fazla suyu atın ve çözücüleri ve ürünleri ekleyin... daha sonra alkali asit saflaştırmalarında cıva dışarı çıkmalı..... doğru muyum?

Düşük sıcaklık ve amalgamın gecikmesi doğru yapmadığımı söylüyor..... sorunun durulamalarda olduğuna eminim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Nedir bu? Reflü kondansatörü???
Amf sentezinde kullanılması gerekir (kılavuz konusuna bakın!)
Hayır, amalgamınızı asitten temizlemelisiniz (Al+Hg(NO3)2 reaksiyonundan sonra HNO3 üretilir).
Hg tuzu bu çözücülerde çözünmez.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Merhaba Patton, Hg tuzunun atılan su fazında kalacağını kastetmiştim, IPA'da çözünürlüğü çok düşüktür. Elbette durulama her zaman tavsiye edilir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
>IPA'da çözünürlüğü çok düşüktür.
Hg tuzları IPA ile karışmaz. Durulamadan kaçınabilirsiniz. Nihai üründeki Hg üzerinde hiçbir etkisi olmadığı bilgisini aldım. Bir meslektaşım amfetamin için metal analizi yaptı ve Hg'nin 0.0003-0.0004 mg/kg olduğunu söyledi.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Teşekkürler Patton, sonunda benim teorik spekülasyonlarımı burada doğruladın: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...hesis-from-p2np-via-al-hg-video.196/post-5921

Bu gerçek bir bilimdir ve son derece güven vericidir. Benim şu anki yazım sadece daha kalın bir folyo kullanarak, sadece bir kez yıkayarak ve mümkün olduğunca hızlı durulayarak, hala mükemmel bir şekilde çalışabileceğine dair deneyimlerimi eklemek içindi.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
dostum, dürüst olmak gerekirse, biraz daha sabırlı olmalısın ve belki de sadece kolayca bildiğin bir şeyi soruyorlar diye insanların aptal olduğunu düşünmemelisin....

her neyse, bu başlıkta amalgam başladıktan sonra keton ve metilamin eklemeye ne zaman başlayacağınızla ilgili çok farklı bir şey yanıtladınız, bunları eklemek için en iyi zamanı doğru bir şekilde sordum ve örneğin diogenes'in dediği gibi ve siz de aynı fikirdeydiniz, en iyi zaman çok fazla beklemek yerine ilk 3 işaretin ortaya çıktığı zamandır...
ben de bunu soruyorum, amfetaminlerin nasıl yapıldığını biliyorum.

bu sorularin si̇zi̇n i̇çi̇n sikici olduğunu anlayabi̇li̇yorum, o zaman cevap vermemeni̇zi̇ tavsi̇ye ederi̇m.
bi̇rçok alanda bi̇rçok şeyi̇ deri̇nden bi̇li̇yorum ve eğer gerçekten yardim etmek i̇sti̇yorsam, nazi̇kçe yapacağim, çünkü bi̇ri̇si̇ zaman önce si̇zi̇nle ayni şüpheye sahi̇pti̇.
bunu bir ima olarak algılamayın, sadece söylüyorum.

i̇ngi̇li̇z olmayan i̇nsanlarin konuşmaya çalişmasina geli̇nce, sabirli olun efendi̇m, dünyada i̇spanyolca konuşan i̇nsan sayisi i̇ngi̇li̇zceden çok daha fazla ve bi̇r turi̇st ya da bi̇ri̇ ülkeme geldi̇ği̇nde ve en azindan i̇spanyolca konuşmaya çaliştiğinda ben her zaman mutlu, nazi̇k ve sabirli olurum.
Geçen gün bir soruyu yeniden formüle etmek zorunda kaldım çünkü hepimizin mükemmel İngilizce konuşması gerektiğini düşünüyorsunuz... ve bunu okuyan her bir kişi kesinlikle anladı.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
ayrıca, sentez hakkında açıkça sordum, methos rodyumda vb. bulunabilir... amalgamı da durulamıyorlar çünkü su kullanmıyorlar, IPA veya metanolde seyreltiyorlar... yani... herhangi bir suçlu varsa, onlar! haha

bu adamlar ne yaptıklarını biliyorlar, sanırım cıvayı alkali/asit aşamalarında yok ediyorlar. cıvanın bu çözücülerde çözünmediğini söylüyorsunuz, ama cıvadan kurtulmuyorlar mı? asla? benim asıl sorum bu.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
OH adamım.... bunu neden okudum..... şimdi uygun olanı bulmak için çıldırıyorum.... neredeyse hiç kimse saflık verileriyle alüminyum bulunamıyor.... sadece bir tane buldum, ama 4 gün kadar gecikecek haha... ticari sınıf alüminyum folyo saflığı hakkında okuyordum ...ve 6 numune çalışması yapan bazı adamlar buldum ve 6'sından 5'inin% 99'a yakın olduğunu buldular.... ticari sınıf al'ın kötü bir şey olduğunu düşünüyor musunuz? sishas vb. koymak ve içmek için kullanılan 30 mikron kalınlığında bir folyo kullanıyorum.... düşük kalite nedeniyle verim kaybı yaşayıp yaşamadığımı bilmiyorum ...

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Son derece sabırlıyımdır. Her gün aynı sorulara cevap veriyorum. Birisi soruyu doğru yazmaya çalışmadığında ve sabırlı olmadığım için beni rahatsız ettiğinde biraz kafam karışıyor, lol. Zihninizi okuyamam... lütfen göndermeden önce ne yazdığınızı okumaya çalışın.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
İyi bir insansınız ama burası turistik bir yer değil, burası kimya forumu. Size yardımcı olmaya çalışıyorum ama ne demek istediğinizi anlayamıyorum. Bu, bir sokakta yön söylemekten biraz daha zor.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Cıva, amf serbest baz ile bağlı (bağlantılı) değildir. Amalgam çözeltisinden ekstraksiyon yaptığınızda, cıva suda kalır (atılması gerekir).

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
o kötü ingilizce dünyayı dolaştı ve hiç sorun yaşamadı... belki garip konuşuyorum, ama anlaşılacak kadar, ingilizcem otomatik olarak öğreniliyor, en azından deniyorum, ama efendim, sizin için çevirmeni kullanacağım haha... şaka yapıyorum, sanırım her gün aynı şeyleri cevaplamaktan sıkıldınız.