Alüminyum amalgam (Al/Hg) özeti

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
evet...ben de öyle düşünmüştüm, ama rodyum vb. klasik al/hg amalgam sentez yollarında bunu asla yapmazlar, aslında keton/mma'yı tek bir durulama yapmadan doğrudan eklerler....

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
bana güvenin, çok geç .... 2 başarısız amalgam yaptım, anlattığınız gibi, öğütülmüş toplar kullanırsanız, yüzey çok çizilir ve reaksiyon çok daha hızlı başlar... 5 dakikadan daha kısa sürede gördüğüm gibi tamam, hatta daha önce..... yapmanız gerekenden 30 saniye daha fazla beklerseniz, bana güvenin değerli bir şey eklemeyin (öncüler vb.) çünkü kaybetmeye isteklisiniz...
öğütülmüş toplar yöntemini sevmiyorum, çok hızlı ilerliyor ve en iyi amalgam reaksiyonu 6 saat kadar sürmeli... çok hızlı olursa, verim yavaş reaksiyondan çok daha düşük olacaktır...
kareleri tercih ederim, ancak şişeye koymadan önce hepsini elle sıkarak (birkaç kez, her seferinde elinize sığacak kadar) düzensiz yarı toplar oluşturabilirsiniz, o zaman yapışmaz ve dibe çöken reaksiyon folyosunun kaybına neden olmaz... bu şekilde yüzdürmek daha kolaydır, ancak AL folyosunu ultra açığa çıkarmaz ..... en kötü yoldan öğrendim haha

2 korkunç girişimim oldu, yüksek sıcaklık çok hızlı yükseldi ve her yere tonlarca h2 gazı yayıldı ve... cıva?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
galyumun hangi̇ formu gerekli̇? tuzlar mi yoksa elementel mi̇?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Evet, artık ben de biliyorum, bu bir yanlış anlaşılmaydı, çorba griye döner dönmez ve kabarcıklar oluşur oluşmaz zamanı geldi, artık beklemeyin. Küçük parçacıklar elde etmek için bir parçalayıcı kullanıyorum ve bunları ellerimle birbirine bastırıyorum, böylece çok geniş bir yüzey elde ediyorum.
Sizce ne 6 saat sürmeli? P2NP'den indirgeme mi yoksa birleştirme mi?
Örneklerde elementer kullanılmıştır.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
anahtar budur, koyu gri ve alüminyum kareler / toplar yükselmeye başlar, sonra orta derecede devam eder.... ve şahsen ben her zaman durularım, 2 kez yeterlidir..amalgam sorunsuz ve neredeyse tüm cıva olmadan devam edecektir.

6 saat, bu eski bir bilgi, bir gece bekletmeyi tercih ederim, ancak 6 saat minimum süredir, eğer AL folyo çözülürse, değilse 12 saate yakın bıraktım, aksi takdirde kesinlikle düşük verim. amph için yapmıyorum, bu yüzden P2NP kullanmıyorum, bu yüzden tam amalgam süreci için olduğunu varsayıyorum.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Cıvanızın ne olduğunu hep merak etmişimdir, miktarı çok küçüktür ve freebase'in serbest bırakılmasından sonra üründen tamamen kaybolacaktır. Duyduğum kadarıyla, bunun başka nedenleri var ve bu da cıva tuzunun (nitrik asit içinde kısmen çözünmüş) sonraki reaksiyona müdahale etmesi. Çünkü cıvayı durulamış olsanız bile, yanağınızda hala kir var ve onu atmanız gerekiyor.
Reaksiyon aynıdır, hangi amini indirgerseniz indirin, sadece P2NP'yi indirgemenin daha zor olduğunu ve bu nedenle yavaş bir reaksiyonu imkansız kılan daha aşırı koşullara ihtiyacınız olduğunu hayal edebiliyorum. P2NP ile reaksiyon her durumda ekzotermik olmalı, ancak çok da sıcak olmamalıdır. Reaksiyonun devam ettiği koşulları korumak için reaksiyon kütlesini daha fazla ısıtmanın mantıklı olup olmadığını bilmiyorum. Ne yazık ki, şu anda optimal bir yolun tüm detaylarda nasıl ve ne şekilde olması gerektiğini neyin etkilediği hakkında çok az bilgi var.

Beni ayrıca şaşırtan şey, hiç kimsenin oluşan yan ürünlerin adını vermemesi, hiçbir yerde bunların nasıl önlenebileceğini veya ilk etapta neyin nerede oluştuğunu söylememesi. Ya böyle bir şey hiç araştırılmamış ya da bu konuda sessiz kalınmış.

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
amalgamı durulamalı ve durulamasız olarak test ettim ve sonuç verimlerde aynı.... o zaman, en azından bir kısmını ortadan kaldırmak için durulamayı tercih ederim, mdma üretiminde birçok yol vardır, ancak alkali-asit ekstraksiyonları yapmaya karar verirseniz, HG sadece dışarı çıkmalıdır, her neyse, verim aynı ise...neden ilk adımda elimine etmeye çalışmıyorsunuz? belki nihai sonuçta önemli değildir, ancak bu adımlara ulaşırken HG'ye daha az maruz kalabilirseniz, durulama adımında 3 dakikaya değeceğini düşünüyorum.

p2np'ye gelince, aslında AL folyonun tamamen "erimiş" olmasının gerekli olmadığını düşünüyorum (ingilizcem haha), verim kaybı olmadan çok fazla reaksiyona girmemiş folyoyu atabilirsiniz, ancak MDMA'da AL folyonun tamamen reaksiyona girmesini beklemezseniz verimde büyük bir kayıp yaşarsınız.

Sıcaklığa gelince, bence doğru reaksiyon sıcaklığını korumak için uygulanmalıdır, ekzotermik reaksiyon bittiğinde bile, kabarcıklanma vb. çalışmaya devam eder ve beklemek için daha az zaman kalır ...
eğer kendi haline bırakırsak, reaksiyon her şey reaksiyona girene kadar devam edecektir, ancak 12 saatten fazla gecikebilir, normalde gece boyunca bırakılır.

amalgam %100 kontrol edilmesi zor bir denge olduğu için izlemeye devam etmeliyiz, ideal olarak bu 6 saat içinde dış sıcaklık olmadan reaksiyonu bitirmeliyiz, ancak bu belki saniyelik bir karara bağlıdır? sadece koyu gri görmeyi bekleyin... folyo yüzene kadar bekleyin? olduğunda durulayana kadar ne kadar bekleyecek veya öncülleri ekleyecek?
belki bir gün hep aynısını yapabileceğim, ama o gün henüz gelmedi haha

İspanyolcam için özür dilerim

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4

tamamen katılıyorum kardeşim...
tevazu bilginin anahtarıdır...
Ve evet, amalgamımı yaparken ben de aynı sorunu yaşadım.
çünkü çok fazla durulamak istedim.. ama sorun h2o'nun al.hg ile reaksiyona girmesi...
Bazı insanlar bırakıyor... ve diyorlar ki: umursama, A/B çekimi ile sorun yok...
ama ben de biraz korkuyorum, organik çözücümde biraz cıva olmasından ya da her neyse...
cıva tuzu konusunda çok paranoyak biriyim!

mesajınız için teşekkür ederim ve asla pes etmeyin, buranın güzel bir paylaşım alanı ve kimyasal bir aile olmasını diliyorum

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Peki ya galyum? O da alüminyumu yok eder ve amalganizasyon için kullanılabilir... ama aynı zamanda bizim kullanımımız için de? Bu konuda bir şeyler okumuştum ve bazı insanlar evet, cıvaya göre daha az, neredeyse toksik olmayan bir alternatif olabilir demişlerdi. Bununla ilgili herhangi bir deneyim var mı? Galyum daha pahalı olabilir ama tekrar tekrar kullanılabilir.
Bu konuda ne düşündüğünüzü veya duyduğunuzu bana bildirin.

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Evet, bu konuyu birkaç hafta önce yazdım, ancak şu ana kadar çok fazla gerçek deneyim yok... YouTube'da bir Al/Ga çözümü yapmak için bazı videolar buldum ve çok iyi çalışabileceğine inanıyorum. Sonuçta Ga hala %95'e kadar yeniden kullanılabilir. Olumsuz olan şey, Ga'nın şişelerinizin içine yapışabilmesi. Gerçek bir karmaşaya dönüşebilir.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Bunu deneyecek olsaydım bir galyum tuzu üretmek isterdim, acaba galyum nitrat cıva nitrat ile aynı şekilde üretilebilir mi? Öyle tahmin ediyorum. Aynı zamanda kandaki kalsiyum seviyesini düşürmek için kullanılan bir ilaçtır.

Düzenleme: görünüşe göre olabilir: https: //patents.google.com/patent/CN1762825A/en

Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Bu konu kesinlikle kendi başlığını hak ediyor. Eğer benden önce davranmazsanız, bunu dener denemez bir tane açacağım.

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Evet, lütfen yapın... bugün 50g Galyum sipariş ettim ve birkaç gün içinde deneyeceğim... lütfen her şeyi nasıl hazırladığınızı ve hangi ölçekte hangi sonuçları aldığınızı bize bildirin. O zaman başlığınıza sonuçlarımla cevap vereceğim, böylece belki birbirimizden öğrenebiliriz 🙋🏻‍♂️

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
İşte belki yardımcı olabilecek bazı bilgiler

Attachments

• CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Dolayısıyla, Galinstan en iyi seçim olacak gibi görünüyor

Attachments

• MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
İyi akşamlar!
Bu metni sciencemadness.org'da buldum, bu prosedür alüminyumu amalgamlamak için kullanılacak Hg2Cl2 'yi çözmek için mümkün olabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Hg2Cl2, Al için çalışmayacaktır