Asit-baz ekstraksiyonu ile amfetamin saflaştırma

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Nihayet doğru yapılan bir şey :D

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
ya ürün kafein ile kesilmişse?
Bu ekstrakt amfetamin ile birlikte kafein sülfat/fosfat olarak mı ortaya çıkar?
Eğer öyleyse, bunun ne kadarı gelir? tamamı mı?
Teşekkürler!

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Amfetamin sülfat kafein ile gerilirse ve bir A/B ekstraksiyonu gerçekleştirirseniz, kafeinin sudaki çözünürlüğü nedeniyle, NaOH ekledikten ve ikinci bir freebaz tabakası oluşturduktan sonra, kafeinin çoğu amfetaminden ayrılacak ve sulu tabakada kalacaktır.

Beeber

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Sülfat ve fosfatlardan hidroklorüre geçebilir miyim? Ne yapmalıyım?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Kolay, yukarıdaki prosedürü takip edin ve sonunda asidi değiştirin Amph. HCl higroskopiktir ve hızlı bozulur, yerinde içmek istemiyorsanız yapacağınız bir şey değildir.

Beeber

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bunu yapabilir miyim? Bana açıklayabilir misiniz?

1. 20'lik NaOH sulu çözeltisine amfetamin tuzları ekleyip pH 12'ye getirerek, 15 dakika karıştırıp ekstrakte ederek 1 mol amfetamin içermeyen baz (1) elde etmelisiniz. DCM veya benzin eteri ile amfetamin içermeyen baz 3 x 75 ml.

2.HCL gaz kabarcıkları

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba. Evet, HCl gazını amfisiz baz çözeltisi ile barbotate etmelisiniz

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Madde 6 için. Ekstraktları birleştirin. Bu, hem üst hem de alt katmanları tekrar birleştirmek anlamına mı geliyor? Kafam karıştı, acemi sorum için özür dilerim

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Bir çeşit ekstraksiyon. Tüm petrol eteri ekstraktları 3x ekstraksiyondan sonra bir araya getirilir.

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Petrol eterini 3 kez ekledikten sonra. Elde ettiğim şey bu. Yani buradan 7. adıma geçip, içine mgSO4 ekleyip, kapatıp dondurucuya mı koyacağım?

Attachments

• saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Eter ilavesinden sonra katmanları ayırdınız mı?

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Henüz değil, şu anda görebildiğim iki katman var. Petrol eteri üstte. Yani şimdi önce üstteki petrol eterini mi çıkarmam gerekiyor?

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Tamam, anladım. Şimdi okuyun.

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
G.Patton Buradaki yönergelerinize göre suya 1:1 oranında amph ekledim ve üst katmanım şeffaf. Şeffaflık saflığı mı yoksa daha az saflığı mı gösterir?

Ayrıca merakımdan çözeltilere dokundum ve alt katmanımın yağlı bir dokuya sahip olduğunu, üst katmanın ise alkol gibi temas ettiğinde kuruduğunu fark ettim. Katmanları ayırmak için Petrol Eteri kullandım ancak doku nedeniyle biraz kafam karıştı.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, amf sülfat suda tamamen çözülür. Üst tabaka olarak ne aldığınızı bilmiyorum, amfetamin değil. Petrol eteri suda çözünmez ve amfetamin tuzunu çıkarmaz. Bu karışım yağını ayırmanız ve NaOH aq çözeltisi ilavesiyle amfisiz baz elde etmeniz gerekir. Daha sonra Petrol eteri ile bazı ekstrakte edebilirsiniz. Umarım beni iyi anlarsınız.

View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Adımın geri kalanını ana hatlarıyla takip ettim ve saflaştırılmış amf tuzunu geri almayı başardım. Muhtemelen bu ekstraksiyon prosedürünü test etmek için az miktarda amph tuzu koyduğum içindir. Yine de son adım için bir sorum var, H2SO4 ekledikçe amph tuzu kristalleşmeye başladı, ne olacağını görmek için olması gerekenden daha fazla sülfürik asit ekleyerek küçük bir numuneyi test ettim. Kristaller kayboldu ve kırmızı renkli bir çözeltiye dönüştü.

Eğer yeterince H2SO4 eklemezsem, bazı kristaller kristalleşmezken, çok fazla eklersem kayboluyor ve kırmızı oluyor. Sorum şu: Maksimum verim için ne kadar H2SO4 eklemem gerektiğini nasıl bilebilirim?

Attachments

• A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba. pH indikatör kağıdı kullanın. Bu konuda bilginiz yoksa Laboratuvar SSS bölümüne bakın.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Keşke çözeltideki asit konsantrasyonunun anında ve kolayca test edebileceğiniz standart bir ölçümü olsaydı, lanet olsun, ne yazık, birisi bunu icat etmeli.