Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Yeterince alüminyum olduğu sürece cıva tuzlarınız onun tarafından yenecek, metalik cıvaya dönüşecek ve Al ile bir alaşım oluşturacaktır. durulama artık suda çözünür tuzlardan kurtulacak ve çözücü ekstraksiyonu minimum kontaminasyon sağlayacaktır (Ne metalik cıva ne de tuzlar suda çok iyi çözünmez). bu özler kurutma maddesi ile kurutulur, suyu ve kirleticileri daha da uzaklaştırır. bu adımlardan sonra hala emin değilseniz, devam edebilir ve buharla damıtabilirsiniz.
Eğer sülfürik asidi seyreltmek istiyorsanız IPA kullanabilirsiniz.

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Alüminyumu temizlemek için damıtılmış suyla birkaç kez duruluyorum, ancak kirli gri çıkmaya devam ediyor, bu kirlendiği anlamına mı geliyor? veya bu neden oluyor?

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
11
Evde horoz yapmak mümkün mü (10g P2NP'den fazla değil)
Gaz maskesi kullanmalı mısınız? (hg nedeniyle)

Pavel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
1. iyi havalandırma
1. Göz koruması
2. yüz koruması
2. el koruması
3. Gaz maskesi -??? Tamam! - Ne tür bir filtre kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?
hg zehirlenmedir ama lütfen büyükannenizin birkaç hg termometresini kırmış olabileceğini düşünün....
ANA SORUN hg yemektir, kokmaz, yüze dokunmayın, özellikle dudaklara, göze, yıkamadan önce yemeyin veya içmeyin. tuvalete giderken dikkatli olun ;)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Almanya'da ücretsiz kimyasal atık toplama sistemi olduğunu biliyorum, belki sizde de vardır.

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
11
Evet, bu da olabilir.
Ama umarım sormazlar ve izlemezler.
Sıradan bir şeyle denemek zorundayım

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ayrıca atık suyu sodyum hidroksit ve ardından sülfür ile arıtarak yıkanabilir hale getirebilirsiniz, ancak ayrıntılar hakkında %100 bilgim yok, belki prosedür farklıdır, bir uzmana sorun.

Costa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Merhaba, bazı sorular

1.- Elimde Cıva (II) nitrat yerine Cıva Klorür var. 0,1g Cıva Klorür (HgCl2) kullanmak zorunda mıyım?
2.- Elimde %80 Asetik Asit var, bu yüzden 62,5 ml kullandım. Bu uygun mudur?
3.- Sülfürik asit çözeltisini IPA içinde mi hazırladım? Tamam mı yoksa Aseton mu olmalı?

Teşekkürler

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Merkürik olduğu ve merkür klorür olmadığı sürece evet, aynı. Belki biraz daha fazla, belki daha az, çok önemli değil.
Bu reaksiyonu sadece IPA ve su ile yapabilirsiniz, yani evet
Evet, iyi, aseton daha iyi, ama evet

Costa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Hızlı cevabınız için çok teşekkürler!

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Merhaba, neredeyse tüm yorumları okudum, Hg(NO3)2 yerine HgCl2 kullanabileceğimi biliyorum
Ancak, bunu kullanmayı deneyen biri bana 10 g P2NP için ne kadar HgCl2 kullanmam gerektiğini söyleyebilir mi? Birisi bunun çok önemli olmadığını söyledi. Ama en uygun miktarı kullandığımdan emin olmak istiyorum.
Ayrıca, forum listelerinde bulabildiğim en konsantre Sülfürik Asit, min% 95 diyor bu konsantrasyon işe yarar mı?
Yani asitteki %5 su içeriği ise bu tuzun düşmesini bozar mı?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Her zaman 0,1 g/10-12 g Al aralığında olmaya çalışırım, bu durumda biraz daha fazlası biraz daha azından daha iyidir. İyi bir gösterge, alüminyumunuzun üstte yüzmesidir, biraz zaman geçtiyse ve altta hala alüminyum varsa, bir tutam daha ekleyin, iyice karıştırın, bir veya iki dakika verin ve boşaltın. 0,1 g çoğu zaman mükemmeldir. 0,1 g ile iyi bir şekilde birleşen klorür, oksit, asetat, nitrat kullandım.

İkinci soruyu cevaplamak benim için bir çıkar çatışması ama yine de cevaplayacağım. Eğer organik ekstraktınız iyi kuruysa (30-1h MgSO4 siccum) 95 ve 98 sol arasındaki farkı fark etmemelisiniz bile. Herhangi bir şekilde daha az konsantrasyonlu bir asit kullanıyorsanız, çözünürlüğü biraz azaltmak için kütlenizi dondurucuya koymak ve tercihen vakumda soğuk olarak filtrelemek yardımcı olur.

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Faydalı bilgiler için teşekkürler.
Video altyazılarında ekstrakt için 1:30 MgSO4 diyor, bu her 30 parça ekstrakt için ağırlık başına 1 parça anlamına mı geliyor, yoksa bu başka bir şey mi ifade ediyor?
MgSO4'ün susuz olup olmadığını nasıl anlayabilirim, eczanede satıyorlar, ama bunun susuz olup olmadığını biliyor muydunuz?
Çok kullanırsam daha hızlı kurur mu yoksa bir sınırı var mı?

Ekstrakt IPA ile 1:1 oranında karıştırıldığında, nihai asit fazlalığını önlemek için asidi bir miktar IPA ile de dulite edebilir miyim?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Suyun ekstrakte edilmesini kastetmiyorsanız, ekstrakt doğru bir terim olmayabilir, ama her neyse... Bir fikir edinene kadar takip etmek için iyi bir referans (1:30), ben sadece gözle ekliyorum, dibe yaklaşık bir veya iki parmak koyuyorum (boşlukları saymıyorum).Daha fazla kurutucu madde kullanılabilir ve bunlar çok ıslak çözeltiye yardımcı olabilir, eğer görünür bir su tabakanız varsa daha fazla eklemelisiniz, eğer sol. sadece bulanıksa daha az ekleyin. biraz eklediyseniz ve sol. temizlendiğini görmüyorsanız biraz daha ekleyin. organik materyalinizin bir kısmını tutuklayabileceğinden çok fazla değil, sağduyulu olun.
Eczanedeki heptahidrattır, yani her 1 sülfat için 7 molekül su vardır. Kalsinasyon yaparak su içeriğini test edebilirsiniz. 100 C'de 1-2 saat, 500 C'de 4 saat, 1000 C'de 4 saat, önce ve sonra tartın ve aradaki fark sudur. Tabii ki bu analitik standarttır, benzer sonuçlar elde etmek için geleneksel bir fırında 300 C'de patlatabilirsiniz.
Evet, seyreltilmiş sülfürik asit kullanmak iyi bir fikirdir. Konsantre ile lokal aşırı asitlenme olabilir.
Kuruduktan sonra bir veya iki damla deneyin, nasıl çöktüğüne bakın, seyreltmeye ihtiyacınız olmayabilir. iyi çökerse, doğru pH'a ulaştıktan sonra biraz soğuk ipa eklemeyi deneyebilirsiniz, daha fazla çöküp çökmediğine bakın, evet ise eklemeye devam edin, hayır ise dondurucuya atın ve birkaç saat verin. çözücünüzün çoğunu minimum kayıpla boşaltabileceksiniz ve ürün filtrasyonu hızlı ve kolay olacaktır.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ayrıca, çökeltme ve bazlaştırma için çözeltinizi önceden hazırlayıp dondurucuya koymanız, ideal olmayan koşullarda verimi artırmanıza yardımcı olur.

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Merhaba,
Laboratuvar ekipmanları hakkında bir sorum var,

Borosilikat cam dışında, reaktör olarak başka ne tür malzemeler kullanılabilir?
Sentezin kalitesini etkiler mi?

500 P2NP g. sentezlemek için hangi ekipman önerilir?

Teşekkür ederim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
PP. HDPE veya hatta tüm iç yüzeye koruyucu bir PTFE kaplama uygularsanız metal.
Varil içinde varil, böylece soğutabilir ve ısıtabilirsiniz. Boru içinde borudan yapılmış büyük kondansatör Kondansatör için delik, teflon üstten karıştırma adaptörü için delik (Veya bir regülatöre bağlanmış büyük bir çimento karıştırma matkabı) Alüminyumunuzun 50-100g altı reaksiyonlardan daha kalın, çok daha kalın olması gerekir, aksi takdirde kondansatörden dışarı çıkacaktır.Sınırın 100g olduğu söyleniyor, ancak çok daha fazlasını ölçeklendirebileceğinize oldukça ikna oldum. 1kg reaksiyonları bu yöntemle yapan bildiğim 1 kişi var ve söylediğine göre amalgamate etmek "saatler" sürüyor ve alüminyum levha kullanılıyor.

View previous replies…

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Çok teşekkür ederim!!!

Yaklaşık 30-40 g sentezlemek için 5 litrelik bir cam şişe kullanıyorum.
Ama biraz daha büyüğünü denemek istiyorum.

Reaksiyonu büyütmek için kendi "DIY" ekipmanımı yapmak istiyorum.

Kimyasal ürünler içeren boş bir 25/50-L şişe kullanmayı düşündüm.

Bu iyi bir fikir mi?
Sentezin kalitesi plastik ekipman kullanmaktan etkilenir mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
0,25 mm-3 mm "levha" ile iyi çalıştım, tırnak içinde söylüyorum çünkü elle kolayca bükülebiliyor. Küçük boyutlarda kesiyorum ve sadece biraz yüzey alanı için kahve grinde / blender'da 1-2 saniye karıştırıyorum

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
3mm alüminyum, ne miktarda p2np için önerilir?
Kahve değirmeni ile iyi öğütülüyor mu?