Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Merhaba,
Laboratuvar ekipmanları hakkında bir sorum var,

Borosilikat cam dışında, reaktör olarak başka ne tür malzemeler kullanılabilir?
Sentezin kalitesini etkiler mi?

500 P2NP g. sentezlemek için hangi ekipman önerilir?

Teşekkür ederim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
PP. HDPE veya hatta tüm iç yüzeye koruyucu bir PTFE kaplama uygularsanız metal.
Varil içinde varil, böylece soğutabilir ve ısıtabilirsiniz. Boru içinde borudan yapılmış büyük kondansatör Kondansatör için delik, teflon üstten karıştırma adaptörü için delik (Veya bir regülatöre bağlanmış büyük bir çimento karıştırma matkabı) Alüminyumunuzun 50-100g altı reaksiyonlardan daha kalın, çok daha kalın olması gerekir, aksi takdirde kondansatörden dışarı çıkacaktır.Sınırın 100g olduğu söyleniyor, ancak çok daha fazlasını ölçeklendirebileceğinize oldukça ikna oldum. 1kg reaksiyonları bu yöntemle yapan bildiğim 1 kişi var ve söylediğine göre amalgamate etmek "saatler" sürüyor ve alüminyum levha kullanılıyor.

View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Hayır, kaliteyi etkilememelidir, ancak dikkat edin, oda sıcaklığında hem hdpe hem de pp hemen hemen her şeyde iyidir, ancak 110 * C'de özellikle çözücüler, asitler vb. altında deforme olmaya başlarlar.

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Tamam.
İyi bir sentez için ideal sıcaklık aralığı 50 ila 70°C arasındadır, değil mi?

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Kullanmam gereken alüminyum kalınlığı ve bununla nasıl amalgam yapacağım konusunda herhangi bir öneri
Alüminyum mu?
Belli bir boyutta mı kesmeliyim?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
0,25 mm-3 mm "levha" ile iyi çalıştım, tırnak içinde söylüyorum çünkü elle kolayca bükülebiliyor. Küçük boyutlarda kesiyorum ve sadece biraz yüzey alanı için kahve grinde / blender'da 1-2 saniye karıştırıyorum

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
3mm alüminyum, ne miktarda p2np için önerilir?
Kahve değirmeni ile iyi öğütülüyor mu?

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Oook
50 P2NP sentezlemek için 0,04 mm Al kullanıyorum
Aynı Al'i 100-200 sentezlemek için kullanabilir miyim? 300???

Sakıncası yoksa bir soru daha,
Bir tamburu kaplamak için ne tür bir teflon sprey kullanılabilir?

Bakıyorum ve sadece yağlama için sprey bulabiliyorum....

Pavel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Lütfen küçük bir miktardan başlayın. Soğutma ile ilgili bir sorun gördüğünüzde bunu nasıl çözeceğinizi düşünün. Zemindeki malzemelerin 1/2'sini kolayca alabilirsiniz - (daha iyi seçenek). Sizin için en kötüsü. yani her yeriniz cıva ile kirlenmiş ;( bence varili boyamak çıkmaz sokak.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Solunum cihazımın cıva buharlarına karşı koruma sağlayıp sağlamadığını nasıl bilebilirim? (Cıva ve nitrik asit kullanarak kendim Cıva(II) nitrat sentezliyorum, bu nedenle bir miktar cıva buharı oluşacaktır).
Buzlu asetik asit mi yoksa sadece asetik asit mi kullandığım önemli mi? Buzul asetik asit için bir tedarikçi bulmakta zorlanıyorum.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Belki zehirli maddeler için bir test şeridi? Laboratuvar mağazalarında satıyorlar. Kullanılmış filtreyi ıslatın ve şeridi kurutun sanırım.
Cıva çok yüksek bir kaynama noktasına sahiptir 360 derece C, kondansatörünüz bunun üstesinden gelecektir ve bir miktar cıva buharı kondansatörün dışındaki diğer gazlar tarafından taşınsa bile miktar olarak çok azdır, muhtemelen somon yiyerek daha fazlasını yutuyorsunuzdur.
Sadece su bile kullanabilirsiniz, yani doğal olarak %80 ya da ne bulursanız kullanabilirsiniz.

dirktem

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Amfetamin yaparken neden mdma müziği çalıyor. silinemiyor

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Amfetamin sülfatı filtrelemek için bir giysi parçası kullanmak yerine filtre kağıdı kullanabilir miyim? Ayrıca, elementel cıva ve nitrik asit çözeltisi yapacağım için, bir parti amfetamin için tüm çözeltiye ihtiyacım olmayacağından bunu nasıl saklamalıyım?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bakkaldan alacağınız kahve filtrelerini kullanabilirsiniz, kağıttan daha iyidir.
Asit konsantrasyonuna bağlıdır, %70'e kadar hdpe'de sorun olmamalıdır

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Birkaç ay önceki ilk başarılı sentezimden bu yana, çoğunlukla daha kolay / daha ucuz saflaştırma ile ilgili birçok farklı sentez optimizasyonu kombinasyonu denedim. Bu yüzden sizin için bazı mutfak ipuçlarım ve püf noktalarım var:

1. Dekante edilmiş Rm'nin ilk asitlendirilmesi için sıvı çözeltiler yerine gaz HCl kullanın. Neden? Zaten AB ekstraksiyonu yapacaksanız, ara iyon gerçekten önemli değildir, ayrıca freebase çözeltisinin susuz ortamı nedeniyle Rm'yi yanlışlıkla aşırı asitlendirmek neredeyse imkansızdır, aşırı HCl doğrudan duman deliğine gider. Bu işlemin, sadece düz kauçuk hortum değil de kabarcıklı oluk difüzörü (bence en iyisi ve elde edilmesi en kolay olanı akvaryum için sıkıca gözenekli havalandırma taşıdır, ancak doğal bazalt veya HCl'ye duyarlı diğer kayalardan yapılamaz) ve dar, uzun beher kullanırsanız belirgin şekilde daha fazla, zaman ve maliyet etkin göründüğünü fark ettim.
2. Bu ipucu, tek seferde nispeten büyük hacimlerde freebase ile çalışan kişiler için çok faydalı olabilir. Gerçekten de yazıldığı kadar karmaşık değildir. İlk tuz hazırlama işlemi çok kolay ve stressiz göründüyse, ancak bir sonraki asitleştirmeyi neredeyse öncekiyle aynı hale getirebilirsiniz. Bahse girerim hassas bir teraziniz ve bir çeşit kurutma odanız (fırın) vardır, bu nedenle yaklaşık 200 mg civarında filtrelenmiş tuz numunesi alabilir ve sadece nem içeriğinin gravimetrik tayinini yapabilirsiniz, bu ISO standart prosedürü bazı ücretsiz internet kütüphanelerinde okunabilir. Ne kadarının 'az' olduğu sizin kararınıza bağlıdır. Son kuru ağırlıklandırmadan sonra bu numuneler partilerine geri dönebilir. Normalde isteğe bağlı olan bu işlemi yapmaya neden hevesli olasınız ki? Öncelikle, hala ıslak olan partinin geri kalanı için kuru kütle içeriğini uygulayarak ham Rm veriminizi kesin olarak hesaplayabileceksiniz. Peki her şey bu kadar faydalı mı? Hayır, pek değil. Bazı inanılmaz derecede kolay stokiyometrik denklemler yapabilir ve pH.6 elde etmek için toplam çözelti miktarını çok hassas bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Basitçe hesaplamayı iki kez kontrol edin ve toplam asidin %80-90'ını sakince boşaltın. Geri kalanı her zaman olduğu gibi damla damla eklenir.
3. "Son kullanma tarihi kısa" bir HPLC sınıfı izooktan şişesini fiyatının küçük bir kısmına satın alma şansınız olsaydı; Dikkatlice okusanız iyi olur: küflü değildir, sadece stabilite ve saflık sertifikası garanti edilmeyecektir. Ama yine de bizi rahatsız etmiyor. Son AB çökeltmesini her zaman izookt, çözelti ve aseton/gıda sınıfı fosforik (V) asit içinde baz ekstrakt ile yapıyorum. Neden bu kadar harika? Örneğin petrol eteri gibi ağır metal içeriği yok, ayrıca polarite indeksi 0.1, bu çözücüyü suda en çözünmez 2. sıvı yapan şey ve bir sürü özellik. Ancak dondurucu soğukta 5 dakikanın altında hunide tamamen ayrışabilir ve bir şekilde sihirli bir şekilde dünyadaki en hassas pH söndürme indikatörü gibi davranır. Hızlı bir şekilde, gelişigüzel süt, yulaf lapası ve çok sık pH kağıtları kullandınız. ancak magstir maksimum rpm'de karıştırılan izooktan / aseton çözeltisinde, her zaman "son damla" sisli çözeltiyi karakteristik toz bulutlarında birbirine bağlar, çözeltinin üstünü saniyeler içinde tamamen berrak hale getirir ve o sırada ideal pH'ı verir. (bunu tüm topluluk için açıklamaya çalışacak herhangi bir kimya doktoramız var mı?) Ayrıca ABExtraction düzgün bir şekilde yapıldıysa, mevcut reaksiyon tamponunun en iyisi olarak tekrar tekrar kullanabilirsiniz.
Bunlar hakkında soru sormaktan çekinmeyin.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Kişisel kullanım için amfetamin*HCl üretiyor musunuz?

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Tüm saflaştırma adımları arasında sadece bir ara formdur. Son iyon genellikle tercihen sülfattır. Bilinen titrasyon göstergelerinin hiçbiri bu özel durum için geçerli olmadığından, bilinmeyen konsantrasyon çözeltisinin son noktasını yakalamak için tonlarca gösterge kağıdı kullanmanız gerekir, en önemli adımda sadece ucuz ve hızlı bir şekilde değerli kalite görüşü elde edemem. Genel olarak şüphelenildiği gibi, antik Kipp aparatının modern uyarlamasında yapılan ciddi derecede kötü zehirli bir gazı köpürterek freebazı dışarı atmak, kritik olarak gerekli olduğunda, muhtemelen tuzlamanın en tehlikeli ve en az maliyetli yoludur. Ancak susuz freebaz çözeltisini aşırı asitlendirmek imkansızdır, özellikle de gerçek verim bir piyango olduğunda. Aşırı HCl, havadaki nemi mutlu bir şekilde yakalamak ve zaman içinde herhangi bir metal yüzeyi çiğnemek için kabarır. Al/hg indirgemesine daha aşina olduğum için, bu tarifin biraz güncellenmiş versiyonunda A-B ekstraksiyonunu yürürlüğe koymaya karar verdim. O zamandan beri, ilk freebase katmanı neredeyse renksiz görünse bile, zorunlu sentez adımı olarak tam A-B yapıyorum. Bu sadece kendi sağlığım için. Her zaman 10-20 gram olmak üzere yaklaşık 15-20 parti yaptım ve neredeyse her seferinde farklı çıkıyor. Sadece görünüşü değil, aynı zamanda kafayı bulduğunuzda davranışlarınızı nasıl etkileyeceği de farklılık gösteriyor.
Benim için; uzun süredir analitik laboratuvar çalışanı olarak, ortalama tekrarlanabilirlik faktörüm kendimden utanmak için ciddi bir sebep. Kelimenin tam anlamıyla her seferinde farklı oluyor, deiyonize su da dahil olmak üzere dünün aynısından alınan sub'lardan yapılmış olsalar bile. Şimdi "her ayrıntıyı tarif et" yöntemiyle, hangi işlem ayrıntısının ihmal edildiğinde nihai ürünü etkileyebileceğine dair bir model yakalamaya çalışıyorum. Bazen Bay Hyde'ı Dr. Jekyll gibi profesyonel yapma çabası o kadar dengesiz oluyor ki, kendimden profesyonel olarak ciddi şekilde şüphe duyuyorum. Özellikle, bu konu videosunda sunulduğu gibi nihai sonucumun beklenen hedefle karşılaştırılması söz konusu olduğunda. G.Patton, birbirimizle bazı bilgileri paylaşmak için bana DM atabilirsiniz.