Kannabidiolün (CBD) Psikoaktif Kannabinoidlere İzomerizasyonu

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Pil asidi ile
1. 1 g CBD, 50 ml Yuvarlak Tabanlı Şişede (RBF) 35 ml %95 etanole eklenmiştir.
2. 70°C'de sıcak su banyosuna yerleştirildi.
3. CBD çözündükten sonra, çözeltiyi asitleştirmek için 4 damla %35 sülfürik asit eklendi, pH < 3.
4. Karışım 70°C'lik su banyosunda 24 saat boyunca geri akışa bırakıldı.
5. Tamamlandığında, pH 10'dan büyük olana kadar çözeltiyi bazikleştirmek için 5 damla 10M NaOH kullanıldı, bu da sülfürik asidi sodyum sülfat olarak uzaklaştırır.
6. Reaksiyon daha sonra filtrelendi. Reaksiyon daha sonra sodyum sülfatı uzaklaştırmak için filtrelenmiş ve kalan etanol çözeltisinde sadece kannabinoidlerin kalması sağlanmıştır.
7. 0 saatlik numune ekstraksiyonu sonucunda 2,80 dakikada sadece CBD bulunmuştur, bu da 2,80 dakikalık referans numunelerle uyumludur. 1 saat sonra CBD piki azalmış, ancak yine de mevcut ana pik olmuştur. Bununla birlikte, 24 saat sonra, 8-OH-izo- HHC ve 9α-OH-HHC olduğu tespit edilen 2.18 dakika ve 3.40 dakika gibi diğer safsızlıklar artmaya başlamıştır. Ek olarak, D 9-THC ve D 8-THC dubleti 4.10 dk ve 4.22 dk'da bulunmuştur. D 9-THC'nin izomerizasyon piki olduğu ve D 11-THC veya D 7-THC olabileceği düşünülen 3,77 dakikada bir pik daha bulunmuştur. Bu yöntem 24 saatte bile tüm CBD'yi izomerize etmemiştir. Ancak CBD piki artık numunedeki en belirgin pik değildir. En büyük pikin 9α-OH-HHC olan 3.38 pik olduğu bulunmuştur
.
CjShfZDB9T

Muriatik asit ile

1. 1 g CBD, 50 ml'lik bir RBF'de 35 ml %95'lik etanole eklenmiştir.
3. CBD çözündükten sonra, çözeltiye 47,3 ml %37 hidroklorik asit eklenerek pH'ı 5'in altında olacak şekilde %0,05 HCl nihai konsantrasyonu elde edildi.
4. Karışım geri akışa bırakıldı. Karışım 70°C'lik su banyosunda 24 saat boyunca geri akışa bırakılmıştır.
5. 0 saatlik numune ekstraksiyonu yalnızca CBD'nin 2,80 dakikada bulunmasıyla sonuçlanmıştır, bu da 2,80 dakikalık referans numunelerle uyumludur. 1 saat sonra CBD piki azalmış, ancak yine de mevcut ana pik olmuştur. Bununla birlikte, 24 saat sonra, 8-OH-izo- HHC ve 9α-OH-HHC olduğu tespit edilen 2.18 dakika ve 3.40 dakika gibi diğer safsızlıklar artmaya başlamıştır. Ek olarak, D 9-THC ve D 8-THC dubleti 4.10 dk ve 4.22 dk'da bulunmuştur. D 9-THC'nin izomerizasyon piki olduğu ve D 11-THC veya D 7-THC olabileceği düşünülen 3,77 dakikada bir pik daha bulunmuştur. Parçalanma gerçekleştirilmiş ve D 9-THC ve D 8-THC ile aynı parçalanma ve oranlara sahip olduğu bulunmuştur, bu da D 9-THC ve D 8-THC'nin bir izomeri olduğunu doğrulamaktadır. Bu yöntem 24 saatte bile tüm CBD'yi izomerize etmemiştir. Ancak CBD piki artık numunedeki en belirgin pik değildir. En büyük pikin 9α-OH-HHC olan 3.38 pik olduğu bulunmuştur
.
MHkFgXBj3D

Buzul Asetik Asit ile

1. 1 g CBD, 50 ml'lik bir RBF'de 35 ml %95'lik etanole eklenmiştir.
3. CBD çözündükten sonra çözeltiye 1,909 ml %99'luk glasiyal asetik asit eklenerek nihai konsantrasyon %5,2 asetik asit haline getirildi.
4. Karışım 70°C'lik su banyosunda 24 saat boyunca geri akışa bırakılmıştır.
5. 0 saatlik numune ekstraksiyonu sonucunda 2,80 dakikada sadece CBD bulunmuştur, bu da 2,80'lik referans numunelerle uyumludur. 1 saat sonra, CBD izomerizasyonundaki değişiklikler sadece D 11-THC veya D 7-THC olduğu düşünülen 3.77'deki pikte bir artış olarak bulunmuştur. 4 saat sonra, artan D 9-THC'nin gözle görülür bir pikinin arttığı tespit edilmiştir. 24. saatte reaksiyon analiz edilmiş ve 11-5 00 -dihidroksi-CBD, 8-OH-iso-HHC, CBD, 10-metoksi-THC ve D 9-THC'nin sırasıyla 1,96 dk, 2,22 dk, 2,80 dk, 3,50 dk ve 4,11 dk'da bulunduğu tespit edilmiştir. Bu spektrumlarda 3,77 dakikada bulunan bileşik 24 saat sonra en bol bulunan bileşik
olmuştur.
KIAQs4MNao

Last edited by a moderator:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Sirke yöntemiyle ilgili bazı sorular:

1. Reaksiyonu soda ile herhangi bir zamanda durdurmak mümkün olmamalı mı? Örneğin, D9 elde etmek istersem 4 saatlik reaksiyondan sonra biraz soda ekleyebilirim, değil mi?
    1. Diyelim ki hiç soda kalmasını istemiyorum: Reaksiyonu durdurmak için soda kullanmak yerine etanol+sirkeyi buharlaştırabilir miyim?
      1. Sıcaklığı 5-6 saat sonra tüm etanol+sirke buharlaşacak şekilde artırmam bir fark yaratmamalı mı?
  2. Ve aynı sonuçları vermesi gereken %5 asetik asit yerine %15 sitrik asit kullanmak mümkün değil mi?
    Asetik asidin daha mantıklı olduğunu fark ettim çünkü CBD'nin erime noktasının altında buharlaştırılabilir. Tadı etkileyebileceğinden korkuyordum ama muhtemelen yıkanabilir ve 50 ml'de 2 ml güçlü bir koku değil.
  3. Kullanılan CBD miktarı (iyi çözündüğü sürece) önemli değil, örneğin aynı 50 ml'lik çözeltide 2 g kullanabilirim, değil mi?

Kaynak

Last edited:

WillD

Expert
Reaction score
1,017
1. Reaksiyonu soğutarak izomerleşmeyi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Sirkenin kaynama noktası buharlaşma fikrinin gerçekleşmesine izin vermeyecektir. Sıcaklık artışı ile izomerizasyon daha hızlı, ancak tamamen farklı bir şekilde ilerleyebilir.
2. Doymuş bir sodyum (veya potasyum) hidroksit çözeltisi kullanıldığında, alttan yoğun bir sulu tabaka elde ederiz, bu tabakanın içine sirke de sodyum asetat şeklinde girecektir. Yukarıda saf bir etanol özütü olacaktır ve bu özütü süzdükten sonra buharlaştırarak saf kannabinoidler elde edebiliriz.
3. Ölçeği büyütürken, gerçek çözünürlüğe bağlı olarak etanol miktarlarını azaltabiliriz, bu doğru.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
William Dampier Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Tekrar teşekkür ederim. Burada kahramanca bir iş yapıyorsunuz. Darknet için kendi nobel ödüllerimizi oluşturmalıyız çünkü burada açıkça insanlığa yardım ediyorsunuz.

CBD'yi suda çözülebilir hale getirmenin bir yolunu bilen var mı (eğer bu mümkünse)? YouTube'da suda çözünebilir CBD satan dükkanlar buldum ve CBD'nin içinde bulunduğu çözeltiyle ilgili bir şekilde "bir numara" olduğundan şüpheleniyorum ama bunu nasıl yapıyorlar?

Soruyorum çünkü saf "içilebilir" Etanol burada vergi nedeniyle çok pahalı (İçmek için alkol ağır vergilendiriliyor, bu yüzden insanların kendi "moonshines" larını yaratmak için satın almalarını önlemek için Etanolü de vergilendiriyorlar). Belki Metanol kullanabilirim? Sanırım Toluen gibi bir yağ da kullanabilirim (?) ama bunun yerine damıtılmış su kullanmanın daha ucuz olabileceğini düşünüyordum (CBD'nin yeterince iyi çözünmemesi, CBD'nin kendi yağı içinde hapsolmasına ve çözeltiye temas etmemesine neden olur. Ne yazık ki karıştırma çubuğu sıcak plakam yok, bir sıcak plakam ve karıştırma çubuğum var ama bunlar ayrı birimler).

Acemice sorular soruyorsam özür dilerim: Yakın zamanda kimyayla ilgilenmeye başladım ve keşke şu an yaptığım şey yerine kimya okusaydım.

Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bir başka tanınmış saykodelik kimyagerin takma adı olan 'Michael Valentine Smith' tarafından yazılan ve her yönüyle harika bir kimyager olan Psychedelic chemistry adlı kitaba göz atmalısınız. Sanırım 70'lerde yazılmıştı. Esrar kimyası hakkında da epeyce şey içeriyor... bu şeyler yeni değil, esas olarak ABD hükümeti tarafından yapılan anologlar da değil.
Bu komik çünkü Pineapple Express gibi filmler ABD hükümetinin dünyanın en güçlü otunu geliştirdiğini gösteriyor.
D9-THCO üzerinde çalışan kimyagerler varken neden uğraşsınlar ki! Unutmayın, tüm dünyada satılan Thco'nun çoğu d8-thco'dur ve IME'ye göre biraz daha zayıftır.
Sahip olmak için iyi bir kitap, ancak eminim ki (biliyorum) bazı sentezlerle ilgili olarak işler biraz ilerledi - pihkal artık mevcut öncüler açısından açıkça modası geçmiş gibi - çoğunlukla.
Bence pek çok insan bunu "CBD'yi bir asitte kaynatmak" olarak görüyor - herhangi bir asit ve %100 d9-THC elde edersiniz - size söylemiyorum, ama Reddit'te 0 analitik ekipmanla bunu soran aptallar gördüm - herhangi bir kannabinoidle çalışma konusunda beni korkutan şey bu - çok yapışkan ve genellikle can sıkıcı! Bunu kendim yapmayı düşündüm ve sonra bir üniversiteye bağlı olmadığınız sürece neye sahip olduğunuzu kontrol etmenin hiçbir yolu olmadığını fark ettiğimde daha iyi düşündüm.
Bu arada Hamilton'ın harika bir podcast'i var, 2 saatlik tartışma sırasında gerçekten ilginç şeyler ortaya çıkıyor.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Suda çözünür CBD mümkündür, örneğin beta-siklodekstrinlerle orijinal özelliği değiştiren kompleksler oluşturularak elde edilir. Bu kompleksler yukarıdaki izomerizasyon işlemi için uygun olmadığından, bu konu başka bir başlık altında tartışılabilir.

Metanol, toluen (benzen) kullanımına gelince, bu mümkündür, ancak reaksiyon koşulları farklı olacaktır. CBD'nin THC'de benzen + PTSA'da izomerizasyonu ve metanol ve hidroklorik asidin yanı sıra metanol ve PTSA kullanımına ilişkin veriler vardır. Çeşitli düşük kaynama noktalı çözücüler ve güçlü asitlerle deney yapabiliriz (asetik asit nispeten zayıftır, ancak yine de uygundur).

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Bugün hidroklorik asit (%30), etanol %93 (hatta %96, hatırlamıyorum), Toluen ve farmasötik kökenli Sodyum hidroksit satın alacağım. Zaten biraz gıda sınıfı asetik asidim var.

Ve 300 gr CBD'm var, parti başlayabilir! Yasal nedenlerden dolayı 10 g'dan fazla parti üretemiyorum.

Eki görüntüle 2212

Kalite iyi görünüyor, verilen laboratuvar testine göre (QR kodu ile çevrimiçi olarak kontrol edilebilir) % 99'un üzerinde ancak bu arada kesmiş olabilir, bu yüzden suyla karıştırmaya karar verdim (Çin'den noid satın aldığımda tozun birden fazla katmanı var, örneğin tozun bir kısmı dibe ulaşabilirken diğer kısmı suyun üzerinde akıyor):

Eki Görüntüle 2214

Yaklaşık 12 saat sonra CBD hala su ile çözülmüyor:

Eki Görüntüle 2213

Darknet Nobel Ödülü adayı Dr. Prof. William Dampier, bana ne yapacağımı söyleyin, video olarak kaydedeyim ve bilgiyi paylaşayım.

Benim bir aptal olduğumuvarsayalım.

Endüstriyel bir fanım var (cananbis yetiştirirken ısıyı uzaklaştırmak için yapılmış). Yeterli olduğundan eminim (yaklaşık 500L/s) çünkü o şey açıkken gerçekten nefes alamazsınız.

Laboratuvar koruma ekipmanları bugün gelecek:

• Dahili gözlüklü maske (değiştirilebilir filtreler) (yüzünüze yapışacak gibi görünüyor)
  • Bazı ucuz gözlükler (bana güvenli bir his vermiyor)
  • Kayak için suya dayanıklı maske (kafamdaki cildimi korumak için
  • Pamuklu laboratuvar ceketi, gerektiğinde saniyeler içinde çıkarılabilen kimyasal geçirmez bir ceket arıyorum
  • Nitril eldivenler

HCL ile çalışmadığım sürece bu korumaya ihtiyacım yok, değil mi? Yani başlangıçta sirke yöntemi gibi gıdaya uygun yöntemlerle eğitim alacağım (laboratuvar koruma deneyimi kazanacağım) ve HCL kullanmaya geçeceğim.

Last edited:

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Sahip olduğunuz şey, CBD'nin saf bir malzemesi, harika! Kimya için çalışma alanı, egzoz fanının bulunduğu yere mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Verimliliği yerel olarak artırmak için çalışma alanının yanlarındaki duvarları toplayın. Egzoz havalandırması, eldiven ve dikkat kullanırsak hidroklorik asitle çalışmak çok tehlikeli değildir. İşin kolaylığı için daha ince nitril eldivenler alın ve kirlenme durumunda daha sık değiştirin. Kalın eldivenler güvenlikten çok sorun yaratabilir. Tam yüz filtreli maske kullanmak yine de iyi bir fikirdir. İş için koruyucu giysi rolünde, DuPoint Tyvek'e oldukça yaklaşın. Bu tür tulumlar veya benzerleri bir marjla satın alınabilir. Su geçirmez lastik çizmeler ayakları korumak için en iyi çözüm olacaktır. Hidroklorik asit cilde bulaşırsa, bol su ve sabunla durulayın. Aside karşı cilt reaksiyonumuz varsa, elimizin altında antihistaminik bulundurmak fena olmaz. Eğer aniden bir çift hidroklorik asitten güçlü bir şekilde ilham alırsak, o zaman akciğerlerin hiperventilasyonunu gerçekleştiririz. 15 dakika derin nefes alın ve açık havada hızlı ve sık nefes verin. Ancak genel olarak, hidroklorik asit ile çalışmak göründüğü kadar tehlikeli değildir. Çalışma alanında değerli metal nesneler varsa, asit buharından korozyon riski olduğu için bunları çıkarmalarını tavsiye ederim. Bunlar genel önerilerdir, ancak bizim özel durumumuzla ilgili olarak reaksiyonda hidroklorik asit çok fazla değildir, bu konuda endişelenmek gerekir.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Teşekkür ederim.

Sanırım en acemi dostu reaksiyon "asetik asit reaksiyonu", değil mi? Sanırım yeterince "eğitim" alana kadar güvenlik nedeniyle bunu kullanacağım.

Buzul olması şart mı, sıvı asetik asit (oda sıcaklığında) kullanmak mümkün mü?

Diyelim ki reaksiyonun sonuna geldik ve reaksiyonu durdurmak için soğuttuk.

Şimdi elimde asetik asit ile karıştırılmış etanol içinde THC kaldı.

Etanol ve asetik asidi nasıl uzaklaştırabilirim?

Sadece 0°'ye kadar dondurursam (normal dondurucu) işe yarar mı? Etanol hala sıvı kalacaktır ancak asetik asit 8°'de katı hale gelmelidir, böylece onu çıkarabilirim, değil mi?

Etanolü çıkarmak istersem, etanolü buharlaştırmak için 80°'ye kadar ısıtabilir miyim (etanol ve sıcak hava arasında daha fazla teması artırmak için önceden ısıtılmış ve mümkün olduğunca düz)?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
İlk olarak, "ev tipi" asetik asit yüzdesini kontrol edin. Asit çok sulu ise çözünmesi için biraz daha fazla etanole ihtiyacınız olabilir. Elbette sıvı asit kullanıyoruz, kimyasal olarak saf buzul asetik asit durumunda, 16 * C'de kristaller halinde donacaktır, ancak ısınmaya ihtiyacımız var. Dondurduktan sonra asidi ayırmak kötü bir fikirdir, alkol onu kendi içinde tutacaktır. Asidin geri kalanını doymuş bir alkali çözeltisi ile söndürdüğümüzde suda çözünen bir metal tuzuna dönüşecektir. Yoğun bir doymuş sulu tuz ve alkali çözeltisi, karışımın iki katmana ayrılmasını sağlayacaktır: alt sulu katman ve THC içeren etanol özütünün üst katmanı. Etanol tabakasını ayırarak buharlaştırabiliriz.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Teşekkür ederim. Peki hangi akali kullanmalıyım? Sodyum karbonatım var (ve yakında sodyum hidroksitim olacak), sizce bunlar işe yarar mı? Ve asetik asit başına ne kadar akali'ye ihtiyacım var? Cevabın "3mg soda / 1ml asetik asit" kadar basit olmayabileceğini hissediyorum, bu yüzden tekrar böyle aptalca sorular sormadan önce okumam gereken bazı dersler (bağlantılar) atın.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Sodyum hidroksit en iyi seçenek olacaktır. Oldukça konsantre bir çözelti olan 1 g alkaliyi 2 ml su içinde kullanabilirsiniz. Her bir gram CBD için yaklaşık 1,5 g sodyum hidroksit gerekecektir.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Haklıymışsınız, ben de biraz asetik asit almak zorunda kaldım (%98)

Şimdiye kadar yaptığım şey bu:
  1. 10 g CBD'yi 50 ml Etanol (%96) içinde karıştırdım (çok hızlı çözündü). Küçük bir kavanoz kullandım (plastik sadece ml'yi ölçmem gerektiğinde kullanıldı).
  2. Önceden 70°'de ısıtılmış bir fırına koydum (hava sirkülasyonu kapalıydı.
  3. Çözelti 70°C olana kadar biraz zaman geçti (yaklaşık 50 dakika) (aslında ızgara bifteklerin sıcaklığını kontrol etmek için kullanılan sıcaklık ölçer ile kontrol ettim).
  4. 2 ml asetik asit eklendi.
  5. Fırında yaklaşık 10 saat kaldı. O zamandan beri oda sıcaklığına kadar soğutuldu.
Kokuyu hafife almışım. Fırını mahvetti. Sanırım fırını 300°'de çalıştırarak kokudan kurtuldum (kendi kendini temizleyebildiği için oldukça mutluyum).

Şimdi elimde 23 ml etanol kaldı. Hala çok kötü kokuyor - artık Etanol kokusu almıyorum, sadece asetik asit kokusu alıyorum. Eğer doğru hatırlıyorsam buharlaşma başlamadan önce daha çok Etanol gibi kokuyordu. Yanlış bir şey mi yaptım?

Keşke yüksek yapıp yapmadığını test etmenin bir yolu olsaydı...

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Asetik asit ekledikten sonra pH değerini ölçmek gerekiyordu. Fırında reaksiyon yapmayın, bu tehlikelidir! Buharlaşmalar egzoz havalandırmasına gitmelidir. Fırın kullanmak çok tehlikeli. İdeal olarak bir ocak gözüne ve karıştırıcıya, indikatör kağıdına ihtiyacımız var.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Yetiştiricilikle uğraşıyorsanız, toprağın asitliği ve gübre karışımı kontrol edildi. Kalibre edilmiş bir elektronik pH-metreye veya pH-gösterge kağıdına ihtiyacınız vardır. Yukarıdaki asitlerden herhangi birini ekleyerek, pH < 3'e daha fazla odaklanıyoruz, Yani gösterge kağıdı kırmızı, asidik olmalıdır. Daha sonra ısıtıldığında izomerizasyon işlemine sahip olabiliriz. Isıtma için ısıya dayanıklı cam ve manyetik karıştırıcı kullanmak daha iyidir. Sadece egzoz havalandırması altında veya bir soğutma kondansatörü ile ısıtma. Etanol buharlaşması tutuşmaya yol açabilir. Yangın söndürücünün el altında olması iyi bir fikir olacaktır.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Yani... Bu durumda açık hava kullanıyoruz, fırın, mikrodalga ve benzerlerini kullanmıyoruz. Egzoz altında ısıtma için bir ocak gözü veya manyetik karıştırıcı kullanıyoruz. Elektrikli ocak gözünde ısıtıldığında bir cam veya teflon çubuk karıştırılıyor. Manyetik bir karıştırıcımız varsa, kitte karıştırma için bir teflon mıknatıs vardır. Bu durumda, reaksiyon için kondansatörlü düz tabanlı bir cam şişe kullanabiliriz.
ZKUnrgP7sq
7W5NCSzXFU
6m4eA2l0fv

Soğutmasız reflü kondansatörü ile buharlaşma yukarıda uçacak ve daha güvenli olacaktır. Kondenser soğutması ile, soğutma olmadan bir reaksiyon yapabiliriz - etanolün buharlaşması.
HGuJ7E4XRT

Yaklaşık olarak, reaksiyon karışımına asit eklendikten sonra bu indikatör kağıdı olmalıdır.
Etanol yaklaşık 80 *C kaynar, önceden tamamen buharlaşmasına izin vermemeliyiz. Alkolün tam buharlaşmasını ancak alkali su ekledikten ve alkolü karışımdan ayırdıktan sonra kabul edebiliriz. Başarısız bir deneyim gibi elde ettiğiniz şey, daha fazla eylem için saklayın. Alkali bir çözelti ile işlem yaparken asetik koku giderilmelidir.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Tamam, sanırım şanslıydım ve 27 ml yeterli değildi.

Kenevir yetiştirme ekipmanlarıyla kendime bir laboratuvar yapmaya çalışacağım (1.2mx1.2mx2m çadırım ve 1.2m yuvarlak masam var ve sanırım mükemmel bir şekilde toplanıyor. Bir taraftan tamamen açabiliyorum ve temel olarak dışarıdan çalışabiliyorum. (Çadırın içinde kalmayacağım) Fan havayı çadırın dışına çıkaracak/pompalayacak (en iyi durumda tüm teknoloji, örneğin güç adaptörleri vb. çadırın dışında).

Sizce havayı çadırdan dışarı pompalamak için hangisi daha iyi (fan fiziksel olarak dışarıda, teknoloji içeriye daha az maruz kalıyor). Pompalayan tüpte bir karbon filtre kullanacağım (böylece kimyasallar fandan geçmeden önce filtreye girecek ve dışarıya çıkan bir sonraki tüpe itilecek).

Sorun şu ki fan sızıntı yapabilir (yapmamalı), bu yüzden sanırım güvenliğim için fanı çadırın içine koymak ve kimyasallarla temastan biraz bantla korumak daha iyi (?).

Şöyle hayal edin:

RtXGkmy2dK

Ancak fan dışarıda olacaktır. İçeride (köşede) dönen bir fan olmayacaktı. Büyük lamba yok. Bu lambaların genellikle farklı uzunluklara ayarlanabilen ipleri vardır (böylece polant'a olan mesafeyi kontrol edebilirsiniz). Bunları buharlaşmaya olan mesafeyi kontrol etmek için kullanırdım.
Sadece içeride bir masa ve 2m yükseklik ile hayal edin.

Sizce içinde teknoloji olması uygun mu?

Belki de bu yorumu "Çadır ev laboratuvarı" bölümüne taşımalıyız?

Not: Az önce aynı anda gönderdik. Evet, karıştırıcı bir sıcak plaka alacağım.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Evet, amaçlarımız için "kimyasal çadır", "yetiştirme kutusu" kullanabiliriz. Bu sıklıkla uygulanmaktadır. Katlanabilir bir turist masası çadırda bir çalışma alanı haline gelebilir. Aşağıdaki eylemler, tehlikeli durumlar yaratmamak için önceden bizimle koordine edilmeye çalışılmaktadır.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Güvenli bir ortam oluşturmak için yumruğa ihtiyacım var... örneğin, iki karbon filtreli fan (biri masanın altında) ve masanın altında biraz depolama odası. Yangın söndürücü de. Resimde gösterdiğiniz gibi bazı tüplerim zaten var - 2'si düz cam borulu ve 2'si içte spiral borulu. Boruyu soğutmak için bir pompam var.

Tabii ki içte ve dışta eldiven var.

Güvenli bir ev laboratuvarı ortamı için başka neleri kontrol etmeliyim? Kesik koruması; Dış teknoloji; Yangın söndürücü; Eldivenler; Kimyasal güvenli laboratuvar malzemeleri (gözlük, gaz maskesi, kimyasal güvenli ceket ve pantolon, ayakkabı/plastik çizme, su koruyucu kar maskesi vb); başka ne var?

Bazı youtube videolarını izledim "Kimya tehlikelidir" örneğin. 10 dakika önce eldivenlerin nasıl doğru / güvenli bir şekilde çıkarılacağını öğrendim. Burada tam bir aptalla konuşuyorsunuz.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Reflü kondansatörünüz var mı? Fotoğrafını gösterebilir misiniz? Şişeler var mı o zaman?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Refulx = Damlaları ısıtma çözeltisine geri döndürür? Hayır, bende onlardan yok.

Ama bunun gibi iki tane var:
JQKSLAHJt3

Ve 2 tanesinin içinde spiral tüp var.

Hiç şişem yok çünkü sadece kavanozlarla çalışıyorum. Adımı Jarry olarak değiştirmeyi düşünüyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Jarry, lütfen kondansatörünüze uyması için içinde delik olan bir lastik tapa eklemeyi deneyin.