Kannabidiolün (CBD) Psikoaktif Kannabinoidlere İzomerizasyonu

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Şimdi 20g gıda sınıfı sodayı karıştırdım (daha önce zaten batırmıştım, neden devam etmeyeyim). Yaklaşık 1 saat boyunca bir karıştırma çubuğu ile karıştırdım. Ayrıştırmak için yeterli etanol yoktu, bu yüzden (karıştırmadan önce) 40 ml etanol ekledim.

J0vNamVctE

Üst tabakayı bir şırınga ile çıkardım - komik, 50 ml oldu, yani yaklaşık 13 ml hala sodanın içinde kaldı - ve bir pişirme kabına attım (en düşük ısıtma noktası 56°).

SoG74csAHi

Yakında o boku içeceğim. Hala kokuyor ama eskisinden çok daha iyi.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Rapor için teşekkürler! Başka bir zaman daha iyisini yapacağım.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
HCL yöntemi ile ilgili soru:

HCL ~70°'ye kadar ısıtıldığında ne olur? Reaksiyon süresi boyunca (4 saat-12 saat++) buharlaşıp gitmeyecek mi? HCL'nin konsantrasyonuna bağlı olarak kaynama noktasını değiştirdiğini biliyorum ama tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Başka bir sorum daha var: Reaksiyon süresinden sonra HCL'yi nasıl uzaklaştıracağız?

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Reaction score
44
Hiçbir şekilde. Daha doğrusu, serbest asit olmaması gerektiği söylenmelidir. Hidroklorür elde edildikten sonra fazla asit kalırsa, madde etanol içinde çözülebilir ve etanol hafifçe kaynatılarak buharlaştırılabilir.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Serbest asit nedir?

Yani sizi doğru anladıysam, etanolü HCL ile ısıtırken HCL buharlaşmalı mı? Etanolü kaybetmek umurumda değil.

Tabii ki bir reflü ile HCL, düşük bir buzdolabı sıcaklığı ile doğru koşullar altında geri düşecektir?

Ve şimdi neden kapalı bir sistem hakkında soru sorduğumu biliyorsunuz, HCL'nin buharlaşıp gitmesinden endişeleniyorum.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Burada bir yerde bir hesaplama hatası yok mu?

1. 50 ml'lik bir RBF'de 35 ml %95 etanole 1 g CBD eklenmiştir.
2. 70*C'de sıcak su banyosuna yerleştirildi.
3. CBD çözündükten sonra, çözeltiye 47,3 ml %37 hidroklorik asit eklenerek pH değeri %0,05 HCl 'den az olan nihai bir konsantrasyon elde edilmiştir.

"CBD çözüldükten sonra çözeltiye 0,0473 ml %37'lik hidroklorik asit eklenmiş ve pH değeri %0,05 HCl'den daha düşük bir nihai konsantrasyon elde edilmiştir" olması gerekmez mi?

Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Reaction score
44
Serbest asit - yani çözeltide kaldı, ancak reaksiyona girmedi. Genel olarak HCl bir gazdır. Bu durumda, her şeyi doğru anladıysam, nihai üründe açıkça HCl belirtileri var. Bunları gidermek için ürünü etanol ile karıştırabilir ve ardından buharlaştırabilirsiniz. Asit, etanol buharı ile birlikte kaçacaktır.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
1. Tüm ekipman saf etanol ile temizlendi (temizlik alkolü değil çünkü sizi dürtecek maddeler içeriyor)
2. 12g %99,7 CBD ile karıştırılmış ~99,84375ml %96 Etanol kullanılmıştır
3. 70°'de bir su banyosu hazırlandı (su banyosunun doğru ayarlandığından emin değilim, resimleri kontrol edin, ancak su etanolden daha yüksek)
4. Bu arada CBD'yi Etanol ile çözündürün
5. Su banyosu 70° olduğunda "gangsta reflü "yü içine koydum.
6. 10-20 dakika sonra içine ~0.15625ml %32 HCL ekledim.
6. Şimdi: Yaklaşık 12 saat 17 saat bekletin
6a. Şimdi: Suyu 2 saat kadar yeni buzla değiştirin (kuru buzun daha iyi olduğunu biliyorum çünkü doğrudan "buzdolabına" temas ediyor).

Eki Görüntüle 3017

Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
6c. Karışım yaklaşık 4 saat sonra daha turuncu/sarı bir renge dönüştü
6d Karışımın rengi yaklaşık 12 saat sonra daha kırmızı/kahverengi bir renge dönüştü
7. Karışım pürüzsüz bir cam kaba konuldu (çizilmesi kolay, emprenye diğer tarafta, bu yüzden tamamen "düz pürüzsüz")
8. Kalan etanolü 60°'de buharlaştırmak istedim ancak başarısız oldum çünkü "sıcaklık çubuğu" doğru yerleştirilmemişti, bu yüzden aşırı ısındım (yine de kaynamadı) ve etanol beklenenden çok daha hızlı buharlaştı ve aşırı ısınma nedeniyle ürünün çoğunun burada kaybolduğundan eminim
9. Ilık/sıcak olana kadar soğumaya bırakın, böylece hala az ya da çok sıvı olur, renk THC kartuşlarında beklenenle aynıdır, THC kartuşlarının içeriği gibi kokar
10. Oda sıcaklığına (22°) kadar tamamen soğutulur ve katı hale gelir

Şimdi onu kazıyacağım, bir şekilde bir kartuşa veya kokain piposuna koyup içeceğim. Verim çok iyi değil ama bir dahaki sefere daha iyisini yapacağım.

Eki Görüntüle 3124

11. Sıvı olarak toplamak için her şeyi 85°C'ye kadar ısıttım, eğer çok yapışkan olduğu için sıkışırsa, kalan şeyleri toplamak için sıcak bir kaşık kullanılabilir.

Düzenleme: Verim 10,2 g oldu ve bir kısmı "buharlaştırma camında" kaldı ki bu beklediğimden çok daha iyi. Aşırı ısınmanın bazı ürünleri yok etmiş olabileceğinden korkuyordum ama çoğu hayatta kalmış gibi görünüyor.

Az önce 226 ° C'de bir vape ile içtim ve adamım iyi, cidden çok iyi, kafa yapıyor ve blablabla, hahaha çok mutluyum, o kadar mutluyum ki sikim çok sert. Belki plasebodur ama sanmıyorum, %100 emin olmak için biraz daha içeyim.

Last edited:

WillD

Expert
Reaction score
1,021
İyi bir uygulama! Raporlara göre izomerizasyon ürünleri gerçekten "yüksek" etkiler veriyor

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
CBD İçeriğini Belirleyin Alkali Işın Testi:

Ürününüzün %50 veya daha fazla CBD içerip içermediğini belirlemek için bunu kullanabilirsiniz.

1. Reaktifi ağırlıkça etanol içinde %5 potasyum hidroksit ile hazırlayın, örn. 1g KOH ila 24ml/19g Etanol
2. Ürününüzü reaktifin içine atın
3. Birkaç dakika bekleyin (reaksiyon "anında" gerçekleşmelidir)
4. Eğer kırmızı/mor renge dönerse, yüksek konsantrasyonda CBD (%50+) var demektir.

Örnek resim:

WMZyh2UAQv

Kaynak: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Ürünüm neden altın rengi/beyaz değil de bulanık?

Farklı Hacimlerde Görünüm:

Aynı ürün farklı hacimlerde:

XN9wgJUMkt

Işık görünümü değiştirebilir:

Aynı ürün farklı ışık kaynakları ile:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG

"Bulanıklığı" Gidermek için Etanol Yıkama

Bunun neden olabileceğinden emin değilim, ancak içeriğin aynı yoğunlukta olmadığını (farklı yağ ürünleri birbirine karışmış) tahmin ediyorum:

3naRqNV5Bh

Berraklaşana kadar etanol ile yıkayın.

Solüsyonum neden kırmızı?

THC Delta 8'in doğal rengi pembe/kırmızıdır ancak piyasada altın ve berrak görünümlü ürünler bulabilirsiniz, bu ürünler "ağartılmıştır" (kimyasal işlem olarak gerçek ağartma ile bir şeyin daha net görünmesini sağlamak açısından "ağartma" arasında bir fark var gibi görünüyor).

Ürününüzün rengiyle ilgili rol oynayan başka faktörler de vardır:

- Oksidasyon: Oksidasyon ürününüze daha fazla sarı katabilir.
- Isı: Ürününüze daha fazla kahverengi/kırmızı ekler.
- pH'daki değişiklikler ve geri akış, ekstraktın pembeye dönmesine neden olabilir

Ürünümü altın/şeffaf görünümlü bir ürüne nasıl "ağartabilirim" (tavsiye edilmez):

Berrak ürünler neredeyse her zaman daha saf olarak kabul edilir (teknik olarak öyle olmasalar bile).

Delta 8 THC üretmenin en basit yöntemlerinden biri ekstraktı bentonit kili ile geri akıtmaktır. Bu yöntem ucuzdur ve yine de nihai üründe kontaminasyona yol açarak berrak ekstrakt üretebilir.
Bentonitin ağartılması ağartıcı değildir.

Bentonit, ağartıcı içerdiği için değil, renk partiküllerini bağlayıp uzaklaştırmasını sağlayan belirli özelliklere sahip olduğu için "ağartıcı" olarak tanımlanır. Sonuç, bir şey ağartılmış gibi görünür, ancak bu sonuçları elde etmek için kötü kimyasallara gerek yoktur.

Bentonit kili tamamen inerttir - evde cilt bakımı tedavileri için çamur veya kil maskelerinde bulunanla aynı şeydir.

Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Denatüre alkol kullanmak mümkün mü?

Açıkçası bu, ne tür tiksindirici maddelerin (örn. acılaştırıcılar) eklendiğine bağlıdır. Benim durumumda 100L "Etanol" 4L Su, 3 Litre İzoproilalkol, 3 Litre Metiletilketon (Butanon) içerecektir, geri kalanı gerçek Etanoldür.

Saflık derecesi teknik sınıf olacaktır.

Sorum şu: Metiletilketon (Butanon) çözeltide kalacak mı yoksa buharlaşıp gidecek mi?

Metiletilketon'un (Butanon) kaynama noktası 79.64°C'dir ancak Etanol ile karıştırıldığında Etanol kaynama noktasına çok yakındır.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
CBD'nin sitrik asit kullanılarak THC'ye izomerizasyonu

Lütfen dikkatli olun, en azından deneyi yaparken profesyonel bir kimyager gibi davranın, gözlük ve eldiven takın ve elinizin altında bir yangın söndürücü bulundurun

Bu sürecin hazır malzeme ve reaktifleri kullanmak ve CBD'yi hem verim hem de zaman verimliliği açısından mümkün olduğunca verimli bir şekilde THC'ye dönüştürmek için tasarlandığını ve profesyonel laboratuvar teknikleriyle karşılaştırılamayacağını belirtmek önemlidir.

Reaktifler.
Sitrik asit
CBD
Damıtılmış su
Sodyum bikarbonat veya sodyum karbonat
Polar olmayan çözücü

Ekipman:
Küçük şişe (kaynayan bir şişeyi yarıdan fazla doldurmayın)
küçük leibig kondansatör (200mm iyi olacaktır)
Kondenser için küçük pompa, akvaryum pompası olabilir
Kondenser bağlantısına uyması için küçük tüp
Pompayı içine koymak için küçük kova
Şişenize uygun ısı kaynağı, tercihen manyetik karıştırmalı bir ısıtma ceketi
PH test şeritleri
Gram hassasiyetinde bir tartı
Dağıtım hunisi

İzomerizasyon.

Parti büyüklüğünüzü belirleyin ve ardından ne kadar su kullanmak istediğinizi belirleyin. 1gr H2O:1gr CBD'ye kadar düşebilirsiniz, ancak mekaniği biraz daha kolaylaştırmak için daha fazla su da kullanabilirsiniz. 1 gr'lık partiler için genellikle 5 gr su, 5 gr'lık partiler için genellikle 10 gr su kullanıyorum.

Küçük bir karıştırma çubuğu kullanarak kaynayan şişeye istediğiniz miktarda damıtılmış su ekleyin. Bunu yapmak için, gıda sınıfı susuz sitrik aside ağırlıkça en az %15 su ekleyin. (Yani 1 g su 0,15 g sitrik asit içerecektir, ne kadar CBD kullandığınız önemli değildir). Reflü kondansatörünü şişeye takın ve metal klipsler ve tüp kelepçeleri ile sabitleyin. Kondenseri doldurun ve akvaryum pompasını sürekli çalışır durumda bırakın. Karıştırmayı ~75 rpm'ye getirin, ~120C'ye ısıtın ve çözeltiyi kaynatın. İstediğiniz CBD/D8/D9 karışımına bağlı olarak 4 ila 12 saat arasında reflü yapın. Reaksiyon ne kadar uzun sürerse, o kadar fazla D8 ve o kadar az D9 elde edersiniz. Ben yaklaşık 8 saati tercih ediyorum. Hangi yeniden akış sürelerinin istediğiniz ürünü vereceğini görmek için küçük parti testleri yapabilirsiniz. 100 D8 istiyorsanız, reaksiyonu 10-12 saat boyunca veya test negatif çıkana kadar çalıştırın.

İşlem sonrası.

Nötralizasyon: Ayrılan süre dolduğunda, ısı kaynağını kapatın ve çözeltinin oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Hedefinizin suda çözünmediğini ve oda sıcaklığında katı halde olduğunu unutmayın. Soğuduktan sonra, şişenizde suyun üstünde yüzen ve şişenin duvarlarına yapışmış büyük katı ürün parçaları olmalıdır. Sitrik asidi bir miktar sodyum bikarbonat ile nötralize edersiniz (1 mol sitrik aside 3 mol sodyum bikarbonat). Bikarbonatı doğrudan çözeltinize ekleyebilir ve pH'ı test edebilirsiniz veya konsantre bir bikarbonat çözeltisi hazırlayıp şişenize ekleyebilirsiniz, çok az fark eder. 7'lik pH değerini doğrulamak için pH kağıdı ile test edin (tam olması gerekmez, 6-8 iyidir).

Ekstraksiyon.

Daha sonra, bu şişeye bir miktar NPS ekleyin. kullanabileceğiniz en küçük miktarı tam olarak görmek için deney yapmanız gerekecektir, ancak hedef molekülünüz oda sıcaklığında DCM veya EtOAc içinde kolayca çözünür. 5 g'lık bir parti için genellikle ~20-30 mL DCM kullanırım. NPS'yi döndürdüğünüzde ürününüzün çözündüğünü göreceksiniz. Sulu fazı ayırın ve atın (bunu bir ayırma hunisinde yapıyorum). NPS'yi eşit miktarda dH2O (20 ml NPS ile 20 ml dH2O) ile yıkayarak üründe fiziksel olarak hapsolmuş/hapsedilmiş safsızlıkları giderin. Yeniden ayırın. Organik faz bulanıklaşırsa bir miktar su emmiş demektir. Çözelti tekrar berraklaşana kadar MgSO4 ile kurutun. MgSO4'ü uzaklaştırmak için süzün veya süzün.

Ürünü izole edin.

Ürününüz artık NPS içinde çözünmüştür. İdeal olarak, bu NPS'yi çıkarabilir ve geri dönüştürebilirsiniz, böylece maliyeti ve çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse, NPS'nin buharlaşmasını sağlamak için çözeltinizi ısıtabilirsiniz. Bu işlemi iyi havalandırılan bir alanda gerçekleştirin

View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sülfürik asit ve etanol kullanıyorsam d9 elde etmek için ne kadar süre geri akıtmam gerekir?

Python

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bunu denedim ve sadece altın rengi bir macun elde ettim, biraz daha kurumasına izin vermem gerekip gerekmediğini bilmiyorum ama hiçbir şekilde kullanılabilir gibi görünmüyor, sizce nerede berbat etmiş olabilirim?

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Hiç şüphe yok ki CBD bölgenizde yasalsa ve THC bölgenizde pahalıysa, bir ev laboratuvarında izomerizasyon yoluyla THC üretmek için CBD kolayca ve hızlı bir şekilde kullanılabilir. Birçok THC ürünü ürettim ve sizin için bazı soruları yanıtlamaktan mutluluk duyuyorum.

Hepinize sormak istiyorum, bölgenizde CBD'yi kilo başına satın almak ne kadar?

Benim bölgemin bazı avantajları var ve gelecekte forumda THC e-sigara yağı için CBD ve e-sigara ekipmanı satabileceğimi ve insanlara daha iyi bir izomerizasyon süreci öğretebileceğimi umuyorum : )

thcman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birisi bana asetik asit yöntemi konusunda yardımcı olabilir mi? Küçük miktarlarda pratik yapıyorum ve güçlü thc'yi izomerize etme konusunda olumlu sonuçlar aldım, ancak sodyum asetatın üründe sıkıştığına inandığım ürünleri çıkarıyorum ve bikarbonat kullanmadan ve sadece yüksek sıcaklıkta kaynatarak hafif sirke oldu, herhangi bir şey bilen veya herhangi bir ipucu olan var mı?

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Bence asetik asidi nötralize etmek için Bikarbonat kullanmalı, sonra thc'yi çıkarmak için NP kullanmalı, sonra ürünü elde etmek için NP'yi uçurmalısınız, eğer bulunduğunuz yerde kimyasalları elde etmek zorsa sitrik asit yöntemini deneyebilirsiniz

Bölgenizdeki cbd fiyatını sorabilir miyim?

thcman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İkinci denememde sodyum bikarbonat kullandım ve son thc ürünü tuzluydu, ilk kez 100c'de çok fazla etanol ile kaynattım, ikisi de işe yaradı ve beni yenilebilir hale getirdi ama vape veya sigara içmenin güvenli olacağına inanmıyorum, cbd özellikle yaz aylarında çok çeşitlidir Avrupa ve Asya'da 100 sterline kilo alabilir ama ben kilo başına 370 civarında ödüyorum

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Ürününüzün tadı tuzlu çünkü THC'yi saflaştırmadınız, reaksiyon çözücüsü olarak susuz etanol ve katalizör olarak asetik asit kullanıyorsanız, ürün zar zor akabilir hale gelene kadar çözücüyü buharlaştırmanız, ardından su eklemeniz ve polar olmayan bir çözücü ile ekstrakte etmeniz gerekir, daha sonra polar olmayan çözücüyü saklayın, organik fazı suyla yıkayabilir, ardından kurutabilir ve organik fazı susuz sodyum sülfat veya susuz magnezyum sülfat ile buharlaştırabilirsiniz, teorik olarak geriye kalan şey saf THC olacaktır, tüm asetat, az miktarda alkol ve sirke suda kalacaktır.

Eğer bulabilirseniz sitrik asit kullanmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

CBD'nin Avrupa'nın çoğunda pahalı olduğunu düşünüyordum ve daha önce bu maddeyi satmayı düşünüyordum

thcman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birisi bana asidin nasıl çıkarılacağı ve thc'nin nasıl saflaştırılacağı konusunda adımlar veya video ile yol gösterebilir mi?