GHB (Gama-Hidroksibütirat) Sentezi SSS

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
48
Merhaba, Sand Mayer süreci hakkında bir sorum var. Ekstraksiyon kısmındaki 4. Adımdan sonra durursam sadece GBL'yi bırakarak işlemle işim bitecek mi, çünkü sonraki her şey GHB'ye dönüşüyor gibi görünüyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, Eğer sizi doğru anladıysam, Sandmeyer Reaksiyonu ile GBL elde etmek istiyorsunuz. Evet, 4. adımda elde edebilirsiniz.

View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Partiye geç kaldığım için özür dilerim, ancak bu rota ile ilgili benzer bir sorum var.
1. Adım 1a'da GBL'yi doğrudan RM'den mi damıtıyoruz? Eğer öyleyse, GBL'miz su ile bir azeotrop içinde mi? Ve polar olmayan çözücülerde çözünürse bu nasıl mümkün olabilir?
2. Eğer 4. adıma kadar olan ürünü RM'den DCM ile ekstraksiyon yaparak (ve belki de yukarıda bahsedildiği gibi damıtarak) toplarsak, istediğimiz GHB tuzuna dönüştürebiliriz, değil mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba
1. Evet, doğrudan. Sürecin tanımı var, bir azeotrop oluşmuyor.
2. En iyi yol gösterilmiştir, kendi yolunuzu yapabilirsiniz ancak yan ürünler nedeniyle daha kötü olacaktır

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Naoh'un GBL ile reaksiyon sıcaklığı nedir? Çünkü kaynama iyi değildir, ancak reaksiyonun gerçekleştiğini nasıl bilebiliriz?

Başka bir deyişle. Reaksiyon Karışımını hangi sıcaklığa getirmeli ve tutmalıyım?

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ben olsam bir süre reflü kondansatörü kullanırdım. GHB'yi o iğrenç plastik maddeye kadar hiç yakmadım... belki 100c sonra 30m bekleyin ve PH'ı tekrar kontrol edin... ph'ını ölçtüğünüz numuneyi oda sıcaklığına kadar soğutun... kulaktan kulağa oynayın... ısıyı yavaşça ayarlayın... bir günlük tutun, böylece becerilerinizi geliştirebilirsiniz... Eğer varsa ayarlamak için her zaman GBL kullanın. (Sanırım).. Övgüler, B Teyze, müstehcen tanrıça.
Çok sevgiler, (biraz dostça kıskançlık, heh)
chemmy

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Bromobütirik asidin sodyum etoksit ile reaksiyonu için, herhangi bir "daha yoğun" hale getirilebilir mi?

500 ml etoksit çözeltisinde 60 gram bana ideal gelmiyor, eğer bunun iki katı veya daha fazlası olabilirse, o zaman konuşabileceğimizi düşünüyorum.

Bu, ne kadar reaktan ve ürün yapılabileceği açısından "daha yoğun" hale getirmek için daha yüksek konsantrasyonda sodyum etoksit çözeltisi ile yapılabilir mi? Gönderiye göre orijinal çözelti yüzde kaçtır?

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
GABA yoluyla GHB sentezlemeye çalışan herkese, GABA'ya eklenen yardımcı maddeler konusunda çok dikkatli olmalarını tavsiye ederim (örneğin bir besin takviyesi olarak satın alırsanız), çünkü bazıları GABA'yı suda çözünmez hale getirir.

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Reaction score
2
Kelimenin tam anlamıyla 2006'daki ilk sentezim... Butiro-laktondan Sodyum Oksibat'a bu tek adımlı sentezi yapmanın aşırı basitliğini hala hatırlıyorum; o zamanlar harika çalışan "Chems-R-Us" sentez yolunu kullandım. 15-16 yıl içinde test edilen 300'den fazla bileşikten sonra, NaGHB, özellikle bir üst (DYOR, güvenli olun çocuklar) ile birleştiğinde, şimdiye kadarki en harika eğlence kombinasyonlarından biri olmasa da kalır. Hiçbir gabapentinoid, bu harika basit endojen karbonhidrat gibi sıfır akşamdan kalma üretirken öfori sağlamamıştır!

Jorg

Don't buy from me
Member
Reaction score
12
Damıtma aparatı olmadan Sandmeyer reaksiyonu yapmanın bir yolu var mı? Benimkini kırmayı başardım... Gbl bu yöntemle o kadar kirli mi?

diyguy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hey çocuklar, GHB üretimim için büyük bir yukarı arama sorunuyla uğraşıyorum. Belki siz de bir göz atarsınız?

Teşekkür ederim.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Merhaba efendim benim gbl sodyum ise kullanabilir miyim?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, GBL sodyum olamaz. Sodyum metaldir, GBL ise organik bir maddedir.

View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Toz halinde olanını aldım. Kullanılabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Elinizde muhtemelen γ-Hidroksibütirik Asit CAS Numarası502-85-2 var, GBL değil.
Evet, kullanabilirsiniz.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Benimki
Y-Butirolakton (4-hidroksibutrik asit laktoz - cas no: 96-48-0. Aynı şey mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Hayır, bu madde sıvıdır.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Ama benimki gerçekten toz. Toz ve sıvı da aynı anlama geliyor, değil mi?

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Tarifinize göre bitmiş ürün sıvı mı yoksa kristal mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
İngilizce biliyor musunuz?

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Sentezi mükemmel bir şekilde takip ettim ve burada nihai ürünü nasıl saflaştırdığımı açıklayacağım.
Gerçekten de sentezden sonra elde edilen NaGHB kahverengiydi. GBL'yi damıtmadığımı (GBL sarıydı) ve vakum olmadan damıtmanın, giderek turuncu/kahverengi hale geldiği için onu ayrıştırdığını belirtmek gerekir
Bu yüzden kahverengi NaGHB'yi minimum susuz metanol içinde çözdüm (susuz etanol de işe yarar). Susuz olması önemli. Çözünmeyen her şey atılır. Sonra aseton ekledim ve beyaz bir çökelti oluştu. Tüm NaGHB çökene kadar daha fazla aseton eklendi. Safsızlıklar çözelti içinde çözünmüş olarak kaldı. Çökelti vakumla süzüldü ve asetonla yıkandı, geriye beyaz NaGHB kaldı. Kalan aseton NaGHB'den buharlaştırıldı. Erime noktası tam olarak NaGHB'nin erime noktasıydı.
Bu yöntemi kullandım çünkü saf bir ürün veren doğru bir yeniden kristalleştirme yapmakta sorun yaşadım.