Yüksek verimli trans-2,5-Dimetoksi-beta-nitrostiren sentezi (ayrıntılı açıklama)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu RXN vermeye devam eden bir hediye! haha

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam @FENTAMAS,

Haklısınız - sadece süzüntüyü saklayarak ve talimatlarınızı izleyerek verimimi en az dört katına çıkardım. Hala sadece sonuncuyu filtreliyorum - DAHA FAZLA su ekledim ve gerçekten beklemediğim ve RM'nin bittiğini düşündüğümde bile DAHA FAZLA yağış aldım.

Sadece su ekleyerek ve soğuk tutarak ne kadar çok şey elde ettiğimi göz önüne alırsak, son RM'yi saklasaydım ve aynı şeyi yapsaydım muhtemelen ondan daha da fazlasını elde ederdim. Bunu söylememin tek nedeni, 30c gibi yüksek sıcaklıklarda bile kristalleşmeye istekli olmasıydı - bu gerçekten inanılmazdı!

Ayrıca yıkadığınız her şeyi dondurucuda soğuttuğunuzdan emin olmayı da öğrendim...

Başlangıç aldehitinin tükenmesine çok da uzak değilim - tabii ki daha fazlasını alabilirim ve belki de alacağım AMA onun yerine toplu olarak gelen bir miktar 3,4,5-trimetoksiBA var.
Siklohekzanonun indirgeyici animasyonunu bir deneyeyim dedim ve sonra makalenin önerdiği gibi başaramazsam, sigma'dan sipariş verebilen arkadaşımdan satın alırım sanırım. Bu RXN için etilendiamin oradan geldi - aslında şimdi düşünüyorum da GAA dışında her şey için aynı şey geçerli...

Neyse, her zamanki gibi saçmalıyorum ama sadece içten bir teşekkür etmek istedim.

Şu anda 'ikinci bir dil olarak organik kimya' kitapları üzerinde çalışıyorum, mesele şu ki aynı zamanda Sanat alanında lisans yapıyorum ve bu yüzden muhtemelen ikisini birleştirmek ve dürüst olmak gerekirse bazı pigmentler yapmak zorunda kalacağım.
Sonra da bunları bir kompozisyon yazmak ya da resim yapmak için kullanacağım. Bakarız...

Kimyanın bu kadar çok yönlü olmasını seviyorum, eğer herhangi bir ilgi alanınız varsa, neredeyse kesinlikle bir noktada kimya içerir.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Geri kalanını kristal formda almanız iyi, ancak son ürünleriniz ayrı ayrı tutulsa iyi olur, onları birleştirmeyin.
Zamanınız varsa, tanımlanmasını kolaylaştırmak için elde ettiğiniz son ürünü yeniden kristalize etmeye çalışın.
Tamamen 2,5-DMNS olduğuna dair ciddi şüphelerim var, çünkü dondurulmuş çözeltinizde bu kadar iyi kalacak kadar büyük çözünürlüğe sahip değil.
Aldehitinizin başka bir şeyle karışmış olma ihtimali çok yüksek.
Tedarikçinizin size birçok kaliteli ürün gönderdiğini biliyorum, ancak endüstriyel tesislerde seri olarak üretilen yaygın basit ve ucuz reaktifler ile özellikle kara/gri pazarlardan bahsediyorsak, ihmal edilebilir yasal kullanımı olan doğrudan veya dolaylı uyuşturucu öncüleri arasında büyük fark vardır.
Bu yüzden bu sentezin ilk etapta ön kalite kontrolünden bahsetmiştim. Kimyagerler, tanınmış büyük tedarikçilerden bile sentez yapmadan önce genellikle reaktiflerini saflaştırırlar, bu nedenle bu ortamda kimsenin sözüne güvenemezsiniz.

Erime noktasını kontrol etmek gibi bir teknik, özellikle bu 2,5-DMBA gibi düşük erime noktalı malzemeler için çok basittir.
En az 45-46C'de erimeye başlar ve +2-3C aralığında tamamen sıvılaşırsa, kabul edilebilir saflık şansı vardır.
Bunun nasıl doğru yapılacağına dair bazı video talimatları alın. İnce cam kılcal tüp, karıştırma, 40C'nin üzerinde yavaş ısıtma hızı, vb.

Gördüğüm kadarıyla TLC'yi zaten denemişsiniz, bu herhangi bir katkıyı tespit etmek için daha da iyi bir yol, ancak kesinlikle becerilerinizi geliştirmeli ve tercihen floresan 254nm UV indikatörü, kısa dalga UV ışık kaynağı (UV-C, tamamen görünmez), gözlerinizi korumak için filtreler, saf çözücüler vb. içeren bazı plakalar almalısınız. Üzgünüm, bunu size burada yazılı olarak öğretecek ve her adımı açıklayacak zamanım yok. Ama elbette youtube'dan iyi dersler alabilirsiniz.
Biraz maliyetli, ancak sizi temin ederim, bu analitik yöntemle iyi beceriler kazanırsanız, kimya becerileriniz ve reaksiyon veriminiz, TLC ile kontrol edilen organik reaksiyonlarla biraz pratik yaptıktan sonra mevcut seviyenizden kuantum sıçraması yapacaktır.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tüm bu saçmalıklarıma gerçekten harika bir yanıt.
Dürüst olmak gerekirse, 'ikinci bir dil olarak organik kimya' adlı bir kitap üzerinde çalışmaya başladım - Hamilton Morris'in bunu çok tavsiye ettiğini biliyorum ve şu ana kadar son derece yararlı görünüyor, ancak kabul edilebilir bir standartta öğrenmenin hayatımın geri kalanını alacağını hissediyorum!

Evet, şüphesiz her bir filtreyi ayrı bir şişede topladım.

Aslında bugün kazara biraz erittim ve ne kadar düşük bir sıcaklıkta erimeye başladığına oldukça şaşırdım! Bu da iyiye işaret sanırım.... her ne kadar takip etmemiş olsam da- kuruduğundan emin olmak için hafifçe ısıtmaya çalışıyordum - neden diğerleriyle birlikte desikatöre koymadığımı bilmiyorum ama hey.

Bu iki konu için de iyi bir YouTube videosu bulacağım ama evet, her şeyi ayrı ayrı toplamamın nedeni her birini ayrı ayrı yeniden x'leyebilmek.

Aslında dondurucuya hiç ihtiyaç olmadığını fark ettim - buzdolabı ürünü kristalleştirmek için fazlasıyla yeterli olurdu, bu yüzden beta-2,5-DMONS olduğunu düşünüyorum - hala son partiye çok benzeyen iğne şeklinde kristaller, sadece hiçbir şekilde o kadar uzun değiller. Hala kırıklar ve TAM olarak aynı renge sahipler, bu yüzden iyi bir şans olduğunu söyleyebilirim - özellikle bugün biraz erittikten sonra!
Yemin ederim araştırdım ve yüksek 90'ların erime noktası gibi bir şey yazıyordu AMA o zamandan beri başka bir şey yapıyordum ve nitroetanın b.p'sini bu maddenin erime noktası ile karıştırmış olabilirim.

Her iki durumda da erimesine çok şaşırdım çünkü üzerlerindeki çözücüden kurtulmak için bazı silika jel boncukları hafifçe ısıtıyordum ve onlara dokunmak için ellerimi kolayca içine sokabiliyordum ve yine de eridi.

Göreceğiz - evet benim de TLC oyunumu geliştirmem gerekiyor ama önce daha önce bahsettiğim iki dönemlik kitaplar üzerinde çalışacağım.
Yani en azından artık lanet olası bağ çizimlerini okuyabiliyorum! Yani karbonları anladım ama hidrojenleri ve genel kuralları fark etmemiştim!

Her şeyi belirli bir sırayla anlatması hoşuma gitti. Henüz yaptığım şeyle doğrudan ilgili olmayabilir - ama bu kitaptan şimdiye kadar öğrendiğim her şey pratik yapmak için yaptığım şeylere uygulandı ... bu yüzden bunun mantıklı bir yol olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle lanet olası chatGPT'den çok daha iyi 🤨

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Kimden gelirse gelsin reaktifleri yeniden çevirmeye gelince... adil oyun. Bu durumda ben de öyle yapmaya başlayacağım...
Oldukça kolay olduğunu varsayıyorum - bir sonraki reaksiyon için yapacağım - 15 g kaldı, bu yüzden 10 g'lık bir reaksiyon daha yapabilirim, bu sefer aldehit de önceden reaksiyondaydı. Biraz kumlu ve topaklıydı, belki de haklısınızdır.

Elimde oldukça fazla (en azından benim için) 3,4,5-TMOBA var ve bu yüzden bugün nitrometan yerine DCM'den nitroetanı ayırıyorum.
Muhtemelen yarın biraz P2NP yapmaya çalışacağım - yıllardır denemek istediğim bir şey... ve sonra 3,4,5 geldiğinde biraz meskalin ve ayrıca biraz TMA yapabilmeyi umuyorum - bu daha önce sadece dark web'den 'satın aldığım' bir şey ve sert bir dissosiyatif gibi hissettim - aslında onlarla olan deneyimim 3-meo-pcp ile olan deneyimlerime ÇOK benziyordu. Saatlerce baygın kaldım ve kendime geldiğimde ayak parmaklarım vahşice kırılmış ve morarmıştı.

Bu yüzden tabletlerin içinde ne olduğuna dair HİÇBİR FİKRİM YOK ama KORKUNÇTULAR... bu yüzden TMA'yı merak ediyorum.

İlk önce M! 🤞

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
@FENTAMAS

Reaksiyonlarınıza başlamadan önce reaktiflerin yeniden kristalleştirilmesinin önemini vurguladığınız için teşekkür etmek istedim.

Çalıştığım triptaminin özellikle saf olmadığını fark ettim çünkü artık kirli ten rengi/sarı yerine beyaz olan büyük kristaller.

Burada konuştuğumuz sentezle Henry reaksiyonunu tekrar yapmaya geldiğimde (aynı zamanda yeni aldığım 3,4,5-TMOBA üzerinde yapmaya geldiğimde) bu sefer kesinlikle önce aldehidi yeniden sentezleyeceğim.

Ana reaktif saf değilse, diğer her şeyin (etilendiamin ve GAA gibi) süper saf olduğundan emin olmak mantıklı değil! Duh!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
FENTAMAS Hey üzgünüm, son bir soru...

2,5-DMOBA'yı başlangıçta neyle karıştırdınız? Metanolde gerçekten çözünür görünüyordu, belki biraz metanol ve su diye düşünüyordum? Eğer daha iyi bir karışım biliyorsanız, lütfen söyleyin...

Önce metanolden b-2,5-DMON'ların yeniden sentezini yapmayı denedim ama pek iyi gitmedi, bu yüzden Shulgins'in 2c-h sentezine baktım ve IPA kullandığını gördüm, bu yüzden daha iyi gitmiş gibi görünen ondan yaptım.

Sadece 2,5 başlangıç aldehitini neyden yapacağımı bulamıyorum.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Sulu IPA veya taze yağ ile 2 aşamalı yağ pompası ile kısa yollu vakum distilasyonu.
Aşağıdaki fotoğraftaki gibi adaptör kullanın veya 2 RBF'yi bağlayarak (ampulden ampule damıtma): tek boyunlu şişe 2 boyunlu şişeye bağlanır ve adaptör aracılığıyla serbest boyun vakuma gider.
Saflaştırmanın daha kolay yolu bisülfit eklentisi olacaktır, bu aldehit bunu oldukça iyi oluşturur. Böylece tozunuzdaki aldehit içeriğini tahmin edebilirsiniz, belki de zaten yeterince saftır.
Belki de 2,5-DMBA'yı r-x'lemek için tercih edilebilecek başka çözücü sistemleri de vardır, hatırlamıyorum.
Nistrostirenlere gelince, en başından beri alkol-su sistemi kullanmanız gerektiğini yazmıştım.
iu

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Kelimenin tam anlamıyla bir kısa yol damıtma başlığı sipariş ettiğim için ilginç!
Evet, nitrostirenden bahsetmiyorum, sizin tekniklerinizi takip ederek iyi bir başarı elde ettim.
Ben daha çok mümkün olduğunca etkili bir reaksiyon sağlamaya ve verimi en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorum.

Evet, ben de bunu yapmayı düşünüyordum; alkol/su karışımı - alkolde çözündürüp sonra sadece distile su ekleyeceğimi düşünmekte haklı mıyım? Bulanıklaşana ve çökelmeyi durdurana kadar su.
Daha sonra aldehitin yeniden çözünmesi için yeniden ısıtıp yavaşça soğutuyor muyum yoksa sudan bulanıklaştığını görür görmez buzdolabına mı koyuyorsunuz?

Kısa yoldan damıtmak ilginç - sanırım bu tercih edilebilirdi, ancak iki kademeli bir pompam yok - sadece tek kademeli döner kanatlı. Yeni yağ aldım ama orijinal berrak yağdan çok farklı görünüyor, muhtemelen üreticiye e-posta gönderip sorun olup olmayacağını kontrol etmeye değer. Her neyse, konuyla alakasız ama evet, kısa yol ünitesini satın almamın ardındaki fikir, sonunda iyi bir pompa satın almak ve bu tür şeyler yapmaktı. Hatta belki de daha iyi saflaştırma için triptamini vakum altında damıtmak ama göreceğiz. Bu işler zaman alır...

Tüm yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler - bazen onları takip etmiyormuşum gibi görünebilir ama söz veriyorum ediyorum! Aslında bu bilgileri kaybetmekten çok korkuyorum, hepsini kaydettim. İyi konuların nasıl kaybolabileceğini biliyorum!🫥

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Bu durumda, önceden karıştırılmış alkol ve sudan başlayabilir, ardından yavaş yavaş adım adım soğutabilirsiniz: RT'ye, ardından buzdolabına ve gerekirse son olarak dondurucuya.
Ancak tarif ettiğiniz teknik çok doğru, bunu kendi kendinize öğrenmenize sevindim. Çoğunlukla eter ilavesiyle uygun çözücüden farklı tuzları kristalleştirmek için kullanılır.

RT'de kristalize olan maddelerin kısa yollu distilasyonlarını yapmak için, tıkanmayı önlemek için tercihen el altında ısı tabancası bulundurmak gerekir.
Bununla birlikte, 2,5-DMBA gibi düşük erime noktalı maddeler, sıcak bir yaz gününde yeterli damıtma hızıyla yapılırsa ve kondansatörden su akıtmazsanız, sorunsuz bir şekilde doğrudan alıcı şişeye gidebilir.

KKQ3fajxlu

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ne kadar ilginç. Evet, ısı tabancasının daha önce kullanıldığını görmüştüm ama çoğunlukla yapışkan hale geldikten sonra toplama şişesinden (çoğunlukla THC) çıkarmak için.
Tıkanmayı durdurmak için denemek ve kullanmak mantıklı.
Öğrenmeme izin verdiğin ve aynı zamanda bunu yapmak için tam olarak nereye gideceğimi gösterdiğin için güzel bir @FENTAMAS!!!
Size saygı duyuyorum.

Aslında meskalinin ilk adımı için shulgin'in yöntemlerinden herhangi birini takip etmekte rahat hissediyorum ve ihtiyacım olan her şeye sahibim.

Yine de ikisinden daha kısa olanıyla başlayacağım! Sikloheksilamin alma zahmetine girdiğime göre!

Yine de amonyum asetata geri döneceğimden eminim.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
FENTAMAS Bu sentezi denediniz mi - sadece ilgili nitropropeni oluşturmak için nitrometanı stokiyometrik bir nitrometan fazlalığı ile ikame ederek?
Belki biraz DOB yapmayı düşünüyorum - başlangıç malzemesi olarak 2,5-DMOAmphetamine kullandığını fark ettim (hiç fark etmediğim bir şey!)

Sadece merak ettim - 3,4,5- nitrostiren yaptığım için biraz 3,4,5-trimetoksinitropropen yapmaya çalışıyorum.

Elimdeki LiAlH4'ü kullanarak arka arkaya indirgeme çalışmaları yapabilmek için mümkün olduğunca çok toplamaya çalışıyorum.
Aksi takdirde bunun yerine NaBH4 + CuCl2 kullanacağım

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Hayır, uzun etkili vazokonstriktörlerin büyük bir hayranı değilim.
Hem NaBH4 hem de LiAlH4'e sahipseniz, PEA'lar için ilkini ve 5-MeO-MiPT, 5-MeO-MET, vb. gibi asimetrik Triptaminler için sonuncusunu (LAH) kullanmanızı öneririm.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Gerçekten mi? Tamam, temelde bana yapacağım şeyin tam tersini söylediniz lol

5-meo triptaminlerin çoğunu keşfetmeyi gerçekten planlamıyorum, ancak triptamin üzerinde soğuk indirgeyici aminasyonlar gerçekleştiriyorum ve 5-meo-triptamin'den başlanırsa teorinin aynı olduğunu biliyorum. Herhalde bunun için LiAlH4 kullanmayı kastetmiyorsunuzdur? Boro bu amaç için harika çalışıyor.

Bu 5-Meo triptaminleri Picktet-Spengler reaksiyonu yoluyla elde etseydim mi demek istiyorsunuz? Eğer bu 5-meo triptaminlerle mümkünse.

Bununla beni biraz şaşırttın!
Dürüst olmak gerekirse, şimdiye kadar 5-MEO triptaminleri hiç düşünmedim bile!

Nitrostirenlerin tüm bu çiçek açan indirgenmeleriyle tabağımda yeterince şey var - insanların onları NaBH4 ve bir katalizörle indirgediğini gördüğümü biliyorum - sanırım meskalin için CuCl2 idi? Onun gibi bir şey...

Sadece düşündüm - 30 gr LiAlH4'üm ve burada yasal olduğu için NaBH4 için neredeyse sınırsız bir kaynağım var, yani evet. En azından bir şey için Shulgin'in sürecini takip edebileceğimi düşündüm.

Hepsi ilginç ve yaptığım her şeyde bir şeyler öğreniyorum! Vakum pompanızdaki yağı fazla doldurmayın yoksa havalandırma deliğinden tavana fışkırtır gibi küçük bir şey olsa bile!!! ...ve tabii ki ben!

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
DMT ve diğer ikame DMT'ler için NaBH4 iyi çalışıyor.
İlk olarak formil ara maddesinin NMT'ye indirgenmesi yoluyla erişilebilen asimetrik N, N-metil, alkil triptaminleri kastetmiştim.
Yine de istenen ürünleri elde etmek için her birinin kendi artıları ve eksileri olan farklı yaklaşımlar vardır.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, ben de bunu kastettiğinizi düşünmüştüm... yani bir nevi. Basit triptaminler için takip ettiğim kolay sentezi kastetmediğinizi kesinlikle varsaydım!

İlginç evet, vazokonstriktör olayını pek düşünmemiştim. Evet, bronco dragonfly kullandığımı ve bu yönünü pek sevmediğimi hatırlıyorum...

Daha çok elimde şu ve şu var, ne gibi farklı şeyler yapabilirim gibi bir durum! Aslında yaptığım psikedelikleri nadiren tüketiyorum - belki birkaç ayda bir ve o da on dakika kadar süren DMT, yani evet sanırım bu konuda haklısın...

Bir LSD yolculuğuna 8 saat kadar zaman ayırmakta bile zorlanıyorum. Benim için diğerlerinden daha çabuk bitiyor gibi görünüyor ama yine de seviyorum.

Sanırım nihai hedefim 2c-e. Ortaya çıkması uzun zaman alıyor ve aynı zamanda uzun sürüyor ama DAM, tüm bunlar Çin ve Kanada'dan kolayca temin edilebildiğinde bu şeyle bazı harika yolculuklar yaptım.

Bunu söyledikten sonra - aslında 2c-b yapmak için stokta her şeye sahibim, bu yüzden ilk hedefim bu - bu yüzden DOB hakkında soruyordum - çünkü brom lol'um var

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
2
2c-e de sonuçta zor görünmüyor:

Henry reaksiyonunu zaten öğrendiniz, şimdi NaBH4+ Cu(II)Cl indirgemesini yapın ve her şey yerli yerine oturacaktır.

Hatta geçenlerde etsy'de biraz pahalı da olsa 4-etil-2,5-dimetoksinitrostiren satılıyordu. Şimdi bulamıyorum.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Etsy bunun gibi bir çılgın - en iyi tedarikçimi Etsy aracılığıyla buldum. Aslında bu kimyanın çoğunu yapmamı sağlayan kişiyle Etsy aracılığıyla tanıştım.
Sadece düzenli olarak aramayı unutuyorum - ben de orada ilgili nitrostirenleri gördüm ama dediğiniz gibi pahalıydı ve aldehiti fenetilamine kadar elde etme pratiğine ihtiyacım olduğunu düşündüm.
Neden bilmiyorum - içimde bu inanılmaz parlak renkli iğne kristallerinin büyümesini görmek isteyen bir şey vardı... gerçekten inanılmaz. Özellikle de kristalleşmesini sağlamakta zorlandığım bir reaksiyondan (DMT) geldikten sonra.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ve evet, CuCl2 + NaBH4 yöntemiyle başlamayı planlıyorum...

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
@Swirly, evet, bunlar kesinlikle etkileyici yazılar.
Ne yazık ki Benignium artık orada aktif değil, umarım bize daha da lezzetli bir şeyler hazırlar.
SM'deki diğer bazı yayınların yanı sıra bunları daha yapılandırılmış bir formatta buraya taşımayı düşünüyordum.
Hatırlattığın için teşekkürler.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bunların hepsi gerçekten faydalı ve ilginç...

Aslında buraya geri geldim çünkü Benzo detoksu nedeniyle harap olmuş beynimin daha önce triptaminler ve bunun için LAH kullanımı ile ilgili Picktet-Spengler reaksiyonunu söylediğini fark ettim. Beyin osuruğu!
Aslında triptaminlerin indol yoluyla oluşturulduğu reaksiyonu kastetmiştim....sanırım shulgin triptaminden DMT gibi şeylere bu şekilde ulaşıyor, sanırım ne demek istediğini anladım.

Picktet-spengler reaksiyonunun bir yan reaksiyon olduğu (dolayısıyla düşük sıcaklıklarda çalışan) çok sayıda düşük sıcaklık indirgeyici animasyon yapıyorum, bu yüzden bunun için üzgünüm - konuşma beynimin osurukları ve yazma osurukları etrafında ilerlemiş gibi görünse de!
Ayrıca daha önce bromo dragonfly'ı kastetmiştim!

Evet, aslında bu yüzden tüm 2,5-DMOBA'yı nitrostirene ve ardından 2c-h'ye dönüştürmeyi planlıyorum.

Bu şekilde tuz olarak saklanabilir ve temelde etilleme maddesiyle karşılaştığımda (ne olduğunu söylemek için henüz bağlantılı sentezleri okuduğumu söyleyemem - ama yapacağım!) ve sonra bir kısmını bromlayabilir ve geri kalanını saklayabilirim.

Şu anda 3,4,5 nitropropen yapmaya çalışıyorum ve Shulgin'in koyu kırmızı çözelti tanımına ve buradaki Meskalin/TMA videosuna bakarsak, benimki biraz fazla turuncu görünüyor - dürüst olmak gerekirse, bu nitroetanla hiç başarılı bir sentez yapmadım (ama bu gerçekten bir bok ifade etmiyor, çünkü daha önce sadece bir kez kullanmayı denedim) - çözücüyü vakum altında çıkarmam gereken kısımdayım (böyle zamanlarda keşke bir rotovapım olsaydı!)

Çocuklar, yirmi küsur yıl sonra benzolardan kurtulmaya çok yaklaştım - bu noktada yoksunluk bir yıldan fazla sürdü. Beynim sürekli sisli olduğu ve burada bilgileri hatırlarken sık sık hatalar yaptığım için özür dilemek istedim! Bir başka sıkıntı katmanı daha eklemek gerekirse, cihazımın yazım denetiminin açıkça sevmediği tüm bilim konuşmaları! Sadece birkaç hafta kaldı ve sabırsızlanıyorum....

Kimyanın güzel bir dikkat dağıtıcı olduğunu ve şimdiye kadar sağladığı DMT ve diğer basit triptaminlerin kesinlikle yardımcı olduğunu itiraf etmeliyim!
Sanat alanında lisans eğitimime yeniden başlarken, boş zamanlarımda lisans düzeyinde kimya kitapları okumak ilginç olacak, haha adil olmak için biraz çılgın bir karışım! Hayat... ilginç 🤷