Ketamin sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Hayır, bu reaksiyonda buna ihtiyacınız yok. İlk yanıltma için özür dilerim.

Last edited:

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Evet efendim. 9. bölümde sormak istediğim, CCI4'ü Sodyum bisülfit ile temizledikten sonra ısıtmam gerekiyor mu? Ayrıca sonunda toz haline getirmek için bir kurutucu eklemeye gerek var mı? 8. bölümün sonundaki gibi.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Adım 10'da metilamin ile doyurulmuş, CAS No nedir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
cas 74-89-5 veya CAS 593-51-1 ve metilamin gazı elde etmek için 10. adımdaki prosedürü kullanın.
Bu adımda sodyum bisülfit hakkında nerede okudunuz? Kurutucu kullanmanıza gerek yok.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Pardon, adım 2'de oluşan turuncu süspansiyondan sonra sodyum bisülfit ile yıkadıktan sonra ısıtmak gerekli mi?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, sormak istiyorum İlk adımda, Siklopentilmagnezyum bromür ve 2-Klorobenzonitril 3 gün karıştırıldığında, adımın tamamlandığını bilmek için reaksiyon ne olacaktır? Ayrıca NH4CI'nin reaktife oranı nedir? Ayrıca benzenin reaktife oranı nedir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Burada neyi anlamadınız ya da neyi ısıtmak istiyorsunuz? Reaksiyon çözeltisini aq sodyum bisülfit ile yıkamalı ve ardından organik çözeltiyi buharlaştırmalısınız. Bu yıkama fazla brom miktarını azaltır.
Tepkinin tamamlandığını kontrol etmek için 72 saatlik bir zamanlayıcı ayarlayabilir veya TLC kullanabilirsiniz.
Sana zaten cevap verdim.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, öğrettiğiniz için teşekkürler!

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, 8. bölümün sonunda benzenin reaktife oranının ne olduğunu sormak istiyorum. 2. bölümde de sodyum bisülfitin reaktife oranı nedir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
8. o-Klorofenil siklopentil keton.
Bu şekilde elde edilen Grignard çözeltisine 48 g o-klorobenzonitril eklenir ve karışım RT'de 3 gün boyunca karıştırılır. Daha sonra buz/NH4Cl karışımına dökülür, bir miktar ak. NH3 eklenir ve tüm buz eriyene kadar ortam sıcaklığında bırakılır. Keton kısmen yüzer, kısmen dibe çöker. Benzen ile ekstrakte edilir(100 mL x2 kez kullanın). Verim dalgalanır, ancak nadiren %55'in altına düşer.

Adım 2: alfa-bromo (o-klorofenil)-siklopentil keton.
Yukarıdaki ketonun 21,0 g'ına 80 ml karbon tetraklorür içinde 10,0 g brom 0 °C'de damla damla eklenir. Tüm Br2 eklendikten sonra turuncu bir süspansiyon oluşur. Bu, seyreltik sulu sodyum bisülfit çözeltisi (~65 mL x2 %10 çözelti) ile yıkanır ve 1-bromosiklopentil-(o-klorofenil)-keton, bp 111-114 °C (0,1 mm Hg) vermek üzere buharlaştırılır. Verim ~%66'dır. Bu bromoketon kararsızdır ve hemen kullanılmalıdır. Ayrıca, 0,1 mm Hg'de damıtma girişimleri bir miktar ayrışmaya yol açar, bu nedenle daha fazla saflaştırma yapılmadan kullanılmalıdır.

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Efendim, o-Klorofenil siklopentil keton yapımına nasıl başlanır.

View previous replies…

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
nasıl söylenir

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, bu soru aptalca görünüyor, ancak acemiler için yine de ayrıntılı olarak sormak istiyorum, ekstraksiyon işlemi sırasında reaktan ve benzen, hangisi çökmeli ve hangisi yüzmelidir?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, temizlik için 65ml*2 dediniz, buharlaştırmayı iki kez tekrarlamak için sodyum bisülfit eklemeniz gerekiyor mu yoksa bir tanesi için 130ml mi demek istiyorsunuz?

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
benzen daha düşük yoğunluğa sahiptir, bu nedenle üstte olacaktır
Reaksiyondan sonra reaksiyon kütlesi elde ettiniz ve fazla Brom var. Reaksiyon kütlesine sodyum bisülfitin su çözeltisini eklersiniz, çalkalarsınız, katmanları ayırırsınız. İşlemi tekrarlayın. Yıkadıktan sonra su tabakasını (sodyum bisülfit ile) atmanız gerekir. NaHSO3, reaksiyondan sonra fazla bromu reaksiyon karışımından bağlar. Anladınız mı?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Yani dipte deney yapmaya devam mı edeceğim?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Yıkama ve buharlaştırma işlemini 2 kez tekrarlamam gerekir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Hayır, benzen ile ekstraksiyonunuz, ürününüzün benzen tarafından ekstrakte edileceği (benzen içinde bulunacağı) anlamına gelir. Daha sonra ekstrakt (benzen+ürün) ile çalışacaksınız.
Hayır, her iki yıkama prosedüründen sonra sln. buharlaştırmanız gerekir...

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim, anladım.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Reaktifi 2 kez yıkamak ve ardından ürünü elde etmek için 1 kez daha ısıtmak ve buharlaştırmak mı demek istiyorsunuz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Sadece bir kez, daha fazla değil. Prosedürü anladınız mı? Daha iyi anlamak için birkaç kez okuyun. Bu bilgiyi zaten yazmıştım. Açıkça detaylı bir açıklama var.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, öğrenmeye çalışacağım.