Mefedron (4MMC) kristalizasyonu

Reaction score
295
4-Metilmetkatinon kristalizasyon koşulları:
- Sabit sıcaklık 22-24 ºC.
- Kuru hava (<%40 bağıl nem).
- Konteyner hacmi.
Basit yöntem
İzopropil alkol (IPA) veya su ile etanol çözeltisi 30/70, 50/50, 70/30 oranında hazırlanır. Oranlar bir göreve ve bir kristalizasyon kabı hacmine göre ayarlanır. Kristalleşme süresi ve kristal boyutu çözeltideki su miktarına bağlıdır. Daha fazla su, daha büyük kristaller ve daha uzun kristalizasyon prosedürü. Mefedron hidroklorürün suya ortalama oranı 2-3 ml çözücü başına 1 g'dır. Çözelti hafif bir kaynamaya kadar ısıtılır (küçük kabarcıklar). Daha sonra mefedron hidroklorür porsiyonlar halinde eklenir, böylece çözünme zamanı olur. Daha sonra ürün çözülür, birkaç dakika kaynatılır ve çözelti bir kristalizasyon kabına dökülür. Çoğunlukla plastik ve cam kaplar kullanılır. 1-2 cm yüksekliğindeki çözelti tabakası şeker kristalleri boyutunda bir fraksiyon verir. 3-5 cm yüksekliğindeki çözelti tabakası 5 mm'ye kadar fraksiyon verir. Bu işlem için klimalı kutular, çeker ocaklar ve hava kurutucular kullanılabilir. Çözücü buharlaştırıldıktan sonra ıslak kristaller elde edilir ve bunlar kuru hava akışı, kızılötesi radyasyon (IR lambası veya IR ısıtıcı) altında veya vakumlu desikatörde iyice kurutulur.
16082
16083
16085

Kademeli soğutma yöntemi
Dfhgmv

Çözelti %50 veya daha fazla buharlaştırıldığında çözeltide kristalleşme merkezleri oluşur. Kristalleşme sürecini hızlandırmak için karışım yavaş yavaş soğutulur. Bir kristalizasyon kabı 8-12 saat boyunca bir buzdolabına (4 ºC) yerleştirilir, daha sonra 8-12 saat boyunca bir dondurucuya (-17-20 ºC) taşınır.

Döner buharlaştırıcı kristalizasyon tekniği (ince fraksiyon)
Mefedron hidroklorür, 1 ml başına 1 g oranında bir çözücü içinde çözülür. Çözeltidöner buharlaştırıcı şişesine yerleştirilir ve damıtılır. Vakum ne kadar derin olursa, çözeltinin kaynama noktası o kadar düşük olur. Bu şekilde büyük miktarda ince kristaller elde edilir.

Çözeltiyi
,döner buharlaştırıcı bulunmayan durumda bir kristalizasyon kabından sıcak hava fanı ile buharlaştırmak mümkündür . Bu durumda cam veya seramik ısıya dayanıklı cam kaplar kullanılır. Ürünün aşırı ısınmasını ve bunun sonucunda bozulmasını önlemek önemlidir.

Hızlı soğutma ile kristalizasyon tekniği
Mefedron tuzu kaynayansıcak suda 1 ml'de 1 g oranında çözülür . Tamamen çözündükten sonra 0,5 l etanol veya diğer polar organik çözücü eklenir. Sıcak çözelti ½ veya 2/3 hacmi dolduracak şekilde plastik bir kaba dökülür, ağzı kapatılır ve -17-20 ºC'de dondurucuda soğutulur. Ürünün çökelmeme ihtimali vardır. Bu durumda kristaller süzülür ve çözelti ayrıca buharlaştırılır.

Tuzlu su çözeltisinde kristalizasyon yöntemi
Sodyum klorür (NaCl) 23 g, 100 ml damıtılmış su (H2O) içinde çözülür. Mefedron hidroklorür 100 g bu tuzlu su çözeltisinde çözülür, daha iyi çözünürlük için çözelti ısıtılmalıdır. Çözelti ½ veya 2/3 hacmi dolduracak şekilde plastik bir kaba dökülür ve sıkıca kapatılır. Kristaller -18 ºC düşük sıcaklıkta büyütülür. Sıcaklık -18 ºC'nin altına düşürülürse tuzlu su çözeltisi donar.

Last edited by a moderator:

justlooking403

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Paylaşım için teşekkürler dostum. kullandığınız oranlarla nihai ürünün ortalama verimi nedir?

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
3cmc'yi kristalize etmek istiyorum. dondurucu yöntemi için hangi çözücüyü kullanmak en iyisidir. 1g 3cmc'yi 1 ml suda çözüyorum. çözücünün 0,5'inin ürünün ne kadar çözüneceğine eşit olması gerektiğini anlıyorum. örneğin 1l suda 1kg 3cmc için 0,5l çözücü eklenir. dcm'de kristalizasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
DCM kristalizasyonu yok. Sadece su+alkol (votka), su+aseton. Oranlar - 1:1 - 1:3 toz:sıvı. Sudaki aseton/alkol yüzdesi, tozun kalitesine ve saflığına bağlıdır, daha kirli, daha fazla. Kristallerin büyüme hızı ve boyutu toplam çözücü miktarına bağlıdır

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Tamam, yani bir litre suda 0,5 litre aseton mu olacak? Barutun temiz olduğunu varsayıyoruz

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Salamura kristalizasyonu beklenen sonuçları vermiyor (kristal, resminizdeki kristaller kadar şeffaf değil, beyaz kaplamalı tek bir katı kaya). Ne hata yaptığıma dair bir fikriniz var mı?

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
bu yöntemle ne kadar hızlı kristal elde ettiniz? hangi kristali elde ettiğinizi resimde gösterebilir misiniz?

"Sizi mef üretim cihazları hakkındaki fikirlerimi sunacağım yeni yazıma davet ediyorum ... Sizin fikirlerinizi de öğrenmekten mutluluk duyacağım."

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Doğru soru

Reaction score
295
Kristaller, üretim yöntemlerine bağlı olarak şekil ve görünüm açısından farklılık gösterebilir. Fotoğraftaki kristaller, kuru bir odada 1 g mmc başına 3 ml oranında 50/50 alkol/su çözeltisinden elde edilmiştir.
Kristalleşmeyi denemek istiyorsanız, bana bir PM gönderin ve en önemli nüansları çözelim.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Merhaba.100 gr hazır 4mmc tozum varsa, kristalizasyondan sonra ürün ne kadar olur?

Reaction score
295
Mephedrone tozunun saflığına bağlıdır. Kristal başlangıçta ürünün saf bir kısmıdır ve çözücü buharlaştıkça kir içeri girer. Toz yeterince %98-99 saflıktaysa, toz kütlesinin ~%90'ı kadar kristal elde edersiniz.

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Bu yüzden tuzlu su seçeneğinin kullanıldığını anlıyorum: 50ml h20 / 50ml alkol ve 23g Nacl, değil mi?

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
3cmc'nin saflığını nasıl kontrol edeceğini ve temizlik için hangi çözücünün daha iyi olduğunu bilen var mı? Aseton ile temizleyebilir miyim?

Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
I
Çok kirli 200 gr 3cmc aldım, toz haline getirmek için miksere koydum, asetonla temizledim, daha sonra 3cmc tozunu çözmek için 200 ml suya koydum ve 400 ml etilik alkol ekledim. Kristalleşme ortaya çıktı ancak renk çok kahverengimsi. Neden olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Merhaba, bir sorum var.

Eğer mephedrone sentezi yapacaksam. Bu sentezin verimini aldıktan sonra. İlk sentezden sonra satmak ile yaptığım mephedrone'u kristalize ettiğimde satmak arasında ne fark var.

Çok büyük bir fiyat farkı var mı? Buna değer mi yoksa 1. sentezden sonra hiçbir şeyle kesmeden saf halde satabilir miyim?

Amaç sonunda daha büyük miktarlarda satmak. Ama kristalleştirmeye gitsem de gitmesem de aradaki farkın ne olacağını merak ediyorum.

Teşekkürler

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
4mmc 100g
woda 200ml
aseton 50ml
witamina c 3g

suyu 60 ° 'ye ısıtın 4mmc ekleyin, çözünene kadar karıştırın, aseton ekleyin ve vitamin c ekleyin sıcaklığı 60 °' de tutun. Çözeltiyi bir kaseye dökün, cam veya plastik olabilir ve birkaç gün içinde 22 ° -25 ° 'de çubuk şeklinde bir kristal elde edeceksiniz. ilginiz için çok teşekkür ederim

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Yeniden kristalize edilen ürün daha saf ve dolayısıyla daha güçlüdür. Ayrıca, tüketiciler için son derece çekici olan büyük ve güzel kristaller elde edersiniz.

Dxrk

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Peki, zaman/kalite açısından en iyi yöntem hangisidir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı (büyük kristaller mi küçük kristaller mi)

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Merhaba, kristalleşme süresi maksimum 7 gün olacaksa, büyük kristaller elde etmenin en iyi yolu nedir?

View previous replies…