Mefedron (4MMC) kristalizasyonu

subzero013

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
İşte bu linkteki kristallerin bir fotoğrafı.

Attachments

• osIgNrLJ6Z.jpg
    osIgNrLJ6Z.jpg
    2.5 MB · Views: 369

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
bu kristal gibi oluyorsun çünkü tozun kirliden saftı bu kristal gibi olamıyorsun....:)

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
ve bu da başka bir yöntem. 4-mmc'yi votkada 2,5 ml'de 1 g çözün. ve oda sıcaklığında 4-5 hafta boyunca çözeltiyi unutun. votka buharlaşır, kristaller kapta kalır

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
1,7 ml su kullanabilirsin ve ayrıca tamam

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
eksi sıcaklık bir ön koşul değildir. aynısını + 20C sıcaklıkta da yapabilirsiniz. ancak odadaki sıcaklık ne kadar yüksekse, ana likörde o kadar fazla 4-mmc kalacaktır. -8C'de neredeyse tüm 4-mmc çözeltiden düşecektir. + 20C'de yaklaşık %70'i düşecek, yaklaşık %30'u suda kalacaktır. ancak suyu uzaklaştırıp 4-mmc kalıntılarını almanızı ve ardından kristalizasyon işlemini tekrarlamanızı engelleyen nedir?

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
Şimdi kirli tozdan yolunuzu test ediyordum. 24 saat boyunca nasıl alacağımızı göreceğiz.

Attachments

• VvS8idPAgM.jpg
    VvS8idPAgM.jpg
    4.1 MB · Views: 131

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
G.Pattong Söz verdiğim gibi, burada tartışılan yolu kristalize ettim ve işte sonuç.

Ürünü tekrar yıkadım ve kristalizasyon işlemini tekrarlayacağım.

Attachments

• AXEwp8KWkl.jpg
    AXEwp8KWkl.jpg
    1.2 MB · Views: 278

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
çünkü tozunuz kirliydi ve onu aldınız, ben de bu sefer kirli formda yaptım, eminim aynı şeyi alıyorum ama suyu asetonla karıştırıyordum ama su aseton gibi morw kullanıyordum

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Herkese merhaba!

Başlangıçta unum yoksa NaCl kullanarak hazır sulu bir mef çözeltisini nasıl kristalize edebilirim? Diyelim ki, diklorometan içinde bir mef bazım var ve onu 100 mef başına 135 ml su ile asitlendireceğim, mef'i suda çözerken - mef'i una koymuyorum, hemen suya koyuyorum

NaCl hangi aşamada ve hangi oranlarda eklenmelidir. Üstteki tecrübeye göre yazar 100 gram mef için 23 gram diyor ama 100 ml suda çözünmüş 100 gram mef var. Ve benim oksidasyonum 100 g ürün başına 135 ml gibi bir rakamda gerçekleşiyor.

NaCl tuz çözeltisi yönteminde kristaller ne kadar sürede oluşur? Hangi büyüklükte fraksiyonlar elde edilir? Ürün ne kadar süre dondurucuda tutulmalıdır? Maruz kalma süresi kristal boyutunu etkiler mi?

Hepinize teşekkür ederim!

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Reaction score
19
dcm'de bunu böyle yapamazsınız, asitlendirme işleminde su kullanmanız ve ardından hemen kristalizasyon sürecini başlatmak için örneğin ipa kullanmanız gerekir. Naci'ye hiç gerek yok, bu saçmalık. ve donduramazsınız çünkü kristal sadece cam ve kristal tozu şeklinde çıkmaz

View previous replies…

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Yanıtınız için teşekkürler. Aseton veya etanol kullanıyorum. 1'e 1 verimle büyük kristaller elde etmek için dondurma koşulları nelerdir? Diyelim ki sulu bir mefedron tabakası elde ettim, aseton veya alkol ile seyrelttim - o zaman nasıl dondurmak daha iyi olur? 18'i hemen dondurucuya daldırırsanız, ince kristalli bir toz elde edersiniz. O zaman nasıl hızlı bir şekilde büyük kristaller elde edilir? Şimdi sadece bu çözelti buharlaştığında büyük saf kristaller elde ediyorum, ancak bu uzun bir süreç

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Reaction score
19
Ne tür kristaller elde etmek istiyorsunuz? İğne formunu kullanabilirsiniz ancak dondurucu kullanmayın ve 24 saat sürer, ancak yine de ürünün geri kalanını geri kazanmak için çözeltinin bir kısmının buharlaştırılması gerekir.

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Merhaba kardeşim. Şimdi bu tür kristalleri sadece buharlaştırma ile elde ediyorum. Ancak tabaka büyükse zamanlamadan memnun değilim. 50'sini buharlaştırıp sonra dondurucuya koyabileceğinizi söylüyorsunuz - çözeltinin geri kalanından düşecek kristal güçlü mü olacak yoksa sadece küçük bir kısım mı olacak, oysa buharlaşmadan sonra büyük kristaller zaten var.

Eğer 1 kilo mef 1300 \ aseton 200 suda çözülürse taş kristalleri büyütmenin bir yolu var mı? Buharlaştırmak için ekipman yok - hemen nasıl düzgün dondurulur ve uygun olur mu?

Attachments

• 3vyR5TDnlJ.jpg
    3vyR5TDnlJ.jpg
    634.5 KB · Views: 244

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Reaction score
19
En büyük hata yanlış oranlarda kullanmaktır ve haftalarca beklemek zorunda kalırsınız - su daha uzun sürede buharlaşır, aseton ise daha hızlı

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Daha az su ile asitleştiremiyorum, oksitlendiğinde, daha az su diklorometandan tüm mef'i almayacaktır. Farklı oranlarda sulu bir tabakaya oksidasyon için bir çözümünüz var mı?

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Herkese merhaba, kardeşlerim! Mefedronun su tabakasından çeşitli yollarla kristalleşmesi hakkında bilgi edinmek için yardım isteyeceğim. Sudan buharlaştırma zaten test edildi - bu uzun bir yol, henüz döner buharlaştırıcı yok, bu yüzden kayıpsız daha hızlı yöntemlere ihtiyacımız var

Reaction score
295
Kuru Buz (CO₂) ile acil dondurma yöntemini deneyen var mı?
Şansı olan varsa lütfen denesin ve sonucu burada yayınlasın.
Yöntem:
Su/4 mmc oranı 1 mL /1 g'dır. 4 mmc'yi suda çözün ve kaynatın. Her 1 litre çözelti için 200 mL IPA ekleyebilirsiniz.
Kuru buz kovasına ~500 mL ile doldurulmuş 2 L'lik bir plastik şişe yerleştirin. Sıvı yerine hızla bir kristal oluşacaktır. Çıkarmak için şişeyi yavaşça keserek açın. Kristalin daha sonra kuru havada kurutulması gerekir.

rado

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bu şekildeki kristalleri nasıl elde edebilirim? Bu kesinlikle dondurma, buharlaştırma değil! Oranlar nedir? Başlangıçta un yoksa, su katmanından hemen nasıl elde edilir? Ne tür bir çözücü eklenmeli - hazır bir sonuç varsa tüm bu bilgileri satın almaya hazırım!

Attachments

• bpxRYXT1D7.jpeg
    bpxRYXT1D7.jpeg
    382.7 KB · Views: 259

leon

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Herkese merhaba!
4mmc'm güzel beyaz veya cam değilse, soğuk aseton atıp 2 saat orada bırakıyorum?
Diğerinde cam güzel kristal var ama üst katmanda küçük kahverengi lekeler buluyorum. sorun nedir?

Toribius

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
4mmc'yi metanol ve az miktarda aseton içinde çözmeye ne dersiniz?

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Merhaba, biri bana 3cmc cristals'ın neden zamanla beyazladığını açıklayabilir mi? (bu durumda yeniden kristalleşmeden 2-3 gün sonra) Ve bunu nasıl önleyeceğimiz veya beyazlatmadan nasıl stabil / kalıcı hale getireceğimiz konusunda bir fikriniz var mı?

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
4mmc hcl
Kristal 1 gün oda sıcaklığında
su+aseton
Kurutulması ve yıkanması gerekiyor ve satışa hazır.
İyi hafta sonları dilerim:)
Bu forum için teşekkürler bb gate
Yaşasın Balkanya.
Kristal p2np gibi benzerini yaptım.

Attachments

• IJMDqmxYcd.jpg
    IJMDqmxYcd.jpg
    6 MB · Views: 394
Last edited:

$!$

Don't buy from me
Resident