P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Novator videoda 26,25 g CuCl2 çözeltisinin yaklaşık yarısının siyah bakır oksit oluşumunu 'durdurmak' için yeterli olacağını söylüyor.

gerçekten CuCl2 çözeltisinin tamamını mı yoksa sadece yarısını mı kullanıyor?

(yaptığım son sentezde, reaksiyon karışımının dibinde siyah bakır oksit oluşana kadar CuCl2 çözeltisini ölçülmemiş bir miktarda ekledim. nihai ürünün kalitesini ve verimini henüz belirlemedim).

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Ne yaparsanız yapın, neler olup bittiğini görebilmek için önce mg veya gram ölçeğinde yapın. Bir yerde hata yaparsanız çok fazla ürünü ziyan edersiniz.

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Gerçek deneyimlerden elde edilen ipuçlarını her zaman takdir ediyorum. Kuru IPA'yı henüz denemedim :)

p2np kaynağınız nedir?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
eBay'de buldum. Şu anda kendime nasıl yapılacağını öğretme sürecindeyim.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Son adımda çok daha fazla miktarda maddenin çökeldiğini gören başka biri var mı?

fosforik asit ile çökeltme adımını uyguladıktan sonra amfetamin olması gereken miktarın 4 katından fazlası çökeldi

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Çok ilginç, gözlemleyeceğim ve bu konuda uzmanların bir açıklamasını bekleyeceğim :) Fosforik asidin verimi artırması gerektiğine dair tipik sokak söylentileri duydum, ancak neden daha fazla verim sağlayacağını ve bunun ürünün saflığı üzerinde ne gibi bir etkisi olacağını merak ediyorum. Fosfroik asitten elde edilen amfetaminlerin biraz daha zayıf olması gerekiyor, değil mi?

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Erime noktası tayini yapmaya çalıştım ancak bazı sorunlar yaşadım. parafin mumu kullandığımda, eridiğinde zaten çok sıcak olacaktı ve kılcal tüpte bulunan p2np, bir sıcaklık kaydedemeden hemen eriyecekti. Balmumu yerine ısıtma aracı olarak silikon yağı kullandığımda, silikon yağına daldırıldığında kılcal tüpün içindeki p2np'yi hiç göremedim.

Erime noktasını doğru bir şekilde ölçmek için yapabileceğim başka bir şey veya yapabileceğim herhangi bir değişiklik var mı?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
1 g Amfetamin Sülfat 720 mg Amfetamin içerir
1 g Amfetamin Monofosfat 570 mg Amfetamin içerir
Bu bir açıklama olabilir.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Sanırım yeniden kristalleştirme aşamasında p2np'yi sodyum bisülfit ile kirlettiğim yerden kaynaklanıyor. (p2np çözünürken belirli safsızlıkları gidermenin bir yolu olarak etoh'a eklenmesi). Çok fazla kullandım (elimdeki p2np miktarına eşit bir miktar, oysa yaklaşık %5 kullanmam gerektiğini düşünüyorum).
Yine de p2np'm gerçekten saf olsaydı olması gerektiği gibi görünüyor ve kokuyor.

Potansiyel olarak kontamine olmamış p2np ile çok küçük bir parti (ilk amfetamin sentezim) sentezledim ve bu sentezle ilgili diğer her şey (büyük olasılıkla) kontamine p2np ile yaptığım diğerleriyle aynıydı. % 30 verim aldım, bu da zayıf bir sentez olduğunu gösterir (ilk kez birinin eğilimli olduğu gibi birkaç hata yaptım), ancak bunun dışında verim açısından ne bekleneceği ile aşağı yukarı aynı çizgide.

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Özür dilerim, başka bir kimyager sorum daha var😀

Aseton ve sülfürik asidin ne saflıkta olması gerekiyor?

Şehrimde son derece yüksek saflıkta sülfürik asit satan bir nalbur biliyorum, diyelim ki bu sentez için sülfürik asidin saflığı %50 olmalı, konsantre formu suyla seyreltebilir miyim?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Mümkün olduğunca saf reaktiflere yakın olmasını istersiniz. Hayır, sülfürik asidi su ile seyreltmek istemezsiniz, aslında sülfürik asitte çok az su olduğundan veya hiç su olmadığından emin olmak istersiniz. Asetonunuz da susuz (kuru) ve içine başka kimyasallar karıştırılmamış iyi saflıkta olmalıdır.

Cctim

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Birisi sıvıyı aktarmak için hortumları nasıl bağladığını açıklayabilir mi? Böylece sıvı pompaya akmaz. Videoda özel bir Ventil veya bir tuzak kullandı mı?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
AFAIK, özellikle sıvı taşımak için tasarlanmış bir tür sıvı transfer pompasıdır ve bir vakum filtrasyon pompasından ayrıdır (sanırım)

Sentezlediğiniz ölçeğe bağlı olarak, kimyagerler genellikle buna ihtiyaç duymazlar ve onsuz da yapabilirler. Tüm sıvı pompalamayı, doğrudan şişelere ve ayırma hunilerine boşaltma/boşaltma veya büyük bakır parçalarını çıkarmak için yerçekimi filtrasyonu kullanma gibi daha geleneksel yöntemlerle değiştirebilirsiniz

Cctim

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
nabh4 si̇ze ne kadara mal olur? Eğer 1200 Euro'ya 1 litre baz alabiliyorsam bu yöntem gerçekten buna değer mi?

Last edited:

Sig

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Freebase a-oil'i 50 litrelik bir glas reaktörde ve kaç zamanda ne kadar eşleştirebilirsiniz?

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Merhaba, organik kimyada oldukça yeniyim (9 ay kadar oldu, kimyada başka deneyimim yok) ve son birkaç ay içinde birkaç düzine kez Al/Hg yolu ile amfetamin sentezledim.

20L yuvarlak tabanlı bir şişede 120g P2NP'ye kadar indirgeyebildim. Son sentezlerde son ürünün saflığı olağanüstüydü.
Çoğu zaman amfetamin sülfatı sadece bir kez aseton ile saflaştırmak zorunda kaldım çünkü zaten çok beyazdı.

NaBH4/CuCl² rotasını ilginç buldum çünkü cıva ile çalışmaya büyük saygı duyuyorum, zaten üç kez şiddetli bir ekzotermik reaksiyona yol açmıştı, büyük bir miktar odaya dağılmıştı ve gelecekte onsuz yapmak istiyorum.

NaBH4/CuCl² ile indirgeme aynı zamanda sadece yarı boyutta bir şişeyle önemli ölçüde daha yüksek verim elde edilmesini sağlıyor.
Şimdiye kadar üç kez sentezledim. İlk seferde 80 g P2NP, ikinci seferde 200 g P2NP ve son seferde 250 g P2NP.
Sıcaklıklara tam olarak sadık kalmayı başardığım için sonuncusu hepsinden daha iyiydi.

Şunu da belirtmeliyim ki, P2NP uygulama sürecini kısaltmak için şişeyi buz dolu büyük bir kaba koyuyorum ve daha sonra bunu bir ocak üzerinde ısıtıyorum. 250g P2NP'nin tamamını 60°C'nin üzerine çıkmadan bir saatin dörtte üçü gibi bir sürede şişeye doldurabildim. Bu durum Borhidrür ile reaksiyonu etkiler mi?

Gösterilen tüm özene rağmen, sülfatın kar beyazı rengine rağmen sonunda biraz tatlı, keskin bir kokusu var. Kıvamı da çok daha kristal, ezildiğinde yumuşak bir şekilde çıtırdıyor.
Birkaç kez aseton ve DCM ile temizledim, Buchner hunisinde süzdüm vs.
Kesinlikle sülfata başka bir tuz katılmış gibi görünüyor.

Benzer bir şey hiç başınıza geldi mi?

Sodyum Borhidrür, tamamen çözünmemişse, amfetamin freebaz ile karışmış ve H²SO4 ile nötralize edildiğinde bir sodyum tuzuna dönüşmüş olabilir mi?
Bu madde burunda da fena halde yanıyor. Bir arkadaşımın burnundan bir nefes çektikten hemen sonra birkaç dakika boyunca sulu burun mukusu akmıştı.

Ve şimdi asıl soru: eğer içinde başka bir tuz varsa, iki maddeyi ayırmak için nasıl veya hangi yöntemi kullanabilirim?
Yavaş yavaş ipin ucuna geliyorum.

Tüm metni okuma sabrınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Her türlü tavsiyeniz için minnettarım.

Bay Sihir

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Amonyum sülfat veya sodyum sülfat kontaminasyonu, yanma için amonyum sülfat tahmin ediyorum. Amf-bazını Toluen veya Ksilen gibi bir çözücüde çözmeniz ve ardından amonyağı gidermek için suyla yıkamanız gerekir. Amonyak suda çok çok çözünür ancak Amph baz neredeyse hiç çözünmez, bu nedenle baz miktarının 5 katı kadar Ksilen ile cömert davranırsanız, amonyağı baz ile aynı miktarda iki yıkama suyu ile yıkayabilirsiniz. Tamamen ve kayıpsız.
Ayrıca dimerik yan üründen kurtulmak için bazın buharla damıtılması gerekir.

Bire yuvarlayın, bazı doğrudan şişeden buharla damıtın, kolayca ve tamamen gelecektir, daha sonra yağ miktarının 5 katı Ksilen ekleyin, iki katmanı ayırın ve su ekleyin (yağ kadar) çalkalayın ve bekleyin, ayırın ve şimdi Amonyaktan, herhangi bir sodyumdan ve birinci adımdaki yan üründen arındırılmış Amph bazınız var.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Bakır tuzunu eklemeden önce borohidrürü biraz asitle nötralize edebilirsiniz. Ya da ekstraktı fazla tuzlardan arındırmak ve yıkamak için karışımı suyla seyreltin. Daha sonra saf ekstrakt ve bakır tuzları ile çalışabilirsiniz (bunun için başka reaktifler de vardır).

WillD

Expert
Reaction score
1,021
İlk aşamadan sonra su ile yıkama ve genel olarak ekstraksiyon, herhangi bir yanma olmadan saf bir ürün elde etmek için arzu edilir.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Bu, tüm boro ve p2np eklendikten sonra su eklemek ve ardından senteze normal şekilde devam etmek kadar basit mi?

biraz daha detaylandırabilir misiniz?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Reaksiyonu su ile dikkatlice seyreltin, bir sonraki reaksiyonda kullanmak üzere etilasetat (örnek olarak) kullanarak karışımdan bir ara ürün çıkarın.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Aptalca davranıyorsam özür dilerim ve çok fazla noob sorusuyla rahatsız etmek istemiyorum, ancak siyah bakır oksitten henüz ayrılmış olan ipa karışımından etilasetat ile amfetamin ekstrakte etmeyi mi kastediyorsunuz?

chenfei

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Formülü yazmama yardımcı olabilecek biri var mı?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Bazı teorik arka plan: P2NP, Nitroalkenolarak adlandırılır, yani molekülde bir çift bağ vardır. Bunu Amine dönüştürmek için önce bu çift bağ indirgenerek bir Nitroalkanoluşturulur. Nitroalkan, NaBH4/Cu(II) tarafından sorunsuz bir şekilde Amine indirgenir. Sorun, bu çift bağın ilk indirgenmesindedir, çünkü rakip bir reaksiyon gerçekleşmektedir (ayrıntıları size bırakıyorum, bu bir "Michaels eklemesi"). Sorunu çözmek için (kısmen) büyük miktarda NaBH4 kullanılır ve reaksiyon sıcak ve hızlı ilerler, bu bir yarıştır: Alkan'a ne kadar hızlı ulaşılırsa yan reaksiyon o kadar az olur. Yine de yan reaksiyon bu şekilde tamamen ortadan kaldırılamaz. Ayrıca gerekli olan büyük miktarda NaBH4 israftır, reaksiyon hacmi de çok büyüktür, kaçaklar mümkündür.... Asidik Al/Hg'den daha iyi ama mükemmel olmaktan uzak.

Bu konuda biraz okuduktan sonra, sanırım bunların bir kısmını çözmenin bir yolunu biliyorum. Kendim denemek isterdim ama şu anda P2NP'm yok ve başka nedenlerden dolayı şu anda böyle bir şey satın almak istemiyorum. Peki bunu nasıl deneyeceğimi anlatayım:

60 g NaBH4 ve 500 g silika jel veya diatomeous earth (kromatografi kalitesinde) ve 200 ml DCM bir mutfak hamuru yoğurucusu kullanılarak iyice karıştırılır ve 3 litrelik bir şişeye konur. Karıştırılabilir bir bulamaç elde etmek için IPA eklenir ve ardından sıcaklık 25°C veya altında tutularak IPA içinde 100 g P2NP damlatılır. Çok gerekli.

Bu reaksiyon şeması için çok sayıda örnek vardır ve tam olarak bu tür bir yan reaksiyonun meydana gelmesini önlemek için kullanılır. İstenmeyen reaksiyon çoğunlukla reaksiyonun pH'ının alkali olmasından kaynaklanır. Silika-jelin asidik olması reaksiyonun jelin yüzeyinde gerçekleşmesini sağlar ve çözücü çok daha alkali olmasına rağmen ph yaklaşık 3'tür.

Tüm P2NP eklendikten sonra reaksiyon, P2NP'nin sarı rengi tamamen gidene kadar karıştırılır (bulamaç olarak). (eğer gitmezse, biraz daha NaBH4 ekleyin, sorun değil)

Daha sonra daha fazla IPA, CuCl2, 6 g ve 30 g daha fazla NaBH4 eklenir ve geri kalanı bilinenle aynıdır.

Avantajları ortada, NaBH4 ve reaksiyon hacminin biraz optimize edilmesiyle daha da azaltılabileceğine bahse girerim. NaBH4 silika jel üzerine ne kadar iyi emdirilirse o kadar iyi çalışacaktır.

P2NP'nin herhangi bir NaBH4 indirgemesinden (Al/Hg kullanılıyorsa aynı şekilde) amfetamin bazının her zaman buharla damıtılmasını veya vakumla damıtılmasını tavsiye ederim, aksi takdirde hoş olmayan dimerik ürünlerle bir miktar kontaminasyon olacaktır, yan reaksiyon azaltılabilir ancak ondan kurtulmak neredeyse imkansızdır (en azından NaBH4 kullanarak).

Burada bakır oksidin siyah toz olarak çökeldiğini okudum. Bu bana biraz garip geliyor, güçlü bir indirgeyici maddenin varlığında bu neden gerçekleşsin? Ben bunun metalik bakır nano parçacıkları olduğunu, tuzun metale indirgendiğini, bu parçacıkların asıl indirgeme işini yaptığını, NaBH4 tarafından sağlanan hidrojeni kullanarak nitro-alkanı amine dönüştürdüğünü söylüyorum. Ancak burada yanılıyor olabilirim, sorun bu olmadığı için bu kısma çok yakından bakmadım.

Biri bunu denerse harika olur ya da AB'den biri bana biraz P2NP bağışlarsa kendim dener ve sonuçları yayınlarım.

zeus

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Eğer bulamazsanız size 50 gr verebilirim. İmkanım olduğunda bu yöntemi deneyeceğim ve sonuçları burada paylaşacağım.

Mr.Magic

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
@OrgUnikum: Büyük miktarlarda P2NP'ye ihtiyacınız yoksa, size 50 g'a kadar ücretsiz verebilirim. Daha fazla ayrıntı için bana PM atın