P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
fraksiyonel damıtmayı denediğimde sanırım suyun bir kısmı ipa ile birlikte geldi. ve damıtma boyunca ısı sadece 80c'deydi. bunu daha önce birkaç kez yaptım, eğer damıtmayı devam ettirirsem bakır katı bir yapışkan olarak kalacak ve sıvı olmayacak.
Amfetamini en kısa sürede çökelteceğim ve ürünün nasıl olduğuna bakacağım, çünkü belki de ipa önceki partilerde bir kirletici olarak mevcuttu.

sadece ipa elde etmek ve amfetamin içeren hiçbir su elde etmemek için ne yapabileceğim konusunda herhangi bir öneriniz var mı?

bu sentezin varyasyonlarını da deneyeceğim.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
IPA su ile bir azeotrop oluşturur, bu nedenle damıttığınız tüm IPA'nın içinde yaklaşık %30 su olacaktır. IPA'yı bir miktar amfetamin gelme olasılığı olmadan vakum distilasyonu ile damıtabilirsiniz, sadece bir aspiratör pompasının ürettiği gibi küçük bir vakum yeterlidir, örneğin IPA 60 ° C veya daha düşük bir sıcaklıkta geldiğinde içinde amfetamin olmayacaktır. Ya da ph 3 veya daha az olana kadar seyreltilmiş asetik asit ekleyerek reaksiyonu asidik hale getirirsiniz. Amfetamin bir tuz oluşturacak ve damıtılmayacaktır. Soğumaya bırakın, ardından ph 12 olana kadar buz gibi soğuk %10 NaOH çözeltisi ekleyin ve Amfetamin bazını buharla damıtın.

"Reaksiyonu bazlaştırmak için" %20 NaOH ilavesinin tamamen saçmalık olduğu söylenmelidir, çünkü ölçerseniz reaksiyonun zaten cehennem gibi alkali olduğunu göreceksiniz, NaBH4 ve ürünlerinin hepsi güçlü bazlar olduğu için ph 12 veya daha fazla. Neden orijinal metinde yer aldığını, neden burada yayınlandığını anlayamıyorum, iyi .... Bir makaleden ya da buradaki tezden bir şeyi gerçekten bilmeden ya da denemeden 1'e 1 alırsanız bu olur. Ekteki belgenin 20. ve 30. sayfalarına bakın, 30. sayfada prosedürü kelime kelime bulacaksınız.
Sorun çok açık: Elinizde su, IPA ve Amfetamin karışımı var. Tuzlu su ekleyebilir ve böylece IPA'yı Amph dışarıda kalacak şekilde tuzlayabilirsiniz, bu iyi çalışır. Ancak %20 NaOH eklemek IPA'yı tuzlamak için yeterli olmayacaktır, en iyi durumda bir miktar Amph üste çıkacaktır ve bu IPA içerecektir. Ya da IPA ve Amph'yi suda çözünmeyen polar olmayan bir çözücü ile ekstrakte edersiniz. Bu da iyi sonuç verir. Ya da yukarıda anlatıldığı gibi yapın. Her durumda, ph değerini kontrol edin ve daha bazik/alkali hale getirmek için NaOH'un gerekli olmadığını göreceksiniz.
Genellikle sudan bir şey çıkarmak için çözücü olarak IPA, yalnızca su katmanı NaCl gibi tuzlarla, örneğin NaOH gibi IPA'da çözünmeyen bir şeyle tamamen doymuşsa işe yarar.

Jademyr'in ekteki tezinin 20. ve 30. sayfalarına bakınız

Attachments

• fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
CuSO4*5H2O'yu ekledikten sonra çözeltiyi 30 dakika boyunca 80c'de tuttum, asetik asit yokluğunda hidroklorik asit ekledim (bu iyi olmalı?) böylece çözelti ph 2'ye ulaştı ve daha sonra IPA'yı 83C - 91C sıcaklıkları arasında damıtmak için basit damıtma kullandım (neredeyse hiçbir şey yaklaşık 87c'yi geçmedi), sonra çözeltiyi soğuttum, süzdüm ve ardından sulu NaOH ekledim. Şimdi bu noktada amfetamini buharla damıtacağım. Buradaki sıralamada yanlış bir şey varsa bana bildirin. (Çözeltiyi filtrelemem gerektiğini sanmıyorum ve çözeltiyi 30 dakika boyunca 80C'de tutmak yerine yaklaşık 3 saat boyunca geri akıtmam gerekecek).

Bakır kompleksini ayırmak için çözeltiyi süzdüğümde ve sulu NaOH eklediğimde çözelti koyu bulanık kahverengiye döndü ve ph 11 ile biraz balık kokuyordu ve bakır yeşil bir kek maddesiydi. Biraz daha sulu NaOH ekleyip ph 12'ye çıkaracağım, sonra buradan buharla damıtacağım. (Naoh ilavesinden sonra herhangi bir katman oluşmadı, bu yüzden çözeltideki tüm ipa'dan kurtulmuş gibi görünüyorum).

toluen suda çözünmeyen polar olmayan bir çözücü için iyi bir aday olabilir mi?

Reaksiyonun bazikleştirilmesi ile ilgili olarak, %20 NaOH'nin aşırı olduğunu ve %10'un yeterli olacağını mı söylüyorsunuz?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Ph 12'ye ulaştığınız sürece herhangi bir NaOH konsantrasyonu işinizi görecektir. 10 gibi daha seyreltilmiş ve buzdolabından soğuk olarak almak daha iyidir ve reaksiyona soğumuş olarak eklemek de daha iyidir, çünkü sıcak bir A çözeltisine güçlü kül suyu ekleyerek ürününüzün bir kısmını yakmak, örneğin yok etmek kolayca mümkündür. Seyreltilmiş ve soğuk asit eklemek için de aynı şey geçerlidir. HCl'niz seyreltilmişse ve her şey en azından soğuksa, o zaman sorun olmayacaktır.
Evet, balık öyle, A'nın kokusu bu.
Buharla damıttığınız çözeltinin ph 12'de olmasını istersiniz, ancak NaOH ile boğulmamasını istersiniz, aksi takdirde su azaldığında bir miktar NaOH kolayca üflenir ve bunu A'nızda istemezsiniz. Filtreleme, bazı Bor maddelerinin buharla damıtmayı sevdiği görüldüğü için yapılır - bunu da istemezsiniz.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Tamam. Bunu yazarken buhar damıtıyorum (ya da damıtmaya çalışıyorum). Yaşadığım bir sorun, buharın sıcaklığındaki muazzam dalgalanma. Mantodaki 1 derecelik bir değişiklik, buharda 15+ derece artabilir veya azalabilir.

Sanırım balık kokusu naoh, (dmt ekstraksiyonu denediğim zamanki ile aynı).

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Buhar sıcaklığı 94 ila 98 °C olmalıdır, 100 °C'nin üzerine pek çıkamazsınız, bu nedenle kaynarsa buhar yapar ve buhar A ile 94 °C + ve sade su ile 99-100 °C'ye sahiptir.

NaOH'nin kokusu yoktur, NaOH buharları son derece yakıcıdır, yüzünüzü yediği zaman bunu hissedersiniz.
Aminler çürüyen balık kokusuna sahip olanlardır.

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Merhaba,
Bu deneydeki sodyum borohidrit cas25895-60-7 Sodyum siyanoborohidrit ile değiştirilebilir mi?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Siyanoborohidrit, ketonları indirgemediği için indirgeyici aminasyonlar için çok uygundur, NaBH4'ten daha az güçlü olduğunu söyleyin. Ayrıca asitlerle temas ettiğinde siyanür salmaya eğilimlidir ve oldukça pahalıdır. Nikel Klorür ile birlikte kullanıldığında bu işi yapabilir, ancak Cu(II) ile şüphelerim var ve yapamayacağını düşünüyorum. Bu reaksiyon için onu kullanmaya çalışmak çok az mantıklı ya da hiç mantıklı değil.

Cctim

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Hangi PH değerine sahip olmalıdır?
PH kalite hakkında bir şey söylüyor mu?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
CuCl2'yi CuSO4 ile değiştirebilir miyim? Reddit'te okudum ve bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım evet bc Cu (II) Haklıyım?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Evet, bunu yapabilmelisiniz. Gerçi ben de bu sentezle ilgili sorunlar yaşıyorum, belki de bunun yerine CuCl2'yi denemeliyim. Gerçi çok daha pahalı ve çok daha az yaygın olarak bulunabiliyor

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
CuSO4, CuCl2 ile aynı veya daha iyi çalışır, ancak ticaretin pentahidratı CuCl2 dihidrattan daha ağır olduğu için (bakır atomu başına) biraz daha fazla kullanmanız gerekir. Kesin olmak gerekirse, doğru miktarda CuSO4.5H2O elde etmek için CuCl2.2H2O sayısını 1,5 ile çarpmanız gerekir.

Sizin sorunlarınız başka bir şeyden kaynaklanıyor.
Burada birisi >%90 verim iddia ediyor:
iPRrOH IPA'dır
Lütfen NaOH eklediğine dikkat edin - reaksiyonda su, metanol veya etanol kullanılıyorsa bu her zaman yapılmalıdır, çünkü bunların hepsi borohidrit ile reaksiyona girer, bu reaksiyon güçlü bir baz tarafından kısmen bastırılır. Metanol içindeki NaBH4 reaksiyonlarının genellikle 0° ila 5°C'de yapılmasının nedeni budur.
Ayrıca bakır tuzundan önce sadece ikinci borohidrür ile su eklediğini düşünüyorum. Bu durumda NaOH daha sonra eklenmelidir. Bakır tuzu açık maviye dönerse, bu da sorun değil, bu bakır hidroksit ve karbonattır, her ikisi de aynı şekilde çalışır.

Bu benim prosedürüm değil, ama işe yaradığından eminim, %91 verim olsa da mı? Pek sayılmaz.
....

alf405

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
"Kesin olmak gerekirse, doğru miktarda CuSO4.5H2O elde etmek için CuCl2.2H2O sayısını 1,5 ile çarpmanız gerekir."

Bu 1,5x çarpımı herhangi bir ölçekte doğru mudur? Küçük ölçekten endüstriyel ölçeğe kadar?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
@G.Patton
Merhaba. Freebazdan amp sülfat yapmak için %15 sülfürik asit kullanabilir miyim? Çek Cumhuriyeti'nde sülfürik asit çok kısıtlı.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, deneyebilirsiniz. Amfetamin sülfatınızın bu çözeltinin suyunda çözüleceğini dikkate alın.

View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Bir soru daha @G.Patton CuCl2 susuz yerine CuSO4 * 5H2O kullanabilir miyim (orijinal sentezde olduğu gibi)? Sanırım evet ama sizin fikrinizi çok merak ediyorum. Eğer cevap evet ise, hesaplamayı nasıl yapabilirim?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
Merhaba. 8. adımda vakum olmadan ipa'nın normal buharlaşmasını kullanabilir miyim? Yani ısıtıyorum ve IPA vakum olmadan kaynatılacak.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, evet, yapabilirsiniz. Çözeltiyi aşırı ısıtmayın. Tersi durumda verimi kaybedersiniz.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Amfetaminin çökeltildiği çözeltide zaten su varsa (videoda olduğu gibi), asitte bulunan bu ilave su önemli midir?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Evet. Herhangi bir Cu(II) tuzu kullanılabilir. Gerekli CuSO4.6H2O miktarı susuz CuCl2'nin yaklaşık iki katı olacaktır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, sudan kurtulmaya değer çünkü amfetamin sülfat (elde edilen tuz) suda çözünür ve su olmadan çökeltme işlemini gerçekleştirmeniz çok daha kolaydır. Bunu yapamıyorsanız, suda çözünmüş amfetamin sülfat elde etmek için çökeltmeden sonra suyu buharlaştırmalısınız.

Düzenleme: pardon, meth hakkında konuştuğumuzu sanıyordum. %)

Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Yani hem sudan kurtulmak hem de amfetamini tutmak için çökeltme işleminden önce bir ekstraksiyon yapılması gerekir mi?

Saf sülfürik veya fosforik asit elde etmek için ne yapmamı önerirsiniz? Çünkü asit satıcısı bulamıyorum ve şu anda yurtiçinden satın almak mümkün değil.

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
Yani güvenlik için propan-bütan yerine elektrikli ısıtıcı kullanmak daha mı iyidir? Ne kadar hidrojen üretilir? Az mı çok mu? Sorun şu ki, sadece propan-bütan ısıtıcım var, sadece yaklaşık 20 g P2NP yapacağım. Bu ölçekte propan-bütan ısıtıcı kullanmak tehlikeli midir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Evet, elbette
Bunu reaksiyon denklemine ve gazın molar sabitine (22,4 l/mol) göre hesaplayabilirsiniz.
Açık alev kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü hidrojen elde edersiniz ve laboratuvarınız patlayabilir.

GDC

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Konsantre etmeniz gerekir. Saatlerce ısıtarak :) Sorunları biliyorum :D
Yoğunluğa göre kontrol edin!