P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
İşte daha küçük ölçekte yaptığım şey buydu;
1. Çözelti IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) 2000ml'lik bir şişeye eklendi.
2. NaBH4 (116 g) bir kerede eklendi ve karıştırmaya başlandı.
3. P2NP (67 g) küçük porsiyonlar halinde eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 60 *С'yi geçmedi.
4. Su (13 ml) içindeki CuCl2 (7 g) yavaşça damla damla eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 80 *С'yi geçmedi.
5. Daha sonra, harici ısıtma kullanılarak reaksiyon 80 °C'de 30 dakika boyunca geri akıtıldı.
6. Çözelti dekante edildi ve reaksiyon atıklarından süzüldü ve bir ayırma hunisine konuldu.
7. 25'lik NaOH su çözeltisi (533ml) reaksiyon karışımına eklenmiş ve fazlar ayrılmıştır.
8. Alt tabaka büyük bir behere boşaltılır ve üst organik tabaka toplanır.
9. Sulu faz daha sonra ayırma hunisine kondu ve 500 ml IPA ile ekstrakte edildi.
10.IPA 3/4 oranında buharlaştırıldı, yarısı sütlü freebaz ve yarısı IPA.
11.IPA ve serbest baz 130 ml aseton içinde çözüldü.
12.ortofosforik asit pH - 6'ya kadar damlatıldı (sürekli karıştırılarak).
13.Karışım 12 saat boyunca dondurucuda bekletildi.
14.Kristalizasyondan sonra süspansiyon süzüldü ve aseton temizlenene kadar kuru soğuk aseton ile yıkandı.
15.Yıkamadan elde edilen aseton ve ipa/aseton karışımı daha fazla çökelme için dondurucuya geri konuldu.
16.İşlem, %60-70 yüksek kaliteli amfetamin elde etmek için daha fazla çökelti kalmayana kadar tekrarlanır, karışım içinde daha fazla aseton aldıkça, onu düşürmek için biraz daha asit damlatmanız gerekebilir, ancak aseton ph7 olduğu için çok fazla değil.

İşte kurutulmuş macun taşlarının bir kısmının fotoğrafı, geri kalanı karıştırılacak kuru toz, çünkü benim ve arkadaşlarım için çok güçlü.
Tarifi güncelleyebilir ve küçük ölçekli ev kimyagerleri için bir yazı yazabilirim, bunun daha iyi olabileceği birçok yol var.

Attachments

• yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 510

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
bu meth değil, buradan kristal meth'e nasıl yapılacağını yazabilir misiniz

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu beyaz macunu kristale dönüştürmek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?
d-metamfetamin?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
CuCl2'yi CuSO4 ile değiştirebilir miyim? Reddit'te okudum ve bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım evet bc Cu (II) Haklıyım?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Evet, bunu yapabilmelisiniz. Gerçi ben de bu sentezle ilgili sorunlar yaşıyorum, belki de bunun yerine CuCl2'yi denemeliyim. Gerçi çok daha pahalı ve çok daha az yaygın olarak bulunabiliyor

alf405

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
"Kesin olmak gerekirse, doğru miktarda CuSO4.5H2O elde etmek için CuCl2.2H2O sayısını 1,5 ile çarpmanız gerekir."

Bu 1,5x çarpımı herhangi bir ölçekte doğru mudur? Küçük ölçekten endüstriyel ölçeğe kadar?

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Reaction score
21
p2np nabh4 amfetami̇n yöntemi̇ üzeri̇ne hesaplamalarim
IPA 40-50 ml
H2O 12,5 ml
NaBH4 3,5 g
P2NP 2 g
CuCl2 +-0,2 g 9,675 H2o
NaOH (%25 su çözeltisi) 16 ml
Aseton (kuru) 5-10 ml
Önce ipa ve h2o koyup 2 dakika karıştırıyorum sonra p2np ekliyorum sonra 0.200mg bakır klorürü 5ml suda çözüp ekliyorum ama sıcaklık artmıyor.

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Reaction score
21
Kaç ml bakır klorür 200mg suda çözüp 1ml ekleyeceğim? Önce ipa ve su ekliyorum sonra nabh4 ekliyorum sonra 60 dereceyi geçmeyecek şekilde p2np ekliyorum sıcaklık artıyor ama bakır klorür 200mg eklediğimde sıcaklık artmıyor 5ml suda çözüp ekliyorum 2lt 3 boyunlu cam balonla reaksiyon yapıyorum.

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Bu reaksiyonu ilk kez denediğimde mükemmel bir şekilde çalıştı. Aynı her şeyi kullanarak ve p2np'yi yeniden kristalleştirerek taze olduğu için ne yaparsam yapayım başarısız olmaya devam ediyor. İlk seferkiyle aynı olmayan çok çok saf beyaz bir tozla göndermeye devam ediyorum. Neredeyse hafif meyvemsi bir kokusu var ve sülfürik asit eklemeden hemen önce sıvı altın rengindeydi ve sonraki her seferinde çok berrak. Sanırım ilk adımlarda p2np ilavesi ile ilgili bir şeyleri yanlış yapıyorum. İndirgeyerek oturamayacağı maksimum bir süre var mı? Videoda tüm p2np'yi eklemenin yaklaşık 6 saat sürmesi gerektiğini söylediğini biliyorum, bu yüzden o noktaya kadar güvenli olduğunu varsayıyorum. İlk yaptığımda son p2np parçasını eklerken p2np eklemeye tepki vermeyi bıraktığını biliyorum, oysa ondan sonraki her seferinde hala hafifçe ekzotermik olarak reaksiyona giriyor ve kabarcıklanıyor. İlk sefer ile diğer seferler arasındaki farkın ne olabileceğinden emin değilim. Belki birilerinin bazı püf noktaları vardır veya benim yaptığım şekilde başarısız olmuştur. Teşekkürler

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Reaction score
0
Alkol buharlaştıktan sonra tekrar kullanılabilir mi? Yoksa reaksiyonlarda son kullanımdan dolayı asetropik bir karışım (%88ipa/%12h2o) mı oluşturdu?

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Deneyebilirsiniz... rengi olduğu için kesinlikle damıtılmış olmalı. İçinde bir şey var.... Benimkiyle ilgili küçük bir sorun yaşıyorum ve umarım birileri bu gönderiyi görür ve neler olduğunu bilir. İlk yaptığımda mükemmel.... güzel açık ten rengi... güçlü etkiler. Bir dahaki sefere ve diğer her seferinde filtrelenecek son sülfat meyvemsi bir kokuya sahip çok beyaz ? Neredeyse hafif pembe bir kokusu var. Çok zayıf etkiler. Aşırı ya da az indirgenmiş olduğunu varsayıyorum? Hangisi olduğunu bilen var mı? Ya da buna ne sebep olur? Çok uzun mu yoksa yeterince uzun değil mi? Sıcaklık....hangi sırada tutuldu? Yani patenti okurken tüm p2np'yi 10 dakika gibi bir sürede koymuşlar ve 20 dakika boyunca bakırla kavurmuşlar ve 30 dakikadan sonra verimi düşürdüklerini söylüyorlar. Kusursuz gibi görünüyor ama değil... bu yüzden fazla veya az azaltılmış, böylece bu şeyi düzeltebilirim.... herkese teşekkürler

Xelious

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Metal ev tenceresinde reflü olmadan yapılabilir mi yoksa kayıplar çok mu fazla olur?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
NaOH kabınıza zarar verecek. Çözücü, reflü kondansatörü olmadan buharlaşır.

Xelious

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Aseton kokusunun nasıl giderileceği veya başka ne kullanılabileceği hakkında bir fikriniz var mı?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Aseton zamanla buharlaşmalıdır. Bir kurutma kabının üzerine eşit şekilde yayın (herhangi bir kümeyi kırarak) ve yaklaşık 1-2 gün içinde kuruması gerekir.

Süreci hızlandırmak için bir vakum odasına koyabilir veya bir şişede ısıtıp daha hızlı teknikler için vakum çekebilirsiniz.

Xelious

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
PH düşüşü için HNO3 kullanılabilir mi

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Bu adımda oksitleyici asitler kullanmaktan kaçınırdım. Vtamin C işe yarayacaktır, Askorbik asit ve bu da indirgeyici bir ajandır, bu yüzden sorun yok.

Xelious

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bunu yaptım ama sonunda vakumlandığında hiçbir şey çıkmadı, %85 aseton ve %85 fosfo asit kullandım. Amph yağı, asidi bulana kadar oda sıcaklığında 20 saat kaldı, sorun nerede olabilir?

Attachments

• yqxp5rul3V.jpg
    yqxp5rul3V.jpg
    5 MB · Views: 149
  • 9k0PQzpjMJ.jpg
    9k0PQzpjMJ.jpg
    8.3 MB · Views: 159
  • o9wGC4rBfR.jpg
    o9wGC4rBfR.jpg
    8.1 MB · Views: 155

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, %85 aseton ve %15 hangi çözücü???
Ne yaptığınızı mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde açıklayabilir misiniz? Hatanızı bulmamıza yardımcı olacaktır.

View previous replies…

Xelious

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
İpa/su ve nabh4'e 5 saat boyunca yavaşça p2np ekledim, sıcaklığı 60c'nin altında tuttum, cucl2 ekledim ve sıcaklığı 30 dakika boyunca 76-80c'de tuttum (yeterince cucl2 koyup koymadığımı bilmiyorum ama başlangıçta karardı) Sıvıyı aldım ve içine NaOH ekledim (ph 11 veya daha fazla olup olmadığını kontrol etmedim), sonra üst tabakayı aldım ve önce vit C sıvısı ile pH'ı düşürmeye çalıştım, ancak hiç işe yaramadı bugün (oda sıcaklığında 20 saat su) fosfo asit% 85 buldum ve pH'ı 6'ya düşürdüm. Bu %15'in asetonda ne olduğu hakkında bir fikrim yok, yazmıyor. Gelecek hafta %99 ile ve C vit olmadan deneyeceğim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Yani, amfetamin askorbat yapmaya mı karar verdiniz?
Çözücüyü buharlaştırdınız mı?

CuCl2 miktarını nasıl ölçtünüz? Yaklaşık olarak mı eklediniz? Yemek pişirirken tuz gibi mi?

arianasdad

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Garajımda küçük ila orta ölçekli bir parti yapmak istediğim koku ne kadar kötü, komşularım oldukça yakın, eğer kötüyse karbon filtreli bir yetiştirme çadırı hiç yardımcı olur mu, yoksa başka basit çözümler var mı?

arianasdad

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
küçük ve orta ölçekli derken 10 g'lık bir partiyi kastediyorum, eğer yardımı olacaksa

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
3-5 g'lık bir parti deneyebilir ve bunu anlayabilirsiniz. İyi filtrelenmiş havalandırma akışınız varsa, her şey yolunda gidecektir.