BMK glisidat eterlerden P2P sentezi

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
Bu, BMK Glisidik Asit (sodyum tuzu) CAS 5449-12-7 kullanılarak yapılan P2P Fenilaseton CAS 103-79-7'nin ana bileşen sülfonik asit mukavemeti% 75 CAS 7664-38-2 ile hazırlanmasıdır.
-------------------------------------------------- ------------------------------
1 kg BMK hazırlayacağız
5 litrelik çift boyunlu bir matara alın
500ml kaynar su ekleyin. karıştırıcı ile başlayın.
şimdi yavaşça 1 kg BMK tuzu ekleyin. sonra 1 litre sülfonik asit ekleyin. şimdi reflü bağlayın ve şişenin içeriğini maksimum sıcaklığa ısıtın. artı eksi 130 °c. güçlü bir karıştırıcı kullanın
Reflüde 4 saat boyunca kaynamaya bırakın.
üst katmanı alın ve bir ölçü kabına dökün.
alt katmanı soğumaya bırakın ve bir sonraki sefer için saklayın. (bu hazırlama yöntemi için kimyasal atığımız yok)

şimdi 1 litre suyu kaynatın ve ölçü kabına ekleyin. her şeyi karıştırmak için bir el mikseri kullanın.
Birkaç dakika karıştırdıktan sonra ölçü kabını oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın.
üstteki beyaz tabakayı çıkarın (bu su ve ihtiyacımız olmayan atıktır)
alt katman P2P saflaştırılmış ve kullanıma hazırdır.

not: bu preparatta P2P'de su kalması konusunda endişelenmemize gerek yok çünkü su P2P'den daha hafiftir

ps2: bu oranları korursanız, P2P'nin ph değeri 4 olacaktır.
Daha fazla sülfonik asit kullanırsanız ph değeri 1'e düşecektir. Bu nedenle çok fazla sülfonik asit kullanmak gerekli değildir.

Last edited by a moderator:
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Şimdi anladınız mı? Güzel

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
CAS fosforik asit iken neden sülfonik asitten bahsediyorsunuz? Farklı ürünlerdir.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Ben de tam aynı soruyu sormak üzereydim. TOR sülfonik mi yoksa fosfonik (H3PO3) asit mi kullanıyorsunuz?

Costa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Merhaba, dediğiniz gibi, belgedeki talimatları (ve yorumlarınızı) adım adım izleyerek işlemi tekrarladım. Bu adımda tam olarak aynı ürünü elde ettim:
XOHPT8scrS
Yağlı tabakayı (P2P olan üst tabaka) aldım ve 10 dakika sonra soğuduktan sonra bu özelliğe sahip oldu:
O7tLKrsQyx
.

Daha sonra ilk ekstraksiyonu yapmak için diğer katmanın ("su") üzerine DCM ekledim, ancak karışımın görünümü bu oldu:
PV5lgJKtyq
JUW4gEy0SF
PeB5U3yRDa
Gördüğünüz gibi, altta bir tür beyaz çökelti vardı, iki katman yoktu, sadece beyaz katılar ve geri kalanı vardı.
Neyi yanlış yaptım? Belge çok açık değil...
Şimdiden çok teşekkürler ve bu kadar çok soru için özür dilerim, ama bu süreç başımı ağrıtıyor...

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Bu oldukça garip. Cas 5449-12-7 mp'yi kontrol edin. Ayrıca, katı turuncu "p2p yağını" beherinizden alabilir (birkaç gram alın) ve oda sıcaklığında veya hafifçe ısıtarak (yaklaşık 30 derece C) suda çözebilirsiniz. Bu katının suda çözünen tuz olduğunu düşünüyorum. Eğer üstte yağlı bir tabaka elde ederseniz, haklıyım demektir.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
@Costa
Hangi asidi kullandınız?
Belki sodyum hidrojen sülfat ise, asidin bunu oluşturmak için dcm ile ne kadar kolay reaksiyona girdiğini bilmiyorum ama bu bir fikir

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
@Costa
Çok yanlış yaptın dostum.
Tek boyunlu bir şişe kullanıyorsun. Bu işe yaramaz!
Güçlü bir üstten karıştırıcıya ihtiyacın var (tek boyunlu)
reflüye ihtiyacınız var (tek boyun)
sıcaklığı kontrol etmeniz gerekir (tek boyun)
bunu şununla düzeltebilirsiniz
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/w718mivfez-jpg.9471/?hash=be1d7fb1cfef713907490cf27be3e967

Attachments

• W718MivFEZ.jpg
    W718MivFEZ.jpg
    50.7 KB · Views: 222

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
5
Isı fonksiyonlu normal bir manyetik karıştırıcı da gider mi? Bunun yerine baş üstü karıştırıcı

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
@Costa

1kg Bmk Tuz = 700ml P2P

DCM'ye ihtiyacınız yok
Buhar Distilasyonuna ihtiyacınız yok
Saflaştırma için H2o'ya ve nihai ürün p2p'yi ayırmak için biraz zamana (24 saat) ihtiyacınız var

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
@Benz88

HAYIR
gerçekten güçlü bir karıştırıcıya ihtiyacınız var, böylece şişede terör olur.
normal renk 4 saat karıştırıldığında beyaz değil koyu yeşildir

manyetik sadece çok Küçük boyut için iyidir

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
Üst katman koyu yeşil mi? Tamam, şişede herhangi bir terör yoktu, şişenin dışındaydı ama üst karıştırma için hangi yapı kullanıldı veya bir tane satın alındı?

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
oke i sipariş cas 5449-12-7
3 litrelik şişe 600 gram, bir kilo olması gerektiğinden emin değilim, 400 gr kaldı
Bu mükemmel bir durum değil!
hepsini bir arabada hazırladım 600gr şişenin içine. ne kadar sürdüğünü sormayın.
sonra 350 ml kaynar su ekledim ve ısıtmaya başladım, birkaç porsiyonda 800 ml Fosforik asit damlattım ve 4 saat boyunca alevi yükselttim.
özel yapım manyetik karıştırıcı ile bir tanesi kafama çarpana kadar karıştırdım, 3 saat sonra öldüler. sonra üzerine büyük bir 1 kg'lık powermeter mıknatıs koydum ve son bir saat yavaşça karıştırdım / salladım.

Ev sahibine kokuya alışması gerektiğini söyledim.
Gerçek bir buz gibi soğuk çözeltiyi köpürtmedim, özel yapım bilyalı eklem koni adaptöründe bir sızıntı vardı. (yani beunhaze sjit) aşırı onarım silikon bant ile bantlanmış ama hala çok fazla koku düşüncelerimi etkiledi.
Bu yüzden 4 saat sonra 125-130C'yi geçmedi, durdum, koyu mor bir üst katmanım vardı, beyaz bir boddem tabakası görebiliyordunuz.
Üst katmanı temizledim ve ayırdım, o sıcaklıkta yapmamalıydım, koku bir apaan patlamasıydı. arabam koku tarafından çalıştırıldı
Her neyse bir gün sonra ormana girdiğimde paslanmaz çelik bir bottel 2 alev 1 altta bir yanda buhar hızlı kurulumumun ucundan kar içine kaçıyor....

Dipte yüzen hafif bir yağ ile hala beyaz bir çözelti ile ayrıldım. Ayrıca eter ile yarım miktar ekstraksiyon yaptım ama bu, soluduğum temiz hava ile geri gelen akıl sağlığım nedeniyle yaptığım yangınla sona erdi ????
ayaklarım o kadar çok acıdı ki ayaklarım için alev malasına ihtiyacım vardı, bu yüzden vazgeçtim!
bir gün "güvenli" bir yerde yapacağım, asla evimde değil, hala erişemiyorum. ve bu cas ile maske kullanmanızı tavsiye ederim, beyin hücrelerimin yarısını kaçırıyormuşum gibi hissettim
Bu yüzden çok faydalı bir bilgi değil ama sanırım suyu asitten sonra eklerseniz (ya da fosporik asit 75 değil) daha yüksek sıcaklıklara ulaşabilir ya da daha uzun süre ısıtabilirsiniz. (ps ben buharla damıtmadan önce Naoh ekledim) ve bu 400gr ile bir sonraki denemem sülfürik asit ve fosforik asit ile olacak.

ve buhardan sonra kokan sütle ilgilenenlere ücretsiz veriyorum (nakliye hariç) ama buna değeceğini sanmıyorum.

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
Botsauto-Dutchland

alt katman yeşil ve üst katman sarı değildir
ve üst katmanı H2o ile temizledikten sonra bir beyaz ve bir sarı katmanınız olur
24 saat sonra sarı katman sizin p2p'nizdir

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
@btcboss2022

T0R CAS fosforik asit iken neden sülfonik asitten bahsediyorsunuz? Bunlar farklı ürünler.

Tamam benim hatam üzgünüm normal tekrar veya düzenleme mümkün değil

fosforik asit en iyi bmk tuzu ile çalışır. çok iyi verim

Smahk

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ben de @Costa ile aynı sorunu yaşıyorum. Yaptığım ilk parti iyi çıktı.
Aynı talimatları izleyerek daha büyük miktarda aynı oranla yapılan 2. parti de 30 dereceyi geçtikten sonra topaklı çökelti. Nedenini bilen var mı? Teşekkürler

Attachments

• 3PSTmBuzWJ.jpeg
    3PSTmBuzWJ.jpeg
    5 MB · Views: 188
  • zxPih7v1B6.jpeg
    zxPih7v1B6.jpeg
    4.5 MB · Views: 190

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba, çözümümü @Costa 'ya yazdım ancak sonucu hakkında cevap vermedi. Benim teorimi deneyebilir ve buradan cevap verebilirsiniz.

View previous replies…

Smahk

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Teşekkürler @G.Patton Bunu deneyeceğim. Ve suda çözünür tuz olduğu kanıtlanırsa. Nasıl ilerleyeceğiz?
Ve başka bir soru. Daha sonra, DCM ile su tabakasının ekstraksiyonu, üstte mi yoksa altta mı tutmalıyım? Teşekkürler!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Tuzları çözmek için katınızı damıtılmış su ile yıkayın. Altta DCM katmanına ihtiyacınız var. DCM 1,33 g/ml yoğunluğa, su ise 1,0 g/ml yoğunluğa sahiptir.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Hala sıcakken çözücü ile ekstrakte ettim ve iyi verim aldım ve katı madde yoktu. Sanırım ısıdan biraz soğuduktan hemen sonra ayırmanız gerekiyor.

Smahk

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
DCM'yi ekledikten sonra DCM'nin üstünde biraz yağ varmış gibi "görünüyor". Bu da bana belki de yanlış bir şey yaptığımı düşündürüyor. Çünkü alt katmanın rengi orijinal su rengine benziyor.

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Okee.u ilk uyanan sizsiniz😁👍

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Dcm batacaktır, sadece sulu olmayan fazı nerede olursa olsun çıkarın, bunu söylemek zor değil
@Smahk