Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Когато добавяте киселината в и, възможно ли е също така да разредите киселината с повече ипа? И към какво рН трябва да се стремя, когато използвам фосфорна киселина и искам монобазовата сол? Благодаря много
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Трябва да добавите еквимоларно количество ортофосфорна киселина към получената свободна амфетаминова основа, за да получите моноамфетаминов фосфат.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
да, разбирам това, но как да знам колко свободна база имам, добивът може да е доста различен
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Знаете ли, че можете да го измерите с цилиндър или везна?
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Ще се опитам да направя първия си синтез по-късно този месец. Аз съм аспирант и имам достъп до известно лабораторно оборудване, при което на практика мога да правя всичко, без да е необходимо някой да се подписва под него. Само ще трябва да се уверя, че след това правилно дезинфекцирам всичко, но това не е проблем. С нетърпение очаквам да споделя напредъка си тук с всички вас.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Бихме искали да видим вашия доклад за синтез, пожелаваме ви успех.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Благодаря ви
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Това зависи само от източника ви на NaBH4, скоро тествам нов доставчик за него, който ще го предлага за 128 €/Kg, което го прави конкурентен на пътя Al/Hg.

В промишлен мащаб прекурсорите и химикалите биха могли да се поръчват от чужбина (Индия, Китай, Пакистан), където ще поевтинеят дотолкова Al/Hg и маршрутът CuCL2/NaBH4, че и двата маршрута биха могли да се сведат до под 300 €/литър свободна база (по мои изчисления)
 

GhostOfHiroshima

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Здравейте, нов съм в тази област и някой спомена, че сярната киселина може да се замени с фосфорна киселина. сега имам няколко въпроса: каква концентрация е необходима? това, което намерих, е киселина с 37 % (но мисля, че това работи само за зъболекари) и концентрации от 75 до 85 %. това може ли да се използва и дали процедурата е точно същата, както е показано във видеото? освен това имах същите проблеми с другите съставки: ледена оцетна киселина, IPA и ацетон, каква концентрация е необходима? моето предположение беше, че колкото по-чиста, толкова по-добре, но тъй като съм абсолютно нов в тази област, помислих, че да попитам за това не е грешка. и накрая, живачният нитрат, той е наистина труден за получаване. не можах да намеря дори старовремски термометри, поне там, откъдето идвам. някой знае ли доставчици в европа?


Благодаря предварително
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Процедурата за фосфорната киселина е подобна, но за нея не можете да използвате рН, а трябва да определите моловете свободна база, които имате, и да поставите Същото количество молове фосфорна киселина. По-високата концентрация е добра, тъй като амфетаминовият фосфат се разтваря във вода и ако изцедите разтворителите, част от продукта ще се загуби, но това наистина не е много, ако имате 85% фосфорна киселина и можете да изпарите разтворителя, за да получите по-високи добиви.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Здравейте, бих казал, че не правите нищо лошо, като избирате по-високо концентрирани съставки, особено за сярната киселина.
Предположението ми е, че нечистите съставки оказват отрицателно влияние върху добивите и качеството на крайния продукт.

Що се отнася до IPA, ледената оцетна киселина и ацетона, най-добре е да използвате най-високата концентрация, която можете да намерите.

Що се отнася до живачния (II) нитрат - определено не е лесно да се намери в момента, но мога да ви препоръчам доставчик от Русия, който го продава.
Открих обаче, че живачният (II) хлорид е много по-лесен за набавяне, можете да го получите от следните магазини/продавачи

@Constantylious777 доста скъпо - 2,350 EUR/Kg
Уебсайт: Органична химия Полша 168EUR/Kg

Надявам се, че мога да помогна
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Добре дошли :)
 

contol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Без рефлуксен кондензатор ще се занимаваме с изпарението на алкохол. Ако утайката се превърне в камък, добавете отново чист алкохол към реакцията. Напълно затворената бъчва не е подходяща, тъй като ще имаме работа със силно нарастващо налягане
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Трябва да използвате рефлуксен кондензатор, както е описано в обяснението на HIGGS BOSSON под това видео
 

meribel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
18
Reaction score
14
Points
3
Здравейте, момчета,

Как да направя киселинно-основна екстракция за фребазата ? Мога ли да използвам толуол и разделителна фуния ?

За съжаление не можах да се сдобия със сярна киселина, така че ще използвам фосфорна киселина.
Трябва ли просто да добавям фосфорна киселина или да я смеся с ацетон, както при сярната киселина?
Колко киселина трябва да добавя за 10 ml амфетамин със свободна основа например? Опитах се да разбера g/mol, но не мога..

Благодаря ви за отговорите!!

Мерибел.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Стр. 81, няма разреждане, 85% се добавят като в еквимоларни количества към фребазата. незнам за толуола.

https://ia600202.us.archive.org/34/items/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed.pdf
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Здравейте. Не можете да извършвате А/В екстракция за безплатна база. Възможно е да се направи само с амфетаминови соли. Можете да прочетете ръководството от главната страница на раздел Амфетамини Пречистване на амфетамини чрез киселинно-базова екстракция

Да, трябва да направите разтвор като сярна киселина с ацетон.

За да определим колко киселина ви е необходима, ще вземем 10 ml свободна от амфетамини основа, както в примера. 10 ml амфетаминова основа / 0,936 g/ml = 10,6838 g. Трябва да пресметнете количеството молове: 10,6838 g /135,21 g/мол = 0,079 мола амфетамин. За да произведете моноамфетамин фосфат, трябва да вземете същото количество киселина като амфетамина.
Следователно: 0,079 мола * 97,994 g/мол = 7,743 g чист H3PO4. В случай че имате 70% разтвор на киселина, трябва да вземете (7,743 g * 100) / 70 = 11,06 ml 70% H3PO4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Там (стр. 82) ясно е записано, че разтворът на амфетамин е направен с ацетон:
 
Top