Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Каква температура е най-добре да се използва за изпаряване на изопропил от разтвора, за да не се засегне свободната основа?
Да се извърши парна дестилация, след като се разбере изпарението


Мислех, че след като се "отървем" от изопропила, свободната основа ще бъде готова за работа. Търся да създам "А-ойл"/Амфетамин фрибаза, за да създам паста от него, а не сулфат.
Така че ще трябва да изпаря изопропила, за да го направя готов за употреба, тъй като изопропилът ще бъде добавен от хората, които ще прехвърлят "A-Oil" за скоростна паста (с изопропил и H2SO4).

@G.Patton Благодаря много за всичко, досега ми бяхте много полезни!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Най-добрият вариант е да използвате вакуум (ротационна машина). Температура не по-голяма от 55-60 градуса С.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Благодаря, ще го включа в списъка с лабораторно оборудване :)
 

Panzerschokolade

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 26, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Първи опит с фосфорна киселина: пълен успех.
Втори опит, всичко същото, но с удвоени реактиви и допълнително почистване на сместа от a-фребаза/IPA с разтвор на NaOH (същото conc като в рецептата) в разделителна фуния, завърши зле. Достигна се pH 6, индикаторните хартийки останаха жълти, но нямаше утайка. След това добавих малко 99% ацетон към тази жълтеникава смес след подкиселяването и се наблюдаваше някаква бяла утайка. След няколко минути леко разбъркване тя започна да образува едно голямо лепкаво парче слуз. Тя се филтрира добре и след изплакване с ацетон остана лепкава и слузеста. Не иска да изсъхне, дори и във фурна с температура 105°C. Първата партида беше без мирис и супер суха/обемна. Миризмата на втората е силна и е характерна за ампулата. Какво направих погрешно? В моята страна не мога да купя сярна киселина, по-силна от ~36%, така че не я използвам.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Изхвърлете я и започнете отначало, тази лепкава каша никога няма да изсъхне. предлагам да добавите алкална основа до ph 13, както е в процедурата, независимо от количеството ви е необходимо пълно отделяне и ph поне 13. опитайте леко да загреете киселината си (важи само за фосфорната) преди употреба, ако това не помогне, ми се струва, че има твърде разреден слой органична фаза или твърде влажна органична фаза. бих посъветвал използването на твърд сушилен агент и/или парна дестилация и/или изпаряване на разтворителя под вакуум.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Имайте предвид, че хлоридните сушилни агенти са несъвместими с ipoh
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Още в самото начало на темата ХИГС БОСФОН каза: "В началото на темата се говори за химикали:
Ако екстраполираме пропорциите му за партида от 2,5 кг, ще трябва да използвате 500-литров реактор. Чудя се как ще изглеждат скоростта на реакцията и добивът, ако сместа нитропропен/ипа/киселина е била преохладена в началото? Може би, ако използваме алуминиеви зърна 0,6 mm вместо фолио, можем да забавим реакцията толкова, че да предотвратим прекипяването на пяната и да използваме по-малък реактор от 500L?
Недостатъците на това решение биха могли да бъдат много дългото време за реакция и малката площ на амалгиране на алуминиевите зърна може да ни принуди да добавим допълнителни порции живак на място, за да продължим редукцията. В крайна сметка, ако се дестилира свободната основа, няма как да се пренесат живачните йони до крайния продукт.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Чух, че при мащабирането на тази реакция би било препоръчително да се използват още по-големи алуминиеви парчета, за да не се разваля реакторът или да не се предизвика твърде тежка реакция след добавянето на P2NP. Както и да е, изглежда, че пътят Al/Hg предизвиква твърде много проблеми при мащабирането.

Междувременно установих, че маршрутът NaBH4/CuCL2 е по-подходящ за производство в по-голям мащаб с над 1 kg P2NP.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Как да мащабирате тази реакция?
Това е една от първите реакции, които направих, когато започнах, и направих малка партида.
Ако искате да направите партида от 1 килограм, ще ви е необходим около 1 килограм фолио, това вещество е огромно по обем, така че как работите с такова голямо количество?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Казаха ми, че тази реакция трябва да се мащабира само до 100 g P2NP, в противен случай загубата на добив ще бъде твърде голяма/реакцията ще бъде тежка с обикновено оборудване

Ако се мащабира, тогава мащабирайте съставките линейно
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Да, не изглежда възможно да се мащабира за повече от това.
Реакцията с натриев борохидрид е добра, но цената на натрия я прави нелогична от финансова гледна точка.
 

obwiju

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 2, 2022
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Добър доставчик. Отлично обслужване преди продажбата. Поръчката пристигна много скоро
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Добре, а сега на английски език, моля.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Декантиране: съберете горния слой, съдържащ амфетаминова основа в алкохол. Той може да се изсуши малко с безводен магнезиев сулфат, а шлаката може да се екстрахира допълнително с неполярен разтворител (етер, бензол, толуол), след което разтворителят се изпарява.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Можете ли да обясните тази част по-подробно, защото не я разбирам?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Може ли някой да ме научи как да го изсуша
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Здравейте. Можете да използвате само английски език за публикацията. Моля, прочетете за декантирането в публикацията " Декантиране, гравитационна филтрация и прехвърляне на течности ".
Магнезиевият сулфат (MgSO4) се добавя към органичен разтвор и абсорбира молекули вода от разтвора. MgSO4 е прах, който се превръща в твърдо парче, когато абсорбира вода. Трябва да добавяте MgSO4, докато не започне да абсорбира вода.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Благодаря ви
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
От
Благодаря
 
Top