Методи за извличане на ефедрин от таблетки

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Чудя се дали ми е необходим 100% ксилол, или е добре да използвам само ксилола от бояджийницата?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Това е същото нещо, което сте няма друг ксилол, освен магазин за твърди изделия, имам предвид, че можете да поръчате от ebay лабораторен клас, но това няма да направи никаква разлика
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Разбрахте ли това, което ви написах по-горе? Можете да опитате да разтворите този разтвор във вода и да разделите от ПЕГ чрез алкална екстракция. Ще получите толуол (или друг подходящ разтворител) с ПсевдоЕ свободна основа). След това с киселинна екстракция да разделите PseiudoE от Ibuprofen.
 
Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Но именно всички неактивни съставки се превръщат в проблем да кажем, че все пак отделите псевдоефедрина и ибупрофена, тогава какво сега трябва да изчистите и всички неактивни съставки, а повечето от тях са разтворими в същия химикал това е почти невъзможно и след като работите по него в продължение на 4 часа и вероятно получите 50 % действителен метамфетамин времето и парите, похарчени за всичко, което всъщност ще вземете, е загубено и то ако изобщо има конвертиране в повечето случаи се оказвате с наполовина конвертиран метамфетамин и псевдоефедрин
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Може да опитате с флаш хроматография за този случай. Но тази процедура би била доста изтощителна.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, Патън, благодарим ви за разясненията. Объркването ми дойде от написаното в Erowid, където предлагат да се отървем от ПЕГ чрез накисване на първоначалната смес в толуол, така че започнах да се чудя дали част от ПЕГ няма да остане в толуола.

Ето правилния процес според моите разбирания, моля, кажете ми, ако искате да промените нещо.

1. добавяне на алкален разтвор до рН 13
2. екстракция с толуол/друго неполярно вещество
3. изхвърляне на стария воден слой, след което може би ще направите няколко промивания с вода?
4. Добавете малко чиста вода към неполярния разтворител
5. Подкиселете до pH 3 с разредена HCl
6. Pseudo ще мигрира към водната фаза като Pseudo-HCl сол
7. Ибупрофенът (сега киселинен) ще се утаи във водната фаза, така че на теория имаме доста чисто псевдо във водата.
(8.) Може би последното почистване трябва да бъде АБ екстракция с етер, въпреки че това може да намали добива.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Извинявайте, че трябва да направя няколко стъпки за изчистване.

Добавяне на алкален разтвор към рН 13.........алкален разтвор към какво? като накисвам хапчета в алкална вода ? защото хапчетата ми съдържат глупости, които се активират във вода.
2. екстракция с толуен/други неполярни.......добре
3. изхвърлете стария воден слой, след което може би направете няколко промивания с вода?........good
4. Добавете малко чиста вода към неполярния разтворител...........good
5. Подкиселете до рН 3 с разреден HCl..........good
6. Pseudo ще мигрира във водната фаза като Pseudo-HCl солһттр://..........good
7. Ибупрофенът (сега киселинен) ще се утаи във водната фаза, така че на теория имаме доста чисто псевдо във водатаһттр://.............така че сега мога да филтрирам ибупрофена от водата и да имам чиста вода само с псевдо ?
(8.) Може би последното почистване трябва да бъде АБ екстракция с етер, въпреки че това може да намали добива.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Имате идеи?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
За смачкани хапчета
Не съм сигурен, че всички примеси ще бъдат отмити по този начин, но звучи като добър вариант
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Така че, ако разбирам правилно, ще накисна натрошени хапчета в толуол, след което ще добавя смес от алкален воден разтвор и след това ще екстрахирам с толуол ИЛИ ще накисна в алкална вода, след което ще екстрахирам с толуол?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете ли да ми кажете каква е разликата? =)
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Няма разлика sry im stupid, благодаря
Последен въпрос... ще се активират ли активните съставки на водата чрез добавяне на алкален разтвор (вода/NaOH) ?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b извличане вероятно е най-добрият вариант, който все още не е гарантиран
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?значи искате да кажете, че трябва да използвам А/В екстракция за цялата тази процедура ?

Новият ми план е първо да разтворя хапчетата в етанол за 5-8 часа. (последния път тази течност се разтваряше в ИБУ и ПСЕ, но теглото на кутията на Модафен е 24бр. и една таблетка съдържа 200мг. ибупрофен и 30мг. ПСЕ. така че в началото започнах с 5500мг.
След етанолов сук просто ги оставих да се изпарят и да изсъхнат в хладилникаһттрѕ://.....it беше добре и най-интересната мисъл беше, че от 5500а отидох на 1500-1700 мг, но съм сигурен, че това е само ПСЕ, ИБУ и няколко пълнителя.
и от този момент се чудя.
SOOOO мислите ли, че това ще работи?


1. изпичане на цялата маса в етанол за 5-8 часа
2. филтриране на разтвора, запазване на течността и изхвърляне на остатъка от геврека
3. сега е време да се загрее на много слаб огън и бавно да се изпари, докато се получи желаната прахообразна смес от PSE n IBU.
4.добавяне на алкална вода, докато разтворът ми достигне рН от 13.........алкален разтвор за какво? като задушавам хапчета в алкална вода ? защото хапчетата ми съдържат глупости, които се активират във вода.
5. екстракция с толуол
6. сега изхвърлете стария воден слой, след което може би направете няколко промивки с вода?
7. Добавете малко чиста дестилирана вода към неполярния разтворител
8. Подкиселявам до рН 3 с разреден HCl (трябва ли да го разклащам, или само бавното въртене е добре?)
9. псевдосъставът ще мигрира към водната фаза като псевдо-HCl сол
10. Ибупрофенът (сега киселинен) ще се утаи във водната фаза, така че на теория имаме доста чисто псевдо във водата
11. накрая мога да направя А/В екстракция, за да пречистя още повече ПСЕ.

Благодаря за отговорите :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
За най-силен най-чист начин и зелен е следният дехидрогениране на пръстена, известен още като отърваване от алкохола чрез използване на рекристална циклизация, като се добавят по-малки количества в повече пръстени, докато се изважда алкохолът и примесът . Също като микрокристал тек
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Не разполагам с МЕК, за да изплакна псевдо HCL. (Процедура 12)Какво трябва да използвам вместо МЕК?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Опитайте бутанон. Наименование на MEK по Iupac
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Здравейте, експерти,
Имам таблетки, в които има левоцетиризин хидрохлорид 5 mg & псевдоефедрин хидрохлорид с удължено освобождаване 120 mg, железен оксид.
Въпросите ми са следните
1) как да се извлече псевдоефедрин от следния състав.
2) ната не е налична и не се доставя в моята страна.
3) в процеса на извличане е строго казано, че вм&п ната и няма друг заместител. Има ли някакъв конкретен друг химикал, който може да я замени.
Вашият отговор означава много за мен. Благодаря предварително.
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте. имам въпрос. в моя случай таблетките съдържат 5mg levocetrizine hcl и 120mg pse hcl. има покритие от железен оксид. Тъй като и levo, и pse са амини и имат сходна полярност, не знам как да ги отделя. също така би ли било проблем, ако не съм отстранила levo? plz help.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ще извлечете и двата изомера. Казахте, че имат еднакъв диполен момент (полярност), как предполагате, че ще извлечете само единия изомер?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton левоцитризинът и псевдоефедринът не са изомери. под лево той има предвид левоцитризин, а не лево и декстро форма. И двете са полярни и се разтварят в почти един и същ разтворител. Така че въпросът тук е как да ги разделим.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Съжалявам, не прочетох внимателно и помислих, че говорите за л-ефедрин. Вероятно можете да ги разделите чрез светкавична хроматография (погледнете в раздела за често задавани въпроси на лабораторията), но не разполагам с писмена информация за тези вещества. Трябва сами да изберете подходящи разтворители.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Бях практиката след почистване да след това Redox
защото е трудно да се редуцират директно бензиловите хидроксили
и много лесно да се редуцират бензиловите кетони, окислителят, който се използва основно, е
[оксидиперокс молибденов катализатор във вода и водороден пероксид].
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Какво да кажем за бронкад сулфат 25mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Сулфатните соли действат по различен начин от хидрохлоридните соли.

Може да е погрешно - ефедриновият сулфат трябва да се разтвори в h2o. Не се разтваря лесно в алкохол (етанол/метанол).
Следва екстракция А/В.
 
Top