Методи за извличане на ефедрин от таблетки

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Здравейте, Патън, благодарим ви за разясненията. Объркването ми дойде от написаното в Erowid, където предлагат да се отървем от ПЕГ чрез накисване на първоначалната смес в толуол, така че започнах да се чудя дали част от ПЕГ няма да остане в толуола.

Ето правилния процес според моите разбирания, моля, кажете ми, ако искате да промените нещо.

1. добавяне на алкален разтвор до рН 13
2. екстракция с толуол/друго неполярно вещество
3. изхвърляне на стария воден слой, след което може би ще направите няколко промивания с вода?
4. Добавете малко чиста вода към неполярния разтворител
5. Подкиселете до pH 3 с разредена HCl
6. Pseudo ще мигрира към водната фаза като Pseudo-HCl сол
7. Ибупрофенът (сега киселинен) ще се утаи във водната фаза, така че на теория имаме доста чисто псевдо във водата.
(8.) Може би последното почистване трябва да бъде АБ екстракция с етер, въпреки че това може да намали добива.
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b извличане вероятно е най-добрият вариант, който все още не е гарантиран
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?значи искате да кажете, че трябва да използвам А/В екстракция за цялата тази процедура ?

Новият ми план е първо да разтворя хапчетата в етанол за 5-8 часа. (последния път тази течност се разтваряше в ИБУ и ПСЕ, но теглото на кутията на Модафен е 24бр. и една таблетка съдържа 200мг. ибупрофен и 30мг. ПСЕ. така че в началото започнах с 5500мг.
След етанолов сук просто ги оставих да се изпарят и да изсъхнат в хладилникаһттрѕ://.....it беше добре и най-интересната мисъл беше, че от 5500а отидох на 1500-1700 мг, но съм сигурен, че това е само ПСЕ, ИБУ и няколко пълнителя.
и от този момент се чудя.
SOOOO мислите ли, че това ще работи?


1. изпичане на цялата маса в етанол за 5-8 часа
2. филтриране на разтвора, запазване на течността и изхвърляне на остатъка от геврека
3. сега е време да се загрее на много слаб огън и бавно да се изпари, докато се получи желаната прахообразна смес от PSE n IBU.
4.добавяне на алкална вода, докато разтворът ми достигне рН от 13.........алкален разтвор за какво? като задушавам хапчета в алкална вода ? защото хапчетата ми съдържат глупости, които се активират във вода.
5. екстракция с толуол
6. сега изхвърлете стария воден слой, след което може би направете няколко промивки с вода?
7. Добавете малко чиста дестилирана вода към неполярния разтворител
8. Подкиселявам до рН 3 с разреден HCl (трябва ли да го разклащам, или само бавното въртене е добре?)
9. псевдосъставът ще мигрира към водната фаза като псевдо-HCl сол
10. Ибупрофенът (сега киселинен) ще се утаи във водната фаза, така че на теория имаме доста чисто псевдо във водата
11. накрая мога да направя А/В екстракция, за да пречистя още повече ПСЕ.

Благодаря за отговорите :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
За най-силен най-чист начин и зелен е следният дехидрогениране на пръстена, известен още като отърваване от алкохола чрез използване на рекристална циклизация, като се добавят по-малки количества в повече пръстени, докато се изважда алкохолът и примесът . Също като микрокристал тек
 

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Apr 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, приятели
Имам нужда от вашата помощ!!
Как мога да премахна псевдоефедрина от таблетките антихистамин?!
Има ли образователно видео за това?!
Благодаря ви.
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Какво да кажем за бронкад сулфат 25mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Сулфатните соли действат по различен начин от хидрохлоридните соли.

Може да е погрешно - ефедриновият сулфат трябва да се разтвори в h2o. Не се разтваря лесно в алкохол (етанол/метанол).
Следва екстракция А/В.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Може ли някой да ми помогне да реша проблема? Вкъщи има ацетон. Оксалова киселина. Алкална киселина. Има и японско лекарство от ефедрин хидрохлорид. Името на това лекарство е-エスエスブロン錠Съставките му са 50ml метилефедринов хидрохлорид на таблетка. има ли готвач, който може да ми помогне да го извлека и кристализирам?
Дхидрогенфосфат кодеин・・30mg

Метформинов хидрохлорид・・50mg

Хлорфенирамин малеат ・・8mg

Безводен кофеин・・90mg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Просто... Уау. тази тема е най-голямото гадно шоу в целия сайт. Тя ме убеди, че
Т на този свят не е останала никаква гордост. Тя е заменена с идеологията "аз също", където всеки е жертва на всичко, което може да намери, за да бъде жертва. Това поколение е най-мързеливото в историята на човечеството. Когато сте гладни, протягате чинията си и молите за храна.
Когато ти е студено, протягаш ръка и молиш за одеяло. Комунизъм. Ето защо той никога не работи. Защото стимулът да се стараеш е отнет. Независимо дали работите усърдно, или изобщо не работите, тези, които работят усърдно, ще бъдат принудени да издържат неработещите и да споделят плодовете на труда си с хора, които отказват да споделят работното натоварване
Не ти завиждам @G.Patton, ти си единствената работлива пчела, която пипна тази тема и си отговорил на сигурно над 100 въпроса. На някои от тях сте отговаряли по 3 или повече пъти
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Намерих това средство, но нямам представа как да го отделя без светкавична хроматография.
DS43OCQgwm


 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Да! Това е това лекарство. Но аз не знам как да го извлека.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Метилефедринът изглежда е дяволът, въз основа на моите 10 минути проучване. Американските химически компании не искат да говорят за него. Те дори не изброяват изчислените свойства. Въз основа на това, което видях, е трудно да се подобри коктейл от метилефедрин и дихидрокодеин 🍸
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Значи това лекарство не може да бъде извлечено? От това лекарство не може да се направи добър метамфетамин?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Сигурен съм, че може по някакъв начин, просто не успях да открия нищо. Стара научна грешка е да се предполага, че липсата на доказателства е доказателство за
дадена теория
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, Патън, във втори метод може ли да се използва ацетон вместо метил етил кетон? Може ли ксилолът да се замени с толуол? Можете ли да ми покажете снимка на псевдоефедриновия хидрохлорид, извлечен от таблетките? В един момент имах екстракт, който приличаше на стъклопласт, но не съм сигурен, че това е той.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, предполагам, че е така

Можете да проверите температурата му на топене, за да потвърдите, че е ефедрин, ако имате съмнения
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Много ви благодаря, Патън. Вчера изследвах едно хапче и първо го разтворих с етанол. Според информацията установих, че могат да се разтворят само псевдоефедринов хидрохлорид, цетиризинов хидрохлорид и хипромелоза. Наистина се получават кристали. Сегашната ми мисъл е да ги разтворя с ацетон, да премахна цетиризин хидрохлорида и накрая да използвам гореща вода, за да премахна хипромелозата. Възможен ли е моят подход? Разтворим ли е псевдоефедриновият хидрохлорид в ацетон? Хипромелозата неразтворима ли е в гореща вода? Ако е възможно, това извличане на таблетките би било много удобно
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Какво мога да направя, ако част от активния въглен е попаднала през филтъра ми? Да се разтвори отново и да се филтрира отново?
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
В първия метод се казва, че в останалата нафта ще има псевдоефедрин фребаза, така че добавете вода и "титрувайте "как се титрува?
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Мога ли да извлека ефедрин от ефедринов сироп ?🤔🤔
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. Това е до състава на сиропа.
 
View previous replies…

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
hi 👋
60ml сироп 1%етанол
всяка мярка (5ml)съдържа:
ефедрин 30mg
натриев захарин 1,25mg
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Мисля, че е възможно
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Благодаря ти за отделеното време, братко, сега се връщам от аптеката. Казаха, че трябва да имаш рецепта от лекар-специалист, за да го купиш. Могат да се купят само две очила😐😐😑😑
Трябва да намеря друг начин

до следващия път
 
Top