Синтез на кетамин

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не, При тази реакция не се нуждаете от него. Съжалявам за първото подвеждане.
 
Last edited:

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Да, господине. бих искал да попитам в част 9 трябва ли да загрявам CCI4, след като съм го почистил с натриев бисулфит? също така има ли нужда да добавям изсушител, за да го превърна в прах накрая? като този в края на част 8.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Наситен с метиламин в стъпка 10,какъв е неговият CAS №?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
cas 74-89-5 или CAS 593-51-1 и използвайте процедурата от стъпка 10, за да получите металамин в газообразно състояние.
Къде прочетохте за натриевия бисулфит в тази стъпка? Не е необходимо да използвате изсушител.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Съжалявам, необходимо ли е да се загрява след промиване с натриев бисулфит след оранжевата суспензия, образувана в стъпка2?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, бих искал да попитам В първата стъпка, когато циклопентилмагнезиев бромид и 2-хлорбензонитрил се разбъркват в продължение на 3 дни, каква ще бъде реакцията, за да се разбере завършването на стъпката? също така какво е съотношението на NH4CI към реагента? също така какво е съотношението на бензола към реагента?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Какво не разбирате там или какво искате да затоплите? Трябва да промиете реакционния разтвор с aq натриев бисулфит и след това да изпарите органичния разтвор. Това промиване намалява количеството на излишния бром
Можете да настроите таймер за 72 часа или да използвате TLC, за да проверите завършването на реакцията.
Вече ви отговорих.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, благодаря ви за учението!
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, бих искал да попитам в края на част 8 какво е съотношението на бензена към реактива. също така в част 2 какво е съотношението на натриевия бисулфит към реактива?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
8. о-хлорфенил циклопентил кетон.
Към така получения Григнардов разтвор се добавят 48 g о-хлорбензонитрил и сместа се разбърква в продължение на 3 дни при RT. След това се изсипва в смес от лед/NH4Cl, с добавяне на малко конц. аква NH3 и се оставя при стайна температура, докато целият лед се разтопи. Кетонът частично изплува, частично отива на дъното. Екстрахира се с бензол (използва се 100 ml х2 пъти). Добивите варират, но рядко падат под 55 %.

Стъпка 2: алфа-бромо (о-хлорфенил)-циклопентилов кетон.
Към 21,0 g от горепосочения кетон се добавят 10,0 g бром в 80 ml въглероден тетрахлорид на капки при 0 °C. След като се добави целият Br2, се образува оранжева суспензия. Тя се промива с разреден воден разтвор на натриев бисулфит (~65 ml x2 от 10% разтвор ) и се изпарява, за да се получи 1-бромоциклопентил-(о-хлорфенил)-кетон, bp 111-114 °C (0,1 mm Hg). Добивът е ~66%. Този бромокетон е нестабилен и трябва да се използва незабавно. Освен това опитите за дестилация при 0,1 mm Hg водят до известно разлагане, така че той трябва да се използва без допълнително пречистване.
 

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Господине, как да започна да произвеждам о-хлорофенил циклопентил кетон.
 
View previous replies…

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
как да се каже
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, този въпрос изглежда глупав, но за начинаещите все пак искам да попитам подробно, по време на процеса на екстракция, реактивът и бензолът, кой трябва да се утаи и кой да изплува?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, казахте 65ml*2 за почистване. трябва ли да добавите натриев бисулфит, за да повторите изпарението два пъти? или имате предвид130ml за едно?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Бензенът има по-малка плътност, следователно ще бъде на върха
Получили сте реакционна маса след реакцията и има излишък на бром. Добавяте воден разтвор на натриев бисулфит към реакционната маса, разклащате я, разделяте слоевете. Повтаряте процедурата. След измиването трябва да изхвърлите водния слой (с натриев бисулфит). NaHSO3 свързва излишния бром от реакционната смес след реакцията. Разбирате ли?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Значи ще продължа да експериментирам с дъното?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Трябва ли да повторя промиването и изпаряването 2 пъти?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не, екстракцията ви с бензол означава, че продуктът ви ще бъде екстрахиран (разположен в бензол) с бензол. След това ще работите с екстракт (бензен+продукт).
Не, трябва да изпарите бензина след двете процедури на промиване...
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Благодаря ви за подробното обяснение, разбирам.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Имате предвид промиване на реагента 2 пъти и след това нагряване и изпаряване още 1 път, за да се получи продуктът?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Само веднъж, не повече. Разбирате ли процедурата? Прочетете няколко пъти, за да разберете по-добре. Вече съм писал тази информация. Ясно е, че има подробно обяснение.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине,ще се опитам да разбера.
 
Top