Синтез на кетамин

gigi99

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Новодошлият е научил много, благодаря ви за напътствията
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, имате предвид добавянето на (натриев бисулфит) в 2 порции от 65 ml?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не знам как да обясня по-ясно. х2 Означава два пъти, както казах преди.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Съжалявам, господине, мисля, че го разбирам, но какво трябва да направя, за да се отърва от водата след 1-вото измиване?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Трябва да го излеете в мивката или в резервоара за отпадни води.
 
Last edited:

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Благодаря ви за подробното обяснение, разбирам.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, бих искал да попитам в последната стъпка 4 може ли да се използва етилбензоат вместо декалин? ще се промени ли методът на производство? в статията се споменава, че реагентите трябва да се осолят, колко трябва да се коригира рН?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете да замените декалина с циклохексан, вероятно
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Циклохексанът има температура на кипене 81 °C, което би означавало, че за термичното пренареждане ще са необходими 7 до 10 дни при рефлукс. Но в такъв случай може да се използва IPA, който има същата температура на изгаряне и за който е известно от литературата, че работи (7 до 10 дни при рефлукс).

Етилбензоатът работи.
Етиленгликолът е друг разтворител, който работи и е по-достъпен.

Добивът никога не е близък до количествения, всъщност, когато се използва кетиминът като основа, добивът се влошава, за приличен добив трябва да се използва солта HCl. Освен това трябва да се извършва при строго безводни условия, в противен случай добивът се влошава. (Иминът ще се хидролизира обратно до MeNH2, което не е изненадващо по отношение на строгите условия).

Пренареждането се катализира от Люисови киселини, MgCl2 и AlCl3 (безводни) работят добре. Необходим е еквивалент от 0,1 mol, но AlCl3 може да се погрижи и за всяка все още налична вода, като използваното количество трябва да се регулира, разбира се, да кажем X g, необходими за извличане на водата, плюс 0,1 mol за катализиране на реакцията.
Използването на AlCl3 намалява необходимата температура до ~130 °C (за да отнеме същото време, което би отнело некатализирана реакция при 180 °C).


Друг съвет: Стойте далеч от CCl4, който е не само токсичен, но и подъл и труден за получаване по основателни причини. За радост той е напълно ненужен за бромиране на алфа позицията. Най-сигурният начин за това е да се използва CuBr2, който върши работата количествено и без странични реакции.
За условията на реакцията просто потърсете в Google "Bromination with CuBr2" и бързо ще намерите описаните стандартни условия за това и те работят напълно добре в този случай.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Искате да кажете, че трябва да hcl газ метилкетимин преди пренареждането, за да имате прилични добиви?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, до колко трябва да се добави рН?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Необходимо е да се получи безплатна база на Кетамин. Ако искате да получите сол на Кетамин, не е необходимо да базирате този продукт-съдържащ разтвор.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, какво означава тази стъпка?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не разбирам объркването ви. Вече обясних. Можете ли да преформулирате въпроса си, моля?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, В последната стъпка, когато реакцията ври достатъчно дълго в продължение на 3 часа, добавете HCI и DCM и премахнете разтворителя, ще кристализира ли, когато се превърне в масло?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
11. Кетамин
10 g метилкетамин се разтварят в 100 ml ундекан и се варят при 195 °C в продължение на 3-4 часа. Кетаминът се екстрахира с 20% HCl. Киселият екстракт се базифицира и се екстрахира с DCM. Разтворителят се отстранява, като продуктът се получава под формата на масло, което бързо кристализира. Той може да се пречисти чрез рекристализация от пентан/етер или хексан/етер. Добивите са близки до количествените.

Какво е написано тук?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Колко HCI/DCM трябва да се добави?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Това е просто извличане на киселина/основа. Моля, прочетете няколко пъти темата Екстракция, ако не разбирате процеса. Съществува видео обяснение. Там трябва да направите пространство за киселина, да екстрахирате с етер (75 ml). След това сместа се базифицира и се екстрахира отново (75 ml).
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Благодаря ви, господине.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8

Господине, на тази стъпка продуктът под нея ли е?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Господине, трябва ли да нагрявам/разбърквам в тази част? как да покажа насищането?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не, в горния органичен слой
Да, трябва да разбъркате и тази реакция, без да я нагрявате.
Какво имате предвид?
 
Top