Синтез на MDMA чрез NaBH4 от MDP2P

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
@G.Patton Здравейте, благодаря за работата ви! Имате ли някакъв съвет относно разтварянето на свободната база на MDMA в DCM? Нашият образува ябълков сос в ДКМ (тества се лилаво-черно в марков реактив). Имахме десикант в сместа (маг сулфат) и използвахме метода @btcboss2022 инвитро метиламин HCL, но органичният ни слой не е хомогенен, така че се чудим дали има трикове Благодаря!
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Видяхте, че сте имали емулсияһттрѕ://......търсене на някои съвети:
Здравейте, имам нужда от помощ! : )

  • Бензохинон Вакер Окисление на сафрол в метанол до получаване на MDP2P
  • От Erowid.org/archive/rhodium/chemistry/wacker.benzo-meoh.html
  • От Methyl Man
Заседнал на 5% NaOH Промивка № 2. Промивка № 1 протече според очакванията, в резултат на което се получи много черен горен "воден?" слой, който беше изхвърлен. При промиване на долния слой, който вероятно съдържа DCM и кетона, с 2-ро промиване с 5% NaOH се появи огромно количество, мисля, че хидрохинон. Изцедих долния слой, за да го промия за трети път, запазих горния слой от промиване № 2 с 5% NaOH за всеки случай и лесно отмих целия хидрохинон от сепариращата фуния. След като добавих третото промиване с 5% NaOH, получих калнозелена емулсия с нулево разделяне.

Въпроси: Защо хидрохинонът не се появи при първото промиване?

Дали инструкциите ми са 100% точни, че горният слой от първото промиване с 5% NaOH е "воден" и следователно НЕ съдържа кетон и може да се изхвърли? Или просто изхвърлих целия си труд и пари?

Защо емулсията сякаш се влошава с всяко измиване с NaOH, вместо да се подобрява?

Какъв е най-добрият начин за разбиване на тази емулсия?

Благодаря. Това е разочароващо. До този момент всичко вървеше добре.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Може ли да се промени метиламинът hci в разтвор?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не разбирам въпроса ви.
 
View previous replies…

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Имах същия въпрос. Имам запаси от метиламин HCl . чудя се как да го използвам правилно с този процесһттр://.....
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Разполагам с DCM/безводен етанол 60%/40%. Може ли да се използва?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ръчното добавяне на NaBH4 в продължение на няколко часа е малко тромаво, опитах се да разтворя NaBH4 в метанол, след което това да се капне в РМ с помощта на фуния за добавяне. Проблемът е, че метанолът реагира с NaBH4 доста бързо, като се разлага. Има ли друг подходящ разтворител за NaBH4 или мога ли да добавя нещо към метанола, което да предотврати разлагането и същевременно да не повлияе на редукцията?
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Уважаеми г-н, много Ви благодаря за споделянето на горепосочените методи. Аз също закупих CAS: 28578-16-7, но моят доставчик има само прах и маслен вид и няма восъчна форма. Мисля, че мисля, че питате, може ли да се използва по горепосочения метод?
Очаквах, че ще премина към CAS 4676-39-5, а след това към MDMA. Нещата, които трябва да се купят, вече са готови, но моят NABH 4 има явление набъбване в опаковъчната торбичка. Нормално ли е това?
 

everylittlehelps

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Сор
Не разбирам това , как се претегля газ в грамове или се предлага под формата на прах

-Газът метиламин (MeNH2) 300 g се разтваря в охладени 3000 g метанол (MeOH; -17-20 °C) в 20-литров реактор, оборудван с термометър и горна бъркалка.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. Газът може да бъде претеглен като други вещества. Можете да умножите моловете на газа по 22,4, за да получите обема му в dm3 (литри). https://en.wikipedia.org/wiki/Molar_volume
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, господине, много ви благодаря за споделянето, опитах някои малки тестови парчета. Тъй като този път бързах, не реагирах в продължение на два дни, а за 4 часа. Използвах 50 г масло MDP2P за изпитване и накрая получих само 25 г база MDMA, а от тези 25 г база MDMA накрая получих само 4 г бял прах.
Срещнах някои въпроси и искам да помоля за съвет:
1. По отношение на разтвора на метиламин метанол, този път използвах грешен разтвор, защото купих 33% чист разтвор. Мога ли да използвам 33% разтвор в съотношение 1:1 вместо 10% разтвор?
2. Тъй като използвах 33% чист разтвор на метиламин метанол, след като завърших реакцията с NaBH4, когато използвах солна киселина, стойността на рН не можа да се коригира до 10,5~11. Използвах много солна киселина, за да коригирам стойността на рН на място. Това беше нормално. В този случай трябва ли да използвам само 8 л вода и 8 куб. см 33% HCL за 1 kgMDP2P, за да коригирам pH до 10,5, както е описано във вашия процес?
3. Освен това, когато изпълнявам тази стъпка в бъдеще, мога ли да пропусна H2O и солната киселина и да използвам газ солна киселина за извършване на корекциите?
4. Ако в бъдеще скалата бъде разширена, мога ли да изтрия крайните действия, добавени от DCM? Какво ще бъде засегнато? Какво мислите за прости стъпки, които могат да бъдат предприети за разширяване на мащаба?
5. И накрая, какъв разтворител може да се използва за разтваряне на белия прах MDMA*HCL, утаен от газообразната солна киселина, и за извършване на рекристализация?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. какво имате предвид под 1:1? Трябва да вземете същото количество свободна от метиламин основа. В състояние ли сте да го изчислите? 1 кг 10% метиламин слн съдържа 100 г метиламин, 1 кг 30% метиламин слн съдържа 300 г свободна база от метиламин. Колко 30% метиламин sln ви е необходим, за да имате 100 г метиламин sln? Училищна математика.
Да, предполагам, че е ясно.

Не, трябва да използвате точния обем на водата.

Ще загубите добива.

Това вече е написано в тази тема. Освен това погледнете коментара по-долу.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Уважаеми господине, благодаря Ви за отговора. Знам, че специфичната плътност на 30% разтвор на метиламин метанол, необходима за всеки кг MDP2P, е 1100 г, но тази, която закупих от доставчика, беше 33%, така че я превърнах в 1:1. Надявам се, че няма грешка. Благодаря.
Последният ми въпрос е, мога ли да разтворя отново MDMA*HCL на прах на снимката в загрят етанол и да го наситя, за да може да се агрегира в големи кристали? Като метамфетамин?
Отговорът ви е много полезен за мен, още веднъж ви благодаря.
 

Attachments

  • iqD9S6dsYk.JPG
    iqD9S6dsYk.JPG
    3.7 MB · Views: 33

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не, не можете да го направите.
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Възможно ли е ацетонът в кристализацията да бъде заменен с нещо друго? Ако да, кои биха били добри алтернативи?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, да. IPA.
 

noMoneynoHoney234

Don't buy from me
Member
Joined
May 28, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да използвам воден разтвор на метиламин 40% вместо Метиламин (MeNH2) газ 300 g ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, трябва да използвате разтвор на метиламин и метанол, в тази реакция не може да се добавя вода. В обратния случай няма да получите продукта.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Да, можете да закупите готов разтвор.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Здравейте. може ли да ми помогнете с нещо.

Има ли линк за това как да почиствам черна мдма. Като например да я рекристализирам и да я превърна по-скоро в бели кристали? Мисля, че свободната база не е била почистена правилно, преди да я кристализирам.

Мдма е направена от
Газ метиламин
метанол
Pmk
Натриев борхидрид
Ацетон и hcl
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Има публикация за пречистването на MDMA. Моля, разгледайте раздела за амфетамини.

P.S. Наистина е полезно да се огледате или да използвате Търсене, вместо да питате и да чакате отговор.
 
Top