"МОЯ" кристализация на свободна база на MDMA

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Разбира се, можете да смесите фребазата с разтворител, преди да добавите HCL, но по-късно ще ви е необходимо повече време, за да поставите сместа на 130С, тъй като този разтворител ще се изпари, с HCL от фризера, фребазата също е студена и избягването на високи температури по време на добавянето няма да е проблем ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Знаете ли, че MDMA не може да се нагрява с киселини до високи температури? Продуктът се разпада и вече не е чист MDMA.
 
View previous replies…

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Вижте някой обяснява много интересен метод л, който може да промени живота ви по толкова много положителни начини и вместо това да се превърне в домашно живеещ наркоман, който си вади хляба с литература химик, който може само да псува само за псуване и да се надява да получи кредит за имагинерност или такъв не знам.
Още по-дразнещи са всички тези сухарски коментари, които прецакват цялата структура на метода, обясняващ и интересните коментари, така че накрая се объркваш, тъй като първо трябва да ги попълня всичките и да премахна шума в редицата.

Този човек предлага чист продукт дава ви ясна рецепта Много хора не са готови да дадат безплатно или дори не знаят себе си. Има хораһттр://.... Аз знам...

между другото не говоря лично за някого, а по принцип

🥸✅
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Би трябвало да е наред, защото сте катастрофирали ot в ацетон. Повече киселина просто прави повече примеси.
Получихте ли големи кристали от изсипването на горещата подкиселена свободна основа в студен ацетон?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Когато го направих в миналото при 120С, да, получих големи кристали, а сега при 130С получавам лъскав прах

Благодаря.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Нарича се "кристализация на свръхнаситени разтвори". Съществуват 3 основни параметъра, свързани със скоростта на пренасищане:
- размер на кристалите
- скорост на нарастване на кристалите
- зародиш на кристални зърна

С достигането на определена точка на пренасищане, нуклеацията нараства бързо и кристалите просто "нямат възможност" да пораснат големи. Така че това е прах.

Можете да видите общата графика, описваща тази зависимост.
RrDltyi3jz
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Възстановявал съм фребазата от "мръсния" ацетон и съм възстановявал и ацетона.
Получих 1 л фребаза от около 40 л мръсен ацетон е много продукт, така че е важно да го направя, за да увелича добива.

Моят метод за това:

Изпарявам ацетона във вакуум в ротавап, докато от кондензатора не излиза повече ацетон.

Получената смес в топката се изважда и се измерва по обем.

Добавя се същият обем вода, разбърква се и се добавя същият обем разтворител и всичко се разбърква заедно.

Добавя се на порции HCL 37% до достигане на pH 2.

Разделете слоевете, като разтворителният слой може да се изхвърли или да се запази, за да се възстанови разтворителят.

Добавете порционно разтвор на NaOH+вода към органичната фаза до pH 12.

Разделяме слоевете, изваждаме и запазваме долния слой и извличаме с разтворител горния слой.

Добавяме този слой с разтворител към долния слой, който сме запазили преди това, изсушаваме го, филтрираме го и изпаряваме разтворителя, за да получим цялата свободна база, останала в промивния ацетон.

;-)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Друг важен момент е добре познатата основна техника, която е намаляването на температурата възможно най-бавно теоретично най-доброто време е 1С на всеки 30 минути честно казано никога не съм правил това време и не мисля, че никога няма да го направя хахах може да е кошмар ;-) В малък мащаб може да се направи с програмируем котлон.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Вчера прочетох част от теорията на кристализацията на пренаситени разтвори. Дори намерих метод на бавното нагряване от начална температура до желаната, когато температурата се повишава постепенно с 3С за 1 час. Това наистина може да се окаже кошмар.
Опитвали ли сте някога такъв?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Опитах се да повторя тази процедура с бавно намаляване на температурата. И съм 100% сигурен - горещата плоча не работи.
Вижте, отдолу има гореща повърхност на плочата, а отгоре - студен въздух. Това означава, че нуклеацията не започва отдолу - отдолу е по-топло, така че няма шанс.
В резултат на това отгоре бързо се образува тънък кристален слой, който блокира водата в разтвора. Водата вече не се изпарява.
Можете да намалите температурата на котлона до RT, но това няма да помогне. Гелът вътре е заключен. Кристализацията е спряна.
Тогава, ако най-накрая кристалният слой отгоре се разруши, той пада надолу и кристализацията протича бързо и незабавно. Това означава, че няма да се получат големи кристали.
Опитах се да покрия кристализатора с някаква капачка, за да намаля достъпа на въздух и да запазя горния слой по-топъл, но това не помага.

Предполагам, че за да постигнете големи кристали, трябва да управлявате процеса на кристализация по някакъв начин, за да започнете нуклеация на дъното. А за да направите това, се нуждаете от някаква кутия за сушене с регулируема Т и източник на отопление, който ТРЯБВА ДА Е НАГОРЕ!!!

В такъв случай има вероятност нуклеацията да започне отдолу.

Предполагам, че кухненската фурна би могла да бъде подходяща, ако температурата се регулира точно. Но аз не разполагам с такава.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Това е междинна част от този процес. По-късно целият воднист слой на дъното се превръща в своеобразна "каша". Загуба на време. Също така такова дълго излагане при висока Т изпарява някои неща. Изгубих около 20 г от 250 г чист прах.

Имам някои други идеи. Ще опитам, когато получа вдъхновение.

YPNtbTkrZ3
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ще отговоря утре с подробностите за това какво да направя, но методът работи properlt така или иначе, ако искате да намерите вдъхновение е ок със сигурност ще бъде интересно да се подобри.
За уморен днес съжалявам.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Този накрайник е след пристигане до 108С по време на разбъркване.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Сега съм изцяло съсредоточен в производството на MDMA и видях, че за MDMA се получават по-красиви парченца, когато по време на процеса на кристализация остане много малка част от водата, така че температурата на нагряване е по-добре да се остави на 108С евентуално по-малко Ще го тествам и ще го актуализирам.
Друг момент, който трябва да се актуализира, е времето за кристализация в ацетон Направих различни тестове и когато ацетонът отново достигне -2С -5С, не се образуват повече кристали, така че времето за изчакване може да се намали до този момент.
Благодаря.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Както разбрах от вашето описание, изпаряваме излишната вода, докато получим наситен разтвор на MDMA във вода при температура 108С.
Има ли значение скоростта/интензивността на нагряването (изпаряването)?
И още един въпрос: какъв е приблизителният обем на този наситен разтвор, готов за кристализация, ако работим със 100 г MDMA HCL?
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Решението за 100 гр. в този случай е 750 мл.
Интензивността на нагряване може да повлияе на продукта Препоръчвам средно нагряване.
Благодаря.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Всъщност аз питах за крайния обем.
В началото имаме 100 г MDMA HCL (което е приблизително 120 мл) + 630 мл вода.
Тогава какъв е крайният обем, когато достигнем точката 108С?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Това е, което получавам
 

Attachments

  • fyqn8HXPQr.jpeg
    fyqn8HXPQr.jpeg
    6.1 MB · Views: 657

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
От моето решение?" Не мисля, че е така, не сте поръчали нищо от мен на 100%. А нещата на тази снимка изглежда току-що излезли от ацетона все още трябва да се рекристализират.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Не знам точно, никога не съм проверявал обема в този момент, само температурата, но предполагам, че е около 120/150 мл.
Температурата 108-109 е добре.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Кристал, направен по ваш начин с вода 1 г на 0,7 мл и топлина трябва само да измия ИТ с ацетон и да изсуша и да завърша
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Моят метод не е само да го загрееш с вода има предишни важни стъпки и количествата не са същите, които си използвал.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Току-що приключих с отоплението. Общият обем при 108С е около 140-150 ml, което отговаря на закона на Раулт.
Обем на водата - V
K = 0,52 (за водата)
dT = 8 (повишена температура)
M = 193,25 моларна маса на MDMA HCL
m = 100 масови единици HDMA HCL

V = m x K x 1000 / ( M x dT ) = 100 x 0,52 x 1000 / 193,25 x 8 = 33,6
тогава обемът на самия MDMA HCL е около 110-120 ml.

На мен ми бяха необходими около 2,5 часа, за да изпаря целия излишък от вода (от началните 750 ml разтвор) при среден интензитет на нагряване. Не е ли твърде бавно?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Загряхте ли вашата подкиселена свободна основа с дестилирана вода и получихте ли тези кристали. бихте ли ми обяснили по-добре?
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Бихте ли ми казали как кристализирахте вашата фрибаза? трябваше да загреете вашата фрибаза?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Вашият начин за формиране на вода
 

Attachments

  • fnab1CdJsu.jpeg
    fnab1CdJsu.jpeg
    5.9 MB · Views: 680

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Какво количество от продукта използвате? Изглежда малки кристали.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
800g
 

Attachments

  • S2rc1QMtqE.jpeg
    S2rc1QMtqE.jpeg
    6.5 MB · Views: 614

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Използвали сте 1 г към 0,7 мл вода?
Колко от продукта ви все още е бил разтворен във водата след 48-те часа и 30-те минути във фризера?
И колко време ви отне да ги изсушите кристалите и как ги изсушихте ?
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
този метод не беше споменат в тази тема, така че го добавям тук, защото мнозина искат да направят тези големи "шампанско камъни", така че просто сложете вашия mdma hcl прах в тенджера и загрейте, докато се разтопи (140-150) и след това оставете настрана, за да се охлади и втвърди и това го разбийте на по-малки камъни, ако искате
 
Top