Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Здравейте на всички. Опитах се да направя малко амфетамин по тази рецепта в малък мащаб, но не успях. Всичко изглеждаше наред, след като изсъхна, продуктът ми приличаше на бял прах с оттенък на зачервяване. Ако това беше амфетамин сулфат (който се опитвах да направя), добивът щеше да бъде 84%. Проблемът е, че това не е амфетамин.

Физиологични ефекти
Опитах 20-30 mg, определено имаше стимулация, но също така предизвика повишена температура и, очевидно, спад на имунитета: и двата пъти, когато го взех няколко дни подред, се разболях от респираторни инфекции (първия път си помислих, че е съвпадение). Друг човек, който го е приемал, не е изпитал никакво стимулиране от до 90 mg, а само известна сухота в устата. Нито един от нас няма никаква толерантност към стимуланти.

Химическо изследване
1 g от праха се разтваря напълно в 10 ml H2O.
Когато добавих излишен разтвор на NaOH към измерената маса на праха в епруветка, получих приблизително правилен обем свободна основа с мирис на амоняк. Отделих слоя фребаза, изсуших го с CaCl2 и се опитах да го титрувам с киселина. В резултат на това измерих, че моларната маса на фрибазата е около 171 (а за амфетамина е 135). Въпреки че измерванията ми не бяха много точни, разликата все пак е твърде голяма, за да се обясни само с грешки при измерването.

Отклоненията ми от процедурата

1) При добавянето на P2NP разбрах, че ще отнеме часове, затова проявих нетърпение и потопих колбата с реакцията във водна баня със стайна температура. След това успях да добавя P2NP почти наведнъж, а температурата на сместа не надхвърли 40-50 °С.
2) Следвах видеото, така че не изпарих IPA и добавих конц. сярна киселина директно към слоя IPA/замърсител.
3) В момента не разполагах с ацетон, така че не го добавих преди подкиселяването и промих филтрираната паста "амфетамин сулфат" с IPA.
4) IPA е по-малко летлив от ацетона, така че трябваше да сложа утайката си във фурната за няколко часа, за да я изсуша до постоянно тегло. Температурата във фурната не надвишаваше 80 °С.

И така, големият въпрос е къде се обърках? Не бих се изненадал от нисък добив или липса на какъвто и да е продукт, но да получа добър добив на амин, който не е амфетамин?!
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Получихте ли отговора си? Интересува ме да разбера какво също се е объркало.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте. добавям набх4, включвам миксера. Каква е препоръчителната скорост на смесване (об/мин). може ли скоростта да бъде една и съща при прилагане на nabh4, p2np, cucl2? Стъпка 5: съхранявам на топло за 30 минути при 80 градуса, необходимо ли е тук смесване? Благодаря ви за отговорите
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Трябва да се прилага разбъркване на целия процес, колкото повече разбъркване, толкова повече отделяне на H, така че намалете при необходимост
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Можете ли да използвате утайката и за производството на амфетамин? Ако е така, какви стъпки бихте предприели? Сух ацетон и сярна киселина?
 

poe

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Какви са алтернативните доставки за този синтез? Нещо, което някой може да си набави от магазин за железария.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Разбира се, можете да си купите някои реактиви в магазина за техника, но никога няма да си купите P2NP там.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Това ще бъде водният слой. Добавих 25% разтвор наoh. кой слой ми е необходим ? Бях малко объркан
 

Attachments

  • Htm4IhVl3F.jpg
    Htm4IhVl3F.jpg
    5.1 MB · Views: 487
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Запишете какви пропорции на реагентите сте използвали.
Колко време престоява сместа след добавянето на разтвора на NaOH на снимката?
 
View previous replies…

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте. 10L IPA
Дестилирана вода 3,1 л;
Натриев борхидрид (NaBH4) 870 g;
P2NP (фенил-2-пропанон) 500 g;
Меден (II) хлорид (CuCl2) 52 g.
Воден разтвор на натриев хидроксид (NaOH) 25% 4 L;. тези реагенти . това е долният слой (воден слой). Добавих Ipa, за да се образуват тези слоеве. Оставих го да почине за 10 минути
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ако алкалният амин отива в горния алкохолен слой. ако ph е киселинен, той ще бъде в долния слой под формата на разтворена сол. Във всеки случай при този метод на разпределение ще има загуби.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Около 2 минути и се образуват два слоя, оставям го на спокойствие за 30 минути.

1754g nabh4
1000g p2np
100g cucl2
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Необходимо ли е да разбърквате в продължение на 6 часа, докато добавяте P2NP, или разбърквате само толкова, колкото е необходимо за безопасното му разтваряне?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
За постигане на най-добри резултати използвайте режийно управление за колба.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Добре, но необходимо ли е да разбърквате в продължение на 6 часа, докато добавяте P2NP, или разбърквате само толкова време, колкото е необходимо, за да се разтвори безопасно?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
и аз се надявах, че ще мога да използвам магнитната бъркалка lol. но имах съмнения дали ще е достатъчно силна.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Може да отнеме 6 часа, да отнеме време за синтез, да се внимава с температурата.

Зависи от това колко алуминий има в колбата и колко добра е магнитната ви бъркалка.
Горните бъркалки имат по-голяма мощност.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Използвайте периодично разбъркване по време на синтеза, ако не можете да разбърквате непрекъснато.
След като добавите NaOH, разбъркайте добре сместа и я оставете на спокойствие, за да позволите на слоевете да се отделят.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте. 10L IPA
Дестилирана вода 3,1 л;
Натриев борхидрид (NaBH4) 870 g;
P2NP (фенил-2-пропанон) 500 g;
Меден (II) хлорид (CuCl2) 52 g.
Воден разтвор на натриев хидроксид (NaOH) 25% 4 L; Използвам тези реактиви. Наблюдавам регулиране на температурата. Прибавям го към 4L от 25% Naoh реакционна смес. колко трябва да се охлади реакционната смес, когато добавям Naoh? горният слой (оранжев) е смес от Ipa / основа. долният слой (черен) воден слой, нали? Ротативката се изсипва в сместа ИПА/база (вакуум, охлаждащо оборудване в едно оборудване). Наливам 3 литра смес от Ipa/база, колко време трябва да се изпарява? колко трябва да остане в колбата? Не искам да изпарявам базата, колко градуса не трябва да превишавам? след това вземам водния слой и добавям 4 л IPA. Разбърквам и оставям слоевете да се отделят. какъв слой ще ми трябва? горен оранжев долен слой или прозрачен мътен ? Поставям подходящия слой в ротовап и отстранявам Ipa. след това комбинирам двата слоя. За съжаление нямам диплома по химия, ето откъде намерих смелост да подготвя този синтез. Моля, ако отговорите, опишете, че говорите с начинаещ член, така ще разбера. благодаря за помощта !!!!
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Ако имам чувството, че не всички p2np са конвертирани, мога ли да увелича количеството на nabh4? Какво ще стане, ако дам повече само от него, а всичко останало остане, както е описано.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Искам да направя масло от бмк, бихте ли ми помогнали?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте, господа!

Екстрактът IPA от стъпка 7 се изпарява във вакуум до получаване на базово масло без амфетамини и се комбинира със свободната база от стъпка 6.

Изпарих го във вакуума си и ето какво получих. това е добре ? (първата снимка) какво да правя с това, защото не мирише на амфетамин. трябва ли да го добавя към свободната база?

И Ipa/свободната база се изпарява, за да се получи масло с по-добро качество. (снимка 2). моят първи синтез, надявам се да съм успял ....

Трябва ли да смеся двете накрая??? Хм, не разбирам.
 

Attachments

  • MGhk92l4FO.jpg
    MGhk92l4FO.jpg
    5.6 MB · Views: 370
  • 3zwRFae1CI.jpg
    3zwRFae1CI.jpg
    5.8 MB · Views: 381

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ипа/свободна основа. тя е почти 6 литра. когато започнах, беше по-светла на цвят и имаше приятна миризма, по-силна от сега.
 

Attachments

  • n71lqKCzPs.jpg
    n71lqKCzPs.jpg
    5 MB · Views: 157

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Ето как изглежда ИПА/безвредната база след изпаряване на ИПА. това бяха почти 6 литра. когато започнах, цветът беше по-светъл и имаше приятна миризма, по-силна от сега. може би изгорих базата?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Не мисля, че трябва да правите каквото и да било с IPA/базата след изборите. в нея има твърде много алкохол, бих искал да намаля ipa. Мисля, че качеството на маслото може да е лошо поради твърде многото IPA.
 
Top