Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Нямам представа какво се е объркало, нямам оборудване за изпитване. Полученият амфетаминов фосфат няма никакъв ефект.
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Имам същия проблем. Извършвам реакцията и разработвам, но не мисля, че солта е амфетамин или ако е така, то е с много много лошо качество! Какво трябва да опитам да направя за подобряване?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Уверете се, че става дума за фенилнитропропен, а не за нитростирен. Може би са ви продали аналог и сте получили фенилетиламин.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Какъв е най-добрият начин да проверя дали нитроетанът, който съм използвал за производството на p2np, е заменен или разреден с нитрометан? Събрах основните физични свойства на двата реактива и продукта и ми се струва, че температурата на кипене на нитросъединението е най-логична. Температурите на топене на продуктите са много близки. Проблемът е, че ако ВР се появи между температурата на кипене на n.етана и n.метана, тогава трябва да е мъчително да ги разделим чрез фракционна дестилация.

Другата стойност може да бъде плътността, която също е доста различна. Експертите, моля, добавете вашето мнение какъв е най-лесният и най-добър начин да се уверим, че използваме правилните реактиви.

CgbIzkJP6A
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. Нитрометанът и нитроетанът имат различни стойности на b.p. съответно 101 и 114 °C. Можете да го проверите и да проведете фракционна дестилация. Вземете предвид, че тези вещества са доста токсични и експлозивни. Що се отнася до нитростирена и P2NP, просто използвайте точен апарат за определяне на точката на топене. По-добре е да се сравнят известният чист P2NP със синтезирания нов P2NP в един апарат, за да се провери разликата. Също така, извършете няколко измервания, за да се изключат грешките. Отчитайте средното mp за всяка проба.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Благодарим ви, Патън. Нямам никакво подозрение, че моят нитроетан не е чист, но след като прочетох някои коментари, реших, че ще е по-добре да проверя, така че ще започна с температурата на кипене на моя нитроетан и ако кипи над 110С, тогава ще съм спокоен. Добре е да се знае какво да се прави и да се проверява, преди да се вложи много труд и да се установи, че крайният продукт е неефективен :).
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Здравейте, След реакцията гася с разреден HCl и дестилирам IPA до 100°C, но на следващия ден, когато дойда да разделя фазите, колбата не се разбърква. В колбата има оттенък. Ето снимки може ли някой да ми помогне да разбера и да ми каже какви възможности имам.
 

Attachments

  • FvuJdVa0Hl.jpg
    FvuJdVa0Hl.jpg
    3.1 MB · Views: 177
  • yh0uOsVvX6.jpg
    yh0uOsVvX6.jpg
    2.9 MB · Views: 170
  • hCUNzmb3es.jpg
    hCUNzmb3es.jpg
    2.8 MB · Views: 183

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

На първо място, къде в синтеза се казва, че трябва да използвате HCL? Подсказка: Никъде, така че не го правете.

Второ, тъй като дестилирате в 100с, предполагам, че правите открита дестилация, не го правете, вместо това използвайте вакуумна дестилация.

Опитайте отново и изпратете резултатите.

С най-добри пожелания
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, направих го както в ОП и фазата се разделя след реакцията и добавянето на NaOH. Така че извличам водната фаза с IPA, но в сепариращата фуния няма ясно разделяне на фазите! Какво мога да направя сега?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Още хидроксиди.
Трябва да използвате неполярен като толуол или нещо друго за екстракция на остатъците, дори ако ipa работи
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, ще добавя 25% NaOH и след това какво трябва да направя? Да екстрахирам с DCM?
Имам малко
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, добавих 25 % NaOH, но не мисля, че грешката идва от NaOH, защото за разделяне на фазите той е наред... Проблемът се появява точно след това; когато искам да извлека водната фаза все пак, ... Добавям DCM, но дори и с NP като DCM няма ясно разделяне на фазите!,
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Добре, добавих 25 % NaOH, но не мисля, че грешката идва от NaOH, защото за разделяне на фазите той е наред... Проблемът се появява точно след това; когато искам да извлека водната фаза все пак, ... Добавям DCM, но дори и с NP като DCM няма ясно разделяне на фазите!,
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Покажете ни снимка на това как изглежда...
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
аминът трябва да е в горната горна фаза, защото DCM е по-плътен от водата или IPA... но трябва ли да се изпарява или да се дестилира с пара?
Това, което не разбирам, е, че първият DCM екстракт е направен с 30 ml DCM, но горната фаза изглежда като повече от 30 ml (може би там има малко IPA?).
 

Attachments

  • YSu9e4EiLl.jpg
    YSu9e4EiLl.jpg
    2.9 MB · Views: 165

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Би трябвало да кажа надолу фаза
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Също така се уверете, че не става въпрос за трифазно извличане
*$*
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Най-накрая получавам някакъв сулфат, но той не е амфетамин, защото
Познавам скоростта от НЛ, какво направих погрешно, шефове?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Първо, ipa не може да бъде отделена от dcm в смес от вода, dcm, ipa.В този случай dcm и ipa винаги ще бъдат отделени от водата при или около Rt.Второ, ако нещо е по-плътно от водата, това означава, че то ще потъне, а не ще плува.DCM има 2 големи Cl бои, които са тежки.
Ако не сте сигурни кой е органичният слой, можете да капнете няколко капки вода и да видите къде отиват, ако паднат надолу през горния слой във втория слой, тогава явно горният слой е органичен.

Що се отнася до ефектите, предизвикани от материала по метода на Левкарт, може да се каже, че той наистина е различен поради остатъчния n-формиламфетамин, който винаги присъства в някаква степен в стоките, получени по този начин.
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
И така, декантирах фазите и сега всичко, което трябва да направя, е да чакам изпарението на DCM? Трябва ли да използвам леко кипене или да оставя DCM да се изпари при RT?
 

proto311

Don't buy from me
Member
Joined
May 20, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
За целите на изпитването бих искал да сравня 2 резултата, първият ще бъде амфетамин сулфат, приятелски настроен към носа, а вторият - един от онези продукти, които горят, ще направи ли ph 5,5 и 6 голяма разлика в крайния резултат? контролиране на ph при добавяне на киселината към амфетаминовата основа или как иначе мога да променя ph на крайния продукт?
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Извършвам реакцията и разработвам, но не мисля, че солта е амфетамин или ако е така, то е с много много лошо качество! Какво трябва да опитам да направя за подобряване?
 
Top