Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
В достатъчно малки мащаби би ли била достатъчна магнитна бъркалка?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Зависи от мащаба, но да
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Това ще бъде първият ми синтез и вероятно ще започна с 4-6 г P2NP, благодаря за потвърждението.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Какво би се случило, ако се използва натриев цианоборохидрид вместо натриев боробидрид?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
какъв тип адаптер трябва да се използва за пръчката за разбъркване на горната бъркалка? необходимо е да има плътно уплътнение, за да сте сигурни, че няма да излезе водороден газ, но заради развиващия се газ h2 не трябва да има нещо, което да предизвиква триене или някакъв статичен разряд, така че какво би било най-доброто решение за това?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Можете да използвате лагер за бъркалка, ако можете да гарантирате, че пръчката на бъркалката може да се доведе в съединението права.
Тъй като проперичните лагери за бъркалки за по-големи RBF могат да бъдат доста скъпи, можете също така да използвате парче гума или нещо гъвкаво, което ще попречи на пръчката на бъркалката да се блъска в съединението
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Имам съединение на термометър, през което може да се вмъкне пръчката, но не съм сигурен какво да използвам, за да го направя херметически затворено. мислех за парче лента в горната част на съединението на термометъра с малък отвор, който да направи плътно прилепване за пръчката за разбъркване.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Може би парче кухненско фолио може да помогне, когато не се навира в пръчката.
В противен случай използването на силиконов адаптер също може да работи, ако размерът на съединението е подходящ

TnCibf5gG3
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Опитах, но триенето дори след няколко минути е твърде голямо :(

Опитах се също да сложа малко домакинско фолио с дупка в него, но това не се получи, защото дупката се разкъсваше и увеличаваше при разбъркването.

Нито един от моите термометри не работи, защото гуменият пръстен е прекалено тесен, за да може пръчката за разбъркване да влезе през него.

и нямам вентилатор или аспиратор, който да насочва изпаренията навън, както е във видеото.

Има ли някакви предложения какво мога да направя? Какво са направили други хора, за да получат уплътнение за пръчката за разбъркване, което не предизвиква триене или не се чупи?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ползвате ли маска за пропертиране?
Моля, не изпълнявайте реакции без пропер вентилация или възможност за извличане на изпаренията директно от източника.
Ако го правите, моля, използвайте поне маска propper като Drager X-Plore 4.500. 250 USD за маска може да изглежда много, но това е по-малко от цената на живота ви.

Може би помолете някой от експертите да ви помогне с другите ви проблеми.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
да, имам добра маска. възнамерявах да изведа h2 чрез маркуч през голям прозорец и за допълнителна мярка да имам вентилатор, който да духа зад него.

Засега правя само до 10 грама синтетици, така че количеството h2 не би трябвало да е прекалено голямо, но настройката ми все още не е перфектна.

Имате ли вграден филтър, който препоръчвате като част от инсталацията за екстракция на изпарения?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Добре :)

Имам вграден груб филтър за твърди компоненти, филтърът ми с активен въглен не е вграден поради екологични причини. Ако това не е фактор, винаги бих предпочел отворена тръба в края
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Огледах се за тях и те са толкова скъпи. има ли по-евтина алтернатива?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Купих си моя за около 25 евро, мисля, че е..

Може би можете да отидете да попитате в местния магазин за отглеждане
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PTFE тапа е като 20-30 E на aliexpress, направени специално за тази цел, с о-пръстен и заключващ механизъм. PTFE гребло също може да се има за евтино там.
Що се отнася до разклащането и нестабилността, малко по-гъвкава връзка може да се направи с подсилена тръба от железарския магазин, която свързва задвижващия прът на бъркалката с греблото, позволявайки достатъчно огъване, за да не се разклати всичко.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Всъщност имам някои от тях, но се въздържам да ги използвам, защото могат да се разширят и да се забият и дори да счупят стъклото на рбф (случи ми се веднъж).

но изглежда, че ще трябва да ги използвам. все пак температурите, които се използват за синтезатора, не са много високи, така че с малко късмет не би трябвало да има голям риск при залепването им.

Ще сложа малко фолио около него, преди да го поставя в гърлото на колбата, с надеждата, че това ще помогне за по-лесното му изваждане.

Трябва да кажа също, че ще опитам синтезатора, за който писах преди няколко месеца, че го имам от dread, който е почти същият като този, за който е тази тема.

Основното ми притеснение беше натрупването на h2
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Има модели с нещо като пръстени, като тези на кондензатора в/из, те са склонни към това, което u описвате. един от тях счупи около 5 сулфонаторни колби от 6000 ml, преди да бъде сменен с такъв, който работи като нормална запушалка.
Естествено трябва да се остави всичко да се охлади до RT, преди дори да се опитате да го свалите.И внимавайте за прекалено затягане, то е истински убиец.
Защо да не използвате вакуумна смазка и скоба за кек, докато сте в това?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ще трябва да си набавя някаква грес. използвам вазелин, ако имам нужда от някаква смазка за стави, което вероятно не е удачно. или изобщо не използвам, за да избегна замърсяването на какъвто и да е синтетичен материал, който правя изобщо.

Можете ли да уточните за моделите с пръстени, за които споменахте в първото си изречение?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
това е да-да, стига да прилагате разумни количества, замърсяването би трябвало да е минимално. малко отива много, но вероятно не е лоша идея да си вземете Corning's, ще издържи почти вечно и е от най-висок клас, струва си цената.
Говорех за тези накрайници, приличат на долната снимка, но са обърнати и очевидно са направени за тази цел, не мога да намеря за живота си вида, който имахме.
9KoLlEhd25
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Трябва ли да добавите ацетон, за да го посолите накрая? Не е ли възможно да се осоли направо от ИПП?
 
Top