Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Ето какво направих в по-малък мащаб;
1. Разтворът IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) беше добавен в колба от 2000ml.
2. Добави се NaBH4 (116 g) наведнъж и се започна разбъркване.
3. P2NP (67 g) е добавен на малки порции, така че температурата на сместа да не надвишава 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) във вода (13 ml) се добавя бавно на капки, така че температурата на сместа да не надвишава 80 *С.
5. След това реакцията се рефлуксира при 80 °С в продължение на 30 минути, като се използва външно нагряване.
6. Разтворът се декантира и филтрира от отпадъците от реакцията и се поставя в сепараторна фуния.
7. Към реакционната смес е добавен 25% воден разтвор на NaOH (533 ml) и фазите са разделени.
8. Долният слой се отцежда в голяма чаша и се събира горният органичен слой.
9. След това водната фаза се поставя в сепараторна фуния и се екстрахира с 500 ml IPA.
10.IPA се изпарява на 3/4, половината млечна свободна основа и половината IPA.
11.IPA и фребазата се разтварят в 130 ml ацетон.
12.ортофосфорната киселина се накапва до рН - 6 (при постоянно разбъркване).
13.Сместа се поставя във фризера за 12 часа.
14.след кристализацията суспензията се филтрира и се промива със сух студен ацетон, докато ацетонът се изчисти.
15.ацетонът от промиването и сместа ipa/ацетон се поставят обратно във фризера за по-нататъшно утаяване.
16.Процесът се повтаря, докато не се получи повече утайка, за да се получи 60-70 % висококачествен амфетамин, тъй като в сместа има повече ацетон, може да се наложи да капнете още малко киселина, за да я намалите, но не прекалено много, тъй като ацетонът е ph7.

Ето снимка на част от изсушените камъни за паста , останалата част е сух прах, който трябва да се смеси, тъй като е твърде силен за мен и моите приятели.
Може би ще актуализирам рецептата и ще напиша нещо за дребния домашен химик, има много начини това да бъде по-добро.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Това не е метамфетамин , можете ли да напишете оттук как да го направим на кристален метамфетамин
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Какъв метод използвате, за да превърнете тази бяла паста в кристал
d-метамфетамин?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Не е ли скъп натриевият борохидрид?
А при 3 килограма за производството на 1 литър амфетаминово масло цената би била малко прекалено голяма, за да бъде привлекателна.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
В крайна сметка синтезирахте ли амфетамин сулфат (speed) по този път?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Здравейте

Благодаря, да, видях това. Намерих и доставчик в Испания за p2np за около 215 евро за килограм. Дори и да го синтезирам сам на тази цена, е по-евтино просто да го купя предварително приготвен
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Бихте ли ми дали контакт с посочения испански доставчик на P2NP CHEMICAL?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Току-що направих първия си синтез, използвайки този метод, с добив от 45% за 5 г P2NP.

Това беше абсолютният ми първи път, така че съм сигурен, че съм допуснал някои грешки по пътя, но просто исках да придобия някакъв опит. В крайна сметка си прекарах много забавно. Напълно открих новото си хоби тук. Нямам търпение да се впусна в още експерименти и да подобря техниките си.

Много любов към тези, които управляват този сайт, нямаше да мога да го направя без визуалните средства, помогнаха ми да запълня голяма празнина в знанията си само като гледах видеоклиповете. ✌🏻
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Страхотно!

съжалявам, че продължавам да говоря за това, но какво сте направили за филтрирането на въздуха, за да се справите с водородния газ?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Бях си поставил уредбата точно до отвора на вратата навън и по-голям вентилатор в кутия, който изтегляше въздуха от работната ми зона навън през вратата.

Вероятно това не е най-ефективният или херметичен начин (като аспиратор), но видях как изпаренията от рефлуксния ми кондензатор се изсмукват през вентилатора и попадат във външния въздух. За по-малки експерименти обаче изглежда ефективен.
Друга идея, която имах преди това, беше да сложа някакъв адаптер за маркуч на върха на кондензатора и да свържа по този начин маркуч за вентилация навън.

През следващите месеци ще изградя аспиратор, тъй като бих искал да имам по-подходяща конфигурация и бих препоръчал да изградите такъв, ако изобщо сте параноични по този въпрос.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
да, щях да използвам маркуч, водещ от колбата до външната страна на прозореца, зад който духа вентилатор.

Какъв тип двигател използва вентилаторът на кутията ви?

за начало ще направя синтез, използвайки 10 g p2np. колко хидроген газ според вас се получава при синтез с такъв размер?
 

mitea

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Направих първата извадка и имам някои въпроси.

- При 75% от добавянето на P2NP цветът на разтвора се промени до леко кафяв. Това нормално ли е, или моят P2NP е контаминиран и трябва да се кристализира преди това?

- За да ускоря добавянето на P2NP, поставих колбата на хладка водна баня. Има ли това значение за качеството или количеството на крайния продукт?

- Забравих да добавя ацетон преди добавянето на H2SO4. Това проблем ли е? Добавих ацетон, преди да добавя 1/3 от количеството H2SO4 (също така имах 1/2 от необходимото количество ацетон).

- Нямам достъп до източник на вода за охлаждане на кондензатора. IPA се изпари малко по време на реакцията. Може ли това да намали добива?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Имате ли снимка? Тя не трябва да е нормална.

Можете да извършите определяне на температурата на топене, за да оцените качеството на вашия Р2НП.
Би било препоръчително да се извърши рекристализация.

Друга причина може да са примеси вътре в стъклото ви, например медни остатъци от предишни реакции?
За този синтез е необходимо външно охлаждане, ако искате да ускорите добавянето на P2NP.
Важно е да не превишавате целевата температура по време на добавянето на P2NP и да не охлаждате реакцията твърде много, защото тя ще спре, ако го направите.

Превишаването на температурата би повлияло повече на качеството на продукта ви или на добива, както предполагам.

Моята сладка точка е около 55-58 °C по време на добавянето на P2NP.
Ацетонът ще помогне по време на вакуумната филтрация, която се случва след образуването на амфетаминовите соли. Той ще почисти продукта, но образуването на солите без ацетон също би работило.
Можете да създадете свой собствен източник на вода с помощта на аквариумна помпа за 15 евро от Amazon, кофа и хладилник.
Алтернативно има промишлени охладители за вода, които можете да закупите за около 100 EUR.

На този етап ще е полезно да не се изпарява твърде много IPA, но това не е необходимо за протичането на химическата реакция.
 

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 19, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
Здравейте на всички. Как може да се направят кристали амфетамин
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Какви са основните причини да не се получи пълен добив при този синтез?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
В малки мащаби трябва да оставите добавянето на NaBH4/P2NP да се рефлуксира при 60С в продължение на 30/45 мин след приключване на добавянето. Четох, че това води до непълна редукция.

В по-големи мащаби, като например в ОП, това не е голям проблем, тъй като имате толкова много P2NP за добавяне, че отнема цяла вечност и стъпката е ненужна.

Освен това какви проблеми имате?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
да, отне ми само около 2 часа, за да добавя целия p2np, защото използвах само около 5 грама от него и не съм сигурна, че съм го оставила да се разбърква дълго след това.

Имаше няколко проблема с първия синтез, като например това, че не поддържах температурата на 80c за необходимите 30 минути, или разбърквах медта, докато изведнъж стана гъста (което беше странно), вместо просто да я разбъркам малко, както е във видеото, и повиших температурата с много, когато добавих медния разтвор...

ще опитам отново с тези проблеми. ако има нещо друго, за което се сещате, че може да е често срещан проблем, моля, кажете ми.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
В тази тема в Reddit има множество чудесна информация за скалата 5g. Всъщност тя е направена във връзка с тази тема тук, в ББ. В общи линии я следвах дума по дума и постигнах успех.

https://www.reddit(.)com/r/TheeHive/comments/12hcbrr/complete_nabh4_copper_salt_reduction_n00b/
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Благодаря ви за това!

направихте ли а/б екстракция? опитах, но не успях, защото не можах да накарам амфетамина да се разпадне на последната стъпка. използвах само 2 г продукт, така че абсолютно малки количества.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Опитах се, но когато тръгнах да добавям ацетон към екстракта от фребази/ДКМ, който извадих, той също не се разби, когато се опитах да го осоля. Освен това се създаде емулсионен слой и се отделиха DCM и ацетонът.

Подозирам, че е трябвало да изпаря DCM, преди да добавя ацетон към фребазата. Но все още не съм имал възможност да се заема с това.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ок.

използвах ксилол, тъй като това беше следващият най-добър (и наличен) разтворител.

какво количество амфетамин сте използвали?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Преди всичко благодаря на mithyl2 за вашия опит.
Според мен за тази реакция е възможно да се направят добавки, които могат да увеличат добива и чистотата на веществото:
1) Използвайте достатъчно количество борохидрид за възстановяване на двойната връзка, т.е. от нитропропен в нитропропан.
2) След това въведете оцетна киселина в реакцията в излишък, достатъчен за свързване на свободната основа и страничните реакции за образуване на натриев ацетат и други вещества.
3) Препоръчително е медният катализатор да се приготви отделно от меден хлорид, натриев борохидрид в студена вода и да се измие с вода, за да се отстранят солите. Или въведете медната сол в реакцията преди добавянето на оцетна киселина, но катализаторът ще бъде с по-ниско качество.
4) Въведете в реакцията натриев борохидрид или друг, по-евтин източник на водород на малки порции. На този етап редуцираме нитрогрупата, поради тази причина киселината ще смеси равновесието на реакцията до крайния аминов продукт.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
във връзка с първия ви въпрос, дали предписаното в ръководството количество борохидрид вече е достатъчно?

Колко оцетна киселина трябва да се използва в зависимост от количеството на p2np?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
във видеото новаторът казва, че около половината от 26,25 г разтвор на CuCl2 ще бъде достатъчна, за да "прекрати" образуването на черен меден оксид.

Всъщност той използва целия разтвор на CuCl2 или само половината от него?

(при последния синтез, който направих, добавих разтвора на CuCl2 в неизмерено количество, докато на дъното на реакционната смес се образува черен меден оксид. все още не съм определил качеството и добива на крайния продукт).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Мисля, че не беше напълно уточнено дали във видеото са използвани 100% или 50%. Мисля, че може би 100%, но беше подчертано, че може да е достатъчно да се спре след 50% от разтвора.
Ще се научите да виждате кога е достигната точката за спиране според това как се държи вашето РМ. И все пак аз използвам почти цялото количество, ако не и цялото :)
. Така или иначе в крайния продукт не трябва да остават медни остатъци.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Заради това следващия път ще използвам мантията си.

керамичната му плоча. отначало беше нагласена на 83С, но разтворът не искаше да премине 60С. и отне много време да стигне дотам от около 50С. след това включих плочата на 100С, нищо не се промени с разтвора, след това нагласих плочата на 120С и пак нищо не се промени. това се е случвало и преди с други синтезатори.

и преди нагряването увих колбата във фолио.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Добре е, че нагряващата мантия ще помогне.

Важно е да увиете колбата, а също и долната част точно над нагревателната плоча. Това може да са и външни вакционери като вентилатор или нещо друго, което издухва студен въздух, който пречи на колбата да се нагрее до 80 °C
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Каквото и да правите, първо го направете в скала от мг или грам, само за да можете да видите какво се случва. Това е много продукт, който може да се изгуби, ако сбъркате някъде.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Винаги оценявам съвети от реален опит. Все още не съм опитвал сух IPA :)

какъв е източникът ви на p2np?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Намерих го в eBay. В момента съм в процес на обучение как да го направя.
 
Top