Синтез на P2P от глицидатни етери на БМК

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Вчера изпробвах метода с микровълновата печка и в действителност резултатът е интересен.
В хлебопекарна смесих 20 г 5449-12-7 и 20 мл 85% ортофосфорна киселина.
Поставих в микровълнова фурна (700W) и зададох най-ниската мощност. 5 -7 секунди нагряване и 10-15 секунди спирачка за смесване и охлаждане на сместа, защото температурата беше твърде висока. Общо 1 минута активно нагряване.
След нагряването добавих 50 ml дестилирана вода.
След това се екстрахира с диетил етер (3x20ml) и се промива със солен разтвор (3x100ml).
Изсушава се с магнезиев сулфат и се изпарява етерът:
LfjNs2FD9c

Получава се много добър на вид продукт, но само 7 g от 20 g прах.
Опитах отново да загрея в микровълнова фурна по-дълго - 2 минути, но нямаше разлика - същият добив (страхувах се от прегряване, тъй като твърде многото топлина в микровълновата фурна води до образуване на твърда, прозрачна стъклена повърхност, която не може да се отстрани от хлебопекарната).
Има ли някакъв метод за подобряване на добива в микровълнова фурна? Защото сега той все още е между 30 и 40 %?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Направих това вчера, получих почти абсолютно същия резултат. Наблюдавах обаче едно нещо - когато не го разбърках веднага, сякаш се образуваше повече p2p, но при разбъркването не се върна на повърхността. Някакво емулгиране с долния слой или погрешно наблюдение от моя страна?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
бъркате ли глицидатното масло с p2p маслото? =)
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Не знам. Винаги е имало само 2 слоя - мътнобял долен слой и светложълт слой отгоре. Никога не е имало кафяво нещо като на други снимки. Възможно е p2p да не е p2p, тъй като не съм запознат с p2p и не съм го тествал по никакъв начин. Какво представлява глицидатното масло? Глицидна киселина?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
На снимката по-горе е разтопена глицидатна киселина (не сол)
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Почти съм сигурен, че е направил тази снимка при стайна температура.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
За да бъдем точни, има смес от p2p и глицидна киселина, поради тази причина тя не кристализира при стайна температура
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Въпрос тук, имам много фосфорна киселина 75% мога ли просто да я дестилирам до 85% или това трябва да прецака киселината ми?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Първият опит в микровълновата печка ми даде нисък добив, както беше съобщено. Опитах да направя втори опит.

40g 5449-12-7 и 40ml фосфорна киселина бяха поставени в 250ml ерленмайерова флашка и оставени да реагират при разбъркване. След като производството на CO2 спря, колбата беше поставена в 800W микровълнова печка на най-ниска степен за 1 минута, извадена и разбъркана. След като се успокои, тя се връща в микровълновата печка за още една минута, разбърква се и се връща отново за последните 2 минути. Този път няма абсолютно никакво разделяне, а RM придобива лек телесен оттенък. Все пак мирише силно на P2P

View attachment 3uofqpMhAN.jpg

Ще налея малко саламура
 
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Как се получи?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Опитвам същия prod.but its a bitch.had съобщение от моя доставчик, от клиент тя има и аз ще дам това try.but имат странно усещане за маршрута .1.1 bmk 1kg вода 1kg naoh и 1kg hcl .stirrge at roomtemp for 2hr .then stirge at 90C for 3 hr and then stop mixing.brown oil can be used directly for nex step. Ще опитам скоро, но не съм толкова сигурен за първата стъпка и частта с hcl .but maby try to swich that with phosforic acid.didnt test it yet but came straight from the vendor and she/he never let me down tho.for products delivery shes one of a kind.so im tend to think it will be profitable.but im puzzeled about it by the info i got here to so .... il let you know how it turned out if you like
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Разделени, все още срахотен добив. Още по-зле от преди
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Опитахте ли да изпарите кетона от колбата с водна пара?
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Не е необходимо да се използват лабораторни тук или стъкленици. Само 2 ерленмайзера,
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Как изолирахте кетона?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Не съм стигнал толкова далеч, то или се отделя на слоеве само по себе си (Опит 1), или го прави, ако добавите малко разсол и още малко сол
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Възможно е да има смес от кетон и глицидна киселина, необходимо е почистване.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Говорене на CAS 5449 12 7
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Човекът тази глупост е все пак да го рихт.или аз съм единственият, който изпитва трудности да го вдигне над 65%? Бъдете с мен, че имам спад в егото от това, че не го вдигам и не работя както съм свикнал. чувствам се толкова зле, че работя с него. но съм чувал, че ако го вдигнеш, е един от най-силно изразените прахове.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Гадостите ме държат буден от седмици насам.im in need of some good yealds by now
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Но за това, което чух, всичко трябва да се прави при ниска temp.like в диапазона от 90C.im puzzelend тук .i го разбирам, за да се направи много чисто масло, но получаване на добър стабилен yealding маршрут над 65% е истински chalange
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ще базирам следващия път
 
Top