Най-простият синтез на метамфетамин от амфетамин

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, "концентриран във вакуум" означава, че количеството на разтворителя се намалява чрез ротационен изпарител.

"изсушен над безводен Na2SO4 или MgSO4." Означава, че трябва да добавите едно от тези вещества, за да съберете цялата вода от органичен разтвор. Вижте тук ръководството за сушене.
Течност на свободна основа на метамфетамини при стайна температура

Не се нуждаете от уредба за дестилация, не съм я споменал в "Оборудване и стъклария:"
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Благодаря на момчетата


така че, ако нямаме ротационен изпарител (казвате, че не е задължителен в оборудването и стъкленицата) ; просто изсушаваме върху безводен Na2SO4 или MgSO4?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Във всеки случай трябва да изпарите разтворителя. Ротопа е най-добрият начин да го направите, защото можете да събирате изпарения разтворител. Можете да използвате топла водна баня за тази цел, но ще загубите разтворител, а също така се нуждаете от добре проветрено работно място.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Може би можем да използваме това ?

DZ1hiRxAJ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Китайският ротатив не е толкова скъп. Ще го използвате доста често и ще спестите много разтворители. Също така можете да го използвате като дестилационна уредба за рекуперация.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Те не са подходящи за изпаряване на разтворители. Изпареният разтворител просто ще отиде в помпата и ще излезе във въздуха в помещението. Тъй като използвате запалими разтворители, това може да е наистина лошо, ммки?

По-ранната конфигурация, която сте публикували, е по-добра: просто вакуумна дестилация на разтворителя. Освен това при нея се възстановява използваният разтворител. Това е основно това, което прави ротапа, но без въртене.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Добре, добре, добре
Благодаря и на двамата... сега по-добре си представям резултата, който трябва да получа...

:)

сега трябва да разбера стъпка 7 lol
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Процедурата с бълбукане на газ HCl е показана в един видеоурок (синтез на DET).
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Още веднъж благодаря!
Ще изучавам всичко това през следващите няколко седмици.
 

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
Здравейте. направих целия процес в малък мащаб. в крайна сметка получих жълто масло. това метамфетамин ли е
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, това означава, че Род препоръчва различни пропорции, излишък на формалдехид? В оригиналния текст се казва един мол А и 1 мол формалдехид. Струва ли си да се направи с излишъка за всеки случай?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Някой виждал ли е доклад, в който се използва NaBH4 вместо Al/Hg за редуциране на имина в този маршрут на синтез? Има ли някакъв проблем при смяната на редуциращия агент? Може би не е съвместим с формалдехида?
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2022
Messages
88
Reaction score
91
Points
18
Какъв е окончателният вид на йелд?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Това означава, че трябва да изсушите комбинираните органични слоеве с MgSO4 (да се отървете от водата) => да филтрирате твърдия MgSO4 след това => да изпарите DCM и да получите база, свободна от метамфетамин. За синтез в малък мащаб не е необходим дестилационен апарат. DCM може лесно да се изпари на топла водна баня.

Разбирате ли?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
да; благодаря, господине :)
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
"Иминът (3) беше редуциран в продължение на приблизително два часа, за да се поддържа температурата на реакцията под ~50-60 °C. Трябва да се приложи охлаждане, ако реакцията стане твърде бурна."

Как намалявате за приблизително два часа? Какво означава това? Просто хвърляте всичко заедно и чакате два часа или е необходим специален апарат?

"Органичните слоеве с метамфетамин (4) се обединяват, концентрират се във вакуум и се изсушават над безводен Na2SO4 или MgSO4."

След тази стъпка се получава фребаза?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, това просто означава да продължиш да поддържаш редукционната реакция, която се случва. гледайте видеото с амалгамата на alhg за p2np, за да добиете представа как изглежда и как реагира, това е почти същото нещо. не е толкова просто като да хвърлиш в тенджерата и да не правиш нищо, масата се разширява, нагрява се бързо, генерира много пари и т.н. Трябва да приложите охлаждане, като потопите реакционния съд във водна или ледена баня само за толкова време, колкото е необходимо, за да не излезе от кондензатора, или за 50-60 С, както препоръчва процедурата.Ако нямате разбъркване, може да искате да завихрите ръчно, така че реакцията да е по-пълна => по-голям добив.
Да, също така не е необходимо да го концентрирате под вакуум, ако разполагате с разумно количество разтворител или алтернативно можете да дестилирате с водна пара, което предполагам е по-разумно да се осъществи за вас.Да, органичният слой съдържа фребаза.
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Ах, добре, трябва ми рефлуксен кондензатор.

още няколко въпроса:

така че няма да е необходимо нагревателно устройство, реакцията ще генерира достатъчно топлина? Ще е необходимо само охлаждане?
Каква температура би била ниска, защото звучи, че реакцията може да спре?

Ако имате кръгла колба с три отвора, как ще осъществите разбъркването? Ако имате прикрепен рефлуксен кондензатор, как ще извършите разбъркването?

Ще смесите амфетаминовата основа и Al/hg наведнъж или бавно ще капвате амфетаминовата основа в колбата?

колко чипове за кипене добавяте?

След двата часа трябва ли да загреете разтвора на водна баня до 50 градуса по Целзий за 30 минути, както при синтеза на амфетамин, за да получите по-голям добив?

Ако искате да получите 5 до 10 грама краен продукт, достатъчна ли е колба от 2 литра или може би само 1 литър? Може ли рефлуксният кондензатор да бъде по-малък от 5 литра?

Нужна ли е колба на Бюхнер с вакуум, може ли да се използва само филтър за кафе и вентилатор?

Необходима ли е разделителна фуния, може ли да се раздели с помощта на спринцовка (пластмасова?), или това няма да свърши работа?

как се извършва последният етап с разтворител, ако не искам да правя парна дестилация (предполагам, че за това ще е необходим допълнителен апарат). Какъв ще бъде резултатът .... methhcl?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
Използването на декс-амфетамин с този маршрут ще доведе ли до d-meth. някъде четох, че ако се използва формалдехид, накрая ще се получи рацемичен meth?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ако в началото използвате D Amph, ще получите D meth. Планирах да опитам този синтез и смятам да използвам рацемичен амф и след това да разреша мета за всеки случай, ако нещо се обърка с маршрут, който никога не съм опитвал, тогава D амф ще бъде загубен...

Има ли някой, който действително да е опитвал този синтез на практика? Чел съм го на няколко места, но така и не намерих практически доклад. Експертите могат ли да дадат някаква увереност? :)
 
Top