Най-простият синтез на метамфетамин от амфетамин

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Не знам какво се е объркало, но загубих почти 20 г чист амфетамин, опитах се да го неутрализирам с NaOH и да го екстрахирам с петролен етер, при изпарението не остана нищо, опитах отново с DCM, при изпарението отново не остана нищо, момчета, някой е опитвал този метод, ако някой ще опитва, използвайте малко количество.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 грама е много, мисля, че имате нужда от повече практика, но не губете още 20 грама, можете да започнете с 1 грам скала
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Опитах с него 4-5 пъти, така че загубих общо 20 гм.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3

Не разбирам стъпка 6 в киселинно-основната екстракция. Предполага се, че трябва да направим разтвора алкален и да екстрахираме, но първо добавяме киселината. Защо трябва да помоля експерт да ми обясни тази стъпка?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, използвайте езика на инж. в публичната публикация, моля.
За да се извлече метамфетамин.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Извинете ме, господине, греша ли при публикуването на съобщението? Не исках да досаждам, но исках да споделя гласа си с експерта, за да се разбере смисълът на извличането от този синтез
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Може ли същият принцип да се използва за MDMA от свободна база MDA ? Ако разтворът на формалдехид е на водна основа,това би било проблем ? И ако е така , добавянето на повече безводен EtOH би решило проблема с дисбаланса на водното съдържание?
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, мисля, че водата не влияе на реакцията. Важно е формалдехидът да е с висока чистота и концентрацията му да е 40% или 37%.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Със замяната на амалгама с LAH, на страницата на Erowid, която е свързана с тази тема. Техника 3, мисля, че е на Шулгин, с използване на мравчена киселина и LAH в THF на MDA до MDMA.
Може ли вместо MDA да се използва D-амфетамин за получаване на продукта D-метамфетамин, като се използва процедурата с мравчена киселина?
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Раней никел може ли да се използва вместо амалгама от ал/hg? винаги има проблем с шибания живак
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Възможно ли е също така да се метилира иминът, който се образува от p2p и амоняк, с ch3cl, за да се получи метамфетамин?
C8LRl0bMiZ
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, такъв начин не е възможен.
1. От тази реакция няма да се получи такъв имин
2. Този имин не е стабилен и не съществува
3. CH3Cl няма да реагира по този начин

Вижте правилния начин: https: //bbgate.com/threads/methamphetamine-synthesis-from-p2p-via-aluminum-amalgam.184/
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Кой имин не съществува, 1-ят или 2-ят, защото четох за редуктивно аминиране/алкилиране на erowid и там показват тези имини?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Разказах за първия от тях. Тази тема за друг синтез. Направете нова тема, ако искате да обсъдите този въпрос.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ако не можете да метилирате имина, предполагам, че той е безполезен
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Може ли същият принцип да се използва за 6MAPB/5MAPB от 6APB/5APB ?
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Смятам, че един от нарисуваните междинни продукти на този синтез (и от оригиналната статия за родий) е неправилен.

(3), изображението на междинния продукт амфетамин-формалдехид имин притежава същата структура като фенилацетон-метиламиновия имин, който може да се види на друго място

това не ми се струва правилно по две причини: първо, при начертаването на стандартния механизъм за образуване на имин върху субстрата се получава имин, при който двойната връзка е между N и бъдещата метилова група на метамфетамина, а НЕ между N и алфа-въглерода, както е в посочената структура. и помислете: двойната връзка се получава, когато самотната двойка на амина отхвърли водата, образувана върху кислорода на формалдехида като напускаща група, което трябва да се извърши от страната на формалдехида (бъдещата метилова група)

Второ, синтезът е отчетен като стереоспецифичен въз основа на изходния субстрат. т.е. редукцията на d-amph ще даде d-meth и същото за l-изомера. структурата, както е показана (3), не притежава хирални центрове и редукцията ѝ е еквивалентна на стандартното редукционно аминиране на фенилацетон, при което се получава рацемичен продукт. предложената от мен структура на междинния продукт притежава хирален център, който би бил същият като този на изходния материал и следователно съответства на наблюдаваната стереоспецифичност на реакцията.

Ако съм прав, това би изяснило въпросите относно стереоспецифичността на реакцията по-рано в темата. ако някъде съм допуснал грешка, се извинявам, но ми беше интересно защо редукцията на нехиралния (3) води до нерасемична смес от продукти, когато се използва нерасемичен изходен материал амфетамин.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. първо, а-въглеродът има по-голяма електронна плътност от метиловия въглерод. Типичният механизъм води до такъв междинен продукт (скрит под водния знак на Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Второ, разполагате ли с надеждни данни за стереоспецифичния резултат от този синтез?
 
View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Както казахте, не мога да видя крайния продукт на механизма заради логото на снимката, но от схемата на механизма изглежда, че двойната връзка се образува между N и въглерод С1. Ако предположението ми за картинката е вярно, то картинката, която сте дали, подкрепя моята хипотеза, че при реакцията между амфетамин и формалдехид междинният продукт имин има двойна връзка между N и метиловия въглерод, а НЕ между N и алфа въглерода.

Ако предоставената от Вас снимка на механизма показва нещо друго под закриващото лого, моля изпратете линк към мястото, където мога да видя схемата без логото, тъй като бих искал да я видя, все пак изглежда, че тя подкрепя казаното от мен по-рано.

Въпреки това моите механични разбирания не са от най-високо ниво и със сигурност не разполагам с експертни познания. Имате ли някаква идея как горният механизъм може да генерира двойна връзка между N и алфа въглерода, като се има предвид, че О, който образува напускащата група H2O, е свързан с въглерода С1 на формалдехида от диаграмата на механизма?

Що се отнася до "надеждните данни" за стереоспецифичността, не разполагам с никакви други, освен с оригиналната статия за родия, в която се твърди, че синтезът е стереоспецифичен, както каза друг член в началото на темата на страница 1 от отговорите, тук: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html

В горепосочената статия се посочва, че при образуване на имин с d-амфетамин и редуциране се получава d-метамфетамин. Като се има предвид, че показаната в момента структура (3) е идентична с фенилацетон-метиламин-имина, при редукцията на който се получава рацемичен продукт, е ясно, че едно от двете трябва да е грешно, не?

Или амфетамин-формалдехидният имин е различен от фенилацетон-метиламиновия имин, или реакцията не е стереоспецифична, както е посочено в източника на Rhodium.

Някой, който разполага с подходящи ресурси, може би би могъл да тества реакцията с различни оптични смеси на амфетамин и да докладва, но аз не мога да събера тези данни.

Благодаря ви за отговорите.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
В нашия случай това е С2, въглероден атом, свързан с метил и бензил. Ще ви изпратя друга снимка, ако не виждате на нея:
GyZWpblFXn

Връзка: https://www.chemtube3d.com/nucleophilic-substitution-at-the-carbonyl-group-imine-formation/


Имам големи съмнения относно стереоселективността на този синтез, но не мога да твърдя, че те са неверни, без да са проведени експерименти.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
За съжаление все още не разбирам от картинката как се получава структурата (3) от реакцията на амфетамин и формалдехид. Вашата снимка показва как метиламинът атакува ацетона, което е много по-аналогично на образуването на фенилацетон-метиламин-имин, отколкото на това, което според мен е амфетамин-формалдехид-имин, въпреки че използват един и същ механизъм. Не мога да разбера как двойната връзка се образува със С2 в нашия случай, след като тя трябва да се образува със С1, за да се отключи напускащата Н2О група, която е свързана със С1 (въглерода на формалдехида, който се превръща в въглерод на метиловата група).

Препоръчвам ви да съставите пълните механизми както на образуването на имин от фенилацетон-метиламин, така и на амфетамин-формалдехид, за да ги сравните и да се убедите сами. Може би допускам елементарна грешка, но когато го правя, получавам два различни продукта на хартия. За да са идентични тези продукти, трябва да има някаква стъпка след загубата на напускащата група H2O, при която двойната връзка на N се измества от С2 към алфа въглерода, която не е представена в стандартния механизъм на образуване на имините, но може би това е стъпката, която пропускам.

Надявам се, че поне ще се съгласите, че или дадената структура на имина (3) е погрешна, или че синтезът не е стереоселективен.
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Родий е грешка, двойната връзка не е там, вижте примера с бензалдехид по-долу
 
Top