Metody extrakce efedrinu z tablet

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Zajímalo by mě, zda potřebuji 100% xylen, nebo je v pořádku použít jen xylen z lakovny?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
To je to samé, co jste tam není žádný jiný xylen než hard ware store Myslím tím, že byste si mohli objednat z ebay laboratorní třídu, ale to nebude mít žádný rozdíl
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Rozuměli jste tomu, co jsem vám napsal výše? Můžete se pokusit rozpustit tento roztok ve vodě a oddělit od PEG alkalickou extrakcí. Získáte toluen (nebo jiné vhodné rozpouštědlo) s volnou bází PseudoE). Poté kyselou extrakcí oddělte PseiudoE od Ibuprofenu.
 
Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ale právě všechny neaktivní složky se stávají problémem řekněme, že oddělíte pseudoefedrin a ibuprofen, co pak teď musíte vyčistit i všechny neaktivní složky a většina z nich je rozpustná ve stejné chemikálii, je to téměř nemožné a po 4 hodinách práce na tom a pravděpodobně získání 50 % skutečného pervitinu čas a peníze vynaložené na všechno byste vlastně brali do ztracena, a to pokud se vůbec nějaký konvertuje většinou skončíte s napůl konvertovaným pervitinem a pseudoefedrinem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Může se pokusit o bleskovou chromatografii pro tento případ. Tento postup by však byl dost vyčerpávající.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Pattone, děkuji za upřesnění. Moje zmatení pocházelo z popisu na Erowidu, kde se doporučuje zbavit se PEG namočením původní směsi do toluenu, takže jsem začal přemýšlet, zda část PEG nezůstane v toluenu.

Zde je podle mého názoru správný postup, dejte mi prosím vědět, pokud byste něco změnili.

1. přidání alkalického roztoku na pH 13
2. extrakce toluenem/jiným nepolárním materiálem
3. zlikvidujte starou vrstvu vody, pak možná udělejte několik promytí vodou?
4. Přidat trochu čisté vody do nepolárního rozpouštědla.
5. Okyselte na pH 3 zředěnou HCl.
6. Pseudo bude migrovat do vodné fáze jako sůl pseudo-HCl.
7. Ibuprofen (nyní kyselý) se vysráží ve vodné fázi, takže teoreticky máme ve vodě docela čisté pseudo.
(8.) Možná by závěrečným čištěním měla být AB extrakce etherem, i když by to mohlo snížit výtěžek.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Sry musím udělat několik kroků, které jsou jasné.

Přidání alkalického roztoku do pH 13.........přidání alkalického roztoku do čeho? jako soke pills in alkaline water ? protože moje pilulky obsahují sračky, které se aktivují ve vodě.
2. extrakt s toluenem/jiným nepolárním.......dobrým
3. zlikvidovat starou vrstvu vody, pak možná udělat několik promývání vodou?........good
4. Přidejte do nepolárního rozpouštědla trochu čisté vody...........good
5. Okyselte na pH 3 zředěnou HCl..........good
6. Pseudo bude migrovat do vodné fáze jako sůl pseudo-HCl..........good
7. Ibuprofen (nyní kyselý) se vysráží ve vodní fázi, takže teoreticky máme ve vodě docela čisté pseudo.............takže teď mohu ibuprofen z vody odfiltrovat a mít čistou vodu pouze s pseudo ?
(8.) Možná by závěrečným čištěním měla být AB extrakce etherem, i když by to mohlo snížit výtěžek.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Máte nějaké nápady?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
K drceným tabletám
Nejsem si jistý, zda se tímto způsobem vymyjí všechny příměsi, ale zní to jako dobrá možnost.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Takže jestli to chápu správně, namočím rozdrcené pilulky do toluenu, pak přidám směs alkalického vodného roztoku a pak budu extrahovat toluenem NEBO namočím do alkalické vody a pak extrahuji toluenem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dokážete mi říct, v čem je rozdíl? =)
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Žádný rozdíl sry im stupid, díky
Poslední otázka...aktivují se účinné látky ve vodě přidáním alkalického roztoku (voda/NaOH) ?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b extrakce pravděpodobně nejlepší možností, která stále není zaručena
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?Takže tím chcete říct, že bych měl pro celý tento postup použít extrakci A/B ?

Můj nový plán je nejprve rozpustit pilulky v ethanolu po dobu 5-8 hodin. (minule jsem tento teqniqe rozpustil bot IBU a PSE, ale hmotnost krabičky Modafenu je 24ks a jedna tableta obsahuje 200mg Ibuprofenu a 30mg PSE. takže na začátku jsem začal s 5500mg.
Po ethanol souk jsem jen nechat je odpařit rdryry v chill.....it byl okayn a nejzajímavější myslím, že jsem šel z 5500a na jako 1500-1700 mg, ale im reallz jistý, že to jen pse, ibu a několik málo plnidla.
A z tohoto bodu jsem zvědavý.
SOOOO myslíte, že to bude fungovat ?


1. namáčení celé hmoty v ethanolu po dobu 5-8 hodin.
2. přefiltrování roztoku a ponechání tekutiny a vyhození zbytků roubíku.
3. nyní je čas zahřát na velmi nízké teplotě a pomalu odpařovat, dokud nezískáme požadovanou práškovou směs PSE a IBU.
4.přidání alkalické vody, dokud můj roztok nedosáhne pH 13.........přidání alkalického roztoku k čemu? jako soke prášky v alkalické vodě ? protože moje prášky obsahují sračky, které se aktivují ve vodě.
5. extrakt s toluenem
6. teď zlikvidovat starou vrstvu vody, pak možná udělat několik promývání vodou?
7. Do nepolárního rozpouštědla přidejte trochu čisté destilované vody.
8. Okyselit na pH 3 zředěnou HCl (musím to protřepat, nebo stačí pomalé víření?).
9. Pseudo bude migrovat do vodné fáze jako sůl pseudo-HCl.
10. Ibuprofen (nyní kyselý) se vysráží ve vodné fázi, takže teoreticky máme ve vodě pěkně čistý pseudo.
11. Nakonec mohu provést extrakci A/B, abych PSE ještě více vyčistil.

Děkuji za odpovědi :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Pro nejsilnější nejčistší a nejzelenější způsob je následující dehydrogenace kruhu alias zbavení se alkoholu pomocí rekrystalizace cyklizace přidáním menšího množství ve více kruzích při současném odstranění alkoholu a nečistot . Aka mikrokrystal tek
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nemám MEK na oplachování pseudo HCL. (Postup 12)Co mám použít místo MEK?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Vyzkoušejte si butanon. Iupac název MEK
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Zdravím odborníky,
Mám tablety, které mají levocetirizin hydrochloridum 5 mg & pseudoefedrin hydrochloridum s prodlouženým uvolňováním 120 mg, oxid železitý.
Mé otázky jsou následující
1) Jak extrahovat pseudoefedrin z následujícího složení.
2) natha není v mé zemi dostupná a zasílá se.
3) v procesu extrakce je striktně řečeno, že vm&p natha a žádná jiná náhražka. Existuje nějaká konkrétní jiná chemická látka, která ji může nahradit.
Vaše odpověď pro mě hodně znamená. Předem děkuji.
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ahoj. mám dotaz. v mém případě tablety obsahují 5 mg levocetrizinu hcl a 120 mg pse hcl. je tam potah z oxidu železitého. Protože levo i pse jsou aminy a mají podobnou polaritu, nevím, jak je oddělit. také by byl problém, kdybych neodstranil levo? plz help.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vyextrahujete oba izomery. Řekli jste, že mají stejný dipólový moment (polaritu), jak předpokládáte, že extrahujete pouze jeden izomer?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton levocitrizin a pseudoefedrin nejsou izomery. slovem levo má na mysli levocitrizin a ne levo a dextro formu. Obě jsou polární a rozpustné v téměř stejném rozpouštědle. Otázkou tedy je, jak je od sebe oddělit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Omlouvám se, nečetl jsem pozorně a myslel jsem, že mluvíte o l-efedrinu. Pravděpodobně je můžete oddělit pomocí bleskové chromatografie (podívejte se na Lab FAQ), ale nemám k dispozici zápis pro tyto látky. Vhodná rozpouštědla si musíte zvolit sami.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
I byla praxe po vyčištění na pak Redox
protože je obtížné přímo redukovat benzylové hydroxyly
a velmi snadno redukovat benzylové ketony oxidačním činidlem používaným hlavně je
[oxodiperoxo molybdenový katalyzátor ve vodě a peroxid vodíku].
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Co je to bronkaid sulfát 25mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Síranové soli se chovají jinak než soli hydrochloridové.

Může být chybné - síran efedrinu musí být rozpuštěn v h2o. Nelze jej snadno rozpustit v alkoholu (ethanol/methanol).
Následuje extrakce A/B.
 
Top