Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας,
Έχω μια ερώτηση σχετικά με τον εργαστηριακό εξοπλισμό,

Εκτός από το βοριοπυριτικό γυαλί, ποια άλλα είδη υλικών μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αντιδραστήρας;
Θα επηρέαζε την ποιότητα της σύνθεσης;

Ποιος εξοπλισμός συνιστάται για τη σύνθεση 500 γρ. P2NP;

Σας ευχαριστώ.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE ή ακόμη και μέταλλο εάν εφαρμόσετε προστατευτική επίστρωση PTFE σε ολόκληρη την εσωτερική επιφάνεια.
Βαρέλι σε βαρέλι, ώστε να μπορείτε να ψύχετε και να θερμαίνετε. Μεγάλος συμπυκνωτής από σωλήνα σε σωλήνα. τρύπα για συμπυκνωτή, τρύπα για τεφλόν πάνω από τον προσαρμογέα ανάδευσης (Ή ένα μεγάλο τρυπάνι ανάμιξης τσιμέντου συνδεδεμένο με ρυθμιστή). το αλουμίνιο σας πρέπει να είναι παχύτερο από τις αντιδράσεις sub 50-100g, πολύ παχύτερο, αλλιώς θα βγει ο συμπυκνωτής.Το όριο είναι τα 100g λέγεται, αλλά είμαι αρκετά πεπεισμένος ότι μπορείς να ανεβάσεις την κλίμακα πολύ περισσότερο. υπάρχει 1 άτομο εδώ που ξέρω ότι κάνει αντιδράσεις 1kg με αυτή τη μέθοδο και από ότι λέει χρειάζεται "ώρες" για το αμάλγαμα και χρησιμοποιείται φύλλο αλουμινίου.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Όχι, δεν θα πρέπει να επηρεάζει την ποιότητα, αλλά προσέξτε, σε θερμοκρασία δωματίου τόσο το hdpe όσο και το pp είναι μια χαρά σχεδόν σε οτιδήποτε, αλλά στους 110*C αρχίζουν να παραμορφώνονται ειδικά κάτω από διαλύτες, οξέα κλπ.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Εντάξει.
Το ιδανικό εύρος θερμοκρασίας για μια καλή σύνθεση είναι μεταξύ 50 και 70°C aprx, σωστά;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ναι, αλλά κατά την πρώτη προσθήκη η θερμοκρασία μπορεί ξαφνικά να αυξηθεί περισσότερο
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Τυχόν συστάσεις σχετικά με το πάχος του αλουμινίου που πρέπει να χρησιμοποιήσω και τον τρόπο παρασκευής του αμαλγάματος με αυτό
αλουμίνιο;
Θα πρέπει να το κόψω σε κάποιο μέγεθος;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δούλεψα καλά με το "φύλλο" 0,25mm-3mm ,λέω σε εισαγωγικά επειδή λυγίζει εύκολα με το χέρι. Κόβω σε μικρά μεγέθη και κάνω 1-2 δευτερόλεπτα blitz σε καφέ grinde / μπλέντερ μόνο για λίγο επιφάνεια
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3mm αλουμινίου, για ποια ποσότητα p2np συνιστάται;
Αλέθεται καλά με μύλο καφέ;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
0,25-0,3 , με συγχωρείτε.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Oook
Χρησιμοποιώ 0,04 mm Al για να συνθέσω 50 P2NP
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο Al για να συνθέσω 100?? 200?? 300???

Και μια άλλη ερώτηση, αν δεν σας πειράζει,
Τι είδους σπρέι τεφλόν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να καλύψει ένα τύμπανο;

Ψάχνω και μπορώ να βρω μόνο σπρέι για λίπανση....
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Παρακαλώ ξεκινήστε από μικρή ποσότητα. όταν βλέπετε πρόβλημα με την ψύξη σκεφτείτε πώς θα το λύσετε. Μπορείτε να έχετε εύκολο 1/2 των πραγμάτων στο πάτωμα - (καλύτερη επιλογή). Το χειρότερο για Εσένα. σημαίνει ότι όλο το μέρος που τοποθετείς είναι βρώμικο με υδράργυρο ;( κατά τη γνώμη μου το βάψιμο του βαρελιού είναι αδιέξοδο.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

Ορίστε, ακριβώς στην πίσω αυλή σας, αυτό είναι 1 παράδειγμα, έχουν πολλά περισσότερα, ελέγξτε τις προδιαγραφές, τη θερμοκρασία, το υπόστρωμα, τη θερμοκρασία δωματίου ή τη θερμική σκλήρυνση κ.λπ.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Πώς μπορώ να ξέρω αν η αναπνευστική συσκευή μου προστατεύει από τους ατμούς υδραργύρου ή όχι; (Συνθέτω ο ίδιος νιτρικό υδράργυρο(ΙΙ) μέσω υδραργύρου και νιτρικού οξέος, οπότε θα παραχθούν κάποιοι ατμοί υδραργύρου).
Έχει σημασία αν χρησιμοποιώ παγωμένο οξικό οξύ ή μόνο οξικό οξύ; Δυσκολεύομαι να βρω προμηθευτή για το παγωμένο οξικό οξύ.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ίσως μια δοκιμαστική ταινία για τοξικά πράγματα; Τα πουλάνε στα εργαστηριακά καταστήματα. Βρέξτε το χρησιμοποιημένο φίλτρο και σκουπίστε την ταινία υποθέτω.
Ο υδράργυρος έχει πολύ υψηλό σημείο βρασμού 360 περίπου βαθμούς C, ο συμπυκνωτής σας θα τον φροντίσει και ακόμα και αν κάποιοι ατμοί υδραργύρου μεταφερθούν από άλλα αέρια έξω από τον συμπυκνωτή είναι τόσο μικροσκοπικοί σε ποσότητα που πιθανόν να προσλαμβάνετε περισσότερο τρώγοντας σολομό.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ακόμη και μόνο νερό, οπότε φυσικά το 80% ή ό,τι άλλο μπορείτε να βρείτε είναι εντάξει.
 

dirktem

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Γιατί παίζει μουσική mdma κατά την παρασκευή αμφεταμίνης. δεν μπορεί να διαγράψει
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Αντί να χρησιμοποιήσω ένα ρούχο για να φιλτράρω τη θειική αμφεταμίνη, μπορώ να χρησιμοποιήσω διηθητικό χαρτί; Επίσης, εφόσον θα φτιάξω διάλυμα στοιχειακού υδραργύρου και νιτρικού οξέος, πώς θα πρέπει να το αποθηκεύσω, καθώς δεν θα χρειαστώ ολόκληρο το διάλυμα για μία παρτίδα αμφεταμίνης;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε φίλτρα καφέ από το παντοπωλείο, καλύτερα από το χαρτί.
Εξαρτάται από τη συγκέντρωση του οξέος, μέχρι 70% θα πρέπει να είναι εντάξει σε hdpe
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Από την πρώτη μου επιτυχημένη σύνθεση πριν από λίγους μήνες, έχω δοκιμάσει πολλούς και διάφορους συνδυασμούς συνθ. βελτιστοποίησης, που σχετίζονται κυρίως με ευκολότερο/φθηνότερο καθαρισμό. Γι' αυτό σας έχω μερικές συμβουλές και κόλπα για την κουζίνα:

1. Για την πρώτη οξίνιση του αποκεντρωμένου Rm χρησιμοποιήστε αέριο HCl αντί για υγρά διαλύματα. Γιατί; αν πρόκειται να κάνετε ούτως ή άλλως εκχύλιση ΑΒ, τότε το ενδιάμεσο ιόν δεν έχει πραγματικά σημασία, αλλά και είναι σχεδόν αδύνατο να υπεροξινίσετε κατά λάθος το Rm, λόγω του άνυδρου περιβάλλοντος του διαλύματος της freebase, το υπερβολικό HCl απλά πηγαίνει κατευθείαν στον εξαερισμό. Έχω παρατηρήσει ότι αυτή η διαδικασία εμφανίστηκε αισθητά περισσότερο, χρονικά και οικονομικά αποδοτικό εάν διαχυτήρα φυσαλίδων, όχι μόνο ευθεία ελαστικό σωλήνα (imho καλύτερο και ευκολότερο να αποκτήσετε είναι σταθερά πορώδη πέτρα αερισμού για ενυδρείο, αλλά δεν μπορεί να γίνει από φυσικό βασάλτη ή άλλα HCl-ευάλωτα πετρώματα) και να χρησιμοποιήσετε στενό, ψηλό ποτήρι ζέσεως.
2. Αυτή η συμβουλή θα μπορούσε να είναι πολύ χρήσιμη για ppl που εργάζονται με σχετικά τεράστιες ποσότητες freebase ταυτόχρονα. Δεν είναι πραγματικά τόσο περίπλοκο όσο μπορεί να γράφεται. Αν η πρώτη προπαρασκευή αλατιού φάνηκε να είναι τόσο εύκολη και χωρίς άγχος, αλλά μπορείτε να κάνετε την επόμενη οξίνιση να είναι σχεδόν ίδια με την προηγούμενη. Πάω στοίχημα ότι είστε εξοπλισμένοι με κάποια ακριβή ζυγαριά και κάποιο είδος θαλάμου ξήρανσης (φούρνος ψησίματος), ώστε να μπορείτε να πάρετε δείγματα περίπου λίγων περίπου 200mg δειγμάτων φιλτραρισμένου αλατιού, και απλά να διεξάγετε απλά βαρυμετρικό προσδιορισμό της περιεκτικότητας σε υγρασία, αυτή η διαδικασία του προτύπου ISO μπορεί να διαβαστεί σε κάποιες βιβλιοθήκες του διαδικτύου που όλα είναι δωρεάν. Πόσα είναι "λίγα", εξαρτάται από τη δική σας κρίση. Μετά την τελευταία ζύγιση ξηρού βάρους τα δείγματα αυτά μπορούν να επιστρέψουν στην παρτίδα τους. Γιατί θα έπρεπε καν να είστε πρόθυμοι να κάνετε κάποια κανονικά προαιρετική διαδικασία; Λοιπόν, πρώτον, θα μπορούσατε να υπολογίσετε με αξιοπρεπή ακρίβεια την ακατέργαστη απόδοση Rm εφαρμόζοντας την περιεκτικότητα σε ξηρή μάζα για την υπόλοιπη ακόμα υγρή παρτίδα. Οπότε είναι όλα αυτά χρήσιμα; Όχι, όχι πραγματικά. Μπορείτε να κάνετε κάποιες απίστευτα εύκολες στοιχειομετρικές εξισώσεις και να υπολογίσετε με μεγάλη ακρίβεια τη συνολική ποσότητα διαλύματος για να λάβετε pH.6. Απλά ελέγξτε τον υπολογισμό δύο φορές και ρίξτε ήρεμα το 80-90% του συνολικού οξέος. Το υπόλοιπο προστίθεται σταγόνα-σταγόνα όπως γινόταν πάντα.
3. Αν είχατε την ευκαιρία να πιάσετε την ευκαιρία να αγοράσετε ένα μπουκάλι ισοοκτάνιο ποιότητας HPLC με "σύντομη ημερομηνία λήξης" για ένα μικρό κλάσμα της τιμής του- Καλύτερα να το διαβάσετε προσεκτικά: δεν είναι μουχλιασμένο, απλώς η πιστοποίηση σταθερότητας και καθαρότητας δεν θα είναι εγγυημένη. Αλλά αυτό δεν μας ενοχλεί ούτως ή άλλως. Διεξάγω πάντα την τελευταία καταβύθιση ΑΒ με εκχύλισμα βάσης σε ισοοκτάνιο, διάλυμα και ακετόνη/φωσφορικό (V) οξύ ποιότητας τροφίμων. Γιατί είναι τόσο υπέροχο; Καμία περιεκτικότητα σε βαρέα μέταλλα όπως αρκετά συχνά είχε π.χ. ο πετρελαϊκός αιθέρας, επίσης δείκτης πολικότητας 0,1 που καθιστά αυτόν τον διαλύτη το 2ο πιο αδιάλυτο υγρό στο νερό, και ένα σωρό ιδιότητες. Αλλά μπορεί να διαχωριστεί εντελώς σε χωνί κάτω από 5 λεπτά ενώ είναι παγωμένο, και με κάποιο μαγικό τρόπο λειτουργεί ως ο πιο ακριβής δείκτης απόσβεσης pH στον κόσμο. Στα γρήγορα, πήρατε τυχαία γάλα, χυλό, και πολύ συχνά χρησιμοποιώντας χαρτιά pH,. αλλά σε διάλυμα ισοοκτανίου / ακετόνης αναδεύεται σε magstir max rpm, πάντα "Η τελευταία σταγόνα" κάνει το ομιχλώδες διάλυμα δεσμεύεται μαζί σε χαρακτηριστικά σύννεφα σκόνη, καθιστώντας την κορυφή του διαλύματος εντελώς σαφές σε δευτερόλεπτα δίνει επίσης ιδανικό pH εκείνη τη στιγμή . (έχουμε κάποιο διδάκτορα της χημείας να προσπαθήσει να το εξηγήσει για όλη την κοινότητα;) Επίσης, αν ABExtraction έγινε σωστά, μπορείτε να το επαναχρησιμοποιήσετε επανειλημμένα ως το καλύτερο από τα διαθέσιμα ρυθμιστικό διάλυμα αντίδρασης.
Μη διστάσετε να ρωτήσετε σχετικά με αυτά.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Παράγετε αμφεταμίνη*HCl για προσωπική χρήση;
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Είναι απλώς μια ενδιάμεση μορφή μεταξύ όλων των βημάτων καθαρισμού. Το τελικό ιόν είναι συνήθως θειικό από επιλογή. Επειδή κανένας από τους γνωστούς δείκτες τιτλοδότησης δεν είναι εφαρμόσιμος για τη συγκεκριμένη περίπτωση, πρέπει να χρησιμοποιήσετε τόνους ενδεικτικών εγγράφων για να πιάσετε το τελικό σημείο του διαλύματος άγνωστης συγκέντρωσης, δεν μπορώ απλά φτηνά και γρήγορα να αποκτήσω πολύτιμη ποιοτική όραση στο πιο σημαντικό βήμα. Όπως είναι κοινώς υποψιασμένο, η εκτόξευση της ελεύθερης βάσης με φυσαλίδες κάποιου σοβαρά δυσάρεστου τοξικού αερίου που κατασκευάζεται σε σύγχρονη προσαρμογή παλαιάς συσκευής Kipp, όταν είναι κρίσιμα απαραίτητη, είναι πιθανώς ο πιο επικίνδυνος και ο λιγότερο οικονομικός τρόπος αλάτωσης. Αλλά είναι απλά αδύνατο να υπεροξυνθεί το διάλυμα άνυδρης ελεύθερης βάσης, ειδικά όταν η πραγματική απόδοση είναι μια λοταρία. Το υπερβολικό HCl απλά φουσκώνει για να πιάσει ευτυχώς την υγρασία από τον αέρα και να μασήσει οποιαδήποτε μεταλλική επιφάνεια με την πάροδο του χρόνου. Με την εξοικείωση με την αναγωγή al/hg, αποφάσισα να θέσω σε ισχύ την εκχύλιση A-B στην ελαφρώς ενημερωμένη έκδοση αυτής της συνταγής. Από τότε κάνω πλήρη A-B ως υποχρεωτικό βήμα σύνθεσης, ακόμη και αν το πρώτο στρώμα ελεύθερης βάσης φαίνεται σχεδόν άχρωμο. Είναι απλά για την υγεία μου. Έχω κάνει περίπου 15-20 παρτίδες, πάντα 10-20 γραμμάρια, και βγαίνει διαφορετικό σχεδόν κάθε φορά. Όχι μόνο η εμφάνιση διαφέρει αλλά και το πώς θα επηρεάσει τη συμπεριφορά σου όταν είσαι μεθυσμένος.
Για μένα- ως μακροχρόνια εργαζόμενος σε αναλυτικό εργαστήριο, ο μέσος όρος του συντελεστή αναπαραγωγιμότητας μου είναι σοβαρός λόγος να ντρέπομαι για τον εαυτό μου. Κυριολεκτικά κάθε φορά βγαίνει διαφορετικό, άσχετα αν είναι φτιαγμένα από υποβρύχια που έχουν ληφθεί από το ίδιο με χθες, συμπεριλαμβανομένου του απιονισμένου νερού. Τώρα με τη μέθοδο "περιγράψτε κάθε λεπτομέρεια", προσπαθώ να πιάσω ένα μοτίβο για το ποια λεπτομέρεια της διαδικασίας μπορεί να επηρεάσει το τελικό προϊόν όταν παραμεληθεί. Μερικές φορές η προσπάθεια να κάνω τον κ. Χάιντ τόσο επαγγελματία όσο και τον Δρ. Τζέκιλ είναι τόσο άνιση που κάνει να αμφιβάλλω σοβαρά για τον εαυτό μου ως επαγγελματία. Ειδικότερα, όταν πρόκειται για τη σύγκριση του τελικού μου αποτελέσματος με τον αναμενόμενο στόχο, όπως παρουσιάστηκε σε αυτό το θεματικό βίντεο. @G.Patton μπορείτε να μου στείλετε DM για να μοιραστούμε κάποιες γνώσεις μεταξύ μας.
 
Top