Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Ξεπλύνετε σχολαστικά το Al πολλές φορές.
Η περιεκτικότητα σε υδράργυρο έναντι του τελικού προϊόντος που χρησιμοποιείται πιθανώς δεν θα ήταν αρκετή για να σας δηλητηριάσει ούτε , ειδικά αν ξεπλύνετε το μεγαλύτερο μέρος. Πιθανότατα είναι πιο επικίνδυνο να ασχολείστε με αυτό κατά τη διάρκεια της αντίδρασης παρά με το τελικό προϊόν.
Αλλά ρωτήστε ένα έμπειρο μέλος και θα μπορούσε πιθανώς να σας το συλλαβίσει, είμαι επίσης ένας απλός άνθρωπος :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Λίγες φορές δεν το κάνει. Αλλά αν ζείτε με αυτό τακτικά μέσα, ας πούμε, σε λογικά όρια και όχι κάθε μέρα, μπορεί να είναι αρκετά τοξικό μακροπρόθεσμα. Νομίζω ότι λόγω της σχετικά απλούστερης διαδικασίας σύνθεσής της, τα περισσότερα θειικά αμφεταμίνη που κυκλοφορούν στην αγορά παρασκευάζονται με αυτή τη σύνθεση. Νομίζω ότι ένα παρόμοιο ποσοστό βγαίνει και αντίστροφα, αν δούμε πόσοι άνθρωποι δεν δίνουν δεκάρα για το πόσος υδράργυρος παραμένει στο τελικό προϊόν, μεταξύ αυτών που το φτιάχνουν και μετά το σκορπούν στο δρόμο.
Ελπίζω ότι οι αρχές που διατύπωσε ο ΒΒ θα αποτελέσουν παραδείγματα προς μίμηση στο μέλλον, για τις επόμενες γενιές. Θα είναι μια ανόητη λέξη γι' αυτό, αλλά νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν αν η ΒΒ κατάφερνε να δημιουργήσει μια "μόδα" που θα καθόριζε μια νέα εποχή, μέσα από την επιδίωξη της ποιότητας. Είναι σχεδόν αδύνατο να επηρεάσουμε τη στάση εκείνων των ανθρώπων που το βλέπουν πιο απλά ή/και επειδή είναι προσανατολισμένοι στο κέρδος με κάθε κόστος... ή στο άλλο άκρο, των οποίων οι ίδιοι οι περιορισμοί εμποδίζουν την ανάπτυξή τους. Εκτός από το ότι θα αναγκαστούν να ακολουθήσουν τις τάσεις και συνεπώς τις ανάγκες της μεταβαλλόμενης αγοράς.
Αλλά πίσω στον υδράργυρο, το φοβάμαι κι εγώ. Είναι αλήθεια, έχω ένα τρομακτικό παράδειγμα που συνέβη σε μέλος της οικογένειας στο παρελθόν.
Ο υδράργυρος είναι ένα βαρύ μέταλλο, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν αποβάλλεται καν από τον οργανισμό, χάρη στον χρόνο ημιζωής των 20+ ετών, όπως είναι τυπικό για τα βαρέα μέταλλα. Το διαδίκτυο είναι γεμάτο από μεθόδους αποτοξίνωσης, βρήκα μάλιστα μια λεπτομερή περιγραφή της εδώ στο φόρουμ, αλλά είναι πολλή δουλειά. Αν συσσωρευτεί μέσα μας, μπορεί να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα. Γνωρίζουμε ότι εισέρχεται στο σώμα μας σε καθημερινή βάση, όπως ο μόλυβδος και όλα τα άλλα. Αλλά είναι άλλο πράγμα να το παίρνουμε έμμεσα και άλλο πράγμα να το κάνουμε ως θεραπεία, η οποία διαφορετικά θα μπορούσε να αποφευχθεί.
Δεν είμαι χημικός μηχανικός, απλώς υποθέτω ότι ο υδράργυρος που υπάρχει κατά την αντίδραση παραμένει κυρίως στη σκωρία που σχηματίζεται από τα διαχωρισμένα στρώματα. Και ο σκοπός της επαναλαμβανόμενης πλύσης μπορεί να είναι, μεταξύ άλλων, η μεγιστοποίηση της απομάκρυνσης της μόλυνσης από τον υδράργυρο. Αλλά υποθέτω ότι δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι θα εξαφανιστεί εντελώς.
Μην με παρεξηγήσετε, δεν προσπαθούσα να σας κάνω κήρυγμα. Εννοούσα μόνο εκείνα τα μέλη του φόρουμ που είναι περίεργα για το θέμα. Με αυτόν τον τρόπο, μπορούν να δημιουργήσουν μια εικόνα γι' αυτό με βάση διάφορες απόψεις.😊✌️
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας το τελικό μου προϊόν είναι τελείως λευκό και η μυρωδιά είναι φαρμακευτική αυτή ήταν η αμφιβολία μου γιατί όλη η αμφεταμίνη που έκανα κατά τη διάρκεια των ετών από το λάδι freebase που προέρχεται από το λάδι BMK έχει διαφορετική μυρωδιά. Θα ανεβάσω φωτογραφίες απόψε.
Από την άλλη πλευρά μπορώ να αντικαταστήσω το αλουμινόχαρτο με ρινίσματα αλουμινίου απευθείας; Είναι δύσκολη δουλειά να κόψω το αλουμινόχαρτο σε μικρά κομμάτια σε μια διαδικασία μεγαλύτερης κλίμακας και η αγορά ροκανιδιών αλουμινίου είναι πιο εύκολη.
Ευχαριστώ και πάλι.
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, μόνο érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami άλλο;
Επειδή δεν έχω μυρίσει το πρώτο εδώ και 8 χρόνια, αλλά ακόμη και μετά από 20 χρόνια, θα το θυμάμαι ακριβώς.

Από τότε δεν έχω δει κανένα καλό. Καμιά φορά πέφτω πάνω σε κάτι ψόφια σκατά εδώ, στα οποία η μυρωδιά φαίνεται να είναι ανιχνεύσιμη σε ίχνη, αλλά δεν είναι. Σήμερα, η αγορά μας είναι στο σημείο που βγήκε ένα νικοτινόκίτρινο κάτι το καλοκαίρι, νιώθω ότι έχει ίσως 50% επίδραση στην αρχή, αλλά εδώ τα μέγιστα 20-30% είναι εδώ. 1G στη μύτη, όλες οι νευρικές μου ίνες δονούνται, ρουθουνίζω, λαχανιάζω, στριφογυρίζω, πραγματικά τα έκανα μαντάρα... Μετά από 2 ώρες, απότομη νηφαλιότητα, μετά από 3 ώρες έψαξα το ψυγείο στο σπίτι, έφαγα τον εαυτό μου μέχρι θανάτου. Μετά από αυτό, κοιμήθηκα τόσο βαθιά για 10 ώρες όσο ένα πρόωρο μωρό που μόλις έχει μπει σε μια νέα θερμοκοιτίδα. Δεν μπορούσα να αναγνωρίσω τη μυρωδιά του για μέρες, αλλά ήξερα ότι τον ήξερα, και ότι ήταν μια αρκετά συνηθισμένη μυρωδιά. Τότε συνειδητοποίησα. Μύριζε σαν δυνατό, γλυκό λικέρ καφέ. Όχι παρόμοιο, αλλά το ίδιο.
Δεν ξέρω τι στο διάολο ήταν αυτό. Αλλά η εμπειρία μου με την αμφεταμίνη, με την οποία παρήγαγα μια παρόμοια αρχή στην αρχή, δεν έκανα καραγκιοζιλίκια με αυτό για 3 ώρες, αλλά χτύπησα το σαγόνι μου χωρίς να κουνήσω το βλέφαρο για 3-4 ημέρες.
Αυτά έχουν ήδη παρενέργειες κατά τη διάρκεια του ενεργού χρόνου που σου δίνουν ένα αίσθημα έντασης, και εκτός αυτού, δεν θα αισθανθείς καλύτερα από αυτό, στην πραγματικότητα... Σε κάνει να γίνεσαι ηλίθιος. Ό,τι κι αν κάνεις, σου παίρνει τριπλάσιο χρόνο από το συνηθισμένο, γιατί το σώμα σου γυρίζει μάταια, ο εγκέφαλός σου το επισκιάζει και βιάζεσαι. Α, και προκαλεί τέτοια προβλήματα μνήμης που ψάχνεις συνεχώς τα πάντα, γιατί μόλις βάλεις κάτι στη θέση του, ήδη ξεχνάς πού το έβαλες. Μέχρι σήμερα, δεν ξέρω τι ήταν αυτό το πράγμα, αλλά δεν το ξαναβλέπω ποτέ. Αυτό πωλείται ως αμφεταμίνη, και παίρνεις τόσο έξυπνες εξηγήσεις όταν αναφέρεις το θέμα ότι "η αμφεταμίνη μπορεί να φτιαχτεί με 10 τρόπους." Μου λες ότι η αμφεταμίνη θα είναι αμφεταμίνη ακόμα και αν το κάνεις με διαφορετικό τρόπο. Δεν υπάρχει πλέον απάντηση σε αυτό.
Έτσι, σε αντάλλαγμα για την κατάσταση στην οποία βρέθηκες όταν έγραψες αυτό... θα έριχνα στο λαιμό μου όλους τους εγγεγραμμένους κατοίκους του Mos Eisley αυτή τη στιγμή.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Έχω μια ερώτηση. Είναι αυτοί οι κρύσταλλοι που εμφανίζονται στο κάτω γκρίζο στρώμα του βασικού διαλύματος P2NP που δεν έχει αντιδράσει; Είναι περίεργο, έχουν εμφανιστεί ακριβώς τη στιγμή που είχα την ενεργή αντίδραση για περίπου δύο ώρες, περισσότερο από το συνηθισμένο. (Συνήθως αφήνω να περάσει μισή ώρα πριν προχωρήσω στη βασικοποίηση)
Mbe7K4YxDr

Η απόδοση που προέκυψε ήταν πολύ υψηλή (75%, πάνω κάτω) και νομίζω ότι η τελική εμφάνιση είναι αρκετά ικανοποιητική.
GMSGInAfRK
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
γεια σου φίλε... ναι, όπως λέει και ο φίλος μας ο Gpatton, αυτοί οι κρύσταλλοι είναι άλατα, στην προκειμένη περίπτωση είναι άλατα νατρίου που σχηματίζονται στο στρώμα της λάσπης όταν αυτή έχει βρεθεί σε υψηλές θερμοκρασίες και στη συνέχεια υπήρξε μια γρήγορη πτώση της θερμοκρασίας, βλέπεις, είναι φυσιολογικό να τα βλέπεις όταν συναντάς αυτές τις συνθήκες που εξηγείς. Κατά τα άλλα το αποτέλεσμα φαίνεται καλό... υγεία και χαρά αδελφέ!.
 

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 17, 2022
Messages
10
Reaction score
10
Points
3
Ευχαριστούμε για την απάντησή σας! Τον τελευταίο καιρό έχω εστιάσει το ΤΕΚ μου φροντίζοντας τη θερμοκρασία, προσπαθώντας να μην φτάσει ποτέ τους 60-65ºC. Και αυτό έχει αλλάξει το παιχνίδι. Οι αποδόσεις και η ποιότητα έχουν βελτιωθεί σημαντικά.
 

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας παιδιά, έχω ολοκληρώσει με επιτυχία αυτή τη σύνθεση αρκετές φορές με πολύ καλά αποτελέσματα. Δυστυχώς, η μυρωδιά της ισοπροπανόλης ενοχλεί. Τι γίνεται με τον οξικό αιθυλεστέρα; Είναι δυνατόν να αντικαταστήσω την ισο με οξικό αιθυλεστέρα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων αγαπητή κοινότητα.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
ναι, αυτή η σύνθεση λειτουργεί τέλεια με οξικό αιθυλεστέρα, απλώς χρησιμοποιήστε λιγότερο οξικό οξύ από ό,τι με την ισοπροπανόλη, διαφορετικά όλα θα είναι μια χαρά.
 

Camilo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Θα λειτουργήσει αυτό για την MDphenylacetone; Εάν όχι, μπορεί κάποιος να μου συστήσει μια διαδικασία για τη σύνθεση της MDA από τη Σαφρόλη; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη σύνθεση μέχρι το σημείο να γίνει η ελεύθερη βάση άλας με την προσθήκη θειικού οξέος σε 6 PH.
Πήρα μια διαυγή κίτρινη αμφεταμίνη freebase από την απομάκρυνση της από το ανώτερο στρώμα του μείγματος IPA, P2NP, GAA, NaHO και Hg/Al. Η αμφεταμίνη ελεύθερης βάσης ήταν περίπου 9PH και την κατέβασα σε 6~ PH προσθέτοντας θειικό οξύ μαζί με 20mL ακετόνης, αλλά η αμφεταμίνη ελεύθερης βάσης δεν έχει μετατραπεί σε άλας / πάστα ακόμα και είναι ακόμα υγρή.

Φαίνεται ότι υπάρχει αλάτι μέχρι περίπου τη γραμμή πλήρωσης των 5mL και η ελεύθερη αμφεταμίνη φτάνει μέχρι περίπου τη γραμμή πλήρωσης των 135mL. Χρησιμοποίησα 10g p2np.

Έχει κανείς μια ιδέα για το τι πήγε στραβά εδώ; Μπορώ ακόμα να μετατρέψω το μείγμα μου σε θειική αμφεταμίνη ή το προϊόν είναι απόβλητο;

Θα σημειώσω ότι χρησιμοποίησα νερό Φίτζι αντί για απιονισμένο ή απεσταγμένο νερό, επειδή δεν μπορούσα να βρω απεσταγμένο. Δεν φάνηκε να επηρεάζει καθόλου την αντίδραση, αλλά θα μπορούσε αυτό να είναι η αιτία; Επίσης, δεν στέγνωσα την ελεύθερη βάση με θειικό μαγνήσιο επειδή δεν είχα καθόλου
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας, πιθανώς η θειική αμφεταμίνη σας είναι διαλυμένη σε νερό.

Ήταν το έλαιο αμφεταμίνης (ελεύθερη βάση) διαλυμένο σε κάτι;
Μπορείτε να φορτώσετε φωτογραφία του προϊόντος σας; Θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω.
 

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Νομίζω ότι η ελεύθερη βάση amph διαλύθηκε σε IPA (σύμφωνα με το βίντεο του higgs bosson). Πρόσθεσα λίγη ακόμη ακετόνη και άρχισε να παίρνει ένα θολό λευκό χρώμα, το οποίο υποθέτω ότι είναι καλό, αλλά το μείγμα δεν πήζει (πιθανώς λόγω της παρουσίας νερού;)
Αυτό είναι το μείγμα μου με ελεύθερη αμφεταμίνη μετά από περίπου 12 ώρες που το άφησα κατά τη διάρκεια της νύχτας. Το χρώμα μετατράπηκε από ένα πολύ ανοιχτό κίτρινο σε αυτό το σκούρο κίτρινο.
QDTQKViszn


Έτσι φαίνεται αφού πρόσθεσα λίγη ακόμη ακετόνη στο μείγμα
5xPkfXUeBd


Πρέπει να συνεχίσω να προσθέτω ακετόνη στο μείγμα; Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να αφαιρέσω το νερό σε αυτό το σημείο;
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Εάν η ελεύθερη βάση σας δεν θολώνει μετά την προσθήκη οξέος/ακετόνης, μπορείτε να εκχυλίσετε i με κάποιο έντονα μη πολικό διαλύτη όπως εξάνιο ή πετρελαϊκό αιθέρα. Εάν έχετε ήδη εξουδετερώσει ολόκληρο το διάλυμα, προσθέστε λίγο πιο πυκνό διάλυμα NaOH και λίγο από τον διαλύτη που αναφέρθηκε παραπάνω. Μετά την εκχύλιση ρίξτε το σε στενό κύλινδρο και θα πρέπει να μπορείτε να δείτε 3 στρώματα υγρής φάσης. Το ανώτερο στρώμα- διαυγές θα πρέπει να περιέχει εξάνιο+αμφική ελεύθερη βάση και πολύ λίγη ακετόνη, το μεσαίο στρώμα- κίτρινο είναι IPA + εναπομείνασα ελεύθερη βάση αναμεμειγμένη με όλες τις πολικές ακαθαρσίες και ακετόνη, το κατώτερο είναι φυσικά αλκαλικό υδατικό διάλυμα NaOH. Πάρτε το ανώτερο στρώμα εξανίου και επαναλάβετε την εκχύλιση αρκετές φορές. Η freebase σίγουρα δεν θα ανέβει μέχρι το εξάνιο σε μία μόνο εκτέλεση, αφού είναι διαλυτή και στα δύο. Στη συνέχεια, μπορείτε να αραιώσετε το λαμβανόμενο διάλυμα freebase εξανίου με ακετόνη και να προσπαθήσετε ξανά να καταβυθίσετε το αλάτι. Κάποτε είχα κάποιο σκατένιο IPA το οποίο όπως αποδείχθηκε αργότερα είναι περίπου 82% αντί για 99,5% και επίσης δεν το έχω στεγνώσει, γιατί idk γιατί. Επίσης η τιτλοδότηση της ελεύθερης βάσης μου έμοιαζε ακριβώς όπως η δική σας, και αυτή η διαδικασία, που ανέφερα παραπάνω με βοήθησε να ανακτήσω κάποια αρκετά καλά καθαρισμένο αλάτι.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Φαίνεται σωστό, @jazzthatguy. Πιθανώς έχετε υγρό IPA και το υγρό είναι το κλειδί του προβλήματός σας.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Γεια σας, έφτιαξα 2ml θειάφι 98% σε 50ml ακετόνης, αλλά το τελικό προϊόν έχει μια φρικτή μυρωδιά ακετόνης.
Πιστεύετε ότι θα ήταν καλή ιδέα να χρησιμοποιήσω IPA αντί για ακετόνη; Ποιες πρέπει να είναι οι ποσότητες;
Υπάρχει άλλο προϊόν intead ipa ή ακετόνη, για να μειωθεί αυτή η έντονη μυρωδιά;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Τι μπορούμε να κάνουμε για να διαχωρίσουμε το IPA από το ελεύθερο βασικό έλαιο;
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Συγγνώμη, έχω μια ερώτηση,
Έκανα μια σύνθεση και η αντίδραση αναγωγής δεν ξεκίνησε, οπότε σκέφτηκα ότι ήταν λάθος. Το άφησα στην άκρη, αλλά μετά από 2 ώρες επέστρεψα και αντιδρούσε.
Θα μπορούσε η αντίδραση να πάει στραβά με κάποιο τρόπο από τη μη παρακολούθηση;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
είναι πολύ ασαφές για να το καταλάβει κανείς, ακούγεται λίγο σαν αδύναμη/λανθασμένη συγχώνευση;
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Και ένα άλλο ερώτημα είναι πόσο καιρό θα πρέπει να αντιδράσει,
Επειδή μετά από 30 ή 40 λεπτά η θερμοκρασία αρχίζει να πέφτει κάτω από τους 40 βαθμούς και δεν είμαι σίγουρος αν εξακολουθεί να κάνει κάτι.
Ευχαριστώ
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Μπορείτε να ελέγξετε την ολοκλήρωση της αντίδρασης με TLC, μπορείτε εύκολα να φτιάξετε πλάκες ή να αγοράσετε. ελέγχετε την παρουσία/συμπεριφορά της πρώτης ύλης.
Ή παλινδρόμηση για να συνεχίσετε την αντίδραση μόλις κρυώσει η κορυφή μέχρι να φύγει το Al. Προσοχή με τη θερμοκρασία.
 
Top