Μέθοδοι εξαγωγής εφεδρίνης από χάπια

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Γεια σας Patton, σας ευχαριστώ για την αποσαφήνιση του θέματος. Η σύγχυσή μου προήλθε από το κείμενο του Erowid όπου προτείνουν να απαλλαγούμε από το PEG με εμβάπτιση του αρχικού μείγματος σε τολουόλιο, οπότε άρχισα να αναρωτιέμαι αν θα παραμείνει μέρος του PEG στο τολουόλιο.

Εδώ είναι η σωστή διαδικασία κατά την αντίληψή μου, παρακαλώ ενημερώστε με αν αλλάξετε κάτι.

1. προσθήκη αλκαλικού διαλύματος σε pH 13
2. εκχύλιση με τολουόλιο/άλλο μη πολικό
3. απόρριψη του παλιού στρώματος νερού, στη συνέχεια ίσως να κάνετε μερικές πλύσεις με νερό;
4. Προσθέστε λίγο καθαρό νερό στον μη πολικό διαλύτη.
5. Οξίνιση μέχρι το pH 3 με αραιό HCl
6. Το Ψευδοχλωρίδιο θα μεταναστεύσει στη φάση του νερού ως άλας Ψευδο-HCl
7. Η ιβουπροφαίνη (τώρα όξινη) θα κατακρημνιστεί στην υδατική φάση, οπότε θεωρητικά έχουμε αρκετά καθαρό ψευδοφθόριο στο νερό.
(8.) Ίσως ο τελικός καθαρισμός θα πρέπει να είναι μια εκχύλιση ΑΒ με αιθέρα αν και αυτό θα μπορούσε να μειώσει την απόδοση.
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b extraction πιθανώς η καλύτερη επιλογή ακόμα δεν είναι εγγυημένη
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?άρα εννοείτε ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω την εκχύλιση Α/Β για όλη αυτή τη διαδικασία;

το νέο μου σχέδιο είναι να διαλύσω πρώτα τα χάπια σε αιθανόλη για 5-8 ώρες. (την τελευταία φορά που αυτό το teqniqe διέλυσε bot IBU και PSE αλλά το βάρος του κουτιού Modafen είναι 24pcs και ένα χάπι περιέχει 200mg ιβουπροφαίνης και 30mg PSE. έτσι στην αρχή ξεκίνησα με 5500mg
Μετά την αιθανόλη souk εγώ απλά αφήστε τα εξατμιστεί rdry σε chill.....it ήταν okayn και το πιο ενδιαφέρον νομίζω ήταν ότι πήγα από 5500a σε όπως 1500-1700 mg αλλά im reallz σίγουρος αυτό αυτό είναι μόνο pse, ibu και μερικά λίγα πληρωτικά.
και από αυτό το σημείο αναρωτιέμαι.
SOOOO πιστεύετε ότι αυτό πρόκειται να λειτουργήσει;


1. Ολόκληρη η μάζα σε αιθανόλη για 5-8 ώρες.
2. Φιλτράρισμα του διαλύματος και διατήρηση του υγρού και απόρριψη των περισσευμάτων.
3. τώρα είναι ώρα να θερμανθεί σε πολύ χαμηλή φωτιά και να εξατμιστεί αργά μέχρι να πάρει το επιθυμητό μείγμα σκόνης PSE n IBU.
4.προσθήκη αλκαλικού νερού μέχρι το διάλυμά μου να φτάσει σε pH 13.........προσθήκη αλκαλικού διαλύματος σε τι; όπως soke χάπια σε αλκαλικό νερό; επειδή τα χάπια μου περιέχουν σκατά που ενεργοποιούνται στο νερό.
5. εκχύλιση με τολουόλιο
6. τώρα απορρίπτω το παλιό στρώμα νερού, μετά ίσως κάνω μερικές πλύσεις με νερό;
7. Προσθέστε λίγο καθαρό αποσταγμένο νερό στον μη πολικό διαλύτη
8. Οξίνιση μέχρι pH 3 με αραιό HCl (πρέπει να το ανακινήσω ή αρκεί η αργή ανατάραξη;)
9. Το ψευδο-χλωρίδιο θα μεταναστεύσει στη φάση του νερού ως άλας ψευδο-HCl
10. Η ιβουπροφαίνη (τώρα όξινη) θα κατακρημνιστεί στη φάση του νερού, οπότε θεωρητικά έχουμε αρκετά καθαρό ψευδο-χλώριο στο νερό
11. Τέλος, μπορώ να κάνω εκχύλιση Α/Β για να καθαρίσω ακόμη περισσότερο το PSE.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Για τον ισχυρότερο καθαρότερο τρόπο και πράσινο είναι ο ακόλουθος ένας δακτύλιος de υδρογόνωσης ή αλλιώς να απαλλαγούμε από την αλκοόλη με τη χρήση ενός ανακρυσταλλικού κυκλοποίησης προσθέτοντας μικρότερες ποσότητες σε περισσότερους δακτυλίους, ενώ αφαιρεί την αλκοόλη και την ακαθαρσία . Aka micro crystal tek
 

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Apr 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας φίλοι
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!
Πώς μπορώ να αφαιρέσω την ψευδοεφεδρίνη από τα αντιισταμινικά δισκία;!
Υπάρχει κάποιο εκπαιδευτικό βίντεο σχετικά με αυτό;!
Σας ευχαριστώ.
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Τι γίνεται με το bronkaid sulfate 25mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Τα θειικά άλατα δρουν διαφορετικά από τα υδροχλωρικά άλατα.

Μπορεί να είναι λάθος - η θειική εφεδρίνη πρέπει να διαλύεται σε h2o. Δεν διαλύεται εύκολα σε αλκοόλη (αιθανόλη/μεθανόλη).
Ακολουθεί εκχύλιση Α/Β.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα; Υπάρχει ακετόνη στο σπίτι. Οξαλικό οξύ. Αλκάλιο. Υπάρχει επίσης ένα ιαπωνικό φάρμακο με υδροχλωρική εφεδρίνη. Το όνομα αυτού του φαρμάκου είναι-エスエスブロン錠Τα συστατικά του είναι 50ml υδροχλωρικής μεθυλεφεδρίνης ανά δισκίο.Υπάρχει κάποιος σεφ που μπορεί να με βοηθήσει να το εξάγουμε και να το κρυσταλλώσουμε; Συγκεκριμένα συστατικά:
Φωσφορικό υδρογόνο κωδεΐνη・・30mg

Υδροχλωρική μετφορμίνη・・50mg

Μηλεϊνική χλωροφαινυραμίνη ・・8mg

Άνυδρη καφεΐνη・・90mg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Απλά... Ουάου. αυτό το νήμα είναι το μεγαλύτερο shit-show σε ολόκληρο τον ιστότοπο. Με έπεισε ότι
ότι δεν υπάρχει πια περηφάνια σε αυτόν τον κόσμο. Έχει αντικατασταθεί από την ιδεολογία του "κι εγώ" όπου ο καθένας είναι θύμα για οτιδήποτε μπορεί να βρει για να γίνει θύμα. Αυτή η γενιά είναι η πιο τεμπέλικη στην ιστορία της ανθρωπότητας. Όταν πεινάς, κρατάς το μπολ σου και παρακαλάς για φαγητό.
Όταν κρυώνεις, απλώνεις το χέρι σου και ζητιανεύεις για μια κουβέρτα. Κομμουνισμός. Αυτός είναι ο λόγος που δεν λειτουργεί ποτέ. Επειδή το κίνητρο για σκληρή προσπάθεια έχει αφαιρεθεί. Είτε εργάζεσαι σκληρά είτε καθόλου, αυτοί που εργάζονται σκληρά θα αναγκαστούν να στηρίξουν τους μη εργαζόμενους και να μοιραστούν τους καρπούς της εργασίας τους με ανθρώπους που αρνούνται να μοιραστούν το φόρτο εργασίας
Δεν σε ζηλεύω @G.Patton, είσαι η μοναδική εργατική μέλισσα που καρφώνει αυτό το νήμα και έχεις απαντήσει πιθανώς σε πάνω από 100 ερωτήσεις. Κάποιες τις απαντήσατε 3 ή περισσότερες φορές.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Βρήκα αυτό το φάρμακο, αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το διαχωρίσω χωρίς χρωματογραφία flash.
DS43OCQgwm


 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ναι! Είναι αυτό το φάρμακο. Αλλά δεν ξέρω πώς να το εξαγάγω.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Η μεθυλεφεδρίνη φαίνεται να είναι ο διάβολος, με βάση τα 10 λεπτά της έρευνάς μου. Οι αμερικανικές χημικές εταιρείες δεν θέλουν να μιλήσουν γι' αυτό. Δεν παραθέτουν καν τις υπολογισμένες ιδιότητες. Με βάση αυτά που είδα είναι δύσκολο να βελτιωθεί ένα κοκτέιλ μεθυλεφεδρίνης-διυδροκωδεΐνης 🍸
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Δηλαδή αυτό το φάρμακο δεν μπορεί να εξαχθεί; Αυτό το φάρμακο δεν μπορεί να κάνει καλή μεθαμφεταμίνη;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Είμαι σίγουρος ότι μπορεί με κάποιο τρόπο, απλά δεν μπόρεσα να βρω τίποτα. Είναι ένα πανάρχαιο επιστημονικό λάθος να υποθέτουμε ότι η έλλειψη αποδείξεων αποτελεί απόδειξη της
μιας θεωρίας
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας, Patton, στη μέθοδο δύο, μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακετόνη αντί για μεθυλαιθυλοκετόνη; Μπορεί να αντικατασταθεί το ξυλόλιο με τολουόλιο; Μπορείτε να μου δείξετε μια εικόνα της υδροχλωρικής ψευδοεφεδρίνης που εξάγεται από τα χάπια; Κάποια στιγμή είχα ένα εκχύλισμα που έμοιαζε με υαλοβάμβακα, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι ήταν αυτό.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, έτσι υποθέτω.

Μπορείτε να ελέγξετε το σημείο τήξης του για να εγκρίνετε ότι είναι εφεδρίνη αν έχετε αμφιβολίες
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστώ πολύ Patton. Χθες ερεύνησα ένα χάπι και πρώτα το διέλυσα με αιθανόλη. Σύμφωνα με τις πληροφορίες, διαπίστωσα ότι μόνο η υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη, η υδροχλωρική σετιριζίνη και η υπομελλόζη μπορούν να διαλυθούν. Παίρνω κρυστάλλους. Η τρέχουσα σκέψη μου είναι να τα διαλύσω με ακετόνη, να αφαιρέσω την υδροχλωρική σετιριζίνη και τέλος να χρησιμοποιήσω ζεστό νερό για να αφαιρέσω την υπομελλόζη. Είναι η προσέγγισή μου εφικτή; Είναι η υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη διαλυτή στην ακετόνη; Είναι αδιάλυτη η υπομελλόζη σε ζεστό νερό; Αν είναι εφικτό, αυτή η εξαγωγή χαπιών θα ήταν πολύ βολική.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Τι μπορώ να κάνω εάν μέρος του ενεργού άνθρακα μου πέρασε μέσα από το φιλτράρισμά μου; Να επαναδιαλύσω και να φιλτράρω ξανά;
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Στην πρώτη μέθοδο λέει ότι η ναπάθα που περίσσεψε θα έχει μέσα ψευδοεφεδρίνη ελεύθερης βάσης, οπότε προσθέστε νερό και "τιτλοδοτήστε "πώς τιτλοδοτείτε;
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Μπορώ να εξαγάγω εφεδρίνη από το σιρόπι εφεδρίνης;🤔🤔
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Είναι μέχρι τη σύνθεση του σιροπιού.
 
View previous replies…

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
hi 👋
60ml σιρόπι 1%αιθανόλη
Κάθε μερίδα (5ml) περιέχει:
εφεδρίνη 30mg
σακχαρίνη νατρίου 1,25mg
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Νομίζω ότι είναι δυνατόν
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας αδελφέ μου επιστρέφω τώρα από το φαρμακείο. Μου είπαν ότι πρέπει να έχεις συνταγή από ειδικό γιατρό για να το αγοράσεις. Μόνο δύο γυαλιά μπορούν να αγοραστούν😐😐😑😑
Πρέπει να βρω άλλο τρόπο.

Τα λέμε την επόμενη φορά.
 
Top