Σύνθεση MDMA από πιπερονυλομεθυλοκετόνη (PMK/MDP2P) με μυρμηκικό οξύ

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
φοβερό σας ευχαριστώ!
Θα μπορούσε αυτή η μέθοδος να επεκταθεί με ασφάλεια; π.χ. 10x ή 20x;
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
πόση ποσότητα αιθέρα θα χρειαζόταν ;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ακόμη περισσότερα. Αλλά θα προτιμούσα να επεξεργαστώ τις αναλογίες ανάλογα με το πόσο PMK κάνετε. Για μεγάλη και μικρή κλίμακα, οι αναλογίες μπορεί να διαφέρουν, επιπλέον, υπάρχουν μερικά ακόμη χαρακτηριστικά, όπως η περιεκτικότητα σε νερό των διαλυτών. Αν έχετε όλα τα αντιδραστήρια, είμαι έτοιμος να βοηθήσω στο PM, μπορείτε να δημοσιεύσετε τα αποτελέσματα εδώ, αν θέλετε
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
u μπορεί επίσης να προσπαθήσει να βρει ένα methylammonium formate (dry), αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι διαθέσιμο τώρα.
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Καλημέρα σας πρώτα απ' όλα
μυρμηκικό οξύ + ανθρακικό αμμώνιο ( μυρμηκικό αμμώνιο )
Μπορεί αυτό να αντιδράσει με μεθανόλη για το επιθυμητό φορμικό μεθυλαμμώνιο;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πόσο είναι τελικά η απόδοση αυτής της σύνθεσης;
Ευχαριστώ.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
αλλά ένα μη άνυδρο μυρμηκικό οξύ θα μπορούσε να λειτουργήσει;
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
φοβερό ευχαριστώ. Θα ήθελα να κάνω 90-100g pmk. Δεν έχω ακόμα τα αντιδραστήρια , περιμένω άλλα για θειική αμφεταμίνη και μετά θα μπω στα αντιδραστήρια που χρειάζονται για αυτό. Θα σας ενημερώσω και θα τεκμηριώσω και τα δύο συνθετικά και θα τα δημοσιεύσω εδώ για όλους.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
την πρώτη φορά θα κάνω το μέγεθος σύνθεσης όπως παραπάνω για να αποκτήσω καλύτερη κατανόηση/εμπειρία , αλλά στη συνέχεια θα ήθελα να κάνω 10x .
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Εάν έχουμε απόδοση αλατιού 1g ανά 1g λαδιού, αυτό είναι ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά μάλλον λιγότερο.
Ναι, καταλύει τη διαδικασία.
Γράψτε μου στο PM όταν είστε έτοιμοι.
 

daqwen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ποιες είναι οι μετρήσεις όγκου του καθενός;
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Παρακαλώ αδελφέ... παρακαλώ δημοσιεύστε εδώ τα αποτελέσματα και τη διαδικασία... θέλω να δοκιμάσω αυτή τη μέθοδο επίσης, αλλά δεδομένου ότι δεν υπάρχουν πολλές σαφείς πληροφορίες θα ήταν υπέροχο αν μπορείτε να μας βοηθήσετε.
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Μπορεί το 28281-49-4 να χρησιμοποιηθεί ως PMK;
 

daqwen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Σχήμα αντίδρασης:
Τι σημαίνει NMF;
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Το δοκιμάσατε αυτό;
Μπορείτε να μοιραστείτε κάποια αποτελέσματα; Αποφασίζω προς τα πού να πάω, αλλά υπάρχουν πολύ λίγες πληροφορίες...
Ευχαριστώ!
 

daqwen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2022
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις οδηγίες 5 και 6; Μπορεί ο Somenone να μου εξηγήσει με περισσότερες λεπτομέρειες;
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
5. Αφού μειώθηκε ο όγκος του οργανικού διαλύτη, το εναπομείναν υπόλειμμα υποβλήθηκε σε επεξεργασία με αέριο χλωριούχο υδρογόνο για να προκύψει ένα ζελατινώδες καφέ ίζημα ακάθαρτου υδροχλωριούχου MDMA.

Οι οργανικοί διαλύτες μπορούν ως επί το πλείστον να εξατμιστούν με χαμηλή θέρμανση. Αυτό σημαίνει ότι μειώνετε τον όγκο του εναπομείναντος διαλύματος με ήπια θέρμανση. Όταν απομείνει περίπου ο μισός αρχικός όγκος, εγκαθιστάτε μια γεννήτρια αερίου HCl. Αυτό γίνεται στάζοντας πυκνό θειικό οξύ πάνω σε επιτραπέζιο αλάτι και περνώντας τους ατμούς που παράγονται (ξηρό αέριο HCl) μέσω ενός σωλήνα στο διάλυμα για να φουσκώσουν. Μπορείτε να βρείτε μια λεπτομερή περιγραφή του τρόπου κατασκευής μιας γεννήτριας αερίων HCl στην ενότητα "εργαστηριακές τεχνικές" σε αυτό το φόρουμ.
Μόλις το αέριο HCl εισχωρήσει με φυσαλίδες στο διάλυμα, σχηματίζεται μια καφέ γέλη: αυτό είναι το προϊόν. Μόλις δεν σχηματίζεται πλέον γλίτσα όταν φυσαλιδίζετε αέριο στο διάλυμα, η αντίδραση έχει ολοκληρωθεί και μπορείτε να φιλτράρετε την καφέ γλίτσα.

6. Το ακατέργαστο άλας, διαλυμένο σε μεθανόλη που βράζει, προστέθηκε σε παγωμένη ακετόνη για να σχηματιστεί ένα κρυσταλλικό προϊόν.

Το "ακατέργαστο άλας" είναι η καφέ γλίτσα. Ρίξτε το σε λίγη μεθανόλη που βράζει υπό ανάδευση. Όταν διαλυθούν όλα, αφήστε να κρυώσει για λίγο και στη συνέχεια ρίξτε το μείγμα σε παγωμένη ακετόνη. ΤΩΡΑ θα έχετε τους ωραίους κρυστάλλους MDMA.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Επίσης, πριν ρίξετε τα πάντα σε παγωμένη ακετόνη, βεβαιωθείτε ότι είναι πολύ κάτω από τους 50 βαθμούς C. Η ακετόνη βράζει στους 56 βαθμούς και αν ρίξετε ένα καυτό διάλυμα που βράζει μέσα σε αυτήν ...
NW6SuXIVH3
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
θα μπορούσατε να μου εξηγήσετε περισσότερα για το cilled acetone; δεν θα ήταν αρκετό να βάλουμε το γλίτσα σε κορεσμένο διαλύτη διάλυμα, η αναμονή για να κρυσταλλώσει;
tnx!
 
Top