Σύνθεση MDMA από πιπερονυλομεθυλοκετόνη (PMK/MDP2P) με μυρμηκικό οξύ

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
βρήκα αυτό το φοβερό ΜΕΓΑΛΗ κλίμακα MDMA μέσω leuckart, εξηγεί κάποια περισσότερα βήματα, αλλά υπάρχουν πράγματα που δεν καταλαβαίνω ακόμα.... στο βήμα 1 iT saYS: " Προσθέστε το 20 L επιπλέον λάδι στο 160 L = 180 L." Δεν καταλαβαίνω αυτόν τον αριθμό, αφού ξεκινούν από 150L ...ΥΠΟΘΕΤΩ ότι είναι το αποτέλεσμα της ανάμειξης που αυτός ο Φίλος ονομάζει μόνο το λάδι



Αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται στο παρελθόν στην Ευρώπη σε τεράστια κλίμακα για την παραγωγή MDMA:

[1] 150 L MDP2P + 400 L NMF + 75 L μυρμηκικό οξύ :

θερμαίνεται στους 190°C (στους 140°C H2O + μυρμηκικό οξύ υπερχειλίζει) για περίπου 6 ώρες έως ότου
να υπάρχει οσμή αερίου αμμωνίας στη φιάλη συλλογής. Χωρίς κενό! Αφήστε να κρυώσει και
πλύνετε με 350 L νερό για να απαλλαγείτε από την περίσσεια NMF. Αφαιρέστε 160 L λάδι και εκχυλίστε
το υπόλοιπο νερό με 2 x 30 L DCM. Μαγειρέψτε το DCM στους 60°C και 200 mm Hg.
Προσθέστε τα 20 L επιπλέον λάδι στα 160 L = 180 L.

[2] Μαγείρεμα με HCl : Υδρόλυση.

180 L λάδι + 100 L μεθανόλη + (250 L HCl 36% + 550 L H2O): Ανακατέψτε και μαγειρέψτε. Στους 60-65°C
Το MeOH αποστάζει, μετά από αυτό πηγαίνετε στους 95 C και παραμείνετε εκεί για 3 ώρες. Παρασκευάζετε τώρα
το χλωριούχο άλας, το οποίο διαλύεται στο μέρος του νερού. Αφήστε να κρυώσει στους 40°C και
εκχυλίστε με 40 L DCM. Πετάξτε το εκχύλισμα DCM, αυτό είναι γεμάτο προσμίξεις.
Κρατήστε το μέρος του νερού!

[3] Παραγωγή βασικών.

100 Kg NaOH αραιώνονται σε 100 L νερό (90 L 100% HCl χρειάζονται +/- 70 L NaOH). Χρησιμοποιήστε αυτό
διάλυμα NaOH για να βασικοποιήσετε το υπόλοιπο μέρος του νερού. ΜΗΝ υπερβείτε τους 40C! Φέρτε σε
pH 10,3 και στη συνέχεια θα έρθουν +/- 100 L βασικού ελαίου MDMA. Εκχυλίστε με 2x30 L DCM και
αποστάξτε το DCM για να λάβετε ακατέργαστη βάση.

[4] Απόσταγμα.

Στα 4 mm Hg (ή σε οποιοδήποτε άλλο καλό κενό) και στους 145°C αποστάζετε την ακατέργαστη βάση σε
την καθαρή βάση. (πρώτα αφαιρείτε το DCM και το νερό).

[5] Κρύσταλλοι.
Αν ξέρετε τώρα το όνομά μου, αναζητήστε τις αναρτήσεις μου για το πώς να τις φτιάξετε..... Χρησιμοποιήστε ακετόνη κρύα
και αέριο HCl...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
στο τέλος, στο στάδιο της κρυστάλλωσης, λέει "χρησιμοποιήστε κρύα ακετόνη και HCL gas.... αν κατάλαβα, αυτό σημαίνει ότι η ακατέργαστη βάση MDMA διαλύεται σε κρύα ακετόνη και στη συνέχεια αεριοποιείται; ξέρω ότι το άλας HCL δεν διαλύεται στην ακετόνη, αλλά ίσως η βάση διαλύεται... ή εννοεί ότι η βάση διαλύεται σε μεθανόλη, αεριοποιείται και στη συνέχεια κρυσταλλώνεται σε κρύα ακετόνη; μου ακούγεται πιο λογικό.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Νομίζω ότι έχετε δίκιο: Απόσταξη ακατέργαστου προϊόντος -> Λήψη καθαρού προϊόντος -> Διαλυτοποίηση με κρύο ακετόν -> Αεριοποίηση του διαλύματος ακετόν.
Δεν έχω εμπειρία από πρώτο χέρι από την επεξεργασία md αλλά αυτός είναι ο τρόπος που βγάζει περισσότερο νόημα.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx φίλε , θα προσπαθήσω σίγουρα!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, όχι. Δεν θα πάρετε MDMA. Πιθανότατα θα πάρετε MDA, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Πόσοι διαιθυλαιθέρες πόσες μεθανόλες πόσες ακετόνες;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
2 x50 ml
όσο το δυνατόν μικρότερο για να διαλυθεί
περίπου 1,5 όγκος μεθανόλης
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Σας ευχαριστούμε
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Παιδιά, χρειάζομαι τη συμβουλή κάποιου ειδικού από εσάς. Έχω αναλάβει την πρώτη μου δουλειά χωρίς προηγούμενη εμπειρία. Κατάφερα να φτιάξω με επιτυχία το έλαιο PMK και ξεκίνησα την πραγματική σύνθεση όπως περιγράφεται παραπάνω μόνο πολλαπλασίασα την ποσότητα με 10. Επαναρροή με μυρμηκικό οξύ και N-MF και PMK για επτά ώρες. Μετά από αυτό κρύωσε λίγο ώστε να μην φουσκώνει πια (αλλά όχι σε θερμοκρασία δωματίου) και πρόσθεσα το υδροχλωρικό οξύ. Επαναρροή για άλλες τρεις ώρες. Στη συνέχεια πρόσθεσα αρκετό NAOH για να έχω τιμή PH 12. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Πρόσθεσα διαιθυλαιθέρα και διαχώρισα τη μάζα της αντίδρασης έτσι ώστε να διαχωριστεί και ο αιθέρας. Τότε έμπλεξα γιατί δεν έγραψα ότι ο αιθέρας πρέπει να παραμείνει με την ελεύθερη βάση. Το δεύτερο πρόβλημα ήταν πόση ποσότητα θειικού μαγνησίου να χρησιμοποιήσω. Έσπασα αποξηραμένο θειικό άλας και πρόσθεσα πάρα πολύ στην ελεύθερη βάση. Την επόμενη μέρα είδα μια μεγάλη λευκή ποσότητα και κάποιο καφέ υγρό να επιπλέει στην κορυφή, δεν ήξερα πια εκεί ποια ήταν η ουσία-στόχος μου αντίστοιχα δεν ήξερα τι έπρεπε να επεξεργαστώ περαιτέρω. Αρχικά έφτιαξα ένα ζεστό υδατόλουτρο και έβαλα το δοχείο μέσα σε αυτό για να εξατμιστεί το θειικό άλας. Σκέφτηκα ότι αυτό που θα έμενε θα ήταν η ελεύθερη βάση μου. Αλλά αυτό δεν συνέβη. Έτσι θέρμανα την ποσότητα στους 100 βαθμούς ελπίζοντας να εξατμιστεί το θειικό άλας. Τίποτα δεν συνέβη παρά μόνο ατμός που μύριζε έντονα γλυκάνισο, σχεδόν σαν μάρσιπο, αλλά όχι θειικό άλας. Παρέμεινε μια λευκή μάζα που μύριζε επίσης γλυκάνισο. Στη συνέχεια έβαλα υδροχλωρικό οξύ σε ένα νέο δοχείο, έσταξα θειικό οξύ για να παραχθεί η αντίδραση σε αέριο HCL. Ούτε αυτό συνέβη, οπότε θέρμανα τα οξέα και κατεύθυνα τους ατμούς στη λευκή μάζα. Φούσκες παντού αλλά το χρώμα δεν άλλαξε σε καφέ. Παρέμεινε λευκό. Το φιλτράρισα με με το φίλτρο κενού Buchner και πασάλειψα την ποσότητα σε ένα μπολ. Ακολούθησα τη συνταγή και θέρμανα τη μεθανόλη στους 50 βαθμούς. Στη συνέχεια έβαλα τη μεθανόλη πάνω στη γλίτσα και την ανακάτεψα για να διαλυθεί. Το άφησα να κρυώσει στους 25 βαθμούς και έβαλα από πάνω κρύα ακετόνη από το ψυγείο. Κατάσταση: Άσπρη πάστα κάτω από τα υγρά από πάνω. Μετά από λίγο έριξα τα υγρά και έβαλα το μπολ στο δοχείο για να το βάλω σε κενό αέρος. Σιγά-σιγά, μετά το φούσκωμα, δεν συνέβαιναν και πολλά. Έτσι θέλησα να ξανακρυσταλλώσω την ποσότητα. Το έχυσα σε ένα ποτήρι ζέσεως και το ζέστανα στους 150 βαθμούς. Τίποτα άλλο δεν συνέβη. Το άφησα να κρυώσει και το έβαλα στην άκρη αεροστεγώς κλεισμένο.
 

Attachments

  • LKsWk31BXe.jpeg
    LKsWk31BXe.jpeg
    2.5 MB · Views: 283
  • k7HBbjQmwf.jpeg
    k7HBbjQmwf.jpeg
    2.6 MB · Views: 276
  • o5UtZOBy9E.jpeg
    o5UtZOBy9E.jpeg
    3 MB · Views: 262
  • 0XWycdeKur.jpeg
    0XWycdeKur.jpeg
    3.6 MB · Views: 280
  • rXD7IjHW0L.jpeg
    rXD7IjHW0L.jpeg
    3 MB · Views: 274
  • KQnfrp0sUX.jpeg
    KQnfrp0sUX.jpeg
    3.3 MB · Views: 278
  • sh025dmxnR.jpeg
    sh025dmxnR.jpeg
    4 MB · Views: 265
  • SyzgWBH7Nt.jpeg
    SyzgWBH7Nt.jpeg
    2.9 MB · Views: 261
  • D3CTcUaNdB.jpeg
    D3CTcUaNdB.jpeg
    2.7 MB · Views: 262
  • rXiBZhTCpj.jpeg
    rXiBZhTCpj.jpeg
    3 MB · Views: 259
  • kxa8E0pbKg.jpeg
    kxa8E0pbKg.jpeg
    3 MB · Views: 273
  • JQx0BrbOD2.jpeg
    JQx0BrbOD2.jpeg
    3.7 MB · Views: 274
  • GPuibz6XcF.jpeg
    GPuibz6XcF.jpeg
    3.1 MB · Views: 285

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
"Τότε έμπλεξα γιατί δεν έγραψα ότι ο αιθέρας πρέπει να παραμείνει με την ελεύθερη βάση".

Τι εννοείτε με αυτό, τι κάνατε αφού συλλέξατε τον αιθέρα με την ελεύθερη βάση; Προσθέσατε το μαγνήσιο στον αιθέρα;
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
διαχώρισα τον αιθέρα από την ελεύθερη βάση και μετά από αυτό στέγνωσα την ελεύθερη βάση με το μαγνήσιο
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Λοιπόν, αυτό είναι το πρόβλημα. Υποτίθεται ότι πρέπει να στεγνώσετε τον διαλύτη που περιέχει την ελεύθερη βάση.
Οπότε είτε να στεγνώσετε τον αιθέρα με την freebase είτε την ακετόνη στην οποία πρόκειται να αναμίξετε την freebase πριν την αεριοποίηση.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Τι μπορώ λοιπόν να κάνω τώρα κάποια βήματα για να σώσω κάποια μάζα ?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Λοιπόν δεν ξέρω πόσο άσχημα μπέρδεψες το freebase αλλά αν έχει μόνο ξηρό μαγνήσιο μέσα θα το ανακάτευα σε άνυδρη ακετόνη και μετά σε αέριο.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Λοιπόν, ευχαριστώ, θα προσπαθήσω.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Εσείς με
an heating or distill or hcl Gas?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτησή σας.
Αλλά τεχνικά θα πρέπει να έχετε μια κολλώδη μάζα ελεύθερης βάσης αναμεμειγμένη με άλατα μαγνησίου.
Πάρτε αυτό και αναμείξτε το με άνυδρη ακετόνη.
Στη συνέχεια αφαιρέστε το μαγνήσιο το οποίο θα διαχωριστεί και θα πέσει στον πυθμένα.


Στη συνέχεια, χρησιμοποιήστε ένα φυσαλιδωτή αερίου σε αυτό.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Συμφωνώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο @RA!NER αποφάσισε να θερμάνει αυτό το μείγμα. Δεν υπάρχει διαλύτης. Το MgSO4 δεν θα λιώσει. Απλά πρέπει να προσθέσετε την ίδια ποσότητα αιθέρα όπως για την εκχύλιση και να αφαιρέσετε το MgSO4 μέσω φίλτρου. Στη συνέχεια, πλύνετε το MgSO4 με διαλύτη μερικές φορές για να συλλέξετε όλη την ελεύθερη βάση.

Πιθανώς, θα χάσετε μέρος της απόδοσης της αντίδρασης.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Εντάξει θα το κάνω αυτό - κάποια άλλη ευκαιρία να εξαγάγω αιτία im από διαιθυλαιθέρα ?
 
Top