Κρυστάλλωση της ελεύθερης βάσης MDMA "MY"

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Φυσικά μπορείτε να αναμίξετε την ελεύθερη βάση με διαλύτη πριν προσθέσετε το HCL αλλά αργότερα θα χρειαστείτε περισσότερο χρόνο για να βάλετε το μείγμα στους 130C λόγω του ότι αυτός ο διαλύτης θα εξατμιστεί, με το HCL από την κατάψυξη, η ελεύθερη βάση κρύα επίσης και η αποφυγή υψηλών θερμοκρασιών κατά την προσθήκη δεν θα είναι πρόβλημα ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Γνωρίζετε ότι το MDMA δεν μπορεί να θερμανθεί με οξέα σε υψηλές θερμοκρασίες; Το προϊόν διασπάται και δεν είναι πλέον καθαρό MDMA.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ω, όχι, αδελφέ, όχι στον έλεγχο της ενέργειας, παρακαλώ. Θυμάσαι που μοιράστηκα μαζί σου το αποτέλεσμα του τεστ 87%; Έκανα μερικές δοκιμές ακόμα.
87% όχι πάλι, αλλά πάντα))))))

Η πιο διασκεδαστική εξήγηση: περιθώριο σφάλματος 5-10%.
 

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Πρόσωπο, αλλά δεν σας το είπαμε αυτό, σας είπαμε ότι, πρώτα απ' όλα, υπάρχει ανθρώπινο λάθος σε κάθε υπηρεσία ανάλυσης που εργάζονται οι άνθρωποι, κατ' αρχάς. Στη συνέχεια, απαντήσαμε στην ερώτησή σας, σχετικά με το πόσο πιθανό είναι να συμβεί αυτό, ΚΑΙ απαντήσαμε τα εξής:
Σημειώστε ότι η πιθανότητα να λάβετε το ίδιο αποτέλεσμα σε ένα δείγμα ποικίλλει ανάλογα με την κατανομή των δεδομένων. Όσο πιο κοντά στο μέσο όρο είναι το αποτέλεσμά σας, τόσο πιο πιθανό είναι να επαναληφθεί το αποτέλεσμα. Δεδομένου ότι έχετε μια κατανομή ποσοστών με μέση τιμή 82% και τυπική απόκλιση 13,84%, μπορείτε να αναλύσετε ποιο εύρος τιμών θα ήταν πιο πιθανό όταν λαμβάνετε δύο δείγματα με το ίδιο ποσοστό. Επομένως, αν αναλυθούν δύο δείγματα, το εύρος των αριθμών όπου είναι πιο πιθανό να ληφθεί το ίδιο ποσοστό είναι γύρω από τη μέση τιμή του 82% και εκτείνεται περίπου κατά μία τυπική απόκλιση προς κάθε πλευρά (68,16% έως 95,84%). Αυτό θα ήταν το πιο πιθανό εύρος για να ληφθεί το ίδιο αποτέλεσμα σε δύο διαδοχικά δείγματα λόγω της συγκέντρωσης των δεδομένων γύρω από το μέσο όρο.
Με άλλα λόγια, δεν πρόκειται για αμφισβητήσιμο αποτέλεσμα, αλλά για πιθανό.
Σας παρέχουμε ακόμη και το γράφημα όπου συγκεντρώνεται ο μεγαλύτερος αριθμός αποτελεσμάτων MDMA. Αλήθεια, καταλάβατε μόνο το 5-10%; Μπορούμε να το εξηγήσουμε καλύτερα.
Q9GBDv1kum
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Bro, φαίνεται ότι ανησυχείτε υπερβολικά για τα 120 ευρώ για τις ψεύτικες εξετάσεις σας. Χαλάρωσε, αδερφέ. Είναι το μόνο από τα εισερχόμενά σας; Μπορώ να σε προσλάβω ως υπεύθυνο για την παραγωγή σταγόνων αν ναι: στείλε μου PM, θα σου βρω δουλειά.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Bro, χαλάρωσε. Νομίζεις ότι είμαι ένα σχολικό πρεζόνι που μαγειρεύει μεθαμφεταμίνες για να ζήσει την πηγή; Αποφοίτησα από τα μαθηματικά, όχι από τη μεθαμφεταμίνη. Γιατί πιστεύεις ότι μπορείς να με εντυπωσιάσεις με το γράφημά σου;
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ένα άλλο σημαντικό σημείο είναι μια γνωστή βασική τεχνική που είναι η μείωση της θερμοκρασίας όσο το δυνατόν πιο αργά ο θεωρητικά καλύτερος χρονισμός είναι 1C κάθε 30min ειλικρινά ποτέ δεν έκανα αυτόν τον χρονισμό και δεν νομίζω ότι θα τον κάνω ποτέ χαχαχα θα μπορούσε να είναι εφιάλτης ;-) Σε μικρή κλίμακα θα μπορούσε να γίνει με μια προγραμματιζόμενη θερμαντική πλάκα.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Προσπάθησα να επαναλάβω αυτή τη διαδικασία με αργή μείωση της θερμοκρασίας. Και είμαι 100% σίγουρος - η θερμή πλάκα δεν λειτουργεί.
Κοιτάξτε, υπάρχει μια ζεστή επιφάνεια της πλάκας στο κάτω μέρος και κρύος αέρας στο πάνω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι η πυρηνοποίηση δεν ξεκινά από τον πυθμένα - ο πυθμένας είναι πιο ζεστός, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση.
Ως αποτέλεσμα, το λεπτό κρυσταλλικό στρώμα σχηματίζεται γρήγορα στην κορυφή και κλειδώνει το νερό μέσα στο διάλυμα. Το νερό δεν εξατμίζεται πλέον.
Μπορείτε να μειώσετε την Τ της θερμαντικής πλάκας σε RT, αλλά αυτό δεν θα βοηθήσει. Η γέλη στο εσωτερικό είναι κλειδωμένη. Η κρυστάλλωση σταμάτησε.
Στη συνέχεια, αν τελικά σπάσει το κρυσταλλικό στρώμα στην κορυφή, πέφτει προς τα κάτω και η κρυστάλλωση συνεχίζεται γρήγορα και αμέσως. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα λάβετε μεγάλους κρυστάλλους.
Προσπάθησα να καλύψω τον κρυσταλλοποιητή με ένα είδος καπακιού για να μειώσω την πρόσβαση του αέρα και να διατηρήσω το ανώτερο στρώμα πιο ζεστό, αλλά δεν βοηθάει.

Υποθέτω, για να επιτύχετε μεγάλους κρυστάλλους, πρέπει να διαχειριστείτε τη διαδικασία της κρυστάλλωσης με κάποιο τρόπο, ώστε να ξεκινήσει η πυρηνοποίηση στον πυθμένα. Και για να το κάνετε αυτό, χρειάζεστε ένα είδος κιβωτίου ξήρανσης με ρυθμιζόμενο Τ και η πηγή θέρμανσης ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΘΕΣΗ!!!

Σε αυτή την περίπτωση, υπάρχει πιθανότητα η πυρηνοποίηση να ξεκινήσει στον πυθμένα.

Υποθέτω ότι ένας φούρνος κουζίνας θα μπορούσε να είναι μια χαρά αν η θερμοκρασία είναι ρυθμιζόμενη με ακρίβεια. Αλλά δεν έχω τέτοιο φούρνο.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ανακατεύατε συνεχώς κατά τη διάρκεια της διαδικασίας;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Δεν καταλαβαίνω την ερώτησή σας.
Εάν κατά τη διάρκεια της θέρμανσης, φυσικά - ναι.
Αν κατά τη διάρκεια της κρυστάλλωσης - είναι αστείο;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Αυτό είναι το ενδιάμεσο μέρος αυτής της διαδικασίας. Αργότερα όλο το υδαρές στρώμα στον πυθμένα μετατρέπεται σε ένα είδος "χυλού". Σπατάλη χρόνου. Επίσης μια τόσο μακρά έκθεση σε υψηλές Τ εξατμίζει κάποια πράγματα. Έχασα περίπου 20 γραμμάρια από 250 γραμμάρια καθαρής σκόνης.

Έχω κάποιες άλλες ιδέες. Θα προσπαθήσω όσο έχω έμπνευση.

YPNtbTkrZ3
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Θα απαντήσω αύριο με τις λεπτομέρειες του τι πρέπει να κάνω αλλά η μέθοδος λειτουργεί properlt ούτως ή άλλως αν θέλετε να βρείτε έμπνευση είναι εντάξει σίγουρα θα είναι ενδιαφέρον να βελτιωθεί.
Είμαι πολύ κουρασμένος σήμερα, συγγνώμη.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αυτή η άκρη είναι μετά την άφιξη στους 108C κατά τη διάρκεια της ανάδευσης.
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Δεν είναι για μεγάλους κρυστάλλους αλλά το μέρος για τον καθαρισμό . Αναφέρομαι στο σημείο όπου θερμαίνω το υπερκορεσμένο διάλυμα της όξινης ελεύθερης βάσης και το ρίχνω στην ακετόνη. Μπορώ να αλλάξω την ακετόνη με αλκοόλη.
Η ακετόνη παρακολουθείται έντονα στη χώρα μου από 10ημέρες πριν/
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Α, συγγνώμη, κατάλαβα το πρόβλημά σας. Λίγο θεωρία αν είναι έτσι, αδερφέ.

Η ακετόνη έχει μια μοναδική ιδιότητα: διαλύει πολύ mdma hcl στους 50C (1 gr mdma hcl ανά 2,5 gr ακετόνης υποθέτω) και σχεδόν μηδέν αν η ακετόνη είναι παγωμένη. Αυτή η ιδιότητα σχετίζεται με την "διαπερατότητα κενού". Διαπερατότητα κενού της ακετόνης στους 50C = 17,7 και στους 0C = 1,0

Επομένως, πρέπει να βρείτε έναν διαλύτη με παρόμοια διαπερατότητα κενού, όχι μεγαλύτερη από 2,0. Είναι το βενζόλιο, ο πετρελαϊκός αιθέρας, το εξάνιο.

Δεν νομίζω ότι το IPA είναι καλό για το σκοπό αυτό, καθώς διαλύει πολύ mdma hcl ακόμα και στην κατάψυξη, περίπου 30%. Και ακόμα και αν το εξατμίσεις τα υπολείμματα θα είναι πιο βρώμικα από ότι ήταν στην αρχή.
 
Last edited:

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Γνωρίζει κανείς γιατί οι κρύσταλλοι λιώνουν στους 40-50 βαθμούς όταν κρυσταλλώνονται από το νερό; Μετατρέπονται σε κίτρινο λάδι, υπάρχει πολύ HCl ή νερό παγιδευμένο μέσα στον κρύσταλλο.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Το νερό μέσα υποθέτω. Η διαλυτότητα αυξάνεται αισθητά στους 40-50C.
Φαίνεται ότι πήρατε το αποτέλεσμα, παρόμοιο με τους κρυστάλλους που πήρα εδώ. Μερικοί κρύσταλλοι είναι κανονικοί (αλλά μικροί), μερικοί κρύσταλλοι (από το εσωτερικό στρώμα) είναι "υδαρείς κρύσταλλοι".
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/my-mdma-freebase-crystallization.5069/post-45465

Γιατί ρωτάς για το HCL δεν έπλυνες τη σκόνη σου πριν την ανακρυστάλλωση σε νερό;
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Το fb μου είναι αποσταγμένο . Έκανα οξίνιση με hcl και το άφησα για δύο ημέρες αλλά οι κρύσταλλοι φαίνεται να λιώνουν όταν είναι πάνω σε ένα καλοριφέρ , νομίζω ότι το νερό είναι παγιδευμένο μέσα
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Μπορείτε να ελέγξετε το PH αυτού του "λαδιού" ανά πάσα στιγμή. Αλλά νομίζω ότι πρόκειται για νερό: σχηματίστηκαν δύο στρώματα, ένα στην κορυφή και ένα άλλο στον πυθμένα. Το νερό βρίσκεται κάπου στη μέση.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Πολλές ευχαριστίες στον αγαπημένο μας @btcboss2022! Με ενέπνευσες για περισσότερη έρευνα για να μαγειρέψω έναν τέλειο κρύσταλλο για να ικανοποιήσω τη δική μου ανοχή με μικροδοσολογία.
BJXtKOQLrq
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 όπως θυμάμαι έγραψα κάτι λάθος για το προϊόν σας πριν από πολύ καιρό, Συγγνώμη γι 'αυτό, λαμβάνοντας υπόψη τη νέα εμπειρία μπορώ να πω, πρέπει να είμαστε σε θέση να παραδεχτούμε τα λάθη. Συγγνώμη αδελφέ, έκανα λάθος: το μαύρο χρώμα προκαλεί σύγχυση, αλλά το προϊόν σας είναι τέλειο!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ευχαριστώ ευγνώμων για τα θετικά σχόλια πάρα πολύ μετά από όλη τη δουλειά πίσω.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Υπάρχει τρόπος να καθαριστεί ο μαύρος κρύσταλλος και να μετατραπεί σε εντελώς καθαρό κρύσταλλο;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Όλα είναι δυνατά. Είναι θέμα χρόνου, διαλυτών και πόσο βρώμικο είναι το προϊόν σας στην αρχή.
 
Top