Κρυστάλλωση της ελεύθερης βάσης MDMA "MY"

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Φυσικά μπορείτε να αναμίξετε την ελεύθερη βάση με διαλύτη πριν προσθέσετε το HCL αλλά αργότερα θα χρειαστείτε περισσότερο χρόνο για να βάλετε το μείγμα στους 130C λόγω του ότι αυτός ο διαλύτης θα εξατμιστεί, με το HCL από την κατάψυξη, η ελεύθερη βάση κρύα επίσης και η αποφυγή υψηλών θερμοκρασιών κατά την προσθήκη δεν θα είναι πρόβλημα ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Γνωρίζετε ότι το MDMA δεν μπορεί να θερμανθεί με οξέα σε υψηλές θερμοκρασίες; Το προϊόν διασπάται και δεν είναι πλέον καθαρό MDMA.
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Τα περισσότερα εργαστήρια δεν μπορούν να διακρίνουν τη διαφορά μεταξύ MDMA ή MDDMA ή MDMMA τα 2 πρώτα έχουν επίσης το ίδιο mol weight.

Μόνο το NMR μπορεί να ξεχωρίσει το MDMA από το MDDMA.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Εφάρμοσα τη μέθοδό σας σε αυτό το μέρος για την ανακρυστάλλωση του έτοιμου προϊόντος.
Δηλαδή οι έτοιμοι κρύσταλλοι διαλύθηκαν, στη συνέχεια θερμάνθηκαν στους 130C και στη συνέχεια ρίχτηκαν στην παγωμένη ακετόνη. Λειτουργεί πολύ καλά.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
U χρησιμοποιείτε μόνο ακετόν ή ακετόν με νερό;?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Αν κρυσταλλώσω ζεστό mdma hcl (130c) σε κατεψυγμένη ακετόνη χρησιμοποιώ μόνο ακετόνη, 500-1000 ml ανά 100 gr mdma hcl (εξαρτάται από την καθαρότητα του προϊόντος)

Ανακρυσταλλώνω επίσης mdma hcl σε διάλυμα 10% νερού + 90% ακετόνης. Αλλά είναι διαφορετική διαδικασία για διαφορετικό σκοπό.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 όπως θυμάμαι έγραψα κάτι λάθος για το προϊόν σας πριν από πολύ καιρό, Συγγνώμη γι 'αυτό, λαμβάνοντας υπόψη τη νέα εμπειρία μπορώ να πω, πρέπει να είμαστε σε θέση να παραδεχτούμε τα λάθη. Συγγνώμη αδελφέ, έκανα λάθος: το μαύρο χρώμα προκαλεί σύγχυση, αλλά το προϊόν σας είναι τέλειο!
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Υπάρχει τρόπος να καθαριστεί ο μαύρος κρύσταλλος και να μετατραπεί σε εντελώς καθαρό κρύσταλλο;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Όλα είναι δυνατά. Είναι θέμα χρόνου, διαλυτών και πόσο βρώμικο είναι το προϊόν σας στην αρχή.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας, κατάφερα να φτιάξω μεγάλους κρυστάλλους χάρη σε αυτόν τον οδηγό, αλλά έχω ένα πρόβλημα τελειώνοντας την ξήρανση των κρυστάλλων, είναι πολύ υγροί στο εσωτερικό τους όταν σπάτε έναν κρύσταλλο στη μέση, θα ήθελα να ξέρω πώς μπορώ να τελειώσω την ξήρανσή τους καλά;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αυτό αφορά το pH και όχι την ξήρανση
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Αυτό σημαίνει ότι το ph πέφτει πολύ;
αλλά το έλεγξα όταν το έβγαλα από την κατάψυξη και ήταν στο 7.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Καλύτερα 4 για να αποφύγετε τους λιπαρούς κρυστάλλους.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Εντάξει, ευχαριστώ πολύ.
 

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Η πραγματική Mdma
 

Attachments

  • N2dgeM4Ppz.jpg
    N2dgeM4Ppz.jpg
    674.2 KB · Views: 157

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Κάνω επίσης αστεία πράγματα μερικές φορές. Αυτή τη φορά άφησα ένα μπουκάλι με υπολείμματα mdma hcl σε νερό για μια εβδομάδα στην αποθήκη του υπογείου. Αυτό είναι αυτό που πήρα μετά από μια εβδομάδα στο κλειστό μπουκάλι: 14 gr διαφανή κρύσταλλο.
1UFb0V2BHr
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 bro, ποια είναι η πρότασή σας για το τελικό πλύσιμο των κρυστάλλων για τους μη ειδικούς, εάν η ακετόνη δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ίσως είναι ευκολότερο να γνωρίζετε πρώτα τι είναι διαθέσιμο στη χώρα σας και να επιλέξετε το καλύτερο από αυτά ;-)
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Δεν ξέρω ακριβώς δεν είναι η χώρα μου, αλλά σύμφωνα με το πρώτο γλίστρημα του αγοραστή,- μεθανόλη, αιθανόλη 96%, pet. αιθέρες (δεν ταιριάζουν σε αυτή την περίπτωση υποθέτω), ακεταλδεΰδη.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Μερικές φορές σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης χρησιμοποιούσα κατάψυξη εξανίου ή κατάψυξη οξικού αιθυλεστέρα.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Έχω χρησιμοποιήσει οξικό αιθυλεστέρα και ακετονιτρίλιο για recryst. πολλές φορές, αλλά μόνο για τον καθαρισμό meth ( όχι για τη δημιουργία κρυστάλλων όπως περιγράφεται)
Χρησιμοποιώντας Ethyl Acetate, δεν μπόρεσα ποτέ να διαλύσω πλήρως το 100% στο σημείο βρασμού, ανεξάρτητα από το πόση περίσσεια χρησιμοποίησα. Παρόλα αυτά, αφήνει πίσω του πολύ καθαρή μεθαμφεταμίνη, ειδικά το μικρό ποσοστό που στην πραγματικότητα κρυσταλλώνεται μετά το φιλτράρισμα του αρχικού διαλύματος και την τοποθέτηση του διηθήματος στην κατάψυξη. Το ακετονιτρίλιο διαλύει τα πάντα ( δεν ξέρω τη συνήθη αναλογία αλλά μόλις έχω την ευκαιρία θα κρατήσω σημειώσεις για να τις μοιραστώ) αλλά δεν απομακρύνει όλες τις χρωστικές προσμίξεις από μόνο του, αλλά αν προσθέσει κανείς ενεργό άνθρακα και φιλτράρει μέσω σελίτη σε ένα μεγάλο πορώδες ζεστό γυάλινο buchner ( όχι χαρτί φίλτρου, ώστε να μπορεί να τρέξει γρήγορα) (αλλιώς μπορεί και θα στερεοποιηθεί μέσα στους πόρους και θα φράξει όλο το πράγμα, θα αναμιχθεί με τα κατακρημνίσματα του σελίτη, θα δημιουργήσει ένα πραγματικό πραγματικό χάος, η συμβουλή μου είναι να πειραματιστείς πριν την κλιμάκωση).
Τώρα για την ερώτησή μου, πρέπει κανείς να διαχωρίσει τα εναντιομερή του MDMA για να παράγει μεγάλους, υαλώδεις κρυστάλλους;
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
"Τώρα για την ερώτησή μου, πρέπει κανείς να διαχωρίσει τα εναντιομερή του MDMA για να παράγει μεγάλους, υαλώδεις κρυστάλλους;"

λάθος. ένα διαχωρισμένο ισομερές (s ή d δεν έχει σημασία ) δεν σας δίνει μεγάλο γυαλιστερό κρύσταλλο. εδώ είναι η διαφορά του mdma από τη meth.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Αγαπητέ αδελφέ, ποια είναι η καλύτερη τιμή pH όταν διαλύεται σε αποσταγμένο νερό; Αφού το έβρασα μέχρι κορεσμού, διαπίστωσα ότι είχε αναχθεί σε ελεύθερη αλκαλική κατάσταση και δεν κρυσταλλωνόταν. Ποιος είναι ο λόγος;
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Θα μπορούσε να προστεθεί πολύ νερό/διαλύτης ή probs ούτε καν MDMA
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Αγαπητέ αδελφέ, χρησιμοποίησα 50 γραμμάρια MDMA HCL για τη δοκιμή. Αργότερα, το εξαέρωσα ακόμη και σε συνολικό όγκο 75cc, το τοποθέτησα στο ψυγείο και το ψύχωσα, αλλά δεν υπήρξε κρυστάλλωση και δεν υπήρξε καμία εμφάνιση κρυστάλλωσης. Το MDMA μου έγινε λιπαρό. της ελεύθερης βάσης, οφείλεται στο pH μου;
Παρακαλώ βοηθήστε με, ευχαριστώ.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Δεν είμαι 100% σίγουρος καθώς δεν είχα ποτέ πριν αυτό το αποτέλεσμα @G.Patton έχεις μια πρόταση για αυτό το θέμα
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Το καλύτερο 5,5-6,6 pH
 
Top