Η απλούστερη σύνθεση μεθαμφεταμίνης από αμφεταμίνη

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
δεν ξέρω τι πήγε στραβά αλλά έχασα σχεδόν 20 gm καθαρής αμφεταμίνης , προσπάθησα να την εξουδετερώσω με NaOH και να την εκχυλίσω με πετρελαϊκό αιθέρα δεν έμεινε τίποτα στην εξάτμιση , προσπάθησα ξανά με DCM πάλι δεν έμεινε τίποτα στην εξάτμιση , παιδιά κάποιος δοκίμασε αυτή τη μέθοδο , αν κάποιος πρόκειται να δοκιμάσει χρησιμοποιεί μικρή ποσότητα ...
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
αναφέρεστε στο πρώτο βήμα της σύνθεσης;

αν αποτυγχάνετε με τη μετατροπή του άλατος της αμφεταμίνης σε ελεύθερη βάση πρέπει να μάθετε βασικές δεξιότητες χημείας. δοκιμάστε ένα εγχειρίδιο οργανικής χημείας καθώς και έναν οδηγό πρακτικής/πειραματικής οργανικής χημείας.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Τα 20 γραμμάρια είναι πολλά, νομίζω ότι χρειάζεστε περισσότερη εξάσκηση, αλλά μην χάσετε άλλα 20 γραμμάρια φίλε, μπορείτε να ξεκινήσετε με κλίμακα 1 γραμμαρίου.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Προσπάθησα με αυτό 4-5 φορές έτσι έχασα συνολικά 20 gm.
 

zxkcasldlalsejak

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 28, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Συγγνώμη, αλλά για μένα εξακολουθεί να μην είναι απολύτως σαφές...

Έχουμε κάποια γκρίζα κρέμα με λίγο στερεό υδροξείδιο του αλουμινίου. Πιστεύω ότι έχουμε σε αυτό το μείγμα μάζας ακατέργαστη μεθαδόνη ελεύθερης βάσης που είναι οργανικό στρώμα και λίγο στρώμα νερού (ίσως δεν θα είναι εύκολο να διαχωριστούν). Στη συνέχεια προσθέτουμε πολύ νερό (ίσως για να μειώσουμε την πυκνότητα της μάζας μας).
Αλλά και πάλι - όπως καταλαβαίνω έχουμε οργανικό στρώμα επάνω και στρώμα νερού στο κάτω μέρος.
Όταν το διηθούμε από κάποια στερεά , εξακολουθούμε να έχουμε δύο στρώματα - οργανικό επάνω και νερό στον πυθμένα. Το οργανικό στρώμα πρέπει να περιέχει το προϊόν μας.
Στη συνέχεια, οξύνουμε αυτή τη μάζα με hcl σε ph3 που αλλάζει την ακατέργαστη μεθαμφεταμίνη που περιέχεται στο οργανικό στρώμα σε μεθαμφεταμίνη hcl που πρέπει να πάει στο στρώμα νερού.
Αλλά ακόμα έχουμε δύο στρώματα. Τι ακριβώς εξάγουμε ήδη με dcm.
Το dcm θα πάει στον πυθμένα κάτω από το στρώμα νερού, αλλά όταν το ph είναι 3, το στρώμα νερού εξακολουθεί να μην επιστρέφει τη μεθαμφεταμίνη hcl.
Έτσι τώρα έχουμε 3 στρώματα. Πάνω οργανικό με την κόλαση ξέρει τι μέσα, δεύτερο στρώμα νερού με meth hcl και κάτω στρώμα dcm με τι;
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Έχω μερικές ερωτήσεις που πρέπει να απαντηθούν, και σε αντάλλαγμα θα δημοσιεύσω δωρεάν κάποια σημαντικά δεδομένα σχετικά με τις αμφεταμίνες και τις πρόδρομες ενώσεις τους που λείπουν από αυτόν τον ιστότοπο μετά την ολοκλήρωση της επόμενης δοκιμής.
1. Μπορούν οι κρύσταλλοι υδροχλωρικής D-αμφεταμίνης να πωλούνται και να καπνίζονται ως Ice; (Ο Ice αναφέρεται στους κρυστάλλους υδροχλωρικής D-μεθαμφεταμίνης. αν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στη λειτουργία τους, σκοπεύω να δηλώσω ευθέως ότι οι κρύσταλλοι υδροχλωρικής D-αμφεταμίνης είναι κρύσταλλοι υδροχλωρικής D-μεθαμφεταμίνης).
2. Οι συγκεντρώσεις/οσμές καπνού των κρυστάλλων υδροχλωρικής D-αμφεταμίνης και των κρυστάλλων υδροχλωρικής D-μεθαμφεταμίνης που καίγονται και ψεκάζονται είναι συνεπείς;
3.Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να καπνίσω μεθαμφεταμίνη μόνος μου, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει πώς ακριβώς πρέπει να μυρίζει η μεθαμφεταμίνη; Έχω μυρίσει καθαρή σκόνη υδροχλωρικής αμφεταμίνης και μυρίζει σαν άρωμα βατόμουρου ή βατόμουρου σε συνδυασμό με άρωμα χορταριασμένου φυτικού χυμού. Όταν θερμαίνεται και ψεκάζεται, μυρίζει λίγο περίεργα, αλλά η επίγευση της με κάνει να νιώθω ότι καταλαβαίνω γιατί το ICE ονομάζεται "χοιρινό". Είναι σωστή αυτή η μυρωδιά;
4. Γνωρίζω ότι η D-αμφεταμίνη είναι λιγότερο αποτελεσματική από την D-μεθαμφεταμίνη στην ίδια δόση, αλλά πόσο πιο αδύναμη είναι από την D-μεθαμφεταμίνη; Για παράδειγμα, ισοδυναμεί με το 75% ή το 70% της D-μεθαμφεταμίνης στην ίδια δόση; Θα υπάρξει σημαντική διαφορά στην προσωπική υποκειμενική εμπειρία στην περίπτωση εισπνοής με θερμαινόμενο ψεκασμό;
5. Λαμβάνοντας υπόψη ότι το ICE που πωλείται στην αγορά δεν είναι στην πραγματικότητα καθαρή D-μεθαμφεταμίνη, οι έμποροι αναμειγνύουν κάποια "έκδοχα" για να αυξήσουν το βάρος και να αυξήσουν τα κέρδη. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα το αποτέλεσμα του εμπορικά διαθέσιμου ICE να είναι κατώτερο από την καθαρή D-μεθαμφεταμίνη στην ίδια δόση. οπότε νομίζω ότι αυτό θα πρέπει να είναι αρκετό για να αντισταθμίσει το χάσμα ισχύος μεταξύ της D-μεθαμφεταμίνης και της D-αμφεταμίνης. Ακόμη και αν ισχυριστώ ότι η D-αμφεταμίνη είναι ICE, δεν θα προκαλέσει προβλήματα μετά την πώληση. Είναι αυτή η ιδέα εφικτή;
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Tbh Η D-αμφεταμίνη HCl δεν αξίζει τον κόπο και το κάπνισμα αμφεταμίνης δεν αξίζει επίσης. Ο μύθος ότι μπορείτε να καπνίσετε αμφεταμίνη HCl είναι κατά τη γνώμη μου απλά ένας μύθος, δεν έχω δει ποτέ αξιόπιστα στοιχεία ότι μπορείτε πραγματικά να καπνίσετε αμφεταμίνη HCl. Ακόμα και αν καταφέρνατε με κάποιο τρόπο να την καπνίσετε δεν θα πάρετε μια έξαψη από το κάπνισμα της αμφεταμίνης όπως παίρνετε από τη μεθαμφεταμίνη λόγω της μειωμένης λιποδιαλυτότητας της αμφεταμίνης (υψηλότερη λιποδιαλυτότητα ισοδυναμεί με ταχύτερη έναρξη δράσης λόγω ταχύτερης διέλευσης του αιματοεγκεφαλικού φραγμού). Εκτός αυτού το άλας HCl είναι εξαιρετικά υγροσκοπικό και πιθανώς δεν μοιάζει με ICE ακόμα και αν διαχωρίζατε τα εναντιομερή. Όταν πρόκειται για τη δραστικότητα δεν είναι τόσο απλό, η D-μεθαμφεταμίνη δεν είναι απλώς πιο ισχυρή D-αμφεταμίνη, όσον αφορά ορισμένα δοσολογικά διαγράμματα η D-αμφεταμίνη είναι ακόμη πιο ισχυρή από την D-μεθαμφεταμίνη σε σύγκριση mg προς mg. Το θέμα είναι ότι η D-αμφεταμίνη δεν έχει σεροτονινεργικές επιδράσεις και ως εκ τούτου θα αισθάνεται διαφορετικά ένας κανονικός χρήστης ICE από τη συνηθισμένη D-μεθαμφεταμίνη, οπότε για να την κόψετε θα έχετε ένα σκασμό προβλήματα πωλήσεων και θα ήταν καλύτερα στημένο αν είτε φτιάχνατε Meth είτε Speed και το πουλούσατε ως αυτό που είναι.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
"καθώς η γιαγιά φυσάει ένα σύννεφο Amp Hcl"

Τι είπατε; Απλά αναμασάτε πάλι ανοησίες;
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Δοκίμασα τη σύνθεση με 10g και όλα φαίνονταν πολύ καλά, νομίζω μάλιστα ότι μύρισα μεθαμφεταμίνη ενώ διήθησα το RM.

Βλακωδώς, ξέχασα να συμπυκνώσω και να στεγνώσω τα εκχυλίσματα στο τελευταίο βήμα και έριξα απευθείας HCl με φυσαλίδες.
Ο πετρελαϊκός αιθέρας έγινε θολός στην αρχή και όταν συνέχισα, ένα κίτρινο υγρό συγκεντρώθηκε στον πυθμένα, αλλά μόνο μια μικρή ποσότητα (1-2ml)

Τώρα το έχω το συμπύκνωμα του πετρελαϊκού αιθέρα, της μεθαμφεταμίνης και του αερίου HCl. Έχει κανείς μια ιδέα για το πώς να το σώσω σε αυτό το σημείο;
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Έχετε μια ελεύθερη βάση στον αιθέρα;
Ή άλας;
Παρακαλώ πολλαπλασιάστε το αέριο χλωριούχο υδρογόνο μειώνοντας τον όγκο του αιθέρα
 
View previous replies…

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Είχα διαλύσει την ελεύθερη βάση στον αιθέρα και έριξα φυσαλίδες αερίου HCl σε αυτήν χωρίς να μειώσω τον όγκο. Οπότε υποθέτω ότι τώρα είναι το άλας HCl διαλυμένο με κάποιο τρόπο στον αιθέρα αλλά δεν ξέρω πραγματικά.

Προσπαθώ τώρα να μειώσω τον όγκο αλλά αργά υπό ψύξη γιατί φοβάμαι ότι το HCl που παράγεται στον αιθέρα θα υδρολύσει τη μεθαμφεταμίνη.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Χρησιμοποιήσατε νερό με υδροχλωρικό οξύ
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Όχι, δημιούργησα HCl από NaCl και H2SO4 αλλά δεν το αποξήρανα και το φούσκωσα κατευθείαν στο εκχύλισμα αιθέρα. Λίγο HCl σίγουρα διαλύθηκε στον αιθέρα επειδή απελευθερώνει ατμούς HCl.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Πρέπει να μειώσετε ή να εξαλείψετε τον όγκο του αιθέρα, να προσθέσετε αιθανόλη στη βάση και να φυσήξετε τον ατμό
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Είστε σίγουροι ότι εξάγατε τη βάση meth;
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Νομίζω ότι το απέσπασα, τουλάχιστον τα έκανα όλα σωστά.

Αφού φιλτράρισα το αμάλγαμα και το υδροξείδιο, πρόσθεσα λίγο HCl οξύ στο rm μέχρι να γίνει pH 3 και το εκχύλισα με αιθέρα 3 φορές.
Στη συνέχεια το αλκαλοποίησα με NaOH σε PH 12 και το εκχύλισα πάλι 3 φορές.

Πώς το εννοείτε; Μετά τη μείωση του όγκου "προσθέστε αιθανόλη στη βάση και φυσήξτε στον ατμό"
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Πρόσθεσα υδροχλωρικό οξύ και εκχύλισα με αιθέρα
στη συνέχεια. Προσθέτω αλκάλιο και εκχυλίζω ξανά.
Στη συνέχεια συλλέγω τα εκχυλίσματα και εξατμίζω τον αιθέρα και κρατώ την ελεύθερη βάση. Προσθέτω λίγη αιθανόλη και δημιουργώ ατμούς χλωριούχου υδρογόνου για την ελεύθερη βάση στην αιθανόλη.
 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Deals
8
Νομίζω ότι το απέσπασα, τουλάχιστον τα έκανα όλα σωστά.

Αφού φιλτράρισα το αμάλγαμα και το υδροξείδιο, πρόσθεσα λίγο HCl οξύ στο rm μέχρι να γίνει pH 3 και το εκχύλισα με αιθέρα 3 φορές.
Στη συνέχεια το αλκαλοποίησα με NaOH σε PH 12 και το εκχύλισα πάλι 3 φορές.

Πώς το εννοείτε; Μετά τη μείωση του όγκου "προσθέστε αιθανόλη στη βάση και φυσήξτε στον ατμό"
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Αποτέλεσμα με 1g / 1 mol άλας αμφεταμίνης ?
 

BIG JJ

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Έχει πετύχει κανείς αυτή τη διαδικασία; Το προϊόν μου κατέληξε να μην βλέπει τίποτα, υπάρχει κάποιος καλόκαρδος που μπορεί να μου πει τι συνέβη; Τελικά πήρα το στρώμα λαδιού, αλλά δεν μπόρεσα να εξάγω μεθαμφεταμίνη
 
Top