MDMA szintézis piperonil-metilketonból (PMK/MDP2P) hangyasavval történő előállítása

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
találtam ezt a félelmetes BIG skála MDMA keresztül leuckart, ez magyarázza néhány további lépést, de vannak dolgok, amiket nem értek még.... a lépés 1 iT saYS: " Add the 20 L extra olaj a 160 L = 180 L." Nem értem, hogy a szám, mivel ők kezdik 150L ...I SUPPOSE a keverés eredménye, hogy ez a barát nevek csak OIL



Ezt a módszert a múltban Európában hatalmas méretekben használták MDMA előállítására:

[1] 150 L MDP2P + 400 L NMF + 75 L hangyasav :

190°C-ra hevítjük (140°C-on H2O + hangyasav jön át) kb. 6 órán keresztül, amíg a H2O + hangyasav át nem folyik.
ammóniagáz szagát érezzük a gyűjtőlombikban. Nincs vákuum! Hagyjuk kihűlni és
mossuk ki 350 L vízzel, hogy megszabaduljunk a felesleges NMF-től. Csapoljuk le a 160 l olajat, és vonjuk ki
a maradék vizet 2 x 30 L DCM-mel. Főzzük ki a DCM-et 60 °C-on és 200 mm Hg nyomáson.
Adjuk hozzá a 20 L extra olajat a 160 L = 180 L-hez.

[2] Főzzük HCl-lel : hidrolízis.

180 L olaj + 100 L metanol + (250 L HCl 36% + 550 L H2O): Keverjük össze és főzzük. 60-65°C-on
A MeOH átdesztillál, majd 95 C-ra megy, és ott marad 3 órán át. Most elkészül
a kloridsót, amely feloldódik a vízben. Hagyjuk lehűlni 40°C-ra és
extraháljuk 40 L DCM-mel. A DCM kivonatot dobjuk ki, ez tele van szennyeződésekkel.
A vizes részt tartsa meg!

[3] Basic készítése.

100 kg NaOH-t hígítsunk fel 100 l vízben (90 l 100% HCl-hez +/- 70 l NaOH szükséges). Használjuk ezt
NaOH oldatot a maradék vízrész bázikusítására. NE lépje túl a 40C-ot! Hozza fel
pH 10,3-ra, és akkor +/- 100 L MDMA bázisolaj jön. Extraktáljuk 2x30 L DCM-mel és
desztilláljuk le a DCM-et, hogy nyers bázist kapjunk.

[4] Desztillátum.

4 mm Hg (vagy bármely más jó vákuum) és 145 °C-on desztilláljuk a nyers bázist, hogy
a tiszta bázist kapjuk. (Először távolítsa el a DCM-et és a vizet).

[5] Kristályok.
Ha most már tudod a nevem, keresd meg a hozzászólásaimat, hogyan készítsem őket..... Aceton használata hidegen
és HCl gázzal...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
a végén, a kristályosítási lépésben azt mondja: "használjon hideg acetont és HCL gázt." Ha jól értettem, ez azt jelenti, hogy a nyers MDMA bázist hideg acetonban feloldva, majd GASZ-ban kell kezelni? tudom, hogy a HCL só nem oldódik acetonban, de talán a bázis igen... vagy azt jelenti, hogy a metanolban feloldott, gázosított, majd hideg acetonban kristályosított bázist kell kezelni? ez logikusabban hangzik számomra?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Azt hiszem, igaza van. nyers termék desztillálása -> tiszta terméket kapunk -> hideg acetonnal desztillálunk -> az acetonoldatot elgázosítjuk.
Nekem nincs első kézből származó tapasztalatom az md kidolgozásában, de ennek így van a legtöbb értelme.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx barátom , én megpróbálom biztosan!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, nem! Nem fogsz MDMA-t kapni. Valószínűleg MDA-t fogsz kapni, de nem vagyok benne biztos.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Hány dietiléter hány metanol hány aceton?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
2 x50 ml
a lehető legkisebb, hogy feloldódjon
körülbelül 1,5 térfogat metanol
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Köszönjük
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Srácok, szakértői tanácsra lenne szükségem tőletek. A legelső munkámat vettem fel előzetes tapasztalat nélkül. Sikeresen tudtam PMK olajat készíteni, és a fent leírtak szerint kezdtem el a tényleges szintézist, csak az összeget 10-nel szoroztam meg. Hét órán át refluxáltam hangyasavval és N-MF és PMK-val. Utána kicsit lehűlt, hogy már ne buborékosodjon (de nem szobahőmérsékleten) és hozzáadtam a sósavat. Újabb három órát refluxáltam. Ezután annyi NAOH-t adtam hozzá, hogy a PH értéke 12 legyen. Eddig minden rendben. Hozzáadtam dietil-étert és a reakciótömeget szétválasztottam, hogy az éter is elváljon. Aztán bajba kerültem, mert nem írtam le, hogy az éternek a szabad bázissal együtt kell maradnia. A másik probléma az volt, hogy mennyi magnézium-szulfátot használjak. A szárított szulfátot összetörtem és túl sokat adtam a freebázishoz. Másnap láttam egy nagy fehér mennyiséget és valami barna folyadékot lebegni a tetején, ott már nem tudtam, hogy mi a célanyagom, illetve nem tudtam, hogy mit kell tovább feldolgoznom. Először is csináltam egy meleg vízfürdőt és beletettem az edényt, hogy elpárologtassam a szulfátot. Úgy gondoltam, hogy ami megmarad, az lesz a szabadbázisom. De ez nem így történt. Így 100 fokra melegítettem a mennyiséget, remélve, hogy elpárolog a szulfát. Nem történt semmi, csak gőz, aminek erősen ánizs szaga volt, majdnem mint a marcipán, de szulfát nem. Maradt egy fehér massza, aminek szintén ánizs szaga volt. Ezután egy új edénybe sósavat tettem, kénsavat csepegtettem bele, hogy a reakció HCL gázzá alakuljon. Ez sem történt meg, ezért a savakat felhevítettem és a gőzt a fehér masszába irányítottam. Buborékok mindenhol, de a szín nem változott barnára. Fehér maradt. Buchner vákuumszűrővel leszűrtem és a mennyiséget egy tálba kentem. Követtem a receptet és a metanolt 50 fokra melegítettem. Ezután a metanolt rátettem a nyálkára és megkevertem, hogy feloldódjon. Hagytam 25 fokra lehűlni és a hűtőből hideg acetont tettem rá. Állapot: Fehér paszta alatt folyadékok felett. Egy idő után kiöntöttem a folyadékokat és a tálat a tartályba tettem vákuumozni. Lassan, buborékosodás után nem sok minden történt. Ezért újra akartam kristályosítani a mennyiséget. Átöntöttem egy főzőpohárba és 150 fokra melegítettem. Többé semmi sem történt. Hagytam kihűlni és légmentesen félretettem.
 

Attachments

  • LKsWk31BXe.jpeg
    LKsWk31BXe.jpeg
    2.5 MB · Views: 283
  • k7HBbjQmwf.jpeg
    k7HBbjQmwf.jpeg
    2.6 MB · Views: 276
  • o5UtZOBy9E.jpeg
    o5UtZOBy9E.jpeg
    3 MB · Views: 262
  • 0XWycdeKur.jpeg
    0XWycdeKur.jpeg
    3.6 MB · Views: 280
  • rXD7IjHW0L.jpeg
    rXD7IjHW0L.jpeg
    3 MB · Views: 274
  • KQnfrp0sUX.jpeg
    KQnfrp0sUX.jpeg
    3.3 MB · Views: 278
  • sh025dmxnR.jpeg
    sh025dmxnR.jpeg
    4 MB · Views: 265
  • SyzgWBH7Nt.jpeg
    SyzgWBH7Nt.jpeg
    2.9 MB · Views: 261
  • D3CTcUaNdB.jpeg
    D3CTcUaNdB.jpeg
    2.7 MB · Views: 262
  • rXiBZhTCpj.jpeg
    rXiBZhTCpj.jpeg
    3 MB · Views: 259
  • kxa8E0pbKg.jpeg
    kxa8E0pbKg.jpeg
    3 MB · Views: 273
  • JQx0BrbOD2.jpeg
    JQx0BrbOD2.jpeg
    3.7 MB · Views: 274
  • GPuibz6XcF.jpeg
    GPuibz6XcF.jpeg
    3.1 MB · Views: 285

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
"Aztán bajba kerültem, mert nem írtam le, hogy az éternek a szabadbázis mellett kell maradnia."

Mit értesz ez alatt, mit tettél, miután összegyűjtötted az étert a freebase-zal? Hozzáadtad a magnéziumot az éterhez?
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
elválasztottam az étert a szabadbázistól, majd a szabadbázist a magnéziummal megszárítottam.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Nos, ez a probléma. Meg kellene szárítani az oldószert tartalmazó freebase-t.
Tehát vagy a freebase-t tartalmazó étert vagy az acetont kell megszárítani, amelyben a freebase-t kevered a gázosítás előtt.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Tehát mit tehetek most minden lépést, hogy biztonságos néhány tömeg ?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Hát nem tudom, mennyire babráltál a freebase-zal, de ha csak száraz magnézium van benne, akkor én vízmentes acetonba keverném, majd elgázosítanám.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Nos, köszönöm, megpróbálom
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Ön nekem
an fűtés vagy desztilláció vagy hcl gáz?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Nem biztos, hogy értem a kérdését.
De technikailag egy gumiszerű masszának kellene lennie a magnéziumsókkal kevert freebase-nek.
Vegyük ezt, és keverjük össze vízmentes acetonnal.
Ezután távolítsa el a magnéziumot, ami elválik és leesik az aljára.


Aztán használj rá egy gázbuborékosító készüléket.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Egyetértek. Nem értem, hogy @RA!NER miért döntött úgy, hogy felmelegíti ezt a keveréket. Nincs benne oldószer. Az MgSO4 nem fog megolvadni. Csak ugyanannyi étert kell hozzáadni, mint az extrakcióhoz, és az MgSO4-ot szűrővel eltávolítani. Ezután néhányszor mossuk át az MgSO4-ot oldószerrel, hogy az összes szabad bázist összegyűjtsük.

Valószínűleg a reakcióhozam egy részét elveszíti.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Rendben, ezt fogom csinálni - bármilyen más lehetőség, hogy kivonja ok im ki a diethylether ?
 
Top