"MY" MDMA freebase kristályosítása

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Nagyszerű poszt, gyors kérdés.
milyen színű lesz az mdma, ha 10:1 arányú acetont használsz? Gondolom, hogy fehér mdma lesz. Milyen arányú acetont ajánlanál pezsgőszínű mdma-hoz?
 

Sig

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 30, 2023
Messages
42
Reaction score
27
Points
18
Csinálunk 2,5 liter acetont 1 liter bázisra, majd a ph-t 5,5-re tesszük hcl 37% -kal, majd 4 napig fagyasztjuk.
 

Attachments

  • UzTiFEJY18.jpeg
    UzTiFEJY18.jpeg
    373.8 KB · Views: 327

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Természetesen keverheti a freebase oldószerrel, mielőtt hozzáadná a HCL-t, de később több időre lesz szüksége, hogy a keveréket 130C-ra tegye, mivel ez az oldószer elpárolog, a HCL a fagyasztóból, a freebase hideg is, és a magas hőmérséklet elkerülése az adalékolás során nem lesz probléma ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Tudta, hogy az MDMA-t nem lehet savakkal magas hőmérsékletre hevíteni? A termék lebomlik, és már nem tiszta MDMA.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Elfogadom, hogy nem tiszta, hanem ultratisztává válik!

TnQjgtAOiV

Laboratóriumi jelentés
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Szép. Ki biztosít ilyen pontos laborvizsgálatot? Tudomásom szerint általában 5%-os a hiba.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ebben az esetben egy német cég, de sokan vannak Energiavezérlés...
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ahogy olvastam, az MDMA freebase forráspontja normál AP alatt körülbelül 300C. Miért gondolja, hogy melegítés esetén megromolhat?
 
Last edited:

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Rendben kell lennie, mert az acetonban összetört ot ki. A több sav csak több szennyeződést eredményez.
Nagy kristályokat kaptál, amikor a forró savasított freebase-t hideg acetonba öntötted?
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
@btcboss2022 @Unreacted Freebase
Én a hideg acetont csináltam. Fagyasztóban maradt. kicsapódott és leülepedett az alján. Szétválasztottam a szilárd anyagokat. Kint hagyva száradás, de még mindig nagyon pépes. Ez így jól néz ki ? Köszönöm.
 

Attachments

  • hlR61t4Bb2.jpeg
    hlR61t4Bb2.jpeg
    4 MB · Views: 305
  • 2jZ6tdIBAT.jpeg
    2jZ6tdIBAT.jpeg
    2.9 MB · Views: 299
  • ZwNAQzjM8l.jpeg
    ZwNAQzjM8l.jpeg
    3.7 MB · Views: 301

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
felmelegítetted a ph 3 savasított freebase-t és jéghideg acetonba cseppentetted...? rendben volt miután megszáradt?
 

Unreacted Freebase

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2022
Messages
15
Reaction score
6
Points
3
Szárítsa meg és mossa ki. Egyetértek btcbossal. Jobb, ha alacsonyabb PH-t választunk, és megbizonyosodunk arról, hogy az összes freebase semlegesítve van. akkor a termékben :) nem reagált freebase van. nagyjából 430ml 37%-os HCL-t használjunk literenként desztillált freebase-re.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Bocsánat, pajtás! Ma metamfetaminról beszéltem, ezért rossz molekulatömeget használtam. Teljesen igazad van!

1L FB = 900 gr (nagyjából)
900 gr = 4,66 mól
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
hány ml 37%-os hcl-t használnánk 1 liter mdma freebase savanyításához
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
A @Unreacted Freebase azt javasolja, hogy 1:1,1 arányban (FB:HCl) adjunk hozzá HCl-t.
Én személy szerint kicsit kevesebbet tennék: 1:1,05

Tanulmányozzuk, hogyan kell számolni. Ez nagyon egyszerű:

Először is ki kell számolni, hogy hány mól van 1 literben.
Az MDMA FB moláris tömege 193,25 gr.
Az FB sűrűsége 0,9gr/ml, ami azt jelenti, hogy 1L FB 900gr.
1L FB 900/193,25=4,66 mólt tartalmaz.

Ezután kiszámítjuk a szükséges HCL-molokat
4,66*1,05=4,89 mol HCl.

Ezután az interneten találhatsz egy táblázatot, ami a molaritást (moláris térfogatkoncentrációt) mutatja különböző százalékokra, és ezek között 37%-ot.
A te esetedben ez 12,08 mol/L.

4,89/12,08=0,405ml

@Reagálatlan freebase kicsit többet javasol - 430ml
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Baszd meg... szar...
Nem 0,405 ml, hanem 405 ml, természetesen!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
2. Keverés közben fokozatosan melegítsük a keveréket 130C-ig
3. Készen áll egy vödör, a kezdeti szabadbázis térfogatának 10-szeresével, fagyasztott acetonból, amely legalább 48 órát töltött a fagyasztóban
4. Amikor a keverék 130C-on van, állítsuk le a fűtést, és erőteljes keverés mellett gyorsan öntsük az acetonos vödörbe.


A "gyorsan kiönteni" és az "erőteljes keverés" relatív. Pontosítaná, kérem, hogy jól értettem-e? Úgy gondolom, hogy közepes tételekhez használom, ami 5-10L acetonnak felel meg.

Az acetonos kannát PEHD vödörnek tekintem. Aztán beleteszek egy acél spirált, amit fehérje rázókhoz használok.

Aztán ahogy kész a klorid, beleöntöm. A klorid sűrűségét és a kupak átmérőjét figyelembe véve ez kb. 10-20 másodpercig tart. Ezután lezárom a kupakot és egy ideig erőteljesen rázni kezdem.

Működni fog, vagy túl lassú és nem elég erőteljes?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nagyon szeretem ezt az újrakristályosítási módszert az egyszerűsége miatt, de nem vagyok 100%-ban elégedett a színnel.

RkBd9G2I1Z

Ez a legjobb eredmény, amit ezzel a módszerrel 107C ponton tudtam elérni. Nem rossz, de még mindig nem tökéletesen fehéren átlátszó.

Ezúttal ellenőriztem a lecsapolt víz súlyát... Ez 2 gr volt 50 gr sóra vetítve. A többi víz természetesen elpárolgott.

Ezekre az adatokra Raoult-t alkalmaztam, és az alábbi eredményt kaptam. A légköri nyomást is figyelembe veszem. A tengerszint feletti víz forráspontja 100C, de 700m magasságban 98C.
Tehát a tengerszinten 7C, 700m-en 9C, míg 107C-ig melegítve 107C.

mw = 0,52 * ms * 1000 / (dT * 229,7)

mw (tengerszinten) = 0,52 * 50 * 1000 / (7 * 229,7) = 16,2 gr.

Mi van, ha megpróbálok valamilyen oldószert mellékelni, aminek a forráspontja magasabb, mint a vízé, és kisebb, mint a víz oldhatósága? A cél az, hogy a kristályosítást nagyobb mennyiségű szovlenben futtassuk, hogy lassítsuk a kristályosodást és csökkentsük a magképződést. Remélhetőleg több folyadék több szennyeződést tud csapdába ejteni, nagyobb méretű és tisztaságú kristályokkal az eredmény?

A glicerin például feleannyira oldja a sót, mint a víz, és a forráspontja 290C-on van.

Ha ugyanolyan térfogatú vízzel állítom le a kristályosodást, akkor só nélkül 5 * 1,26 / 16,2 = 38,8% glicerin vizes oldat lesz 117C forráspontú.

Aztán, ha sót adunk hozzá, Raoult is növeli a forráspontot további 8-10C-kal - tudnom kell az ilyen keverék ebullioszkópiai állandóját, hogy pontosan kiszámíthassam, de valószínűleg több mint 0,52 és kevesebb mint 1,5 lesz.

Tehát valószínűleg 125-127C-ra kell melegítenem a kloridoldatot, az így kapott 50 g sóval 16 ml vízben + 5 ml glicerinoldatban a jobb eredmény érdekében?
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
A kristályok mosása fagyasztótiszta acetonnal átlátszóak lesznek egy másik lehetőség az, hogy 4-5 órán keresztül tiszta acetonban hagyjuk őket a fagyasztóban 4-5 órán keresztül, időről időre mozgatva.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Most fejeztem be a maradékok visszanyerését, és szeretném megosztani a tapasztalataimat.

A fő tétel 71 gr tiszta fehér mdma-hidroklorid porban volt a bázis extrakció után. A végső yeld 56 gr volt, ami azt jelenti, hogy 15 gr, a kezdeti súly 21% -a a vízben maradt maradék.

HFj42TaN6l

Van néhány módja a visszanyerésnek, de nem célom az összes visszanyerése, hanem a többé-kevésbé TISZTA visszanyerése. Tehát a visszanyerést két lépésben végzem.

1. A kristályosítót a vízmaradékkal együtt átviszem egy átlagos hűtőszekrénybe 4c hőmérséklet alatt és egy ideig tartom. Hamarosan kis kristályok jelennek meg, kb. 4x2x1mm méretűek. Kiveszem őket és ellenőrzöm a súlyukat - 7,0 gr.

2. A maradékot egy ideig a száraz tömeg eléréséig RT-n hagytuk. A súlyt ellenőriztük, és pontosan 6,95 gr. Ez többé-kevésbé elfogadhatónak tűnik, figyelembe véve, hogy a termék egy része elpárolgott vagy megsérült a melegítés során.

5wKLnu8lCZ

Ezt a port víz-aceton oldatban oldottuk fel, amelyet 1:10 térfogatarányban készítettünk. Ebből az oldatból 10 gr sóhoz 20 gr-ot adtam.
Az oldáshoz forró lemezt használok: teszek rá egy keverőpálcát, és a lemez hőmérsékletét 50c-re állítom.

8nAI0pr3WF

Minden só könnyen és gyorsan feloldódik. Ezután a hűtőszekrénybe költöztetem. Egy idő után kiveszem, és vákuummal szűröm... Az Yeld 3,5 gr.

SiZazPcXC7

A végleges yeld a visszanyerés 10,5 gr 15,0-ból, azaz 70%, amit én személy szerint nagyon jó eredménynek tartok, és elég tiszta, megfelel a saját igényeimnek - legalábbis nem fogja elrontani a következő adagot a jelenlétével.

A víz-aceton maradék még mindig 3,5 gr körül marad, és a jövőben is folytatható, de nyilvánvalóan piszkosabb lesz, mint a fent említett.

L2S8dFylAh

Én nem dolgoznék vele alapkivonat nélkül, de a lengyelországi utcai árusok talán bőven megelégednének vele. Yeaaahhhh!!!

TMPc6fAzJj
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ebben a részben a kész termék átkristályosítására vonatkozó módszerét alkalmaztam.
Vagyis a kész kristályokat feloldottam, majd 130C-ra melegítettem, majd a fagyasztott acetonhoz dobtam. Nagyon jól működik.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
U csak acetont vagy acetont vízzel használ?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ha forró mdma hcl (130c) kristályosítom fagyasztott acetonban, csak acetont használok, 500-1000 ml per 100 gr mdma hcl (a termék tisztaságától függ).

Az mdma hcl-t 10%-os víz + 90%-os aceton oldatban is átkristályosítom. De ez más folyamat más célra
 

davethedead

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Van valakinek tippje egy olyan helyzetre, amikor túl sok víz volt a szabadbázisban/adaléksavban , és most sok termék aketonban ragadt?
Volt valakinek ilyen helyzete, több akton vagy IPA hozzáadása az oldathoz megszabadulna a felesleges víztől és felszabadítaná a sót?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Adhat hozzá alkoholt vagy acetont (hogy a vízzel készült oldat ne fagyjon meg), és tegye a fagyasztóba, ha nem akarja elpárologtatni. Bizonyos esetekben ez segít.
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Tudja valaki, hogy ez a módszer akkor is hatékonyan működik-e, ha az acetont IPA-ra,etanolra vagy metanolra cseréli ?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Attól függ, hogy mit szeretne.
Valószínűleg ez a vízben történő kristályosítás a legjobb, hogy nagy kristályokat kapjon. Nagyon szeretem, sok köszönet a szerzőnek. De nem fogod kapni a kristályokat, hogy nagyon tiszta, mivel nincs sok oldószer. Ez nem a tisztításhoz, hanem a végtermék megszerzéséhez szükséges.

Néhányan beszámolnak arról, hogy nagy kristályokat kaptak IPA-ban, de én nem. Az IPA-t néhányszor kipróbáltam. Még nagyon lassú kristályosítással is próbálkoztam IPA-ban, vízfürdőn, 56C-ról RT-re csökkenő hőmérsékleten, 20 óra alatt, de csak egy halom apró, 1,5 mm körüli kristályt kaptam. De ami még fontosabb, az IPA nagyon jól eltávolítja a fekete vegyületet, szerintem a legjobb oldószer. Nagyon jó a tisztításhoz.

Metanol és etanol - nem tudom. Lehet, hogy @btcboss2022 több információt adhat, ő tapasztaltabb.
 
Last edited:

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Nem a nagy kristályokhoz, hanem a tisztításhoz szükséges részhez . Arra a pontra gondolok, amikor a savasított freebase szuper telített oldatát felmelegítem és acetonba öntöm. Az acetont lecserélhetem alkoholra.
Az aceton nagyon figyelik az országomban 10nap óta/
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ah, bocsánat, megvan a probléma. Egy kis elmélet, ha így van, tesó.

Az acetonnak van egy egyedi tulajdonsága: 50C-on sok mdma hcl oldódik (1 gr mdma hcl per 2,5 gr aceton gondolom) és szinte nulla, ha az aceton fagyasztva van. Ez a tulajdonság összefügg a "vákuum permittivitással". Az aceton vákuumpermittivitása 50C-on = 17,7 és 0C-on = 1,0.

Tehát olyan oldószert kell találnod, amelynek hasonló a vákuummegfelelési tényezője, de nem több mint 2,0. Ez a benzol, a petróleuméter, a hexán.

Az IPA szerintem nem jó erre a célra, mert még a fagyasztóban is sokat old az mdma hcl, 30% körül. És még ha el is párologtatod, a maradék még koszosabb lesz, mint az elején volt.
 
Last edited:
Top