Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a videóban novator azt mondja, hogy a 26,25 g CuCl2 oldat körülbelül fele elegendő lesz a fekete rézoxid képződésének "megszüntetéséhez".

Tényleg az egész CuCl2-oldatot használja, vagy csak a felét?

(a legutóbbi szintézisemnél a CuCl2 oldatot addig adagoltam méretlen mennyiségben, amíg a fekete réz-oxid meg nem képződött a reakcióelegy alján. a végtermék minőségét és hozamát még nem határoztam meg).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Azt hiszem, nem volt teljesen egyértelmű, hogy a videóban 100%-os vagy 50%-os fordítást használtak-e. Szerintem talán 100%, de kiemelték, hogy az oldat 50%-a után elég lehet megállni.
Megtanulja látni, hogy mikor érte el a pontot, hogy megálljon aszerint, hogy az RM hogyan viselkedik. Mégis szinte a legtöbbet használom, ha nem csak az egészet :)
A rézmaradványok amúgy sem maradhatnak a végtermékben.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Szia Gordon!

találtál-e különbséget a hozamokban aközött, hogy az egészet használod, vagy csak annyit adsz hozzá, hogy a rézoxid képződjön?
(nem tudom, hogy a videóban novator miért használja a "megszűnt" szót, mert a CuCl2 elegendő mennyiségének hozzáadása után nem alakul ki a lombik alján a rézoxid? vagy félreértek valamit?).

milyen színű a reakció, amikor abbahagyod a CuCl2 oldat hozzáadását?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Még nem hasonlítottam össze a hozamokat, és nem fordítottam túl nagy figyelmet ennek a szakasznak a színeire, inkább a hőmérsékletre, de a következő szintézisnél megfigyelhetem azt :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
jó, értesítsen!

azt hiszem, a legutóbbi szintetizátoromnál kicsit túl sokat adtam hozzá (tesztelve, hogy szemmel megbízhatóan meg tudom-e csinálni az oldat állapota alapján), és nagyon határozott és azonnali színváltozást vettem észre. az első cseppek hozzáadásakor feketésszürke lett, majd talán 15-20 perc keverés és újabb néhány csepp hozzáadása után sárga lett. mindezt úgy, hogy a hőmérséklet 60C körül volt. valamiért nehezen tudtam 80C-ra emelni a hőmérsékletet. (talán a főzőlapom miatt). valójában soha nem érte el a 80C-ot, de kb. 3 és fél órán keresztül kevertettem 62C-on, miután befejeztem a CuCl2 hozzáadását.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Általában elég gyorsan adagolom, ami azt jelenti, hogy folyamatosan csepegtetem, hogy a hőmérsékletet kordában tartsam, és a 80°C-ot ne lépje át, talán arra is figyelni kell, hogy az RM nem tágul túlságosan erősen

Esetleg ha a főzőlapot le tudod cserélni egy fűtőköpenyre. A hőveszteség a hőforrásodtól az RM-ig vezető úton túl nagy lesz ahhoz, hogy gyorsan elérje ezt a hőmérsékletet.
Milyen hőmérsékletre volt beállítva a főzőlapod?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Legközelebb emiatt a köpenyemet fogom használni.

ez egy kerámia főzőlap. először 83C-ra volt beállítva, de az oldat nem akart 60C fölé menni. és sokáig tartott, amíg kb. 50C-ról odaért. aztán 100C-ra állítottam a főzőlapot, semmi változás az oldattal, aztán 120C-ra állítottam a főzőlapot, és még mindig semmi változás. ez már más szintetizátorokkal is előfordult.

És a melegítés előtt fóliába csomagoltam a lombikot.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Jó, egy fűtőköpeny segít.

Fontos, hogy a lombikot és az alsó részt is közvetlenül a fűtőlemez fölé tekerje. Lehetnek külső vektorok is, például egy ventilátor vagy valami más, hideg levegőt fújó eszköz, amely megakadályozza, hogy a lombik 80 °C-ra felmelegedjen.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@GhostChemist dolgozom 10L 4 nyakú kerek aljú lombik, mint a videóban, de meg tudná mondani nekem, hogy milyen gépet használ vákuummal, hogy beszívja az Rm-t egy másik lombikba Szükségem van ugyanarra a dologra, de nem találom sehol 🤷‍♂️
Küldje el nekem privátban, kérem.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Sajnálom, hogy nem vagyok ghostchemist, de úgy érti, hogy egy vákuumszivattyú? azt hiszem, az egyik a videóban lehet, hogy egy forgószárnyas is, ha ez segíthet
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Keresse meg a perisztaltikus szivattyút. Szuper olcsón vagy drágán találhatod meg őket az igényeidtől függően.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Szia! Lásd a csatolt fájlokat. Vákuumszivattyú példaként és műszaki séma az Rm másik lombikba való beszívásához.
63GHD7LA0Y
NHkscUbSq0
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Volt valakinek másnak is, akinek az utolsó lépésnél sokkal nagyobb mennyiségű anyag kicsapódott?

Miután elvégeztem a foszforsavval történő kicsapási lépést, több mint négyszer annyi anyag kicsapódott, mint amfetaminnak kellene lennie.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nagyon érdekes, megfigyelem és várom a szakértők magyarázatát erre vonatkozóan :) Hallottam tipikus utcai pletykákat arról, hogy a foszforsav állítólag növeli a hozamot, de kíváncsi lennék, miért adna többet, és milyen hatással lenne ez a termék tisztaságára. A foszforsavból származó amfetaminok állítólag kicsit gyengébbek, nem?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
igen, azt hiszem. de egy pillanatig sem hiszem, hogy az egész, ami nálam van, amfetamin. de fogalmam sincs, mi más lehetne...

Nemrég megpróbáltam vodkával újrakristályosítani egy adag amfetaminból. miután felmelegítettem a vodkában, az összes amfetamin feloldódott, kivéve néhány üledékdarabot. aztán egy éjszakára betettem a fagyasztóba, és amikor kivettem, a nagy része alul megfagyott, de a tetején volt egy folyékony réteg, amit leszűrtem, és abból egy pici fehér por maradt (amit még le kell mérnem).

próbálkoztam savas/bázisos extrakcióval is, de az első lépésnél, amikor vízben kell feloldani, csak egy fehér paszta lett belőle. így azt leszűrtem, és egy fehér paszta szerű anyag ült a szűrőn, miközben a víz lecsöpögött, és egy nagyon-nagyon kis kristályréteg képződött a lombik alján.

Itt van egy részletesebb hozzászólás a problémámról:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/240-yield-of-amphetamine-whats-going-on.8936/#post-43483
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
kis frissítés: megpróbáltam savas/bázisos extrakciót végezni, de nem képződött réteg, miután hozzáadtam a naoh-t, hogy a ph-t 12-re emeljem. ezután folyamatosan további 50%-os naoh-oldatot adtam hozzá, így kissé magasabb lett a ph, de még mindig nem képződött réteg. más szóval, úgy néz ki, hogy nincs amfetaminom.

a réz-klorid hozzáadása után nem távolítottam el az ipa-t. lehet, hogy ennek köze van ahhoz, hogy a végső csapadék nem tűnik amfetaminnak? @GhostChemist
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Honnan származik a P2NP? Biztos, hogy ez a P2NP, és nem a csaló kistestvére? :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Megpróbálok szerezni egy fényképet, de hitelesnek kell lennie. minden megfelelő tulajdonsággal rendelkezett.

nem gondolod, hogy az ipa eltávolításának elmulasztása lehet az oka annak, hogy látszólag valami más kicsapódott?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
az egyik nagy kínai eladótól származik itt. de a p2np nem valódi, erre gondoltam...

Milyen vegyszer a csaló kistestvér?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
1 g amfetamin-szulfát 720 mg amfetamint tartalmaz.
1 g amfetamin-monofoszfát 570 mg amfetamint tartalmaz.
Ez lehet egy magyarázat.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Azt hiszem, valószínűleg onnan származik, hogy az átkristályosítási szakaszban nátrium-biszulfit-tal szennyeztem a p2np-t. (a p2np feloldása közben az etohoz adtam hozzá, hogy így távolítsam el a specifikus szennyeződéseket). Túl sokat használtam belőle (a p2np mennyiségével megegyező mennyiséget, miközben szerintem kb. 5%-ot kellene használnom).
A p2np-m úgy néz ki és olyan illata van, ahogyan azt kellene, ha tényleg tiszta lenne.

szintetizáltam egy nagyon kis tételt (az első amfetamin szintézisem) olyan p2np-vel, amely nem volt potenciálisan szennyezett, és ahol minden más szintézis ugyanolyan volt, mint az összes többi, amit a (valószínűleg) szennyezett p2np-vel csináltam. 30%-os hozamot kaptam, ami rossz szintézisre utal (elkövettem néhány hibát, ahogy az ember első alkalommal hajlamos rá), de egyébként nagyjából megfelel annak, amit hozam szempontjából várni lehet.
 

Alchemik

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Megváltoztathatom az IPA-t egy másik alkoholra, például metanolra vagy etanolra? és 25% NaOH-oldat hozzáadása után egyszerűen extrakció szabadbázis DCM vagy toluol.(alkohol elpárologtatása nélkül). 20L IPA vákuumos elpárologtatása körülbelül 20 órát vesz igénybe a vákuumos elpárologtatón. Ez sok idő. A nitrosztirének Zn/HCl redukciója esetén (metanol, 37% HCl), a redukció után nem kell elpárologtatni a metanolt. A 25%-os NaOH bázisosítása után csak extrakciós szabadbázis DCM vagy toluol (1 liter elegendő 350g amin szabadbázishoz). Termelések: 60-70% szabadbázis.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Természetesen az alkoholok helyettesítésére is van lehetőség. A DCM és az IPA keveréke. Míg az EtOH vízzel "kimosható".
 
Top