Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Itt volt, amit kisebb léptékben csináltam;
1. Oldat IPA / H2O 2:1 ((IPA 800ml,H2O 400ml)(1200ml)) hozzáadtam egy 2000ml-es lombikot.
2. NaBH4-et (116 g) adtunk hozzá egyszerre és elkezdtük keverni.
3. A P2NP-t (67 g) kis adagokban adtuk hozzá, úgy, hogy az elegy hőmérséklete ne haladja meg a 60 *С értéket.
4. CuCl2-t (7 g) vízben (13 ml) lassan, cseppenként adtunk hozzá, úgy, hogy az elegy hőmérséklete ne haladja meg a 80 *С-t.
5. Ezt követően a reakciót külső fűtéssel 30 percig 80 °C-on refluxáltuk.
6. Az oldatot dekantáltuk és leszűrtük a reakcióhulladékot, és szeparáló tölcsérbe tettük.
7. A reakcióelegyhez 25%-os NaOH vizes oldatát (533 ml) adtuk, majd a fázisokat elválasztottuk.
8. Az alsó réteget egy nagy főzőpohárba szűrjük le, és a felső szerves réteget összegyűjtjük.
9. A vizes fázist ezután az elválasztó tölcsérbe tettük, és 500 ml IPA-val extraháltuk.
10. Az IPA-t 3/4 részben bepároltuk, fele-fele arányban a tejes freebase-t és fele-fele arányban az IPA-t.
11.Az IPA-t és a freebase-t 130ml acetonban oldottuk fel.
12.ortofoszforsavat csepegtettünk pH - 6-ig (folyamatos keverés mellett).
13.Az elegyet 12 órára a fagyasztóba tettük.
14.A kristályosodás után a szuszpenziót leszűrtük és száraz hideg acetonnal mostuk, amíg az aceton tiszta nem lett.
15.A mosásból származó acetont és az ipa/aceton keveréket visszatettük a fagyasztóba a további kicsapáshoz.
16.A folyamatot addig ismételtük, amíg nincs több csapadék, hogy 60-70% jó minőségű amfetamint kapjunk, ahogy a keverékben több aceton lesz, lehet, hogy még egy kis savat kell csepegtetni, hogy lecsökkenjen, de nem túl sokat, mivel az aceton ph7-es.

Itt van egy fotó néhány szárított paszta kőzetről , a többi száraz por, amit össze kell keverni, mivel túl erős nekem és a barátaimnak.
Lehet, hogy frissítem a receptet és írok egy írást a kis házi vegyészeknek, sokféleképpen lehetne ez jobb.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
ez nem met , tudsz írni innen, hogyan lehet kristály met
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Milyen módszerrel alakítja át ezt a fehér pasztát kristállyá?
d-metamfetaminná?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Nem drága a nátrium-borohidrid?
És 3 kilogrammal 1 liter amfetaminolaj előállításához a költség túl sok lenne ahhoz, hogy vonzó legyen.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Végre szintetizálta az amfetamin-szulfátot (speed) ezt az útvonalat követve?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Szia

Köszönöm igen láttam, hogy. Én is találtam egy szállítót Spanyolországban a p2np körülbelül 215 € kilónként. Még ha én magam szintetizálom is ezen az áron olcsóbb, ha csak előre elkészítve veszem meg.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Meg tudná adni az említett spanyol P2NP CHEMICAL beszállítójának elérhetőségét?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Most végeztem el az első szintézisemet ezzel a módszerrel, 45%-os hozammal 5 g P2NP-nél.

ez volt az abszolút első alkalom, így biztos vagyok benne, hogy elkövettem néhány hibát az út során, de csak szerettem volna némi tapasztalatot szerezni. Végül is nagyon jól éreztem magam. Teljesen megtalálta az új hobbimat itt. Alig várom, hogy belevágjak még néhány kísérletbe és javítsak a technikáimon.

Sok szeretet azoknak, akik ezt az oldalt működtetik, nem lettem volna képes erre a vizuális segédanyagok nélkül, segítettek kitölteni egy nagy űrt a tudásomban, csak a videók megtekintése. ✌🏻
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
fantasztikus!

Bocsánat, hogy folytatom, de mit csináltál a levegőszűréseddel a hidrogéngázzal kapcsolatban?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Az én berendezésemet közvetlenül egy ajtónyílás mellett állítottam fel a szabadba, és egy nagyobb dobozos ventilátor húzta ki a levegőt a munkaterületemről az ajtónyíláson keresztül.

Valószínűleg nem a leghatékonyabb vagy leglégmentesebb módszer (mint egy füstelvezető), de láttam, hogy a reflux kondenzátoromból származó gőzgőzöket a ventilátoron keresztül a külső levegőbe szívják. Kisebb kísérleteknél azonban hatásosnak tűnik.
Egy másik ötletem az volt, mielőtt ez volt, hogy valamilyen tömlőadaptert helyezzek a reflux kondenzátorom tetejére, és így csatlakoztassak egy szellőzőtömlőt a külső térbe.

Az elkövetkező hónapokban egy füstelvezetőt fogok építeni, mivel szeretnék egy megfelelőbb beállítást, és csak azt ajánlom, hogy építsenek egyet is, ha egyáltalán paranoiás vagy ezzel kapcsolatban.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Igen, egy tömlőt akartam használni, amely a lombikból egy ablakon kívülre vezet, és mögötte egy ventilátor fúj.

Milyen típusú motort használ a dobozos ventilátor?

Kezdetben 10 g p2np-vel fogok szintetizálni. Ön szerint mennyi hdydrogén gáz keletkezik egy ekkora szintézis során?
 

mitea

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Elvégeztem az első mintát, és van néhány kérdésem.

- A P2NP hozzáadásának 75%-ánál az oldat színe enyhén barnára változott. Ez normális, vagy a P2NP-em szennyezett, és előtte kristályosítani kell?

- Hogy a P2NP hozzáadása gyorsabb legyen, a lombikot hideg vízfürdőbe helyeztem. Van-e különbség a végtermék minőségében vagy mennyiségében?

- Elfelejtettem acetont adni a H2SO4 hozzáadása előtt. Ez problémát jelent? Az acetont a H2SO4-mennyiség 1/3-ának hozzáadása előtt adtam hozzá (emellett a szükséges acetonmennyiség 1/2-ével rendelkeztem).

- Nincs hozzáférésem vízforráshoz a kondenzátor hűtéséhez. Az IPA a reakció során kissé elpárolgott. Ez csökkentheti a hozamot?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Van egy képe? Nem lehet normális.

A P2NP minőségének becsléséhez olvadáspont-meghatározást végezhet.
Ajánlott lenne egy átkristályosítás.

Egy másik ok lehet az üvegedben lévő szennyeződések, például korábbi reakciókból származó rézmaradványok?
Ehhez a szintézishez külső hűtésre van szükség, ha fel akarja gyorsítani a P2NP hozzáadását.
Fontos, hogy a P2NP hozzáadása során ne lépje át a célhőmérsékletet, és ne hűtse le túlságosan a reakciót, mert akkor leáll.

A hőmérséklet túllépése jobban befolyásolná a termék minőségét vagy hozamát, feltételezem.

A P2NP hozzáadása során az én "sweet spot"-om 55-58 °C körül van.
Az aceton segít a vákuumszűrés során, amely az amfetaminsók kialakulása után történik. Ez megtisztítja a terméket, de a sók Aceton nélkül történő képzése is működne.
Saját vízforrást építhetsz egy 15EUR-os akváriumszivattyúval az amazonról, egy vödörrel és egy hűtőszekrénnyel.
Alternatívaként vannak ipari vízhűtők, amelyeket körülbelül 100EUR-ért vásárolhat.

Hasznos lesz, ha ebben a szakaszban nem párolog túl sok IPA, de a kémiai reakcióhoz nincs rá szükség.
 

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 19, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
Üdvözlök mindenkit! Hogyan lehet amfetamin kristályokat készíteni
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mik a fő okai annak, hogy nem kapunk teljes hozamot ezzel a szintézissel?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Kis léptékben a NaBH4/P2NP addíciót az addíció befejezése után jó 30/45 percig 60C-on refluxon kell hagyni. Azt olvastam, hogy ez nem teljes redukciót eredményez.

nagyobb léptékben, mint az OP, ez nem nagy baj, mivel annyi P2NP-t kell hozzáadni, hogy örökké tart, és a lépés felesleges.

Ezen kívül milyen problémáid vannak?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
igen, nekem csak kb. 2 órába telt az összes p2np hozzáadása, mert csak kb. 5 grammot használtam belőle, és nem vagyok benne biztos, hogy utána sokáig hagytam keverni.

Az első szintézissel több probléma is volt, például nem tartottam a hőmérsékletet 80c-on a szükséges 30 percig, vagy addig kevertem a rezet, amíg hirtelen sűrű lett (ami furcsa volt), ahelyett, hogy csak kevergettem volna egy kicsit, mint a videóban, és sokat emeltem a hőmérsékletet, amikor hozzáadtam a rézoldatot...

Megpróbálom újra ezeket a problémákat kijavítva. ha esetleg van még valami, ami eszedbe jut, ami gyakori probléma lehet, kérlek, szólj.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ez a Reddit-en található szál rengeteg nagyszerű információt tartalmaz az 5g skáláról. Valójában erre a szálra hivatkozva készült itt a BB-ben. Alapvetően szóról szóra követtem, és sikerrel jártam.

https://www.reddit(.)com/r/TheeHive/comments/12hcbrr/complete_nabh4_copper_salt_reduction_n00b/
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Köszönet érte!

csináltál a/b extrakciót? én próbáltam, de nem sikerült, mert nem tudtam az amfetamint az utolsó lépésnél kiütni. csak 2g terméket használtam, tehát abszolút pici mennyiséget.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Megpróbáltam, de amikor elmentem aceton hozzáadására az általam húzott freebase/DCM kivonathoz, akkor sem omlott össze, amikor megpróbáltam megsózni. Emellett emulziós réteget hozott létre, és elválasztotta a DCM-et és az acetont.

Gyanítom, hogy el kellett volna párologtatnom a DCM-et, mielőtt acetont adtam volna a freebase-hez. De erre még nem volt lehetőségem.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ok.

Én xilolt használtam, mivel ez volt a következő legjobb (és elérhető) oldószer.

Milyen mennyiségű amfetamint használtál?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Köszönjük mithyl2-nek először is a tapasztalatokat.
Véleményem szerint ehhez a reakcióhoz olyan adalékokat lehet tenni, amelyek növelhetik az anyag hozamát és tisztaságát:
1) Használjon elegendő mennyiségű borohidridet a kettős kötés visszaállításához, azaz nitropropropenből nitropropanba.
2) Ezután juttassunk a reakcióba ecetsavat feleslegben, elegendő mennyiségben ahhoz, hogy a szabad bázist és a mellékreakciókat nátrium-acetát és más anyagokat kössön meg.
3) Célszerű a rézkatalizátort külön-külön rézkloridból, nátrium-borohidridből hideg vízben előállítani, és a sók eltávolítása érdekében vízzel kimosni. Vagy a rézsót az ecetsav hozzáadása előtt bevinni a reakcióba, de a katalizátor gyengébb minőségű lesz.
4) Vigyünk be a reakcióba kis adagokban nátrium-borohidridet vagy más, olcsóbb hidrogénforrást. Ebben a szakaszban redukáljuk a nitrocsoportot, emiatt a sav a reakció egyensúlyát a végső amintermékhez keveri.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
az első pontjára utalva, az útmutatóban előírt borohidrid-mennyiség már elegendő?

mennyi ecetsavat kell használni a p2np mennyiségéhez viszonyítva?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a videóban novator azt mondja, hogy a 26,25 g CuCl2 oldat körülbelül fele elegendő lesz a fekete rézoxid képződésének "megszüntetéséhez".

Tényleg az egész CuCl2-oldatot használja, vagy csak a felét?

(a legutóbbi szintézisemnél a CuCl2 oldatot addig adagoltam méretlen mennyiségben, amíg a fekete réz-oxid meg nem képződött a reakcióelegy alján. a végtermék minőségét és hozamát még nem határoztam meg).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Azt hiszem, nem volt teljesen egyértelmű, hogy a videóban 100%-os vagy 50%-os fordítást használtak-e. Szerintem talán 100%, de kiemelték, hogy az oldat 50%-a után elég lehet megállni.
Megtanulja látni, hogy mikor érte el a pontot, hogy megálljon aszerint, hogy az RM hogyan viselkedik. Mégis szinte a legtöbbet használom, ha nem csak az egészet :)
A rézmaradványok amúgy sem maradhatnak a végtermékben.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Legközelebb emiatt a köpenyemet fogom használni.

ez egy kerámia főzőlap. először 83C-ra volt beállítva, de az oldat nem akart 60C fölé menni. és sokáig tartott, amíg kb. 50C-ról odaért. aztán 100C-ra állítottam a főzőlapot, semmi változás az oldattal, aztán 120C-ra állítottam a főzőlapot, és még mindig semmi változás. ez már más szintetizátorokkal is előfordult.

És a melegítés előtt fóliába csomagoltam a lombikot.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Jó, egy fűtőköpeny segít.

Fontos, hogy a lombikot és az alsó részt is közvetlenül a fűtőlemez fölé tekerje. Lehetnek külső vektorok is, például egy ventilátor vagy valami más, hideg levegőt fújó eszköz, amely megakadályozza, hogy a lombik 80 °C-ra felmelegedjen.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Bármit is csinálsz, először mg-os vagy grammos skálán végezd el, csak hogy lásd, mi történik. Rengeteg termék megy veszendőbe, ha valahol elrontja.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mindig nagyra értékelem a valós tapasztalatokból származó tippeket. Még nem próbáltam száraz IPA-t :)

mi a p2np forrása?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Az eBay-en találtam. Jelenleg azon vagyok, hogy megtanítsam magam, hogyan kell elkészíteni.
 
Top