Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
A nátrium-borohidriddel való reakció kicsúszhat az irányítás alól, ha nem figyeli a hőmérsékletet. Ezenkívül a kismértékben eloszlatott rézvegyületek zavarhatják a végtermék tisztítását.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Ha a
a nátrium-borohidrid reakciója mégis kicsúszik a kezemből, mit tehetek ellene, elrontottam a szintézist? Ha apró diszpergált rézvegyületek vannak, lehetetlen-e eltávolítanom őket a tisztítás során?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Nekem p2np lángolt fel egy véletlen gyors hozzáadás után a nabh4 nem csinált semmi negatívumot a végtermékemben.

Az összes rézvegyületet 2-3 kávéfilterrel kiszűröm, miután a 80c-s melegítés után hagytam állni.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
kattintás. Az 1-5. lépések jobbak vízmentes körülmények között (egy ekvivalens NaBH4-gyel). Ezt követően a keletkező nitropropánnal és fémkloriddal mint katalizátorral vizes körülmények között lehetséges.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@William Dampier mi az amfetamin Freebase BP-je, és kell-e vákuumban desztillálni?
Vagy a vízgőz-desztilláció is működik?
Én csak azt szeretném, hogy a Freebase színtelen legyen, mint a víz!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a videóban novator azt mondja, hogy a 26,25 g CuCl2 oldat körülbelül fele elegendő lesz a fekete rézoxid képződésének "megszüntetéséhez".

Tényleg az egész CuCl2-oldatot használja, vagy csak a felét?

(a legutóbbi szintézisemnél a CuCl2 oldatot addig adagoltam méretlen mennyiségben, amíg a fekete réz-oxid meg nem képződött a reakcióelegy alján. a végtermék minőségét és hozamát még nem határoztam meg).
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Bármit is csinálsz, először mg-os vagy grammos skálán végezd el, csak hogy lásd, mi történik. Rengeteg termék megy veszendőbe, ha valahol elrontja.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Igen. 10 g-nál kevesebb adagot készítek. Valószínűleg visszamegyek az 5 g-hoz, amíg ez a probléma meg nem oldódik.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Tavaly óta pár havonta 5 g-os tételeket készítek, és csak most kezdek jó eredményeket elérni.

Néhány tippem van ilyen kis léptékben. Várd meg, amíg a p2np-t teljesen hozzáadod, majd melegítsd fel kézzel 60c-re 30-45 percig, és ugyanezt a CuCl2-vel, miután az egészet hozzáadtad. Melegítsd vissza 80c-ra és tartsd 30-45 percig.

a videóban a P2np és a CuCl2 hozzáadása a nagyobb szintézis miatt eltart egy ideig, de kisebb mennyiségnél ez valahogy szükséges ahhoz, hogy a redukciók beinduljanak.

szintén használj minél szárazabb IPA-t és acetont, ez tényleg nagy hatással van mindenre, úgy tapasztaltam.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mindig nagyra értékelem a valós tapasztalatokból származó tippeket. Még nem próbáltam száraz IPA-t :)

mi a p2np forrása?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Az eBay-en találtam. Jelenleg azon vagyok, hogy megtanítsam magam, hogyan kell elkészíteni.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Volt valakinek másnak is, akinek az utolsó lépésnél sokkal nagyobb mennyiségű anyag kicsapódott?

Miután elvégeztem a foszforsavval történő kicsapási lépést, több mint négyszer annyi anyag kicsapódott, mint amfetaminnak kellene lennie.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Nagyon érdekes, megfigyelem és várom a szakértők magyarázatát erre vonatkozóan :) Hallottam tipikus utcai pletykákat arról, hogy a foszforsav állítólag növeli a hozamot, de kíváncsi lennék, miért adna többet, és milyen hatással lenne ez a termék tisztaságára. A foszforsavból származó amfetaminok állítólag kicsit gyengébbek, nem?
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Amennyire tájékozott vagyok, ez doen belül ugyanaz a szintézis, mint a nitroetán, de nitrometánnal történik.
A szag, a megjelenés ugyanaz, de nincsenek aminok.

Azt hiszem, Nitrosztirénnek hívják, de nem vagyok biztos benne, hogy jól emlékszem.

Edir: B-nitrosztirénnek hívják.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
meg tudja mondani, hogy mi a legjobb módja annak, hogy ellenőrizzem, hogy valódi p2np-vel rendelkezem-e?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Az IPA elpárologtatása nem szükséges, de a keverék T-jét 60C-ra kell emelni.
Ha az összes kémia tiszta, hogy lehetséges, hogy túl sok CuCl2 reagált volna az aminnal.
Le tudja írni az elegy színét a CuCl2 hozzáadásakor?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Elvégezheti az olvadáspont meghatározását

MP P2NP 64-66 °C
MP B-nitrosztirén 58 °C

Az olvadáspont természetesen változhat a termék minősége miatt, akkor lesz a legpontosabb, ha a termék tökéletesen tiszta...abban az esetben, ha a termék minősége esetleg alacsony, akkor átkristályosíthatja, majd elvégezheti az MPD-t!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
abban a pillanatban, amikor a rézoldatot (CuSO4*5H2O-t használtam) hozzáadtam a rm-hez, sötétszürke lett. lassan adtam hozzá, és az első néhány csepp után bekapcsoltam a hőfokot. (volt a rm-ben olyan is, ami úgy nézett ki, mintha fel nem oldott borohidrid szemcsék lennének.)
ahogy tovább adagoltam, nem igazán változott a színe, de a réz-oxid üledék képződött, mint a videón. a főzőlapom miatt nem tudtam 62C fölé vinni a hőmérsékletet, így kb. 3 és fél órán keresztül tartottam 62C-on.
Viszont csináltam egy másik szintézist, ahol nem volt szemcse a rm-ben, és a CuSO4*5H2O oldat hozzáadása után 80c-on tartottam a hőmérsékletet, és még mindig ugyanazt a terméket adta a legvégső fázisban.

volt egy olyan szintézis, ahol az rm sötétzöld lett a CuSO4*5H2O hozzáadásakor, és néhány csepp után sötét narancssárga lett.

az összes általam csinált szintézisnél minden ebben az első szakaszban legalábbis úgy tűnt, hogy összhangban van a videóval.

Azt hiszem, az összes eddigi szintetizálásnál a CuSO4*5H2O hozzáadása után vagy úgy hagytam a rm-t, ahogy van, a rézoxiddal az alján pár napig, mielőtt szétválasztottam, vagy a 25%-os naoh oldattal a szétválasztott oldatokat 2 napig hagytam állni. lehet ez probléma?

valami furcsa dolog is történt, hogy valami kicsapódott a "fő narancssárga oldatban", miután pár napig magára hagyta, akár a naoh oldattal együtt maradt a szétválasztás után, akár csak 2 napig maradt a szétválasztás előtt a rézoxiddal az alján. (nem hiszem, hogy a rézoxid kivonásból származó oldatban volt csapadék).

Talán egy másik lehetséges probléma az, hogy amikor átkristályosítottam néhány p2np-met, megpróbáltam nátrium-hidrogénkarbonátot használni a tisztításához, de túl sokat adtam hozzá (körülbelül ugyanannyi nátrium-hidrogénkarbonátot, mint p2np-t. Akkor adtam hozzá oldatban, amikor a p2np-t forró etoh oldatban oldottam. (aztán betettem a fagyasztóba, leszűrtem, amikor a p2np kicsapódott, majd egy standard újrakristályosítást csináltam úgy, hogy csak feloldottam és fagyasztás után kicsaptam), de lehet, hogy a nátrium-bikarbonátot nem távolítottam el. egy lehetőség, hogy talán a nátrium-bikarbonát benne van az általam használt p2np-ben.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
köszönöm gordon.

csináltam szerintem 3 átkristályosítást, így egy nagyon tiszta terméknek kellene lennie. jelenleg bolyhos állagú, halvány szaga van, ahol korábban nagyon csípős volt, és világossárga színű.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Megpróbálom egy nekifutásra megcsinálni. van még valami, amit csináltam, amire azt mondanád, hogy a látszólagos sikertelenségem oka lehet?

A CuSO4*5H2O biztosan rendben van, ha CuCl2 helyett CuSO4*5H2O-t használok?

hamarosan felteszek egy képet a p2np-ről. remélhetőleg holnap.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
A CuCl2 jobban oldódik, mint a CuSO4*5H2O, ami az RM hígulásához vezethet.
Néha a CuCl2 és NaOH hozzáadása után az RM 20-40 perc után megszilárdulhat, és az amin oldat könnyen dekantálható.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ezt vettem észre. az egyik tételben, amit csináltam, egy kicsit több vizet adtam a CuSO4*5H2O-hoz, hogy biztosan feloldódjon az egész. de nem oldódott fel könnyen. meg tudod mondani, hogy mennyi plusz vizet lehet hozzáadni, mielőtt ez probléma lenne?
 

EileiterBurner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 1, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Este ismét elvégeztem ma néhány kísérletet, IPA helyett metanolt használtam.

Azt tudom mondani, hogy NaOH hozzáadásakor nem képződik 2 réteg.

Ami szerintem ebben az esetben nem is baj, mert azonnal kicsapódik a só...

És amit még elmondhatok, hogy a fordulatszám nagyon erős a fordulatszám, ilyen minőséget nagyon régen nem tapasztaltam...


PS.bocsánat a rossz angolomért
 

PabloEscobar

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 12, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Köszönjük a szintézist és a videót GhostChemist. Egy kérdésem lenne: Számította valaki a végtermék tisztaságát?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
A kémiai elemzés azt mutatja, hogy a Na2SO4 szennyeződésként van jelen, amikor alkoholokat használtak. A legtöbb esetben a tisztaság a kiindulási reagensektől és a további tisztítástól függ.
 
Top