Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
amikor megpróbáltam a frakcionált desztillációt, azt hiszem, a víz egy része átjött az ipa-val. és a hő csak 80c volt a desztilláció teljes ideje alatt. csináltam már ezt párszor korábban, ahol ha hagyom a desztillációt, akkor a végén csak a réz szilárd ragacs lesz, és nem lesz folyadék.
Azonnal kicsapatom az amfetamint, és megnézem, milyen lesz a termék, mert lehet, hogy az ipa szennyezőanyagként volt jelen az előző tételekben.

van valami javaslat, hogy mit tehetek, hogy biztosan csak az ipa-t kapjam, és ne az amfetamint tartalmazó vizet?

Ennek a szintézisnek a variációit is ki fogom próbálni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Az IPA vízzel azeotropot képez, így minden IPA, amelyet desztillál, körülbelül 30%-ban vizet tartalmaz. Az IPA-t úgy desztillálhatja le, hogy ne legyen benne amfetamin, vagy vákuumdesztillációval, csak egy kis vákuum, mint amit egy szívószivattyú állít elő, elegendő, mondjuk, ha az IPA 60 °C-on vagy annál alacsonyabb hőmérsékleten érkezik, akkor nem lesz benne amfetamin. Vagy a reakciót savassá tesszük hígított ecetsav hozzáadásával, amíg a ph 3 vagy kevesebb nem lesz. Az amfetamin sót fog képezni és nem fog desztillálni. Hagyja kihűlni, majd adjon hozzá jéghideg 10%-os NaOH oldatot, amíg a ph 12 és gőzzel desztillálja az amfetamin bázist.

El kell mondani, hogy a 20% NaOH hozzáadása "a reakció bázissá tételére" teljesen bs, mivel ha megmérjük, azt fogjuk találni, hogy a reakció már pokolian lúgos, ph 12 vagy több, mivel a NaBH4 és termékei mind erős bázisok. Hogy ez miért szerepel az eredeti szövegben, azt nem értem, miért került ide, nos..... Ez akkor történik, ha valamit átemelsz egy cikkből vagy itt a tézisből 1 az 1-hez anélkül, hogy igazán tudnád vagy megpróbálnád. Lásd a csatolt dokumentum 20. és 30. oldalát, a 30. oldalon szóról szóra megtalálod az eljárást.
A probléma nyilvánvaló: van egy víz és IPA és amfetamin keveréke. Adhatnál hozzá sós sót és így sózhatnád az IPA-t az Amph ki, ez jól működne. De a 20%-os NaOH hozzáadása nem elegendő az IPA kisózásához, hanem legjobb esetben is feljön némi Amph, és ez IPA-t tartalmaz. Vagy vízben nem oldódó, nem poláros oldószerrel extrahálod az IPA-t és az Amph-t. Ez is jól működik. Vagy csináld a fent leírtak szerint. Mindenesetre ellenőrizd a ph-t, és meglátod, hogy a NaOH bázikusabbá/lúgosabbá tételére éppen nincs szükség.
Általában az IPA mint oldószer valaminek a vízből való kivonására csak akkor működik, ha a vízréteg teljesen telített sókkal, mint például NaCl, valamivel, ami NEM oldódik IPA-ban, mint például NaOH.

Lásd Jademyr mellékelt szakdolgozatának 20. és 30. oldalát.
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 492
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Miután hozzáadtam a CuSO4*5H2O-t, majd 30 percig tartottam az oldatot 80c-on, sósavat adtam ecetsav hiányában (ez rendben kell lennie?), így az oldat elérte a ph 2-t, majd egyszerű desztillációval lepároltam az IPA-t 83C - 91C közötti hőmérsékleten (bár gyakorlatilag semmi sem jött át kb. 87c-nél tovább), majd lehűtöttem az oldatot, leszűrtem, majd hozzáadtam a vizes NaOH-t. Ezután az oldatot a vizes NaOH-hoz adtam. Most ezen a ponton gőzzel desztillálom ki az amfetamint. Szóljatok, ha bármi baj van a sorrenddel. (Szerintem nem kellett volna szűrnöm az oldatot, és kb. 3 órán keresztül refluxolnom kell az oldatot, ahelyett, hogy 30 percig 80C-on tartanám.)

Amikor leszűrtem az oldatot, hogy a rézkomplexet leválasszam, és hozzáadtam a vizes NaOH-t, az oldat sötét zavaros barna lett, kicsit halszagú, 11-es ph-val, a réz pedig egy zöld piskóta anyag volt. Adok még vizes NaOH-t, hogy a ph 12-re emelkedjen, majd innen gőzpárlatot fogok csinálni. (A naoh hozzáadásakor nem képződött réteg, tehát úgy tűnik, hogy az összes ipa-tól megszabadultam az oldatból.)

Lehet, hogy a toluol jó jelölt lenne vízben nem oldódó, nem poláros oldószerre?

A reakció bázisosításával kapcsolatban azt mondod, hogy a 20% NaOH túlzás, és a 10% is megteszi?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A NaOH bármilyen koncentrációja megteszi, amíg eléri a ph 12-t. Több hígított, mint 10% és hideg a hűtőszekrényből jobb, és hozzáadása a reakcióhoz, amely már lehűlt is, mivel könnyen lehetséges, hogy éget, mondjuk elpusztítja a termék egy részét az erős lúg hozzáadásával a forró A-oldathoz. Ugyanez vonatkozik a sav hozzáadására is, hígítva és hidegen. Ha a HCl hígított volt és minden hidegebb legalább akkor rendben lesz.
Hát igen, hal az van, ez az A szaga.
Azt akarod, hogy az oldat, amit gőzpárlással desztillálsz, 12-es ph-jú legyen, de ne legyen tele NaOH-val, mert különben, amikor a víz kevesebb lesz, könnyen átfújsz egy kis NaOH-t, és ezt nem akarod az A-ban. A szűrés azért történik, mert úgy tűnik, hogy néhány bór anyag szeret átdesztillálni - ezt szintén nem akarod.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ok. Gőzpárlatot készítek (vagy próbálok), miközben ezt írom. A probléma, amivel küzdök, a gőz hőmérsékletének óriási ingadozása. 1 fokos változás a köpenyen 15+ fokkal növelheti vagy csökkentheti a gőz hőmérsékletét.

Azt hiszem, a halszag a naoh, (ez ugyanaz, mint amikor megpróbáltam egy dmt extrakciót).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A gőz-hőmérsékletnek 94 és 98 °C között kell lennie, 100 °C fölé aligha juthat, így ha felforr, gőz keletkezik, és a gőz 94 °C+ A-val és 99-100 °C sima vízzel.

A NaOH-nak nincs szaga, a NaOH gőzök rendkívül maró hatásúak, érezni fogod, amikor az arcodba mar.
Az aminok azok, amiknek rothadó halszaga van.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Üdvözlöm!
A nátrium-borohidrid ebben a kísérletben helyettesíthető cas25895-60-7 nátrium-cianoborohidriddel?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A cianoborohidrid nagyon jól alkalmas reduktív aminációkhoz, mivel nem redukálja a ketonokat, mondjuk kevésbé erős, mint a NaBH4. Hajlamos arra is, hogy savakkal érintkezve cianidot szabadítson fel, és meglehetősen drága. Lehet, hogy itt csak nikkel-kloriddal kombinálva lenne képes a feladatra, Cu(II)-vel kapcsolatban kétségeim vannak, és inkább nem hiszem. Kevés értelme van, hogy megpróbáljuk használni erre a reakcióra.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Milyen PH-val kell rendelkeznie ?
A PH mond valamit a minőségről ?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
A CuCl2-t helyettesíthetem CuSO4-al. Olvastam a reddit-en és idk, ha ez lehetséges, de azt hiszem, igen bc Cu(II) vagyok igazam van?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Igen, képesnek kell lennie rá. Bár nekem magamnak is gondjaim vannak ezzel a szintézissel, így talán inkább a CuCl2-vel kellene próbálkoznom. Ez sokkal drágább és sokkal kevésbé elérhető.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A CuSO4 ugyanúgy vagy jobban működik, mint a CuCl2, bár egy kicsit többet kell használni, mivel a kereskedelem pentahidrátja nehezebb (rézatomonként), mint a CuCl2 dihidrát. Hogy pontos legyek, a CuCl2.2H2O számot meg kell szoroznod 1,5-tel, hogy megkapd a megfelelő mennyiségű CuSO4.5H2O-t.

A problémáidat valami más okozza.
Itt valaki >90%-os hozamot állít:
iPRrOH az IPA
Figyeld meg, hogy NaOH-t ad hozzá - ezt mindig meg kell tenni, ha vizet, metanolt vagy etanolt használunk a reakcióban, mivel ezek mind reagálnak a borohidriddel, ezt a reakciót részben elnyomja egy erős bázis. Ez az oka annak, hogy a NaBH4 reakciókat metanolban általában 0° és 5°C között végzik.
Azt is gondolom, hogy csak a második bórhidriddel ad vizet a rézsó előtt. Ebben az esetben a NaOH-t ekkor kell hozzáadni. Ha a rézsó világoskékre színeződik - az is oké, ez rézhidroxid és karbonát, mindkettő ugyanúgy működik.

Ez nem az én eljárásom, de biztos vagyok benne, hogy működik, 91%-os hozam? Inkább nem.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" A pontosság kedvéért a CuCl2.2H2O számot meg kell szorozni 1,5-tel, hogy megkapjuk a megfelelő mennyiségű CuSO4.5H2O-t."

Ez a 1,5-szeres szorzás bármilyen léptékben igaz? Az aprótól az ipari méretűig?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Szia. 15%-os kénsavat használhatok a freebase-ból történő amp-szulfát előállításához? Csehországban a kénsav nagyon korlátozott.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, kipróbálhatod. Vegye figyelembe, hogy az amfetamin-szulfátja feloldódik ennek az oldatnak a vizében.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Köszönjük gyors válaszát. Még egy kérdés @G.Patton Használhatok CuSO4 * 5H2O-t a CuCl2 vízmentes helyett? (mint az eredeti szintézisben). Szerintem igen, de nagyon érdekel a véleménye. Ha a válasz igen, hogyan tudom elvégezni a számítást?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Szia. Használhatom az ipa normál bepárlását a 8. lépésben vákuum nélkül? Úgy értem, hogy felmelegítem és az IPA vákuum nélkül felforralódik.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, igen, megteheti. Ne melegítse túl az oldatot. Ellenkező esetben elveszíti a hozamot.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ha már van víz az oldatban, amelyből az amfetamint kicsapják (mint a videóban), számítana-e ez a savban jelen lévő további víz?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Igen. Bármilyen Cu(II) só használható. A szükséges CuSO4.6H2O mennyisége körülbelül kétszer annyi lenne, mint a vízmentes CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, érdemes megszabadulni a víztől cuz az amfetamin-szulfát (keletkező só) vízben oldódik, és sokkal könnyebb víz nélkül elvégezni a kicsapást. Abban az esetben, ha ez nem megy, akkor a kicsapás után el kell párologtatni a vizet, hogy vízben oldott amfetamin-szulfátot kapjunk.

Edit: bocsánat, azt hittem metamfetaminról beszélünk. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tehát a kicsapás előtt egy extrakciót kellene végezni, hogy mind a víztől megszabaduljunk, mind az amfetamint megtartsuk?

Mit javasolsz, mit tegyek, hogy tiszta kénsavat vagy foszforsavat szerezzek be, mert nem találok savakat árusítót, és hazai beszerzésre jelenleg nincs lehetőség.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Tehát a biztonság érdekében jobb az elektromos fűtőberendezés használata, mint a propán-bután? Mennyi hidrogén készül? Littlebit vagy sokat? A probléma az, hogy csak propán-bután fűtőberendezésem van, csak kb. 20g P2NP-t fogok csinálni. Veszélyes ebben a méretben propán-bután fűtőberendezést használni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Természetesen
A reakcióegyenlet és a gáz moláris állandója (22,4 l/mol) alapján kiszámítható.
Nyílt láng használatát erősen nem ajánlom, mert hidrogént fogsz kapni, és a laborod felrobbanhat.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Koncentrálnia kell. Azáltal, hogy órákig melegíted :) Ismerem a problémákat :D
Ellenőrizd sűrűség szerint!
 
Top