Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Itt volt, amit kisebb léptékben csináltam;
1. Oldat IPA / H2O 2:1 ((IPA 800ml,H2O 400ml)(1200ml)) hozzáadtam egy 2000ml-es lombikot.
2. NaBH4-et (116 g) adtunk hozzá egyszerre és elkezdtük keverni.
3. A P2NP-t (67 g) kis adagokban adtuk hozzá, úgy, hogy az elegy hőmérséklete ne haladja meg a 60 *С értéket.
4. CuCl2-t (7 g) vízben (13 ml) lassan, cseppenként adtunk hozzá, úgy, hogy az elegy hőmérséklete ne haladja meg a 80 *С-t.
5. Ezt követően a reakciót külső fűtéssel 30 percig 80 °C-on refluxáltuk.
6. Az oldatot dekantáltuk és leszűrtük a reakcióhulladékot, és szeparáló tölcsérbe tettük.
7. A reakcióelegyhez 25%-os NaOH vizes oldatát (533 ml) adtuk, majd a fázisokat elválasztottuk.
8. Az alsó réteget egy nagy főzőpohárba szűrjük le, és a felső szerves réteget összegyűjtjük.
9. A vizes fázist ezután az elválasztó tölcsérbe tettük, és 500 ml IPA-val extraháltuk.
10. Az IPA-t 3/4 részben bepároltuk, fele-fele arányban a tejes freebase-t és fele-fele arányban az IPA-t.
11.Az IPA-t és a freebase-t 130ml acetonban oldottuk fel.
12.ortofoszforsavat csepegtettünk pH - 6-ig (folyamatos keverés mellett).
13.Az elegyet 12 órára a fagyasztóba tettük.
14.A kristályosodás után a szuszpenziót leszűrtük és száraz hideg acetonnal mostuk, amíg az aceton tiszta nem lett.
15.A mosásból származó acetont és az ipa/aceton keveréket visszatettük a fagyasztóba a további kicsapáshoz.
16.A folyamatot addig ismételtük, amíg nincs több csapadék, hogy 60-70% jó minőségű amfetamint kapjunk, ahogy a keverékben több aceton lesz, lehet, hogy még egy kis savat kell csepegtetni, hogy lecsökkenjen, de nem túl sokat, mivel az aceton ph7-es.

Itt van egy fotó néhány szárított paszta kőzetről , a többi száraz por, amit össze kell keverni, mivel túl erős nekem és a barátaimnak.
Lehet, hogy frissítem a receptet és írok egy írást a kis házi vegyészeknek, sokféleképpen lehetne ez jobb.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 510

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
ez nem met , tudsz írni innen, hogyan lehet kristály met
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Milyen módszerrel alakítja át ezt a fehér pasztát kristállyá?
d-metamfetaminná?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
A CuCl2-t helyettesíthetem CuSO4-al. Olvastam a reddit-en és idk, ha ez lehetséges, de azt hiszem, igen bc Cu(II) vagyok igazam van?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Igen, képesnek kell lennie rá. Bár nekem magamnak is gondjaim vannak ezzel a szintézissel, így talán inkább a CuCl2-vel kellene próbálkoznom. Ez sokkal drágább és sokkal kevésbé elérhető.
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" A pontosság kedvéért a CuCl2.2H2O számot meg kell szorozni 1,5-tel, hogy megkapjuk a megfelelő mennyiségű CuSO4.5H2O-t."

Ez a 1,5-szeres szorzás bármilyen léptékben igaz? Az aprótól az ipari méretűig?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
számításaim a p2np nabh4 amfetamin módszerrel kapcsolatban
IPA 40-50 ml
H2O 12,5 ml
NaBH4 3,5 g
P2NP 2 g
CuCl2 +-0,2 g 9,675 H2o
NaOH (25%-os vizes oldat) 16 ml
Aceton (száraz) 5-10 ml
Először ipa-t és h2o-t teszek és 2 percig keverem, majd hozzáadom a p2np-t, majd 0,200mg rézkloridot oldok fel 5ml vízben és hozzáadom, de a hőmérséklet nem emelkedik.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Hány ml réz-klorid 200mg-ot oldok fel vízben és adok hozzá 1ml-t? Először ipa-t és vizet adok hozzá, majd nabh4-et, majd p2np-t adok hozzá, hogy ne haladja meg a 60 fokot, a hőmérséklet emelkedik, de amikor réz-klorid 200mg-ot adok hozzá, a hőmérséklet nem emelkedik, 5ml vízben feloldom és hozzáadom, 2lt 3 nyakú üvegballonnal csinálok reakciót.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Amikor először próbáltam ki ezt a reakciót, tökéletesen működött. Ugyanazzal a mindennel és a p2np újrakristályosításával, így friss volt, továbbra is meghiúsul, bármit is teszek. Folyamatosan egy nagyon nagyon tiszta fehér port küldök fel, amely nem ugyanaz, mint az első alkalommal. Majdnem van egy kissé gyümölcsös szaga van, és közvetlenül a kénsav hozzáadása előtt, amikor működött, a folyadék aranyszínű volt, és minden alkalommal, miután nagyon tiszta. Szerintem valamit rosszul csinálok a p2np hozzáadásával az első lépéseknél. Van egy maximális idő, hogy nem ülhet le redukálódni? Tudom, hogy a videó szerint kb. 6 óra alatt kell hozzáadni az összes p2np-t, így feltételezem, hogy addig biztonságos. Tudom, hogy az első alkalommal csináltam, amikor az utolsó darab p2np hozzáadásakor abbahagyta a reakciót a p2np hozzáadására körülbelül ekkor, míg minden más alkalommal utána még mindig kissé exotermikusan reagál és buborékos. Nem vagyok benne biztos, hogy mi lehet a különbség az első és a többi alkalom között. Talán valakinek van valami trükkje, vagy volt már olyan, hogy nem sikerült úgy, mint nekem. Köszönöm
 

Sashinski

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 30, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Felhasználható-e újra az alkohol, miután elpárolgott? Vagy a reakciókban való utolsó felhasználás miatt acetrop keveréket (88%ipa/12%h2o) képezett?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Megpróbálhatnád... biztosan desztilláltnak kellene lennie, mivel van színe. Valami van benne.... Nekem az enyémmel van egy kis gondom, és remélem, valaki látja ezeket a hozzászólásokat, és tudja, mi a helyzet. Első alkalommal csináltam tökéletes.... szép világosbarna... erős hatások. Legközelebb és minden második alkalommal a szűrésre kerülő végleges szulfát nagyon fehér, gyümölcsös szaggal ? Majdnem van egy enyhe rózsaszín huhe. Nagyon gyenge hatás. Gondolom túl vagy alul van redukálva? Valaki tudja melyik? Vagy mi okozhatja? Túl hosszú vagy nem elég hosszú? Hőmérséklet....melyiket tartották vonalban? Mármint a szabadalmat olvasva az összes p2np-t úgy 10 perc alatt beleteszik és 20 percig sütik a rézzel együtt mondván csökkentett hozam 30 perc után. Úgy néz ki, mintha bolondbiztos lenne, de nem az... szóval túl vagy alul csökkentett, hogy meg tudjam javítani ezt a dolgot.... köszi bárki
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Meg lehet csinálni fém otthoni főzőedényben reflux nélkül, vagy a veszteségek túl nagyok lesznek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A NaOH tönkreteszi az edényt. Az oldószer elpárolog reflux kondenzátor nélkül.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Van ötlet, hogyan lehet eltávolítani az acetonszagot, vagy mi mást lehet használni?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Az acetonnak idővel el kell párolognia. Egyenletesen terítse szét egy szárítótálon (felbontva az esetleges csomókat), és körülbelül 1-2 nap alatt meg kell száradnia.

a folyamat felgyorsításához vákuumkamrába teheti, vagy egy lombikban felmelegítheti, és vákuumot húzhat néhány gyorsabb technikához.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Használható-e a HNO3 a PH-csepphez
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Ebben a lépésben elkerülném az oxidáló savak használatát. A Vtamin C működni fog, az aszkorbinsav és ez egy redukálószer is, így nincs probléma.
 

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Így történt, de a végén, amikor vákuumban semmi sem jön ki, használt 85% aceton és 85% foszforsav. Amph olaj maradt 20h szobahőmérsékleten amíg nem találtam savat hol lehet a probléma?
 

Attachments

  • yqxp5rul3V.jpg
    yqxp5rul3V.jpg
    5 MB · Views: 149
  • 9k0PQzpjMJ.jpg
    9k0PQzpjMJ.jpg
    8.3 MB · Views: 159
  • o9wGC4rBfR.jpg
    o9wGC4rBfR.jpg
    8.1 MB · Views: 155

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, 85% aceton és 15% milyen oldószer????
Tudná világosan leírni, hogy mit csinált a lehető legtöbb részletességgel. Ez segítene megtalálni a hibát.
 
View previous replies…

Xelious

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 15, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hozzáadott p2np lassan 5 óra alatt ipa / víz és nabh4 , tartotta hőmérséklet alatt 60c, hozzáadott cucl2 és tartotta a hőmérsékletet 76-80c 30min (nem tudom, én tettem elég cucl2 de sötét lett a kezdetekben) Vettem folyadékot és hozzáadott NaOH bele (nem ellenőrizte, hogy ph 11 vagy több) , majd vette a felső réteg, majd először megpróbálta csökkenteni a pH-t a vit C folyadék ,de ez nem működött egyáltalán ma találtam (20 óra víz szobahőmérsékleten) foszforsav 85% és csökkentette a pH-t 6-ra. Fogalmam sincs mi ez a 15% acetonban nincs ráírva. Jövő héten megpróbálom 99%-kal és vit C nélkül. Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tehát úgy döntött, hogy amfetamin-aszkorbátot készít?
Elpárologtattad az oldószert?

Hogyan mérte meg a CuCl2 mennyiségét? Csak hozzávetőlegesen adtál hozzá? Mint a sót főzés közben?
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mennyire rossz a szag id szeretnék csinálni egy kis-közepes méretű tétel a garázsomban a szomszédaim elég közel vannak, ha a rossz lenne egy növekedési sátor egy szénszűrő segít egyáltalán, vagy vannak más egyszerű megoldások.
 

arianasdad

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A kis és közepes mennyiség alatt egy 10 g-os tételt értek, ha ez segít.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Megpróbálhatja 3-5g tétel és fog kitalálni, hogy. Ha jól szűrt szellőzési áramlásod van, minden rendben lesz.
 
Top