Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Miért szeretné helyettesíteni a kloroformot? Könnyen szintetizálható magának acetonnal és fehérítővel. Nézze meg a youtube-on.
De ha valamilyen okból tényleg szükség van rá, a diklórmetán és a kloroform általában felcserélhető.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Először próbáltam ki a DCM-et, és teljesen kudarcot vallott.
A terméket etil-acetát (több) és xilol (kevesebb) keverékkel extraháltam.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Hogyan lehet megszilárdítani az MPB-t? A fagyasztóban látom a kristályokat, de a fagyasztón kívül elfolyósodik.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolkondenzáció.

Az erre vonatkozó utasítások a Szerves reakciók című fejezetben találhatók.



Ez az írás jobban megfelel annak, amit én látok. Próbálta-e valaki ténylegesen megpróbálni az oldószerrel történő extrakciót a szerves rétegből. A kloroform használata nem fog működni, mivel keverhető a szerves réteggel. Hacsak nem hagyok ki valamit, akkor a leírást meg kell vizsgálni és módosítani kell.

Valaki próbálta már ezt a szintetizátort.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
RENDBEN. Csak melegítse a benz-hid és a MEK sósavval körülbelül 3-5 órán keresztül. Hőmérséklet: 90-110 C.
Csak köszönd meg nekem. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
A MEK és a benzaldehid aldolkondenzációját végzi. A termék a következő: Mehtil-fenilbutenon.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Úgy tűnik, nagyon biztos vagy az eljárásodban. Ebből arra következtethetünk, hogy kipróbálta és sikerrel járt?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
RENDBEN. Több száz eurót költöttem arra, hogy ez működjön, és most megkérdőjelezi, hogy működni fog-e?!
Most nagyon mérges vagyok! Mostantól kezdve nem fogom közzétenni... kanállal etetni az infóimat senkinek itt.
Az istenit! Azt javaslom, hogy olvassa el a kémiát is, mielőtt elkezdi megkérdőjelezni a módszereimet. Ha a kémia nem érdekel, de az egész szintézisről, amit én 16-szor próbáltam ki nehezen, akarsz információt, akkor felejtsd el. Egyáltalán nem fogok válaszolni senkinek a kérdéseire, mert én magam is tudományos cikkekből szereztem a tudásomat, de a gyakorlatban a saját kémiai ismereteimmel alkalmaztam. Igen. Az aldolos kondenzáció a szintézis helyén jobb hozammal működik, mint a gázosításnál. A kérdéses szintézissel kapcsolatban másra nem válaszolok senkinek. Köszönöm és viszlát!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nem értem, miért találja ezt ennyire sértőnek. Én csak próbáltam hivatalos nyelvezetet használva kommunikálni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Elnézést kérek a frusztrációmért. Nagyon fáradt voltam akkoriban. Az aldol működik.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
És a "Twodogs" és a "Bio "s eljárást használva az acetoxifenilpropén is úgy működött, mint a karikacsapás.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ez így van rendjén. Végül is mindannyian emberek vagyunk. Meg tudná osztani az Ön által használt reagensek mennyiségét?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
A legjobb mennyiséget kaptam, a reagenseket minimálisan használtam. Tehát tegyünk 10 g benzaldehidet + 25 g MEK-et + 30 g sósavat. Kaptam 28 gramm kristályokat, amelyek nedvesek voltak, és amikor a száraz, mint amit kaphatok, 13 gramm metilfenilbutenont kaptam.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Jövő héten új üvegedényeket kapok, hogy a következő szintre léphessek a kísérletezésben.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Az MPB olvadáspontját rosszul értettem, ez az: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ok, 3. lépés - hozzáadtam NaOH oldatot 50c-re melegítettem és mag Stir 6 óra múlva egy sűrű majdnem szilárd krémes zűrzavar volt az rbf-emben. Hozzáadtam DCM-et és két réteg jelent meg. Először nagyon boldog voltam!!!! Mivel a krémes vastag réteg alul ült és azt hittem a tisztább réteg a DCM kivont finomságok voltak felül. Nem nem nem nem..... A tejszerű vastag réteg volt a DCM. Biztosan tudom, hogy ha eltávolítom a DCM-et, akkor nem lesz sárga tiszta olaj aka p2p.


@HEISENBERG

A csapatod átnézte ezt a folyamatot a publikálás előtt. Úgy tűnik, a szakértők elhallgattak erről az eljárásról. Jó lenne egy kis támogatást kapni a csapatod által közzétett módszerhez.

Oké, akkor megpróbálom a desztillációt a krémes mocsokon, és meglátjuk, mi jön át.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Csak használd a saját módszeremet, azaz: MEK és benz, sósavval történő hőkezelés: 90-110 C, 3-5 óra.
Ezután tegyünk bele 10%-os KOH-oldatot, és azonnal megjelennek a kristályok. A víztől szabadulj meg. Tegyük őket a fagyasztóba. Szabaduljunk meg az olajtól. Tiszta, fehér kristályok. ...szívesen látjuk!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Hűtse le a BENZ és MEK keveréket a 10%-os KoH oldat hozzáadása előtt. Ezzel az eljárással nem lesz szükség vákuumdesztillációra jobb.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Szobahőmérsékletre van hűtve. Ezután gyűjtsük össze a barna szerves réteget. Tegyen bele 20 ml 10%-os KOH-oldatot. Ha a pH túl savas vagy túl bázikus, állítsa be a pH-értéket: 7. Szabaduljon meg a víztől, ha a pH 7. Tegye a lombikot legalább 4 órára a fagyasztóba. Dobja ki a felső olajos szart, ha megfagyott. Nem kell desztillálni vagy akár szárítani az oldatot, mert a kristályok azonnal megjelennek a lombikban, csak le kell fagyasztani őket, hogy megkapjuk az olajos réteget, ami csak néhány melléktermék.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Elfelejtettem megemlíteni, hogy mielőtt a KOH-oldatot beletennéd, mosd át a szerves réteget ugyanannyi savval, mint amennyit használtál.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Az MPB oldat már megvan, és szeretném a kristályokat desztilláció nélkül megkapni. Az adolkondenzációt savas gázosítással végeztem. Ön szerint, ha a Benz + MEK oldatba gázosítással savat viszünk be, és 3-5 órán keresztül 90-110°C-ra melegítjük, majd 10%-os KoH hozzáadása előtt hcl-lel mossuk, van-e lehetőség arra, hogy a kristályok azonnal kicsapódjanak? Fontos-e az oldatot fagyasztani, hogy kristályok keletkezzenek és milyen reagens méréseket végeztek.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ó, Istenem! NE mosson savval, OK. Ugyanannyi vízzel, mint amennyit savval használtál.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
A második lépéshez használhatok egy 15 literes lombikot ? és az extrakciós folyamatot egy 50 literes műanyag hordóban végezhetem el?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Üdvözlök mindenkit !

Kétszer is megpróbáltam ezt a szintézist, és itt a következtetésem erről.

Először is, messze nem vagyok képzett kémikus, így amit mondok, azt kell venni egy szemernyi sóval. Nyugodtan javítsátok ki, amit mondok.

A reakciók és mechanizmusok a kutatásom és a szintézisről alkotott ismereteim eredményei, ezért kritikával is illethetők.

Csak azt láttam, hogy már sokan tárgyalták a témát, így remélem, hogy a hozzászólásom nem lesz felesleges. Továbbá a hozzászólásom végén lévő linket már feltették a témában. Sajnálom, ha nem tanulsz semmit a hozzászólásomból.


1. lépés: keresztezett aldol kondenzáció :
Általában kis feleslegben használunk MEK-et ebben a reakcióban, mert a ketonok önkondenzálódhatnak, de ez a reakció termodinamikailag devafable, és legfeljebb 5% -ig fog megtörténni az irodalomban, amit találtam. Ennek ellenére a cikk szerint a benzaldehid reakcióba léphet a végtermékkel, ami nagymértékben csökkentené a hozamot, ezért a MEK többlet használata annak érdekében, hogy a benzaldehid a megfelelő molekulával reagáljon. (Továbbá ugyanezen írás szerint a keresztezett aldolkondenzáció és a Baeyer-Villiger-oxidáció közötti desztilláció nem hasznos, mivel a melléktermékek a Baeyer-Villiger-oxidáció során nem reagálnak, és a következő desztillációval eltávolíthatók). Azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e jobb cseppenként hozzáadni a benzaldehidet, ami biztosítja, hogy a MEK feleslegben legyen, és így megakadályozza, hogy a benzaldehid reakcióba lépjen az újonnan keletkező termékkel. És mivel a ketonok aldolos önkondenzációja nem túl kedvező, így eljárva talán jobb a hozam. De mint mondtam, amit mondok, azt még ellenőrizni kell.

Katalizátorként általában vagy savat, vagy bázist használhatunk aldolreakciókhoz. Feltételezem azonban, hogy itt a Cannizzaro reakció elkerülése érdekében használunk savat, mert a benzaldehid nem enolizálható. Ha savas katalizátort használunk, akkor az enolát helyett egy enol képződésén megyünk keresztül.

Savkatalizátorként először tömény H2SO4 erős hozzáadásával próbálkoztam, amikor először csináltam ezt a reakciót, a második alkalommal pedig csak néhány cseppet adtam hozzá. A kettő között azt a különbséget vettem észre, hogy ha túl sok H2SO4-ot adtam hozzá, akkor a termék polimerizálódott, ami szinte lehetetlenné tette a desztillációt a döccenés miatt.

A keresztezett aldolkondenzáció 3-metil-4-fenil-3-buten-2-ont eredményez.

Baeyer-Villiger oxidációhoz perborátot vagy nátrium-perkarbonátot akartam kipróbálni. A nátrium-perkarbonát használatával csak azt a problémát láttam, hogy reakcióba lépne a GAA-val, és fokozatosan semlegesítené azt. És ez valóban elég rossz ötlet, miután kis léptékben kipróbáltam. A perkarbonát nehezen oldódik, és egy kicsit több vizet tartalmazó közegre van szüksége. Ha ez megvan, akkor vigyázni kell, hogy ne szabaduljon fel túl sok CO2. A peracetsav in situ keletkezik, és reagál a 3-metil-4-fenil-3-buten-2-onnal. Ahhoz, hogy a perkarbonátom szolubilizálódjon, egy kis H2O2-t adtam hozzá. De azt mondanám, ha nincs 50% H2O2, ne pazarolja az idejét erre a szintézisre. És ez az én következtetésem. Bár ez a szintézis vonzónak tűnhet, fárasztó és munkaigényes, különösen a sok vákuumdesztillációval (próbáltam anélkül is, működik, de magas hőmérsékleten való munkához vezet, és még a terméket is sikerült így megsemmisítenem!). Szóval azt tanácsolnám mindenkinek, hogy forduljon más szintézismódszerhez. Nekem végül sikerült a kívánt terméket megkapnom, de véleményem szerint nem eléggé ahhoz, hogy az egész eljárást igazolja. Aki többet szeretne tudni, annak ajánlom a cikk elolvasását, a "Two dogs aldol" keresést, az aldolreakció, a baeyer-villiger oxidáció és az észterek hidrolízisének mechanizmusának megismerését.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
A felesleges MEK oldószerként is működik a reakcióban (kivéve, amit írtál). A termék desztilláció nélküli felszabadítása vízzel való hígítás (felesleges mek és egyéb szennyeződések) és az üledék olaj formájában történő kivonása után lehetséges. Az olaj etanollal történő átkristályosítás után jól kristályosítható köztes termékké. Ebben a szakaszban bonyolult manipulációk nélkül kapjuk az első lépcsős terméket (nem szükséges kloroformot kivonni, és általában a technikát ebben a témában kissé korrigálni kell). Hidroxidot nem használhatunk, ez egy másik mellékterméket ad eredményként.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kérjük, szíveskedjen megosztani az MPB-olaj nyers keverékből történő kinyerésének eljárását, ha nem akar vákuumdesztillációt végezni.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Can you pls pls magyarázza el az MPB kristály megszerzésének eljárását a vákuumdesztilláció nélkül. Követtem a javasolt lépéseket, de úgy tűnik, nem tudom jól csinálni. Megmostam , semlegesítettem , etanolban feloldottam és lefagyasztottam de valamiért nem tudom miért folyósodik a kristályom szobahőmérsékleten . Mit csinálok rosszul ebben az eljárásban. Folytathatom a Baeyer villiger reakciót a kristály kivonása nélkül? Pls a tapasztalt hozzájárulását nagyra értékelem
 
Top